Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

petrach
7. led 2009

evus prave jsem si řikala,jestli už se neco nedeje 😉
ja byla u dr včera,dostala jsem Duphaston,kvuli křečim a tvrdnutí,magnezko moc nezabiralo..a jdu zitra znovu na protilatky,vyšli mi 2 krat blbe,tak už chci řict dr at už to nejak řeší,pořad jen berou krev a nic se nedeje,přehazují si me z gyndy na hematolku a zpatky...asi fasnu poradnu pro rozikove maminy,ale aspon budu klidná.

tak už jste rozhodlí pro Terezku na 100 procent?dej zitra vedet jak dopadneš..chodš ješte ke svemu dr?
nebo te už poslali na porodnici?

evuse
7. led 2009

Terezka je jasná, vůbec neváháme 🙂 Už to mám vyplněný i v papírech. U svého Dr jsem byla naposled 19. prosince. Vzhledem k tomu jakej má nával a skoro všechno těhule, tak si myslím, že by nebyl moc rád, kdybych u něj byla až do porodu. Myslím, že je stejně lepší před porodem už chodit na kontroly do porodnice. Kdyby se něco dělo, hned si mě tam nechají. Zítra tam právě jdu poprvé, to už budu 37+1. Tak uvidím. Nějak se poslední dobou necítím, nemám energii, nic se mi nechce, už ani to jídlo mě nebaví 😀 😀 😀 . Večer usnu až po půlnoci a vstávám v 11 😒 . Dneska zrovna jsem od půl šestý nespala, tak jsem šla vytřít, abych to měla hotový, než tu začnou lítat kočky a v 7 jsem si šla zas lehnout. A to ani nemluvím o tom nočním vstávání na wc, to než se vyhrabu z postele za mohutného funění a hekání - jak to prase z bukvic 😀 .
Včera jsem se zas přehrabovala v miminčích oblečkách , mám toho tolik, že už si ani nepamatuju co všechno.

A co ty protilátky, co to může znamenat? Já myslela, že s tím je problém jen u krevní skupiny 0negativní ? Právě že mě překvapilo, že mi je taky teď kontrolovali a jsem A+

fodorka33
7. led 2009

ahojte 🙂 ja som bola u doktora pondelok a chvalabohu vsetko v poriadku...povedal mi ,ze nato ze som vybrala za posledne dva mesiace dvakrat antibiotika tak malyx je zdravy a ja po fyzicke tiez🙂tak som stastna ako blska...teraz idem 16.a potom uz kazdy tyzden az ku koncu....

laska.nezna.hranic
7. led 2009

ahoj holky, tak jsem se na vás po dlouhé době přišla podívat. jak se máme?

mirunda
7. led 2009

Ahojte těhulky!
Tak jsem dnes byla v poradně a za 14 dní k ní jdu už naposledy a pak nastupuju na kontorly do porodnice, tak hrozně to letí.. uplně jsem si vzpomněla, když mi vyšel pozitivní těhu test, jakoby to byl týden 😀 A od příštího pátka jdu na mateřskou a pak už jenom 6 týýýdnůůů!!! 😅
Včera mě pobavila maminka, když jsme se sešly, tak se mě ptá, proč chodím v takovéhle zimě v rozepnutý bundě, proč si jí nezapnu.. 😀 😀 Jako kdyby nebyla sama těhu a začala kontrolovat, co všechno mám pod bundou, jestli není tomu drobečkovi ziminka..

Evusko - taky vstávám v noci na záchod a my ještě ke všemu spíme na spacím patře, takže je to záhul.. když se vrátím, tak mi buší srdce jak o život a několik minut to rozdýchávám.. 😀

evuse
7. led 2009

Jojo, uteklo to hrozně rychle, a přitom se to ze začátku zdálo tak moc daleko 🙂 . Teda rozepnutá bunda? Já nepociťuju, to co mi říkaly jiné mamči, nebo co jsem četla, že těhulím je teplo. Mě teda ne. Ještě, že tu bundu zapnu. Před pár dny jsem byli bruslit ( já samozřejně jen stála na břehu), ale menžel tam lítal s hokejkou a zahráli si s kamarádama. Musel mi pučit svojí novou pracovní bundu , je podobná jak na lyže, protože v té svojí bych za ty asi dvě hoďky omrzla. Dopla jsem jí (XXL pánská) jen tak tak, ale rukávy asi o 15 cm delší 🙂

Mirundo, já bych to snad na tom patře vzdala a spala na sedačce 😉 . Upřímně řečeno se mi z ní i líp vstává než z postele, je o trochu vyšší 😀 . Ale myslím, že to už v té posteli vydržím, naštěstí nám k ní schody nevedou.

laska.nezna.hranic : viz o pár příspěvků výše, už aby byla Terezka v postýlce. A co ty?

Jé Fodorko, vy čekáte na Valetýna, to je romantika 🙂 , to by bylo pěkný, kdyby to vyšlo, takovej dáreček z lásky.

petrach
7. led 2009

Evus ja mam taky A+,sem se na to ptala dr a pry je tech protilatek vic a neco s krvinkama,zitra už se to snad vyřeší...už me to celkem desí,tohle tehu jsem nejak moc vystašená ☹

mirundo ja už ted začinam mit problem obout rano ponožky,takže jsi fakt dobra,lizt na patro 😀

fidorko,lasko zdravím,koukam jak nam tam ty tydny přibívají,to fakt utika 😉

laska.nezna.hranic
7. led 2009

evuse - já se mám prímově. začínám cítit mimíska, tak jsem z toho úplně vedle 😅 teď se jen bojím velkého utz, co nás čeká příští týden, ale musím věřit, že všechno bude ok

evuse
8. led 2009

Ahoj holky,

Lásko, já se bojím po každý, když jdou na kontrolu jestli je všechno OK. Hlavně, že mimi cítíš, mě to vždycky uklidňuje, když vím, že se tam mele. Je to bezva pocit. Asi se mi bude stýskat, až bude venku.

Dneska jsem zrovna byla na kontrole a všechno OK, rodit se zatím asi nechystám 🙂

Peťo, dneska taky máš na dosah všechny informace a víš, co všechno se může stát, když žije člověk v nevědomosti, někdy je to lepší, protože se zbytečně neplaší. Vím co říkala moje máma, nic nevěděli, nebylo kde získat informace, utz nebyl....., ale to je zase druhej extrém

petrach
8. led 2009

ahoj holky,
tak jsem doma z hematolky a zase nejsem chytřejší,zase odbery a 14 dni čekaní na vysledky 😠 ale si řikam,že to asi nebude nic akutní,když mají pořad tolik času..
evus takže nic? tak si nadespi,at maš kde brat potom silu,mala si to asi u tebe ješte užívá 😉 hlavne že je vše o.k.,ona ven jednou pujde 😀
laska gratuluju k pohybum,je to super pocit,že???

laska.nezna.hranic
8. led 2009

to jo, je to paráda. už to mám pár dní, ale každý kopaneček prožívám jako ten první. fakt si to užívám 🙂

mirunda
8. led 2009

Holky, co mi zbývá, spát někde musím a na gauči se dá jednu-dvě noci, ale ne dva měsíce 🙂 Taky mi to občas dává fakt zabrat, ale teď už to nějak překousnem, co nám zbývá 😎

Lasko - taky gratuluju k pohybům, moc si to užívej, je to paráda.. mě teď už tak kope, že to očas i bolí, ale stejně si to pořád užívám, jsem ráda za každý kopanec do žeber 😀

evuse
8. led 2009

Mirundo, je to zvláštní,ale já mám asi nějakou lenošku. Já právě pořád čekala, kdy mě začne kopat, až to bude bolet, jak spouta mamin říká, že je mimi v noci budí a pod.. Hlavou dolu je už snad od 26tt, takže jsem čekala ty slavné kopance do žeber a pořád nic. A teď už se jen tak převaluje jak má míň místa, občas kopne víc, ale nebolí to 😕 . Podle dnešní kontroly v porodnici má přesně 3000g. 11.2. měla 2050g A podle propočtů je velká přesně jak má být.

petrach
8. led 2009

evus tak už mate krasne miry 😉

fodorka33
8. led 2009

ahojte...ako sa mame???jej evuse ty to uz mas za par....ked nieco tak daj nam vediet....🙂jaj uz aj mne sa to pomaly krati sa neviem dockat 😎

zuzkaaaa
9. led 2009

ahojte babenky, jaj ale Vám závidím vy už pomaly idete rodiť, ja si ešte počkám, najradšej by som ju/jeho mala už pri sebe, tak Vám všetkým držím palčeky aby ste v pohode porodili a mali krásene a hlavne zdravé babätká! 🙂

mirunda
9. led 2009

Evus, ta naše holka si hlavně oblíbila jedno žebro, do kterýho dává ty největší kopance 🙂 V noci mě moc nebudí, spíš před spaním a během dne. Když to hodně bolí, tak si jen jinak přesednu nebo lehnu na druhý bok a je to ok.. my měli ve 30tt 1650g, ani nevím, jestli je to moc nebo málo, ale my budeme mít určo kolem 4kg při porodu, já prý měla 3,6kg a přítel 3,8kg, prý tohle záleží i hodně na rodičích, jací byli.. tak uvidíme, doufám, že nebudu rodit 6-ti kilovýho prďolu 😀

petrach
9. led 2009

zuzkaa ja nerodim 😀 ješte si tu pobydem a holky nam sem budou psat zažitky s prckama 😉

evuse
9. led 2009

😉

zuzkaaaa
9. led 2009

tak to máš pravdu petrach 😉

usounek25
10. led 2009

Páčko, je tu někdo?? Nebo už snad některá rodíte?? Já byla v pondělí na prvním monitoru a na kontrole. MUDr. se díval na ten monitor a říkal, že zatím to nevypadá, že bych měla příštích 14 dní rodit, ale pak když mě prohlížel, tak se jen tak usmál a povídá: ,,No, uvidíme, uvidíme" Tak nevím co si o tom mám myslet. Připadá mě, že malej leze dolů, už se mi líp dýchá, ani žáha už mě poslední dny tak nepálí a hlavně mě docela šíleně občas bolí stydká kost a mezi nohama, jak začínají stehna. Kolikrát nemůžu ani pořádně zvednout nohu. A dneska jsem měla takový poslíčky až jsem se u toho zapotila 😕 😝

Už bych to chtěla mít za sebou. Včera jsem příteli říkala, že už se těším až si povezeme Adámka z porodnice domů. Ale ten porod, bojím, bojím. Občas si tady na koníkovi čtu zážitky holek co už mají porod za sebou a někdy mě obchází hrůza z toho co tam některý popisují 😒 Ale snad to bude O. K. Ten prcek za to stojí 🙂

petrach
10. led 2009

ahoj usounku,
vubec ty přibehy nečti,ja jsem mela porod taky desny,ale da se to přežit,ted už se tomu smeju...
až budeš mit prcka v naruči tak to zapomeneš raz,dva...
tak abys brzo nejela,ale zas to budeš mit za sebou 😉

usounek25
10. led 2009

Já se třeba bojím toho, že tam narazím na nějakou poblblou sestru, která bude nepříjemná a bude tam na mě řvat atd., ale budu to muset přežít. Hlavně aby nebyly žádný komplikace. Ty už aspoň víš do čeho jdeš. Já nevím co od toho mám čekat, jestli to vůbec poznám, že rodím atd. A můžu se zeptat, jak dlouho jsi třeba rodila??

petrach
10. led 2009

ja jsem rodila 12 hodin,což pry neni tak moc,ale fakt mi to stačilo,mela jsem křižove bolesti.. 😝
navic teda sestra fakt koza protivna,starši ženska a nepřijemna..naštesti tam byl manža celou dobu se mnou,takže nesmel ani jit kouřit,jsem ho nepustila 😀 trpel pry vic jak ja..

mela jsem porod vyvolavany a sestra mela pořad čas,nakonec mala nedychala,ale dostala se z toho...
hlavne at je s tebou ješte nekdo,bud tatulda prcka,nebo kamoška,to je jedno..oni si to pohlidaji za tebe a podrži te..nevim kde chceš rodit,ale určite bych zjistila jake maji oddeleni pro prcky s komplikacema,jestli tam maji jipku,potřebovat ji nebudeš,je to jen takova pojistka pro tebe..budeš klidnejši

neboj to zvladneš a budeš se tomu smat,ono po porodu se bouři hormony,tak to ty mamče hodne proživaji,je to čerstve..

zuzkaaaa
12. led 2009

baby, kde ste všetky? nikto nikde...

petrach
12. led 2009

zuzi je tu mrtvo 😀
holky uz to maji za par,tak maji asi jine starosti 😉

a co ty,jak se maš?

evuse
12. led 2009

Tu sem 🙂 , celej den koukám, jestli se tu někdo objeví a nic ☹

U mě nejsou žádný novinky, nemám co psát. Snad jen, že přes pupik mám 120cm.

mirunda
12. led 2009

Zdravím těhulky!
Já se válím v pelechu, v telce nic nedávají a brouzdám na netu, co mi ještě chybí do výbavičky..tak snad jediný je přebalovací pultík, vůbec nevím, jak to máme pořešit, máme malou koupelnu.. tak hledám inspiraci 😒 Přijde mi nepraktický to mít v jiné místnosti než v koupelně - nemyslíte?Jak to máte vy?

petrach
12. led 2009

evus to neni nic moc 😀
ja jsem se teda nemeřila,ale na kalhotach co jsem nosila před svatkama,mi chybelo včera 10 cm latky 😀
mam určite vic 😉

ja začinam schranovat veci na prcka,do ted jsem se krotila,ale už to začlo i u me..ta horečka tehulek
musela jsem si jit koupit vetši pradlo,protože jak to mam jen trošku obeple,tak mi tvrdne břicho 😠
nevim co budu nosit za mesic 😠
a koupila jsem malemu čepičku,at mu to neni lito..a to oblečeni mam hodne

a jak je tobe? jak se citiš? odpočivaš?

usounek25
12. led 2009

Zdravím všechny 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru