Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

domca89
6. zář 2014

Ahoj holky, jdu se na Vás zase po dlouhé době podívat. Jak pak se máte a co nového? Nějak se mi nechce po té dlouhé době pročítat těch několik desítek stránek co tu přibyli, tak pokud můžete některá stručně shrnout, co se přihodilo, komu kdy a kde? 😀

valentina32
6. zář 2014

@pt1981 ano mame sa fajn termin mam 11.11. tak dufam ze to ubehne raz dva cakame dievcatko....uz by som to chcela mat za sebou ...

ejdzi
7. zář 2014

@valentina32 jejda aj my by sme mali mat dievcatko, ale ani raz nam to nepotvrdil dr. na 100% tak uvidime, horsie je, ze este stale nemame vybrate chlapcenske meno keby nahodou a to uz naozaj mam len par dni :D teda dufam, lebo uz mam pocit, ze mi pukne brucho

valentina32
7. zář 2014

@ejdzi Cakam kazdy den ze napises ze uz ste dve tak ja pre dievcakto by som rada ALICU chlapcenske som mala vybrate GREGOR,RICHARD,KAROL....
KEDY mas naplanovanu sekciu???

ejdzi
8. zář 2014

@valentina32 najvacsivtip je ze este stale nemam termin, zajtra mam poradnu tak bez terminu sa uz odtial nepohnem kedze podla knizky som mala dnes porodit 🙂

valentina32
8. zář 2014

@ejdzi oni su cvoci ved ta nemozu len tak nechat ....tak potom daj vediet myslime na teba 🙂

ejdzi
9. zář 2014

@valentina32 no dnes poradnaziadna zmena este vo stvrtok dalsia a v piatok nemocnica ale kedy ma budu rezat stale neviem

valentina32
10. zář 2014

@ejdzi oni su fakt mimo drzim prsteky aby vsetko dopadlo dobre 🙂

puponka
2. říj 2014

Ahojte těhulky taky se přidávám do této skupinky 🙂 Jsem 21 týden a vážime 115 🙂 😉

ejdzi
9. říj 2014

Ahojte, konecne sa hlasim, 16- ho septembra sa narodila nasa mala herecka, cisarskym rezom, s mierami 4040g a 53cm, v nemocnici sme si polezali 22 dni kedze som chytila do rany nejaky nemocnicny bacil, zakazali mi vychadzat z izby a vsetky navstevy, iba manzel mohol dojst na izbu, takze to bolo riadne psycho, ale uz sme doma a vsetko je ok tak sa tesim, a dievcata hhupsla som na vahu a mam -15kg, uz to len udrzat

valentina32
9. říj 2014

@ejdzi gratulujem budte zdravucke velmi sa tesim ze to mas za sebou odychujte a radujte sa z princeznicky 🙂

ladyhacek
9. říj 2014

Ahojky tak jsem v 16 týdnu a místo abych přibrala tak mám 4 kg dole. Na začátku jsem zvracela a teď když sním něco málo tak si my jako nafoukne břicho a už nic nesním, ale za 2 hodiny zase hlad tak si vezmu třeba jablko...... dnes jsem sice snědla k obědu 4 bramborové knedlíky , ale zase málo masa. Jsem zvědavá kolik budu mít při porodu, ale mám naději že přiberu jen tak 10 kg což jsem ráda, já se děsila třeba 20 🙂

leana3
24. říj 2014

Ahoj, můžu se přidat? Jsem dnes 9+6, výchozí váha 98 😔 No úplně se stydím, když to vidím napsané, ale teď s tím nic neudělám, že? 😉 zatím jsem nic nepřibrala, je to moje třetí mimčo, doufám, že po porodu konečně shodím to, co jsem plíživě nabrala od prvního těhotenství před 7 lety...

nellyverca
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zuzana_anlaufova
3. pro 2014

Ahoj maminky, těhulky, snažilky 🙂 Ráda bych se k vám přidala. Jsme 32tt a máme 109,6kg. Výchozí hmotnost před otěhotněním byla 107kg, což děkuji bohu, že zatím moc nepřibíráme 😀 už máme jen 63dní do porodu a já začínám stresovat, že nemám ještě všechno nachystané, jak jste na tom vy ?? Mě čeká ještě poslední týden v práci a pak už se na to snad vrhnu 🙂

0508
3. pro 2014

Ahoj maminky, my jsme 33+2, mám krásných 11 kg nahoře, výchozí váha 80 kg. Od včerejška jsem doma na mateřské a konečně si začínám užívat 🙂 Dopoledne pracuju doma, odpoledne chodíme na hodinovou procházku a prostě si s malou v bříšku užíváme, dokud tam je 🙂 Oblečky mám všechny vyprané, jen je vyžehlit...

zuzana_anlaufova
3. pro 2014

@0508 závidím vám, už aby byl příští týden, tento poslední se mi vleče jako blázen, už se vidím doma. Až se konečně vyspím 😀 V noci vztávám cca 3x-4x a ráno když konečně pořádně zaberu tak zvoní budík :-/

0508
3. pro 2014

@zuzana_anlaufova Jen si ho užijte 🙂 Já se nejvíc bála toho faktu, že mi skončí po víc jak 6sti letech pracovní stereotyp s víkendy, kdy nejdelší volno je týdenní dovolená nebo nemoc a bude ze mě už fakt jen " ta na mateřské", která je závislá na manželovi a najednou bude doma s dítětem. Loučení s lidmi v práci bylo velmi dojemné, i slzička ukápla (hormony dělají své). Snažím se prostě nějak zabavit uklízením, chystám se žehlit věci pro malou a tak. Jinak v noci spím dobře, ani nevstávám, max 1x za noc, malá mě nechává spát, tak doufám, že jí to vydrží i po porodu 🙂

zuzana_anlaufova
3. pro 2014

@0508 to já se tedy šileně těším až mi skončí ten 4letý pracovní stereotyp včetně pracovních víkendů a budu konečně svou paní 🙂 Pracuji v rodinné firmě, takže loučení nějak neřeším a těším se jak budu mít přes den doma chvilku klidu. A přesně tak jak píšete, věcí na nachystání je ještě sposta takže to uteče jak voda 🙂 To vám moc závidím že máte tak klidné spaní, mě vzbudí každá maličkost a hlavně to noční pochodování na záchod je úmorné 😀 můžu se zeptat, kdy máte termín ? a nejspíš čekáte holčičku viďte ? 🙂

0508
3. pro 2014

@zuzana_anlaufova My máme termíny 3 - 20. - 28.ledna a čekáme holčičku naši malou Lauru 🙂 Kdy jste vy? Věci se snažím nachystat do konce prosince, leden už chci mít volný, protože co kdyby to přišlo dřív a navíc si budu připadat jako obrácený lavór ještě víc, než teď :D

zuzana_anlaufova
3. pro 2014

@0508 tři termíny ? a ty máte od začátku, nebo to dr. postupně měnil ? my máme od začátku braný jen jeden dle prvního screening a to připadlo na 4.2., bohužel nás trápí vyšší tlak a musíme rodit dříve nebo máme nejpozději v den termínu nástup a vyvolávání, nesmím přenášet ☹ takže v duchu našeho Filípka prosím aby se mu ke konci toho ledna zachtělo na svět a't to vyvolávání nemusíme absolvovat 🙂 myslím úplně stejně jako vy 🙂 taky bych chtěla mít do konce prosince hotovo úplně vše a v lednu už jen očekávat 🙂 z výbavičky už mám oblečky vše nachystané, koupené plínky a kosmetiku, vaničku, chůvičku, kočárek. Už nám jen schází dokoupit přebalovák a fusak do kočárku a pár drobností. Mým snem je kojící polštář, tak snad se dočkám i toho 🙂 Postýlku podědíme tak snad v lednu už bude doma 🙂 Jak daleko jste s taškou do porodnice ? Já zvažuji, kdy je ta správná doba. Včera jsem si koupila noční košile, ale tím jsem taky skončila 😀

0508
3. pro 2014

My máme podle prvního screeningu 20.1. a podle posledního ultr. 28.1. ale doktorka taky bere to první datum jako důležitější. Zatím mám vypraný všechny oblečky a zavinovačky, jenom je vyžehlit. Kočárek a fusak mám u tchánovců a pro postýlku pojedeme příští týden. Plínek mám zatím jenom pár na první dny v porodnici, z kosmetiky jenom jeden krém. Vaničku, chůvičku ani přebalovák brát nebudem, protože jsme v bytě - sice 3+kk, ale ten dětský pokoj je maličký, tak tam nechci mít moc nábytku. Tašku do porodnice jsem si zatím vyprala :D Ale pomale ji začnu chystat. Mám takový balíček poporodních kalhotek, vložek do podprsenky a vložek po porodu. Jestli poskytuje vaše porodnice dny otevřených dveří, tak doporučuji. Já se např. dozvěděla, že noční košili nebo oblečení pro mimčo na pobyt v nemocnici brát nemám. Košili kvůli hygieně mi dají jejich a oblečení pro malou stačí až to, v čem pojedeme domů.

krtekk
3. pro 2014

Ahoj holky, taky se přidám, před těhotenstvím jsem měla 94 kg a teď ve 25 tt mám 101 kg. Kvůli vysokému tlaku mě doktor nechal už doma a termín máme 23.3.2015 tak uvidíme. Tak se snažím zabavit, chodím na vycházky, třídím věci od švagrové a chystám seznam co musím koupit🙂

0508
4. pro 2014

@zuzana_anlaufova Dnes jsem se zděsila a propadla panice, že máme hrozně moc oblečků na první tři měsíce a dál už tolik ne. Prostě to nemáme šanci vynosit. Jen doufám, že se nám nenarodí 4kilová 🙂

zuzana_anlaufova
4. pro 2014

@0508 My jsme bohužel jen v 2+1 a máme tam v plánu vydržet ještě tak 2-3 roky, pak chceme do většího ať má prcek svůj pokojíček, ale i tak se mi tam všechny věci podařily do bytu narvat 😀 Včera jsme přivezli už i přebalovak tak teď už jen chybí postýlka a hlavní aktér všeho toho dění 😀 Na prohlídku se určitě chystám, dělají ji u nás každou středu, tak doufám že ji budou dělat i přes svátky, jinak by jsme museli až v lednu. Kolik máte těch jednorazových kalhotek a poprodních vložek ?? Vůbec nemám odhad. A jaká cena se u nich pohybuje ?? Jsem na tom úplně stejně 😀 mám oblečky ve velikosti 50-56 a ještě jednu várku 62-68 a tím jsem skončila 😀 takže se pak bude muset v průběhu nakupovat 😉 😀 My jsme měli minulý týden v 30+0 váhový odhad 1250g, podle tabulek jsme podmíroví 😀 tak to vypadá že budeme mít prcka 😀

zuzana_anlaufova
4. pro 2014

@krtekk Jova to vám závidím, já i přes vysoký tlak chodím do práce a opravdu to není nic příjemného ☹ naštěstí 10.12. máme nástup na mateřskou, takže už to mám taky za pár 🙂 co vám k tomu tlaku doktor doporučil ? my bereme 3x denně dopegyt a 3x denně 2 tablety magnesia, a musíme rodit nějpozději v termínu, nesmíme přenášet 😉

0508
4. pro 2014

@zuzana_anlaufova Tak to jste dobrá! My když jsme brali náš byt tak jsme šli rovnou do 3+kk, protože jsme plánovali prcka, aby měla svůj pokoj, kde ji nechám spát hned od začátku, žádné spaní v ložnici. Do pokoje jsme koupili klasickou postel, na které budu spát já a potom malá. Jednorázových kalhotek mám maličko a poporodních vložek asi jen jedno balení - ještě musím dokupovat i s plínama. Ale myslím, že cena bude jakžtakž stejná jako u klasických vložek, přece nás budoucí matky nemůžou takhle zrujnovat :D Dneska jsem chytla fakt velkou paniku, že oblečků vel. 50-56 mám fůru, ale těch větších už míň, že je všechny nevynosíme a podobně. Jo, hormony dělají své :D My měli na posledním ultrazvuku 1340 gramů ve stejným týdnu jako vy, tak by nám ty oblečky mohly nějakou chvíli vydržet :D

zuzana_anlaufova
5. pro 2014

@0508 No nás loni v létě, když jsme se do společného bytu stěhovali ani nenapadlo, že bude prcek na cestě tak brzy 😀 čeho teď lituju, mohla by to být ušetřená práce s dalším stěhováním ☹ to teda doufám že ta cena bude podobná, jinak na to prdím a kupuju klasické 😉 já myslím, že těch oblečků nebude nikdy dost, myslím že budeme všechny maminy stejné a po každém mini ubliknutí převlíkat mimča do čistého, ať je máme krásně čisté a hezoučké 😀 no prej ta velikost 50-56 je na první 2 měsíce 🙂

0508
6. pro 2014

Kupte si do porodnice něco takového http://www.zbozi.cz/hledani/?q=balicek do porod... a pak asi taky zůstanu u klasických - nočních ty jsou velké. Musíme prostě doufat, že se nám narodí prcci a ne žádní obříci, kamarádka měla ty nejmenší velikosti měsíc, ten její nosí už v 7 měsících velikosti ročního dítka 🙂 Taky je velký po tátovi... Lepší, když prcek přišel takhle brzo, když člověk všude čte a slyší problémy ostatních... 😉

krtekk
7. pro 2014

@zuzana_anlaufova:taky beru dopegyt akorat zatim 2×denne a 3×denne horcik. Jelikoz jsem chemik tak uz jsem ani nesmela do prace a navic kancelar mame v hornim patre a laboratore a vyrobu v dolnim a bez vytahu. Takze chozeni nahoru a dolu pro me bylo strasne. Taky jsme v 2+1.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru