Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

petrach
27. lis 2008

nemaji,neboj ja uz jeden zazila a podle toho co vim je kazdy horsi 😀
proc ti dala dietu,jedna vec je jist zdrave ale dieta v tehu??? to slysim poprve 😲

petrach
27. lis 2008

no tech otoku se desim,po porodu jsem se toho zbavila a kila jen letela,uz se tesim 😉
nejsi uchyl,proste se tesis,ja mam veci po male,ale spis hodne holcici,tak si taky delam radost,bude to kluk 😉

kristynka74
27. lis 2008

Prej abych jedla vyvazenou stravu...mela bych vsechno vazit. Ale ja na to kaslu...jen si tu dietu obcas prohlizim 😝

petrach
27. lis 2008

kristi to je poradne na hlavu,co ti rekla,to fakt nechapu,tak holt vazis no,ja taky...nejdriv donosime prcky a potom muzem resit kila

evuse
27. lis 2008

Ušounku já už mám výbavičku několik týdnů komplet i vypranou. Jak jsem doma, tak pořád na internetu nakupuju. Postýlku už máme smontovanou několik týdnů. Dokonce už mám i rybí mastičku, bepanthen, vložky do podprdy, poporodní kalhotky, no nohla bych z fleku jít rodit 🙂

petrach
27. lis 2008

evuse tak to budes mit aspon hotove a ke konci klid 😉

evuse
27. lis 2008

To sice jo, ale zas je všechno připravený a není co dělat 🙂 . Já už koukám, ne na to co potřebuju, ale co mi padne do oka a co by se jako ještě mohlo hodit, prostě zbytečnosti. Už mám třeba 3 spací pytle 😉 . A bodíček snad 15. Občas se tím musím prohrabat, abych věděla, jaký hadříky máme.

petrach
28. lis 2008

hojky tehulky,dobre ranko 🙂
evuse my tech veci mame taky plno,hodne podedene,ted mame 3 mesicniho synovce a svagrova slibila,ze mi veci po nem pujci,jenze to mi stejne neda nic nekoupit,jeste se krotim ze je brzo 😉

dneska jsem cestovala asi 5 krat na zachod,kdyz si predstavim,ze pak budu stavat na kojeni 😲 holt to prcka musim brzo odnaucit,se v noci budit,mala spala od 6 tydnu celou noc 🙂

jancici
28. lis 2008

Ahoj maminky,tohle byl perfektní nápad založit toto téma.Když jsem četla,jak jsou některých váhy,tak jsem koukala.Neměla jsem ani náladu psát ohledně něčeho,protože si připadám jako debil 😢
Chtěla jsem se zeptat,když jste doma na neschopence,tak na vás byla kontrola?Mám ji od včerejška a vycházky mám od 10 do 12 a od 14 do 18 hod.

petrach
28. lis 2008

jancici vitej 🙂
tady muzes psat jako doma 😀
ja nemocenku mam a kontrola jeste nebyla,pry posila jen zamestnavatel,ja mam vychazky od 7-19 hodin,ale u prvnoho jsem taky mela jen 4 hodky denne,ted mi to dal kvuli tomu,ze uz ditko mam,takze nemuzu sedet doma

veruska007
28. lis 2008

Ja na neschopence nejsem, i kdyz me doktorka chtela nechat doma uz druhy mesic (mam nekolikrat denne asi 1,5h trvajici strasne bolestive krece v prsou, kdy brecim, cela se klepu, ani mluvit nemuzu...doufam, ze porod bude bolet min 😅 ), boli me pak vzdycky dost bricho, miminkovi se to proste nelibi. Navic spatne spim (max 3h/ noc), jsem nesmirne vycerpana, mam nizky tlak, nevolnosti ... no docela hruza, skloubit to s praci a vikendovymi brigadami. Jenze manzelovi se nelibi, ze bychom meli o hodne min penez, kdyz bych byla doma, a tak hrdinne se zatatymi zuby chodim do prace, na brigady... pak vecer priletim domu a jeste doma litam jak hadr na holi, pripadne u toho slysim nadavky manzela, jak to, ze jsem mu nepredvarila obed, kdyz jsem byla celou sobotu na brigade... a on si chudacek musel ohrit pizzu v mikrovlnce... no, hlavne ze milacek sedel u pocitace...Ach jo ☹

jancici
28. lis 2008

Ahoj Verusko,to si snad děláš srandu?!Já bych mu ten počítač omlátila o hlavu.Jsem ráznější a tohle bych netrpěla.To já si naštěstí nemůžu stěžovat na manžela.Vždyť jde o tvoje a miminka zdraví.S tím by se nemělo zahrávat.Peníze nejsou všechno,na to nezapomeň.

mirunda
28. lis 2008

Já tedy taky zatím pracuju, ale pouze o tři patra níž než bydlím, v jednom baráčku, takže je to taky něco jinýho..ale ty tři patra několikrát denně dolu a nahoru mi dávají občas fakt zabrat 🙂 to jsem zvědavá co budu dělat před porodem - to fakt nikam nechodit 😀
Přítel tu pracuje se mnou, a je naštěstí moc ochotnej, často i vaří a stará se o mě jak o princeznu, takže ještě že tak..zcvokla bych se, kdybych měla ještě poslouchat chlapský keci, že něco není uděláno.. 😝 😀
Verusko, nesmíš se nechat!!!

lenule76
28. lis 2008

Veruska007: Téda, to jsem nevěděla, že ještě v dnešním světě existují takoví omezení lidé. Veliký souhlas s jancici !!!! Verusko nesmíš se dát. Úplně jsem z Tvého příspěvku vytzočená a říkám si, že bych ho asi zabila. Jsem v tomhle fakt strašná, kdyby tot zkoušel na mě můj manžel se zlou by se potázal. Prosím Tě, to byl vždy takový? A jak reagoval na miminko? Byl rád nebo je to pro něj čára přes rozpočet? Promiň, že se tak ptám, ale peníze sice jsou potřebné k životu (co si budeme povídat), ale jsou dalece důležitější věci. Zdraví si nikde nekoupíš, a hlavní je, aby jsi Ty i mimi byly v pořádku. A ještě jedna taková otázečka ... manžel má také brigádu? Já jen, aby doma neseděl u pc a Ty nemakala jako debil. Nezlob se prosím na mě za ty otázky, ale fakt mě to nazdvihlo. Opatrujte se i s mimi.
Lenka

lenule76
28. lis 2008

mirunda: já jsem pracovala do 14.11.2008, takže jsem teprve 2 týdny na PN. Čekáme dvojčatka, dr mě chtěla nechat na PN již dříve, ale ukecala jsem jí, že když jsem v pořádku a v práci to jde tak bych mohla ještě chvilku pracovat. ale pokud by byby problémy tak jdu hned a na nic a nikoho se neohlížím. Při mém věku je to již rizikové, a kord když jsou dvě mimi. Jak jsem byla doma ten první týden, tak jsem skoro celý proležela, a říkala jsem si, že vylezla veškerá únava ven, byla jsem spící panna (no panna už dlouho ne 😀) a ten druhý týden je to už lepší.
To je moc dobře, že přítel se o tebe stará !!!! Můj manžel je zlatej a milionovej a pokud něco potřebuji tak si řeknu, i když hodně věcí ještě zastanu sama. Pěkně si to rozvrhnu a v mezičase odpočívám. Když jsem chodila do práce a přišla pozdě, odpadla jsem, ležela a byla neschopná cokoliv dělat, postaral se o pejsky, a udělal ty základní práce jako je umytí nádobí (to mu ted už odpadlo, máme myčku 😀 ), vysál, vynesl odpadky. A já jsem moc ráda, že je takový. Straoc se těší, až se kluci narodí, i když ho pořád připravuji na záhul, který nastane. Ale on je strašný (v dobrém slova smylu) a neskutečně se moc těší. Slíbil mi, že bude s námi 14 dní doma a bude pomáhat a pak nastoupí moje mamka a také bude u nás cca 14 dní a pomůže. Jsou to naše první mimi tak vůbec nevím co mě čeká.
Všem krásné těhulkování přeje Lenka

mirunda
28. lis 2008

Lenule76 - dvojčátka ti trošku závidím, taky jsem chtěla 😀 Musí to být nááádherný, přestože taky potom dvakrát víc starostí.. Kolik ti je, smím-li se zeptat?Já mám všechno ok, tlak a všechna možná vyšetření, teď jen čekám na cukrovku, ale jinak nastoupím asi až tak v polovině ledna počítám..
Jo, je důležitý teď mít u sebe někoho, kdo doma taky něco udělá, já jsem ráda za to, že občas uvaří a vyluxuje, ale když ho poprosím, tak udělá cokoliv (toho by se dalo i zneužít 😀 )
S dvojčátkama budeš mít záhul, to věřím..Budeš mít doma na 14 dní maminku?To mi mamka navrhovala taky, že si vezme dovču 😀 tak mi to přišlo hrozně vtipný, je to jak z nějakýho filmu 😀 Ale s dvojčátkama to na jednu stranu chápu.. taky nevím co mě čeká, ale přítel je pořád v baráku a jeho maminka je na mateřský a má 4 děti, takže je taky doma, takže kdyby něco, tak bych šla za ní, nebo volala mojí maminku.. ale snad to bude všecko dobrý..
Dvojčátka se asi rodí dřív než v termínu, ne? 😵

lenule76
28. lis 2008

ahojk mirunda: já jsem kdysi, když jsem byla tak v punertě (což je velice dlouho 😀) říklala a byla přesvědčená, že dvojčátka mít budu. Jen jsem taková divný úkaz, neprodělala jsem žádnou léčbu, nebrala žádné prášky, nic jsem nepodstoupila ... v rodině žádná dvojčata nemáme, alepsoň co vím no a já mám dvě fazolky 😀 Jinak mi bude v lednu 33. Není to tak strašný, ale i tak ten čas strašně moc letí. Jinak mám všechna vyšetření za sebou, dokoce jsem šla dobrovolně na odběr plodovky, i když jsem měla strašný strach. ale vše je v pořádku. i na utz je vše jak má, mimi se vyvíjí tak jak mají ... veškewré odběry jsou ukázkové. Jen ještě příští týden jdu na zátěžový test, ten trvá dvě hodinky, pije se takový saldký sajrajt. to bude trochu problém, po sladkém je mi moc špatně tak snad to nějak vydržím.
To máš fakt super, že máš takhle blízko rodinu. Moji rodiče jsou oba v důchodu, takže to není problém. Mamka se mi nabídla sama, jsem za to ráda ... moje tchýně bydlí sice s námi v domě, ale jí jsem se neptala, sice také slíbila, že nám pomůže, ale jsou to jen slova a vzhledem ke zkušenostem, které s ní mám tak uvidíme, až se kluci narodí.
Co jsem zatím četla a ptala se maminek co mají neb čekají dvojčatka tak se se cca o dva týdny rodí dříve, i když to může být vše jinak. Budu se modlit, abych mimi donosila co nejdéle, snad to tak bude.
Doufám, že máš vše také o.k. a holčička se má čile k světu. Také jsme chtěla alespoň jendu holčičku, jenže jsou tam rarachové 😀 ale hlavně, aby byly všechna mimi zdravá.
Měj se moc hezky a budu se těšit na řádky od Tebe.
zdraví lenka

mirunda
28. lis 2008

Já jsem si taky vždycky říkala, že budu mít dvojčátka, tak třeba příště.. 😵 je mi zatím skoro 25, takže doufám, že Lili nebude poslední miminko, chci jich víc.. 🙂 Je to úúúžasný, že ti to takhle vyšlo, když sis to přála, moc gratuluju.. tvůj věk je naprosto normální, moje potenciální tchýně měla mýho přítele ve 20 letech, pak o 5 let později dalšího kluka a pak ve 37 a ve 40 letech ještě dva kluky 🙂 Můj obdiv jí teda náleží z celého srdce, ale ona si to hrozně užívá, je to asi o tom, jak se k tomu postavíš.. 😵
My jsme taky chtěla holčičku, už jen z důvodu, že přítel je tedy ze 4 kluků, tak mi to potvrdili na ultrazvuku na 95%, teď 18.12. jdu ještě na ultrazvuk, tak doufám, že mi to nevyvrátí, já mám všechno růžový.. 😀 😀 😀

veruska007
28. lis 2008

Hm, ja taky myslela, ze manzela roztrhnu, kdyz pote, co jsem vecer dorazila z brigady lateril kvuli obedu, zatimco sedel u pocitace a koukal na film. Bohuzel, jeste porad se se mnou moc nebavi. 😖 . A zitra to bude doma beztak to samy, protoze v praci je moc prace a budu tu muset strasit zitra od rana az do sesti. A obed mu teda predvarit nestihnu, protoze dnes budu v praci taky az do noci 😠 . Nekdy je manzel pracovity, vcera vecer, pote, co jsem mu malem pozvracela tricko, me dokonce vystridal pri zehleni. Ale obcas jsem z jeho pristupu trochu rozpacita. No jo, kdyz on je jedinacek, rodice ho meli pozde... Ach jo. Na miminko se tesil, zpocatku byl nadseny a moc pomahal... ale nekdy ho nechapu. Muzu brecet, ze me boli z vycerpani bricho a spatne mi je a on akorat krici, ze doma nic nedelam (coz samozrejme neni pravda, ze 😀 ). Rodice nam pomoci nechteji ani jedni ani druzi a kamaradky tu nemam, protoze jsem se sem pristehovala a manzel je taky spis samotar... Tak jsem zvedava, jaky to bude az se mimi narodi 😨

anculka
28. lis 2008

ahoj,
ja som zacinala tehotenstvo na 94kg a priprala som cele tehotenstvo tusim(nevim presne) okolo 12kg.
ale poviem Vam, po 4 mesiaci(lebo dovtedy mi bolo stale zle 🤐 ) som sa citila skvelo brucho mi neprekazalo kamosky(chude ) ktore boli tiez podobne tehotne uz fucali a dudrali ze sa nemozu zohnut ze hento ze tamto....
No aj ja kedze som bola cely zivot zvyknuta byt silna som bola vysmiata a vobec mi to neprekazalo! 😀
Tak aspon v tomto mame baculky vyhodu. 😀

zuzik24
28. lis 2008

ahoj holky, tak jsem tu 🙂 Dneska později, ale přece... A hned jsem se vytočila...
Veruska: to si děláš srandu, že ty makáš od rána do noci a pak ještě o víkendu a on jen dřepí u počítače a křičí na Tebe, že se flákáš? Nezlob se na mě, ale to je trošku moc. Proč teda zatím neuklidí on? Ta židle u počítače by mu nikam neodjela. Vím, že je to asi hnusný říct, ale mě to připomíná kamarádku, kterou manžel psychicky dusil (týral). Taky byl ze začátku nadšenej a pak to začlo... Neskončilo jen u toho psychického... No, snad to není Tvůj případ. Ale služku bych mu fakt nedělala. Je dospělej, svéprávnej, tak ať se snaží a nedeptá Tě!!!!!!!!!

zuzik24
28. lis 2008

mirunda: Tvou tchýni obdivuju, musí to být super ženská 😀 Nedovedu si představit, že bych ve 40ti porodila čtvrté dítě 🙂 Koukala jsem, že jsme stejně "staré" 😀 Mě bude 25 v dubnu, stejně jako mimísek 🙂

mirunda
28. lis 2008

zuziku, taky ji obdivuju, i ty její nervy, má dva opravdu rošťáky (2,5 a skoro 7let), to jsem snad ještě neviděla tak aktivní prďoly.. 🙂 Mě bude v březnu, a myslím si, že Lili se narodí taky v březnu, takový šestý smysl, tak jsem zvědavá 😀 Se všema uzavírám sázky.. 😀 😀

petrach
28. lis 2008

ahojky,konecne jsem se sem dostala 😉
verus tak to je fakt silny kafe,delej s tim neco,teda spis prestan delat,musi si chlapec zvykat...
s tema penizkama to chapu,chtela jsem taky delat a jak to dopadlo,prisla jsem o jedno mimco,cekali jsme dve ☹ ted jsem doma tak aj tak...musis se vic setrit,to neni jen donosit,ale neumis si vubec predstavit,jaky to ma vliv na zdravi ditete po porodu,uber!!!!
mirunda mate krasny jmeno 😉
lenule kamoska ma rocni dvojcatka a zvlada to lip,nez nektere jen jedno,neboj 🙂 jde o to ze u dvou je nestihnes rozmazlit,budou tim padem hodnejší 😉

labradorik
28. lis 2008

Ahojte babulky.viem ze to sem nepatri ale pisala som na inu temu a tam nikto momentalne nieje.hrozne sa bojim a tak vas chcem poprosit ze ci mate niekto skusenosti s tym ze ci nie je maly gestacny vacok ked ma len 3mm v piatom tt.na dalsie sono idem az vo stvrtok sa moc bojim ci je vsetko ok.mate s tym skusenosti? velmi pekne dakujem

petrach
28. lis 2008

labradorik nejsem sice dr.ale myslim ze to tak bude,dyt mimi je miniatirni...
co ti rikal dr.? pokud by se mu to nelibilo,tak ti to rekne,neboj to bude o.k. 😉

labradorik
28. lis 2008

povedal ze je vsetko v najlepsom opriadku,vies ale ked som citala ine prispevky ze ake oni mali velkosti v piatom tyzdni tak sa bojim.´dufam ze uz bude bit aj srdiecko.ale stale ma pobollieva maternica a bolia ma aj prsia tak ja neviem ci sa nemylim ale malo by byt vsetko v poriadku podla tychto priznakov alebo nie? ja uz naozaj neviem

petrach
28. lis 2008

ja myslim ze je to vse v poradku,urcite to neni vic,bohuzel nemam fotku,tak ti nereknu kolik jsme meli my,ale ono je to fakt v milimetrech jeste i v 10tt.,to vim urcite....
s tim pobolivanim to mame snad kazda,deloha se pripravuje a bradavky byvaji citlive..
skus se uklidnit,vse je jak ma byt,tak si to uzivej..gratuluju 🙂

labradorik
28. lis 2008

no to dufam lebo do stvrtku sa asi zblaznim.a dakujem

petrach
28. lis 2008

je to dobry,kdyz se budes nervovat,tak budes nervovat i mimi,dr. by ti rekl kdyby se neco delo 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru