Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

hanula83
4. čer 2010

Miru, jak by ten svět vypadal, kdybysme měli všichni stejný vkus 🙂))

mirunda
4. čer 2010

tjn, to jsem teď říkala mý svědkyni, která se vdává v říjnu (a já jdu za svědka jí 😵 ), že kdyby měli všichni stejnej vkus, tak byl jen jeden druh šatů 🙂 Ona mi totiž posílala fotku svý kámošky ze svatby, kde měla modrý šaty, takový spíš plesový než svatební, ve vlasech nějaký peří nebo co, no hrůza 😀 Ale když jim se to tak líbilo, tak proč ne..

elixia
4. čer 2010

Jasne,ze Arabela bola aj u nas, ved som na nej vyrastala...pamatam sa,ze som raz na meniny dostala knihu Arabela,nemal ju v skole nikto,takaaaa som bola hrda 😀 Milujem Arabelu doteraz 😀

Hanulka, presne tak, kam by sme dosli,keby mali vsetci rovnaky vkus 🙂 Dnes je uzasne,ze je tolko moznosti vo vsetkom,ze clovek si vacsinou uz ani nevie vybrat 😀

lulupopo
4. čer 2010

Ahojte baby, dlho som tu nebola ako sa mavate, nestiham tu teraz velmi chodit,lebo sa trapime s kolikami, cvicenim, so skolou, vencenim psa a pod....ako pokracuju nase tehulky, mame aj nejake nove prirastky?

jabera
4. čer 2010

jeeej, tu je krasna debatka..
mirunko, vie, ze maximilian v roznych formach je velmi frekventovany na slovensku aj v nemecku? mne sa vzdy pacilo to meno, len ho tiez uz nejak casto pocujem..
ale bivoj je straaasna sranda. nahodou, to by som normlane dala, je to fakt dobre a pekne ceske!

baby, dakujem za pochvaly za chudnutie, kludne ma chvalte dalej, mne to fakt nevadi.

evi, to je strasne ta debata o zmene lukaska, ale smejem sa hlasno. verim, ze ta mohli omyvat... hlavne, ked uz clovek tak nejka vie, koho v tom bruchu ma, hovoris mu tak ktovie ako dlho a potom takuto pecku ti niekto zavali...

hanulko, no, asi uz dalsie mimi nebude.. uz som stara raketa a momnetalne nie je najlepsia doba.. aj ked moja mamina mi minule povedala, ze jak ma pozna, tak ja jej este nejake vnucatko dovlecem, ale ze dufa, ze uz vtedy bude prdet do hliny. 😀

lulu, no, ze sa ukazes, keby som ta nemala v merku na fb, tak ani neviem. 😉 nienie, este nemame deti dalsie.... ale evina uz je v nizkom starne urcite nachystana.

jabera
4. čer 2010

jeeej, baby, teraz pocuvam zo spalne, ze "tatattatata" a " meeemeee" . ( to je kačkačkač a mnau mnau) tak som sa tam potichu doplazila a bart sedel na posteli a cital si knihu 😀

mirunda
4. čer 2010

Jaberko, to dělá Lilinka taky, že drží knížku, jako by jí četla a žvatlá 😀 😀 Je to krásný, viď? 🙂 Fakt je Max tak populární? Tady teda vůbec, neznám žádného, ani jsem neslyšela o nikom, kdo by měl Maxe.. A stará raketa rozhodně nejsi, takže třeba přijdou lepší časy a rozhodnete se jinak a pořídíte Bartovi sourozence.. moc bych ti to přála, nechci, aby Bart byl jedináček 😀 😀

jabera
4. čer 2010

mirunko, no mozno v cechach este max nefici.., to je mozne... my sme kedysi s byvalych chceli, ze keby sme mali dvojcatka chlapcov ( neviem, ako som mohla uvazovat, ze by som mala chlapca 😅 ), chceli, ze by sa volali max a oto.... no clovek planuje a zivot meni....
tiez som myslela, ze by bart mal sestricku, ale to uz mu asi bude musiet stacit taka nevlastna, co uz ma..

lji
4. čer 2010

jeej baby to musí byť aké zlaté keď sa určite tak múdro tvária ako čítajú a blabocú 😀 😀 😀

Inak k tým menám ešte na chlapčenské mi to zatial vyhral juraj a matúš (juraj muž, matúš brat a veľmi sa to hodí k priezvisku 😀 ) a na dievčenské zatial alexandra a jana (alexandra toho brata žena 😅 ale to nie kvôli tomu ale je to pekné meno a hodí sa k priezvisku a jana sa mi páči a bude to jeho krstná-ale tiež to nijak neovplyvňuje 😅 ). hladala som mená ktoré by som vedela rozprávať všetkými možnými zdrobneninami, ktoré by sa hodilo k priezvisku a kvôli ktorému by nemuselo moc trpieť v detstve 😝 teda ja moje meno moc nemusím. magdaléna je síce pekné ale vždy mi hovorili magda a to je tááák škaredé 🙄

a držte mi päste... utorok mám promócie a keďže s týmto bruchom na mne nič nevyzerá pekne a nemám ani nič také slušné tak som sa naserkala a pustila som sa do šitia 😀 😀 robím takéto niečo prvý krát, už dva krát som chytila raple a šmarila to na zem ale snáď to dokončím do zdarného konca 😀 😀

jabera
4. čer 2010

jeezis, tak to drzim palce so sitim.... magdalena je naozaj pekne a magda take tvrde.. to je skoda... ale magduska uz sa da 😉 jana som ja a svoje meno som vzdy neznasala a dodnes ho nemam vobec rada..

hanula83
5. čer 2010

Elixia, tak to naprostý souhlas, teď je všeho takový výběr, že je v podstatě nemožné si něco vybrat 🙂))... a pak nemáme v obchodě strávit takovou dobu 😉)

Jaberko, 😀 😀 jakápak raketa, jsi v nejlepších letech, teda vypadáš na to! 🙂 Nevím, kolik ti je. Rozhodně z tebe vyzařuje elán jako z čerstvé dvacítky 🙂

Holky, předpokládám, že jste dnešní den strávily jako my - celý venku 🙂))...

lji
6. čer 2010

noo že celý vonku 😢 tichúčko vám závidím... jak som tehotná tak moja imunita je ta tam a zase som chorá... a včera bolo fakt že dokonale... hanulka snad ste si užili aspon vy ☹

Baby práve sa chystám na 3D, držte päste aby sa konečne nezakrývalo krpaté nech viem čo to teda vlastne čakáme 🙄 😀

jabera
6. čer 2010

lji, ty ides dnes na 3d? v nedelu? ozaj a dosila si to? pochval sa... inac, ta tvoja choroba ma mrzi, snad to rychlo prejde.. najhorsie je, ze okrem paralenu si moc nepomozes.. ale vraj, ked je moc zle a je zapal, tak je lepsie aj trebars antibiotika brat, ked predpise lekar...., ze je to pre babo lepsie. ale tak ja verim, ze uz si zdrava ako rybka..

hanul, ja mam 35... ale dakujem za komplimenty.. vidis, ako je realita niekedy ina, obcas sa citim, akoby som mala aspon 55..

elixia
6. čer 2010

Ahojte, jej lji normalne ti zavidim ten 3D 🙂 Ja si ho musim odpustit, je to tu neskutocne drahe.
Jani, ved Simona Krainova ma 38 ci kolko a len teraz zacina...takze podla mna by si aj dalsie dve kludne stihala 🙂

pet.s
6. čer 2010

jabera..a co bych měla říkat já? v říjnu asi 3 týdny po prvním porodu mi bude 41 😉 A co mám

pet.s
6. čer 2010

dělat? Já bych plodila i dřív,ale nešlo to

evuse
6. čer 2010

Ahojte. Jsem tu 🙄
Včerejší sex ani prochajda mimino nevyhnala. Dnešní prochajda taky ne. Zítra jdu na kontrolu, tak uvidíme co mi řeknou. Už se fakt nemůžu dočkat až bude venku. Ty poslední dny jsou nekonečný.

Dneska teda bylo pekelný vedro. Nevím jak mám oblíkat Terezu, nějak se mi příčí dávat jí krátký rukávy, aby se nespálila.

Lji, taky závidím 3D, my na měn byli jen při Tereze, ale stejně to nemáme nahrané, protože se pořád schovávala. Teď jsme si řekli, že na to kašlem kvůli penězům.
Elixia, na kolik to u vás vyjde?

hanula83
6. čer 2010

Jaber, tak 35, to není vůbec žádný věk, obzvlášť na druhé dítě...to je ještě naprosto v klidu 🙂...

Iji, ano ano, užily, i dneska, pro děti je to nejlepší, když můžou být venku, jsou ještě hodnější než jindy - a to jsem myslela, že už hodnější být ani nemůžou 🙂)... Ale je fakt naprd, že musíš v takovém krásném počasí trčet venku... Jestli tě to uklidní, tak jsem na tom byla podobně. Sice byl přelom října a listopadu, ale loni v tu dobu venku bylo nádherně a já už byla zavřená v porodce...

Pet.s... ono v dnešní době to není vůbec žádná vyjímka rodit první dítě kolem 40cítky, řekla bych, že naopak je to už docela normální. Já kdybych dítě nechávala na to, než se k tomu konečně rozhoupu, tak by to možná bylo i po té čtyřicítce...

elixia
6. čer 2010

Evi, 150 - 200 libier, podla toho kde, v kazdom pripade viac nez dost..

martasl
6. čer 2010

ahoj kočky.tak na dnešek jsem si vzala volno.bylila jsem holku na školu v přírodě,zítra odjíždí.jinak se snažíme o 106,tak uvidímn,jak to dopadne.
ještě k těm jménům,já můžu dát i český i cizí,mám příjmení Lexmannová.Na první holku jsme dali Kateřina,každej nám říká,že je to moc dlouhý,ale nám se líbilo.Elena je úžasný jméno,mám ho mezi favoritana.já jsem teda zamlovaná do Emy,tak uvidíme,jestli až to bude aktuální projde.a z klučičích se mi hrozně líbí Felix,ale to už by k našemu příjmení asi bylo blbý.ach jooo ☹

jaberko-teda ty šikulo,tak ať další kila jdou hezky dolů,jen doufám,že s tebou dál můžem počítat 🙂 😀 abys nám nepřešla někam do diskuze Twiggi a spol.

lulu-no konečně jsi se ukázala.a co jinak,jak se ti líbí mateřství,bezva,co??

hanula83
6. čer 2010

Marti jo jo, Elena je krásné jméno a já jsem moc ráda, že jsme ho vybrali 🙂... Ema měla být původně naše Anička, ale kvůli dvěma "E" to nakonec odpadlo... ale STRAŠNĚ se mi to jméno líbí...

martasl
6. čer 2010

teda já píšu jak debil 😅 😅 😅 😅 U mladší jsem chtěla Emu a manžel mi řekl,že pro mě nepřijede,tak máme Simonu.ale teď snad Ema projde,pokud se zadaří.Jen mám nevýhodu,že už do jmen kecaj i holky a ty jejich typy-děs běs. 😲 😅

zuzkaaaa
6. čer 2010

ahojte babule, len sa vám chcem ukázať že ešte som už 2 deň nám blbne počítač už sa celý windovs preinštaloval ale aj tak si funguje ako chce a pri tom ešte nemá ani rok...
babyyyyyy mi ideme dovolenkovať do chorvátska len ešte presný dátum nemáme bud 16.6 alebo 23.6 takže možno ani na Sofinkine narodky nebudeme doma, ja som taaaaak rada 😀

idem vás dočítať ak sa zatial zas nezblázni počítač... 🙄 😒

zuzkaaaa
6. čer 2010

baby zabudlla som sa pochváliť....
SOFINKA NAM CHODIIIIIIIIIIIIIII 🙂 už spraví sama 5-6 krokov a je taká vytešená a máme vonku 9 zúbok

lji
6. čer 2010

babyyyyy budeme mať kočku 😀 😀 😀 doktor spravil jeden záber a hovorí-tu je jeden pysk, druhý pysk a prestal hovoriť a čakal na našu reakciu.tak som nanho pozrela vyjavená jak debil a on že tak ste asi pochopili že budete mať dievčatko 😀 joooj to je taká sranda vedieť čo ma to tu stále kopce a šteklí 😀 a ani neviem ako ale rozhodli sme sa pre alexandru. teda manžel zatial hovori stale uvidime ale on to hovorit bude aj tesne pred krstom 😀 takže som sa s nou cely den rozprávala ako s malou sašou 😀 zajtra skusim dat nejake fotky...

a ešte zaujímavé, tak ako som písala že velkosť bábätka vždy prislúchala nižšiemu dátumu pôrodu tak teraz mi tento lekár povedal že velkost malej je v norme ktorá vychádza na 30tt a nie teda na 28tt. čiže je možné že by dorástla do tej velkosti ako "má byť"?

jaberka jasne že nedošila 😀 ale nechýba tomu až tak vela len neviem či sa do toho dokopem zajtra... a inak čo sa týka toho veku, mna mala moja mamina v 36 rokoch 😉 tak prečo nie 😅

elixia my sme platili 45€ za polhodinové vyšetrenie. všetko pozrel, premeral, skontroloval, spočítal (pršteky), dal niekolko fotiek, vytlačené vyšetrenie a jedno dvd a bol skutočne milý (i ked mam pocit že ked som ležala v nemocnici tak práve s nim som mala jednu nezrovnalosť 😝 ) my sme na tom s peniazmi dosť blbo ale tak ked už manžel objednal tak čo s ním... ale som rada že sme tam boli...

hanula je skvelé ked môžeš na svoje deťúrence povedať že sú dobré a že si ani netušila že môžu byť ešte lepšie 😀 veď tebe musia všetky matky nenormálne závidieť 😀

evuska som zvedavá čo bude na kontrole-ako sa inak cítiš takto "tesne" pred?

elixia
6. čer 2010

@lji tak to je super, aj ste chceli dievcatko ci vam to bolo jedno? Nase by tiez bolo Saska...keby nemalo pipik 😀

No za 45 eur by som tam hned isla...co uz. U teba to urcite stalo za to, ved vidno aka si z toho vytesena,takze vobec tie peniazky nelutuj 🙂

lji
7. čer 2010

zuzka ani som si nevšimla až dnes ked som rozlepila oči.... gratulujem k chodeniu 😀 teraz začnú krušné chvile ked nebudes vedie kam zase uteká, čo zase vymýšla a pod. 😀 teda u detí mojich bratov vtedy ešte len začala zábava 😅

elixia najskôr som chcela dievčatko, potom som sa navnadila aj na chlapca aby som nelutovala kdyby neco 😅 ale potom som si aj hovorila že nech je to čokolvek ale mohlo by byť dievčatko 😀 😀 😀

a teraz neviem či to ukáže ale snád hej-ešte som takto fotky nepridávala...hľa naša malá alexandra 🙂

martasl
7. čer 2010

zuzi-tak to je Sofinka šikulka.to bude honička,co??a jak pokračujete s bytem??

Iji-jé,malá je krásná.ta první fotka-to je pohlaví??nic jinýho mě to totiž nepřipomíná.jestli jo,tak je to nejlépe vyfocené pohlaví,jaký jsem kdy viděla 😀

hanula83
7. čer 2010

Zuzi, tak to moc gratuluju, teď začne ta pravá zábava, že? 🙂))... já se na to těším, až budou holky chodit.

Iji, tak to je bezva, holčička 🙂, fotečky krásné, my takové vůbec nemáme...

Marti, jo já myslím, že je to pohlaví 😉

martasl
7. čer 2010

jo to bude,ale kráááásný 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru