Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

tetamon
8. črc 2010

pocahontas: tak dobre porid, z doktoru, a specialni "usnich" doktoru, to mam opravdu respekt a hruzu a strach a ... brrr...

erika: jaj, tak to je divocina, broucek asi tlaci nekam, kam by nemel? Tak uz jen par dni, tyden...a budes to mit za sebou...

martasl
8. črc 2010

zuzlo-mamko-nevím,prej to na tyto stránky nepatří,už s tím mělo víc holek problémy.já si do alba jednou dala fotku baráku-jako kde bydlíme,no a hned ji smazali. 😠

hanulko-tak kdybych měla mít holku,tak jsem potenciální zájemce o věcičky a pod.(teda pokud se ještě někdy dočkám dalšího dítěte),máš fakt krásný hadříčky 😉

tetamon-no já s tím mám trochu problém.měla jsem i u holek.já sice byla loni těhotná,ale miminko v 16týdnu umřelo a i s tímto otěhotněním jsem měla problém a holt taky nejsem nejmladší ☹

eri-tak to už určitě bude-nějak to říkám pořád dokola,co??ale aspoň víš,že se mimi už chystá ven.pořád lepší,než kdyby ti nečekaně někde praskla voda.aspoň víš,že máš být připravená 😀

pocahontas-no mímu švárovi někdo při bolestech poradil kousek česneku do gázy a strčit do ucha-ne moc hluboko,aby to šlo vytáhnout.a nezapomenout na to.vždycky mu to pomůže,já nemám vyzkoušený.naštěstí na to doma nikdo netrpíme.ale uvidíš co doktorka.ono s tím uchem je nbezpečný experimentovat.tak hlavně,aby ti pomohli.

tetamon
8. črc 2010

Zuzi, konecne byl chvilku klid v praci, tak jsem mohla poradne prolezt fotky, a krasna beruska, brisko i sympaticky manza, ze se tak venuje 🙂

mirunda
8. črc 2010

ahojte kočky moje, vy teda jedete 🙂
Tetamon - jaká máme jména? Nebo jsi to tu už psala a přehlídla jsem to? Jsem na jména vždycky hrozně zvědavá.. 🙂

Teď jsem zjistila, že je těhule kamarádka, snažili se půl roku, tak mám za ní hroznou radost 🙂

tetamon
8. črc 2010

Miru: holcicka je jasna, ta bude Jasmina. Ale chlapecek nam nejde, a tim myslim opravdu nejde, tam se nejsme schopni vubec shodnout...ale vubec... 🙄

mirunda
8. črc 2010

Jasmínka je hezká! To se mi líbí, moc.. to není náhoda, že každý má jména jen na holčičku a na kluka nikdo nikdy neví 🙂 My to měli stejně, na kluka jsme se dohodli až cestou na matriku.. 😀 A to jako že se nemůžete shodnout, nebo se vám ani jednomu nic nelíbí? A máte nějaký v kurzu? 🙂

tetamon
8. črc 2010

Miru: diky. No, nemuzem se shodnout 😖 Zkousela jsem Adama, Daniela, Samuela...proste se mi libi biblicky. Drahous zase rika nenenene. A ze vymyslet budem, az bude jisty, ze je to chlapecek 😲

zuzka_mamka
8. črc 2010

@martasl to je mi líto, ale víš co se říká do roka je to ještě v pohodě, tak se nestresuj bud v klidu, a ono to přijde, já vím že tohle je rada na pěst 😀 a mám pár holke u kterých zabralo až když prostě vyply knoflík chci mimi

zuzka_mamka
8. črc 2010

@tetamon - můj můž ač pracuje od rána do večera je táta na plný úvazek a já si ho za to moc vážím 🙂

já jsem zas bez fotky, to je něco, to se jim také nelíbila?

lji
8. črc 2010

no baby tolko ste tu toho popisali ze neviem na co som chcela reagovat. v prvom rade vitajte nove kočky, a v druhom rade-na váhu kašlite-na mna aj tak nemáte a viem že vás to poteší lebo človeka vždy poteší že je niekto s ešte vyššou váhou 😀

erika a kde sa ponáhlaš-ved este nemáš termin 😅

pet ako si pisala o tej vode tak ma napadlo ako som ja vliezla bratovi do bazeniku. nemala si divny pocit? ja som sa citila tak zvlastne-mala mi plavala v bruchu, ja som plavala vo vode a bolo to fakt take-no divne 😅

a ako ste tu pisali o tych surodeneckych vztahoch-ja mam bratov styroch a s najmladsim je medzi nami rozdiel 3roky. myslim ze sme mavali v pohode vztah, i ked sme mali aj riadne bitky ale az ked sme dospeli a on odisiel byvat inde som si uvedomila kolko sme spolu prezili 😅 , a ako mi chyba a ako ho mam rada i ked byva vo vedlajsej dedine 😀 takze vsetko zavisi od povahy deti, od vzajomnych vztahov, ale urcite je lepsie mat mensi vekovy rozdiel bo napr. s tymi starsimi bratmi sme boli skor ako rodic a dieta a doteraz ma beru ako dieta a to uz nie je taky pekny vztah ako s tymto jednym bratom 😉

a ešte kočky-PROSÍM pomôžte mi. strašne depky ma chytajú. stále!! včera ma dostala predstava že čo ak malú nedonosím, čo ak sa niečo stane a my sa jej nakoniec nedočkáme 😢 som si aj riadne poplakala. to som fakt taka divna alebo tu mal niekto z vas podobnu skusenost??

zuzka_mamka
8. črc 2010

@lji to máš pravadu bratr mojí mámy je starší o 15 let, a nerozuměly si nikdy

o miminko se neboj, už máš před sebou jen kousíček cesty, jestli jsi měla celé těhu v pořádku, je zbytečné ted sebe i miminko stresovat, já jsem měla rizikové těhotenství, od 5. měsíce jsem se otevírala a hrozilo riziko potratu, tak jsem si malou povídala, říkala jsem jí že se doma na ní už všichni moc těšíme, ale že je ještě malinká, a že musí ještě trochu povyrůst aby mohla být s náma, no a zabralo to, taky to poslední co ted tvoje miminko potřebuju je smutná maminka, tak hlavu vzhůru a žádné stresy

tetamon
8. črc 2010

@lji neboooj, uz vam zbyva jenom kousek, to uz zvladnete. Tim spis, jestli jste doted nemeli zadne problemy.
A matne si vybavuju (synovec ma preci jen uz 3,5 roku 🙂), ze segra taky mela plasivy sny o spatnym porodu, o tom, jak pojede nekam autem a neco se ji stane s bruskem... A vsechno dobre dopadlo 🙂 Takze urcite i u vas 🙂

lji
8. črc 2010

@zuzka_mamka no 15rokov je teda hodne. môj najstarší brat mal 16ked som sa ja narodila a hovorili mi ze si vsetci mysleli ze je moj otec 😀 on ma vlastne dost dlho vychovaval a prave cez vikend bol dojaty ze jeho mala sestricka caka babo-proste ma berie ako dieta a vtedy to nie je o vztahu surodenec surodenec ale rodic a dieta 😔

Inak k tej smutnej maminke-to máš pravdu. ked som na začiatku tehu ležala tri dni v nemocnici tak mi tam hovorili spolubyvajuce nech sa ale neopovazim byt smutna, ze ta predomnou preplakala cely pobyt v nemocnici a potratila nakoniec - cize to jej len dopomohlo ☹

@tetamon , presne take veci ma trapia - ze co ak sa stane nieco ked pojdeme v aute a pod. najmä teraz sú plne spravy vselijakych nehôd a vtedy to cloveku viac pride realne...

inak ale musim sa priznat ze je zo mna teraz taka "citlivka". som typ zenskej čo sa nebranila nikdy ani ťažkej roboty-chlapskej (vždy som sa chcela vyrovnať mojim bratom 😅 ) ale teraz odmietam aj prach na pranie preniesť že je ťažký 😀 tak si aspon takto dávam pozor 😀

erikahla
8. črc 2010

@lji - tvoje pocity su uplne prirodzene a normalne. Temne myslienky prepadali a obcas este aj prepadaju aj mna; niekedy som sa budila na desive sny ... Treba to potlacit a hlavne - vyhybat sa vsetkemu, co by ta mohlo psychycky rozhodit. Ja napr. vobec nepozeram spravy o roznych tragediach a tazkych ludskych osudoch. Viem, ze tieto veci medzi nami existuju, ze su tu kazdy den, ze mozno prave postretli niekoho znameho a pod., ale vzdy sa snazim tymto spravam vyhybat. Myslim, ze toto obdobie je pre nas psychicky velmi narocne a nase miminka potrebuju citit len to pozitivne. Nie vzdy sa da tomu zlemu vyhnut, pretoze je to prirodzena sucast nasho zivota, ale pokial to ide, treba sa o to snazit.
A na tvoju otazku "kam sa ponahlam" len tolko - terminy su davane na 40. tt a normalne porod nastava 38.-.42. tt, to znamena, ze v termine uz som (ale to urcite vies aj bezo mna 😀 ). Ide o to, ze uz 3 tyzdne mam takmer kazdy vecer riadne poslicky, od soboty mam vecer co vecer dost silne bolesti, ktore trvaju 2-3 hodiny a v porodnici mi povedali, ze vsetko uz je pripravene, takze to moze byt kazdym dnom ... Preto tie zvlastne pocity a stavy. Myslim, ze o par tyzdnov budes zazivat to iste 😉

zuzka_mamka
8. črc 2010

@tetamon to já měla pořád takové horové sny, jak malou furt někde zachranuju, nebo že chce někdo ublížit mému bříšku, ale to se jenom promítá mamince láska kterou svítí ke svému miminku, že se o něj bojí, a má strach aby se mu něco nestalo

zuzka_mamka
8. črc 2010

@lji to je dobře jen nic netahej, já si takhle přivodila máme konec těhu, taha jsem těžké lávory z prádlem, a našeho psa do schodů, jen bud na sebe opatrná, to ti schvaluji, z vlastní zkušenosti

zuzka_mamka
8. črc 2010

@erikahla jéé to je krásné, držím palečky aby to bylo už co nejdříve, a hlavně bezproblémový porod, a aby jste byly obě zdravé zdravé a zdravé

erikahla
8. črc 2010

@zuzka_mamka - dakujem 😀 Uz sa velmi tesiiim na toho nasho milacika. Eliska sa od narodenia podobala na manzela. Teraz vsetci tvrdia, ze Samko sa bude podobat na mna. Je to jedno, hlavne nech je zdravucky !!!

tetamon
8. črc 2010

lji: ale to by ses musela zblaznit, kdybys mela takhle uvazovat. Zkus to malinko vypustit. Jestli jsi nejak verici, tak trosku "potrenovat" strunku: co se ma stat, to se stane... Me to obcas na strachy zabira (a obcas vubec 🙄 ) Ale chapu to. Na konci 3. mesice jsem trosku spinila, a protoze nejsem nejmladsi (33) a mam total rozhadany telo s hormonama uz pred tehu (neplanovanym), tak jsem byla vydesena, ze mi zase neco vymysleji hormony a o mimi prijdu... No, netusila jsem, jak moc mi na tom prteti zalezi... 😕
Ale strachu si uzijem az az i bez hororo scenaru o tom, "co by se bylo byvalo mohlo stat" 🙂
Takze klidek, pecuj o sebe, uzivej si casu, co ted mas, protoze pak ho mit nebudes 😀 Jeee, ja uz se tak tesim, az bude mrne vetsi a ucitim ho 🙂

zuzka: sviti laskou..to je hezky 🙂))

Eri: jo, to je fakt, jako tehu jsem vic emocionalni nez driv. Ted brecim i u uplne blbych filmu. Nebo mi vzene slzy do oci spokojena rodinka na ulici... Nejsem na to u sebe zvykla 😕

zuzka_mamka
8. črc 2010

@tetamon souhlasím - takovej 3,5 kilovej uzlíček umí dělat pěkný zmatky

svítí láskou 😝 - tak mělo být cítí🙂)

vy máte doma nějaké problémy, jestli nechceš neodpovídej

tetamon
8. črc 2010

@zuzka_mamka My problemy doma? nebo to byla otazka jinam?
Nemame, aspon o nich nevim 🙂 I kdyz teda tehotenstvi nam hezky prehazelo poradi cinnosti 😀
Puvodne bylo v planu pristi rok v rijnu spolu zacit bydlet (prestarly studentik 🙂), pak nekdy svatba, a pak tehu. No, tak holt mu "dam" jeste prazdniny, a stehovani bude az po nich, ale zbytek bude trosku divocina 😀
Ale jsme v pohode... Sice nas to prekvapilo, ale je to hezky prekvapeni 😉

zuzka_mamka
8. črc 2010

@tetamon néé já jen jak jsi psala tohle.

Eri: jo, to je fakt, jako tehu jsem vic emocionalni nez driv. Ted brecim i u uplne blbych filmu. Nebo mi vzene slzy do oci spokojena rodinka na ulici... Nejsem na to u sebe zvykla

asi jsem to špatně pochopila, to je dobře že jste spokojení, přesně to mimi potřebuje, i když je mi jasný že ty těhu hormony dělají divy, manžel byl ze mě 9 měsíců úplně vyřízenej, když jsem porodila tak mi řekl mě nechce dlouho vidět těhotnou🙂))

lji
9. črc 2010

našťastie takéto myšlienky ma napádajú len občas, ale nervičiek si užijem dosť v našej rodine s mojim otcom a bratom-tak si nechcem ešte radšej pridávať... ďakujem vám, dúfam že ma to prejde rýchlo.

erikahla prepáč 😅 určite sa už nevieš dočkať. uvidíme ako to budem brať ja. momentálne mám pocit že by som bola tehotnou ešte ďalších pár mesiacov radšej 😀

@zuzka_mamka že ťa manžel dlho nechce vidieť tehotnú? 😀 a čo si mu robila? 😀 ja tiež čakám že môj muž to čoskoro tiež vypovie 😀 ako všetko je super ale občas sú také nálady a ja si neuvedomujem že aj preňho je to predsa len ťažké prechádzať tými zmenami zo študentíkov bez väčších problémov na otca 😅

@tetamon tie slzy sú asi normálne 😀 ja som sa rozplakala v kostole keď začal hrať orgán 😀 😀 😀 proste ma to nejak chytilo 😀 😀 a v pondelok som bola v kine na Púštny kvet - no to som asi nemala robiť v mojom plačlivom stave lebo som vychádzala s očami akoby som si ich vysávačom cucala 😀

tetamon
9. črc 2010

Zuzka: jo tak 🙂) Ne, ale me to vzdycky tak dojme 🙂 Ale peklo je, kdyz vidim dedecka s vnoucetem... Tatka uz nezije, a jestli by byl nekdo skvely deda, tak on...

Hh, no, taky si myslim, ze drahous trosku prehodnotil svuj pristup k tehulim. Pac me bylo spatne prakticky od 3. tt (vlastne to byl duvod, proc jsem si delala test, kamoska mi rikala, ze se ji to nezda, at si ho udelam 😀), navic se potom pridal negativismus, vsechno jsem videla cerne, vsude jen problemy, ted jsem zase furt unavena a spim....😀 On sice v rodine ma nejaky maly deti, ale nikdy nebyl s tehuli v tak blizkym kontaktu... 😀

Lji: no, ja si myslim, ze prte zacne taaaak tlacit na zebra a byt nepohodlny, a spanek se ti bude kvuli velikosti briska a pohodli vyhybat, ze nakonec preci jen budes taky cekat, kdy UZ 😎
Vysavacem cucala oci, LOL, jsi me zabila 🙂)
Ja si ted navic "pridavam" tim, ze drahous mi ma na 3 mesice jet domu, a bohuzel je to cizinec (egyptan 😉 ), takze kousek daleko. S tim mym spinenim minuly nebo predminuly tyden (i kdyz to bylo po sexu 😔 ) si nejsem jista, ze by byl dobry napad nekam do horka litat... 🙄

hanula83
9. črc 2010

@tetamon Taktéž souhlasím s tvojí větou 🙂).. příroda je opravdu geniální.

hanula83
9. črc 2010

@zuzka_mamka Malá je krásňoučká 🙂, šikulka 🙂... a řekla bych, že celej tatínek?

@martasl Marti, beru tě za slovo, oblečků budem mít opravdu hromady, protože jak jsem již psala, jsem trošku psycho v nakupování, ale snažím se to ovládat 😉))...

@lji To je normálka tyhle stavy, taky jsem to tak prožívala, ale ty už máš skoro donošeno a navíc v tomhle týdnu už je to v poho i kdybys rodila dnes. Miminko by bylo akorát trošku menší, jinak žádná hrůza. Holky z diskuze o dvojčatech taky rodily třeba ve 32., 34, 35 týdnu a v poho, na miminkách to nejde poznat...

tetamon
9. črc 2010

Holky, nemate nejake zkusenosti s letanim v tehu? Jsem z toho jelen, protoze co jsem hledala v eng zdrojich, tak vsude pisou i kontraindikace, nasi jelimanove nepisou nic, jedine "pokud vase tehotenstvi probiha bez problemu".
A v tech anglickych pisou o tom, ze vysoky krevni tlak, anemie...nevim, dal si uz nepamatuju, ale jsem z toho jelen, jak to teda ti cesti maji...
(jako hypertonik jsem se rovnou z letu skrtla, jenom by me zajimalo, jestli nektera nevite, jak to mame, absolutne nechapu, proc je pro cesky zdroje takovy problem ty kontraindikace uvest..?)

kamisek2000
9. črc 2010

Ahojky holky🙂 muzu se pridat?🙂

erikahla
9. črc 2010

Ahoj kamisek2000, to je zbytocna otazka, jasne ze mozes 😀

martasl
9. črc 2010

ahoj holky a přeju krásnej ikdyž parnej den.
kami-klidně se přidej,doufám,že se ti tady s náma bude líbit.koukám,že budete mít krásnej dáreček k vánocům. 😀

hanulko-jo,pokud budu ještě někdy těhotná a čekat holku,tak se ozvu.nebo máš i něco neutrálního??ale mám nějakou depku,mám pocit a strach,že už nikdy těhu nebudu.nějak to na mě zase padlo...

olky-já od ptratu řvu úplně u všeho,všechno mě hned rozhodí a nemusím být ani těhu.připadnu si úplně na palici 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru