Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

martasl
18. črc 2010

no eri-vypadáš úžasně,na to,že máš po porodu.připadne mi,že je malej spíš na tebe,ale ještě se podoba může změnit.tak ať vás brzo pustěj dom 😉 jste krásná rodinka 😀

lji
19. črc 2010

marti to mi je luto 😖 hnusoba ms, ved ona raz nepríde, uvidíš, držím päste 😒

a hej mám za pár a veru chystám. ale už by to mohlo byť. ani nie kvôli tomu že by som už nechcela byť tehu, ale aby už bola malá pri mne a aby som neriešila ako prežijem pôrod, ako sa spolu zaklimatizujeme 😕

žienky boli sme na nákupoch - to je hrôza!!! najviac sa zarába na svadbe a bábatku. ešte na tú svadbu sa to dá niektoré veci nahradiť ale u mimča nie a ludia sú potom nútení kúpiť danú vec. ale to sú strašné ceny na všetko 🙄 a to neviem čo všetko potrebujeme, kupujeme a požičiavame len to čo si pamätám že potrebovali švagrinky. a už to je teda pekný zásah do rozpočtu 🙄

mirunda
19. črc 2010

Eri, strašně, strašně moc gratuluju, Samko je krásnej, moc vám to sluší, vypadáš opravdu výborně po porodu.. tak přeji moc štěstíčka a zdravíčka, ať je Samko hodňoučkej..

Jinak já měla víkend pre, naši si vzali Lilušku na celý víkend k mý babičce do Krkonoš, tak jsem si oddychla, v pátek jsme jeli na koncert Tří sester, to jsem si užila jak blázen, mno, vůbec jsem si tam nepřipadala jak matka 😀 Ale nepila jsem, byla jsem zodpovědná řidička, tak aspoň to :D A v sobotu jsme šli tady do místní hospůdky s Kubou, snad jsme tam ještě nikdy nebyli pít spolu, páč vždycky někdo musel hlídat.. a představte si, že mi nějakej týpek nechal poslat víno, tak jsem byla polichocena 😀 To už neznám 😀
Ale už jsem zase v realným světě, večer mi Lili přijela a začal zase kolotoč 🙂 Jsme ji pověsili houpačku a to jsme si na sebe ušili bič, vůbec z ní nechce dolu 😀 A pořád chce houpat..

Marti, je mi líto, že zase dorazila, ale neboj, ona jednou opravdu nepřijde.. věřím to mu a moc na tebe myslim každej měsíc..

marky468
19. črc 2010

@erikahla - nádherné miminko, přeju hodně zdraví a ať vám dělá jenom samou radost 🙂

byggyt
19. črc 2010

Erika Samko je rozkošný, a to ste mali super že sa dajú bábetká vynášať ku návštevám v Ružinovskej nemocnici iba cez sklo, ale na druhej strane tu je vždy milion ludí pred oddelením nevetrá sa tam takže som bola vlastne rada.

Mirun ty si bola na Troch sestrách? Tak to závidím 😉

lji ale dúfam že nekupuješ také niečo ako sterilizátor a podobne?

Baby ja som dnes vstávala o 5:00 išli sme si s Laurou vybaviť pas prišli sme tam o 6:45 a 5 ludí pred nami a tolko národa čo prišlo po nás si neviete predstaviť, ale som rada lebo Laure už urobili aj na občiansky preukaz tak sme to mali jedným vrzom, teraz mám o 11:00 jazdu no asi tam zaspím tak si dávam druhú kávu.

pet.s
19. črc 2010

Eri, já toho tvýho samka obrečela..chjo..A malá je staršně podobná naší Baru, když byla malá. Jááááá už chci taky zase mít v ruce malý voňavý uzlíček.Chjo.

lji
19. črc 2010

@byggyt sterilizátor a tomu podobné. čo je to tomu podobné? ale nie sterilizátor veru nie 😅 len bežné veci ako prebalovacie vecičky, vanička, dáke plienočky plátenné, uteráčiky, baldachín, teplomer a pod., len také bežné vecičky...ale ked sa to nakopilo tak som nechápala kde vzikla tá konečná suma 😀

tetamon
19. črc 2010

Eri, teeeda, to je krasny 🙂

Ja jsem se pred chvili dokutalela do prace. Sla jsem na tripl testy, ovsem protoze "genetika" tam tlaci na odbery, aby to bylo presne 16+0, tak sestricka v rozpacich se mi prisla omlouvat, ze teda mam prijit v patek znovu (po vysezene fronte) No, slibila, ze muzu jen tuknout a vezmou me hned, tak snad aspon bez cekani 😕

martasl
19. črc 2010

no holky doufám,že se brzo zadaří.dnes jsem byla na kontrole,mám nesch.do pátku.říkala jsem jí o mých víkendových bolestech hlavy-mívám je tak 2-3 do měsíce,ale už se to stupňuje.no a prej podle toho,jak jsem ji to popsala,učebnicovej příklad migrény.už jsem objednaná na neurologii.ta bolest byla děsná,myslela jsem,že mi vyleze oko z důlku-fuj(pardon).jo dnes jsem neteři-budoucí,co se má ve čtvrtek narodit koupila knížku a album.

tetamon-tripl testy-tak na ty mám ošklivý vzpomínky.tak ti strašně moc přeju,ať ti dobře dopadnou.

pet.s-však se ti to krátí a malou budeš mít v náručí,ani se nenaděješ.a budeš mít manžela u porodu??a co jméno-zatím zůstává Terezka??

byggyt-nás čeká občanka v prosinci a Kača se jí nemůže dočkat.myslí si,že s občankou může všechno.tak jsem jí uzemnila a řekla,že pro ni se tím nic nezmění,tak jí spadla čelist a dělala nafuněnou.a proč ne sterilizátor?já bych ho i koupila,když si vzpomenu na to rádoby vyvařování dudlíků a flašek v hrnci 😝 Jsi nevyvářela??

tetamon
19. črc 2010

marta: au, au, migrena fuj. Segra je tezky migrenik (nejen bolest hlavy, ale i pekne bliti a tak), ja jsem jenom migrenik (bolehlav, ale nastesti bliti jen velice, velice sporadicky), ale nic peknyho (mimco je na me tak "mily", ze misto mych obvyklych zachvatu tak jednou za 3-4 mesice mam 2-3 tydne 😀 ) Nj, potvurka mrnava 🙂

triply: ja doufam, ze kdyby bylo neco spatne, tak se to ukaze uz na tom NT screeningu 😕

Krasny album i knizka. Jeee...ja potrebuju sponzora, abych mohla nakupovat 😠

martasl
19. črc 2010

tetamon-tak nahlas příbuznejm,co by se ti líbilo.aspoň pak nedostaneš zbytečnosti.mi to tak tak děláme.

no mě se u toho taky dělá zle,ale ještě jsem nezvracela-jo vlastně na začátku těhu,měla jsem šílený bolesti a zvracela jsem jak šakal,a všechno se semnou točilo.děs.jo a jednou v práci.to jsem vzhledovala kusy v pásce a začalo se mi navalovat,bolest hlavy a přišlo zvracení.právě se bojí,jak to bude v práci.koukám do lupy a na ní je světlo,pro migrénu nic přijemnýho,znáš to sama.

tetamon
19. črc 2010

marta: tak to mam v planu, ja mam vyhodu v tom, ze spoustu veci budu mit pujcenych od segry. Obleceni bohuzel ne, ze zacatku meli financni nouzi, takze "tocila" obleceni po prckovi na bazaru a rovnou nakupovala to, ktery potreboval, ale matrace do postylky, perinky, povlecnei, zavinovacka, kolotoc nad postylku se zviratkama, takovy to "vrnici" kresilko, polohovaci valecky, monitor dechu, to si pujcim 🙂 A v pripade, ze bych od kamarada nekoupila (zalezi na jejich cacorce, jak se "rozchodi", bud prodaji nebo ne 🙂) kocarek, tak mam od ni slibene pujcit si podvozek a ja bych dokoupila jenom korbicku a sportak... A pokud bych mela holcicku, tak mam kamosku, ktera ma hafo serepeticek, a jedna netova znama mi slibila taky dat (coz me tak napada, tady jste hodne zkuseny maminy, kdyby fakt jo, co se dava za takove veci? Chtela se toho zbavovat (pocitam teda asi nejaky bazarek nebo neco), takze kdyby mi to fakt "dala", co ji za to mam dat?), mela dve holcicky, na chlapecka holt az trosku odrostlejsiho od segry 🙂

tetamon
19. črc 2010

@martasl jo, ad migrena, taky mi ji zacina svetlo do oci (coz v techle parnech...vymysli tak, aby nesvitilo, ze ano 🙂)
Dumam, co mi pomaha, ale asi fakt jen studeny hadr na hlavu, pokud mozno chladnejsi vzduch, temno az tmu, ticho, a kdyz se podari k brufenu se i na chvilku natahnout, tak je to idealni (pocitam, ze pitny rezim dodrzujes)... Fouky, a preju, aby se to nejak vykoumalo tak, aby to bylo min a min 🙂

martasl
19. črc 2010

tetamon-díky.no uvidím,co doktorka.jak se práš co za oblečky,já bych asi koupila nějakou hračku pro to dítko její.nebo pohádkovou knížku.na něco určitě přijdeš.to máš bezva,že toho tolik budeš mít.já naštěstí taky mám po kom dědit věcičky.takže by ty výdaje u nás taky nebyly nejhorší.ale tolik co ty,tak toho mít nebudu 😀 ale dnes se to dá levně sehnat z druhé ruky,tak to taky hodně pomůže.

tetamon
19. črc 2010

@martasl zkusim knizku, knihovnik, knizka se hodi, diky 🙂

No, u nas to vyplavalo taky az jedine diky nasi financni situaci, jinak bych asi taky porizovala vic veci vlastnich 😀
Holt napresrok uz by to financoval drahous z platu, ted jeste jako student bude jen privydelavat, takze zadna slava. Ale zvladnem to 😎 (doufam 😠 )

Mazu domu, hezky vecer..
paa

luci.kon
19. črc 2010

Ahojky tak se to počasí konečně umoudřilo, mě je v tomdle polojasnu fajn, konečně mi nelítá tlak 😉
marti, nezoufej, uvidíš že to vyjde, říkala jsem ti přece že budeš vozit příští léto 😉 , myslím že na porod jsou dobrý měsíce květen a červen, ideální počasí 🙂
Jinak to letí jako blázen, zítra vstupujeme do 27.tt, no už aby to bylo 🙂
tetamon- já ani nedoufám, že pojedu do porodnice s makeupem, budu ráda když na sebe prdnu řasku a udělám něco z vlasama, na ty jsem hrozně háklivá, bez laku ani ránu 😉 , no a po porodu,asi mi to bude jedno, ale už takhle se nerada fotím, tak uvidíme, přítele mít u porodu nebudu, tak až dorazí tak snad budu ok 🙂
¨Mějte se krásně 😀

tetamon
19. črc 2010

@luci.kon no ja rozhodne planovite nebudu za modelku, ale kdyby se stalo, ze treba bude pres den nekde venku=nalicena, a pak jsem treba odpo zacla rodit... ;)

Achjo. Ja uz bych chtela, abych mrne citila, konecne (je mi jasne, ze PAK budu skemrat, aby uz chvili nekopalo 😀 )

luci.kon
19. črc 2010

neboj pohybů se dočkáš mě začaly ve 20tt už jako fest, kopance ,že jsem se i párkrát lekla, a ted už kope skoro pořád, dokonce už vím kdy spí a kdy řádí, protože to se opravdu nedá jen tak přejít, pořád se lekám, hlavně když mi začne hopsat celý břicho, to je sranda 🙂 , přítel už slyší i srdíčko přes bříško 🙂

tetamon
19. črc 2010

luci: jeee, to zni hezky 🙂 No, tak si holt musim pockat 🙂

martasl
19. črc 2010

holky-to je krásný,jak vám ty týdny přibívaj.
luci-taky se mi pro porod líbí duben-červen,proto jsem byla ráda,že mi to minule tak vyšlo,no nic.teď je mi úplně jedno,kdy bych rodila,ale hlavně že budu,tak asi tak..No doufám,že se zadaří,budu se snažit 😉

martasl
19. črc 2010

tetamon-neboj,kopanečků se dočkáš.už brzo..někdo je cítí dřív,někdo později,ale dočkáš se 😉

tetamon
20. črc 2010

marta: no, ja jsem takova lama, ze pocitam, ze asi az pozdeji 🙂 Ja jsem furt nekde v lufte nebo mam zazivaci potize, takze odhalit v tom nejake "bublinky" mrnete je dost obtizny 😀

Ja jsem vzdycky chtela rodit na jare nebo na podzim, aby to nebylo v mraze (naledi) a v tech silenych vedrech. No, ta pro jistotu budu mit zimnatko 🙂 Ale se segrou uz to mam vyzkouseny, taky to neni marny 😉

martasl
20. črc 2010

to já mám jednu holku na vánoce a druhou v srpnu.u starší byly abnormální mrazy a náledí,že se dalo na silnicích bruslit a u holky obrovský vedra.ale mě už je to fakt jedno,hlavně že porodím-ještě někdy...

awalancha3
20. črc 2010

babenky, mali ste niektora tak okolo 22 tt bielkovinu v moči? mam tlak tak okolo 140/90 ale taky som mala aj pred tehu.......bojim sa preeklampsie

luci.kon
20. črc 2010

ahoj já mám tlak pořádk kolem 120/60 někdy i nižší, což je dobře, v těhu je hodně často nízkej tlak i třeba z toho vysokýho klesne, a co ti na to řekla doktorka že máš vysoký tlak? a moč jsem měla vždycky v pořádku, nebo aspon nic sestra neříkala, do poradny jdu příští týden tak konečně budu mít výsledky z cukru, no snad to bude ok, protože melounu se jako nevzdám 😉 a apk ve 30tt na UZ a sepsat porodopis, ještě nemám ani papíry ohledně otcovství, nejsme totiž manželé 😉 ,
nevím jestli už jsem to psala ale už máme objednaný kočárek, konečně 🙂

martasl
20. črc 2010

s tlakem neporadím,ale awalancha-myslím že ho nemáš špatnej.

luci-nepsala.jakej jste vybrali,hoď odkaz.já jsem na kočárky magor 😀

tetamon
20. črc 2010

@awalancha3 a chodis s tlakem nekam k dr.? oni si to vetsinou poctive hlidaji, prave pro to riziko... Takze pokud dr. nic nerika, tak bych byla v klidu 😉 (ehm..pokusila bych se 😕 )

lji
20. črc 2010

@awalancha3 no ten tlak nie je najukážkovejší to je pravda, ale ja osobne som mala u doktora prvý krát 146/110, tak odvtedy mi už nemeriavajú a spoliehavajú sa na moje zápisky ako si meriam doma (syndróm bieleho plášťa) 😀 a bielkovinu som teraz pozrela v preukaze a mala som tri krát zvýšené množstvo ale asi nie na vela ked to doktor ani nekomentoval. ale tlak sa mi upravil a teraz mávam tak 120/60 a menej. ale ak ti na to doktor nič nepovedal tak je to asi ok. ja som sa hrozne bála preemklapsie (lebo mi aj nohy puchnú ale to aj pred tehotenstvom) a v tom čase som mala aj zvýšený tlak, a ked som sa s tym trochu zmierila tak sa mi to upravilo-asi len psychika 😉 čo ti na to vraví doktor?

žienky verím v silu sugescie. od nedele som oficialne na materskej. a vcera aj dnes som neuveritelne oťapená, neschopna čohokolvek, len spať, jajkať a fučať že mi je ťažko. neviem či prišiel prelom kedy si hovorím že "ved už môžem, mám na to právo cítiť sa blbo" alebo ja neviem. dnes som u brata na návšteve a celý den som napr. prespala 😅 som normálna?

martasl
20. črc 2010

Iji-to víš,že jsi normální 😉 to jen čerpáš sílu na porod a mateřství.musíš teď toho hoooodně naspat i do zásoby. 😀 Jinak blahopřeju k mateřské,no ty peníze sice nejsou nic moc,ale to je to poslední.hlavně si ještě užívej klidu avychutnávej si ho,kdo ví,jak čilé budeš mít miminko.

lji
20. črc 2010

marti ja sa skôr bojím že zleniviem a nebudem potom schopná prejsť na "makaciu vlnu" 😖 no moja materská je len na papieri aby som takto po škole nemusela chodiť na úrad práce sa podpisovať. čiže prvé peniaze uvidím v podobe rodičovského príspevku ked sa mala narodí 😝

no ja jej stále hovorím že dúfam že bude kludnejšia ako je teraz v bruchu, lebo neviem neviem ako to budem zvládať 😀 ked ostane takáto akčná... 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru