Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

pet.s
20. črc 2010

awal..já se lečím s tlakem v těhu, ale 140/90 ještě jde. Ten mám normálně po lécích. Nám zase dnes řekli, že mám vysoké průtoky v pupečníku,ale nic mi nevysvětlili.V pátek jdu znovu na KO.

lji
20. črc 2010

@pet.s ja som z takých vecí magor. prosím čo znamená vysoké prietoky v pupočníku? 😕

luci.kon
21. črc 2010

marti odkaz na ten náš kočárek, jsou tam i jiný moc hezký, třeba červený pro holčičku 🙂
http://www.svetkocarku.cz/kocarek-tako-jumper-x...

hanula83
21. črc 2010

@erikahla Moc a moc gratuluji k narození Samka, jste krásná rodinka, moc vám to všem sluší a Samko je samozřejmě teď za největší hvězdu 🙂

Holky, průběžně čtu, měla jsem teď trošku nervy, protože jsem se bála, že holky spolkly takovou kovovou mrňavou úchytku, na které visely kočičky v kočáře... Asi to zřejmě nesnědly, protože kakání jsem prohlížela a nic a doktorka říkala, že kdyby to spolkly a někde se to zapíchlo, tak už by se to projevilo... tak doufám, že je to dobry...

Jinak včerejší váhy a míry: Elenka 9,75 kg a 73 cm a Anička 8,9 kg a 70 cm. Mají už tolik pohybu, mléko už jen 2x denně a stejně jsou macinky, tak jsou asi holt po mě... 😉

martasl
21. črc 2010

ahoj maminy 😉

luci-jo taka se mi líběj,jen bych asi u nás odrovnala ty kolečka.děsně se mi líbíé typ Warrior.jsou super.na mimibazaru jsem viděla odkaz na nějaký úplný novinky od taka-měly větší korbičky a plastový dno korby.byly úžasný.já chci vybírat a kupovat kočár!!! 🙂 a cenově jsou hodně přijatelný.to se bude miminku jezdit.vybrali jste krásnou barvičku. 🙂

hanulko-holky jsou nádherný princezny 😉 Elenka asi trošku ujídá Aničce,ne?? 😀 to myslím ze srandy.jsou kouzelný,no už se určitě pěkně pronesou.a zvedat kočárek(třeba přez obrubník)musí teda být něco...

martasl
21. črc 2010

luci-a houpe ten kočárek??asi moc ne,že??kdyby jen neměly takový kolečka,tak by pro mě byl jasnou volbou do budoucna.bydlím na vesnici a bývá tady hooodně sněhu a s prohrnováním si moc hlavu nedělaj,to by mi asi dlouho nevydržely. omrkla a omakala sis ho naživo??

hanula83
21. črc 2010

@martasl Marti, moc děkujem, ještě bych dodala, že jsou to kulaťoučké nádherné princezny 😉))...Právě díky těm otočným kolečkům, které se ti nelíbí, se ten náš kočár ovládá naprosto lehoučce. Kdo nevyzkouší, nevěří 😉. Tako pro dvojčata jsem zkoušela v obchodě a nedalo se s ním hýbat přestože byl prázdnej, s desetikilovýma dvojčatama si to nedovedu představit.... A co se týče sněhu, tak u nás stejně nejsou chodníky věčně prohrnuty, maximálně na monokočár a tak stejně musím jít na silnici ☹... Jo a navíc ta otáčivá kolečka se dají zaaretovat, takže to může být jako klasický kočár... Jasně, taky kočár musím někdy nadzvednout, ale ta kolečka mi opravdu moc pomáhají, je to pro mě něco jako zázrak 🙂)))

martasl
21. črc 2010

hanulko-jsem ráda,že slaším na tyto kolečka chválu.mě se hodně líběj kočárky s těmato kolečkama,hodily by se nám víc do chodbičky,máme ji malou.právě jsem si říkala,že když je sníh a ty kolečka jsou zaaretovaný,že se musej brzo vyviklat.třeba i na těším terénu.tak to je fajn,že jsi s kočárkem hodně spokojená. 😉

pet.s -hledala sis na netu,co to znamená vysoké průtoky v pupečníku??taky tomu nerozumím.to by ti měli vysvětlit,když to řeknou nějakou,,novinkuů,ne?

janulazaynab
21. črc 2010

Ahoj,
chtěla jsem se zeptat - snažíte se shodit nebo to po porodu tak nějak necháváte vyšumět? Moje váha před těhu byla cca 85kg, při porodu 116kg, po porodu lehce pod 100kg a teď, když nekojím, jsem zase na 105kg a nemůžu se toho zbavit. Je pravda, že se ani moc nesnažím - poctivě jsem jezdila na rotopedu po večerech, ale pak do toho něco přišlo a nechtělo se mi. Při malém jsem přes den ráda, když stihnu uklidit, navařit..

tetamon
22. črc 2010

@janulazaynab ja bych rekla, ze to prijde samo. Jak prijde motivace, tak to pujde lip. Dokud neni, tak se to tezko startuje... Zatim jsem odhodlana po porodu to nejak zkusit, ale prakticky fak tnevim, jestli v tom zaprahu budu mit naladu a energii neco resit 🙂

lji
22. črc 2010

@janulazaynab no aj ja mam v plane po porode chudnut ale tak ako pise tetamon, ci to budem potom riesit, netuším. ja len v kútiku duše dúfam že si ponechám stravovacie návyky ktoré som musela nadobudnúť počas tehotenstva. čiže výrazne zníženie množstva jedla a výrazná zmena aby mi nebolo zle a ťažko.

i ked teda v poslednej dobe mi je zase zle zo všetkého a netuším čo jesť. neviete mi poradiť čo dať do seba aby som nebola hladná a aby mi nebolo ťažko?? 😢

tetamon
22. črc 2010

lji: jestli na neco prijdes, posli typ, Nastesti uz nezvracim, ale blbe je mi ze vseho.. :(

lji
22. črc 2010

@tetamon no presne 😖 v prvom trimestrisom si aj ja vytrpela svoje a v druhom som sa snazila komplet zmeniť jedalniček.ale to čo mi vtedy robilo dobre mi teraz ublizuje - ovocie napr. čisté pečivo - no to nemozem lebo by som neprežila pálenie záhy teraz.... našla som iba jednu vec z čoho mi je dobre - kofola 😝 len keby ju môžem piť na litre... 🙄

tetamon
22. črc 2010

Iji: tak to me pri konzumaci konkretnich jidel povetsinou nebyva spatne, ale to je asi tak jedina cast dne, kdy mi NENI spatne 😀 Behem peti minut po dojezeni mam pocit, ze pujdu na zachod vsechno vratit 😒
To uz nastesti nedelam, ale netesi me to, ze nemuzu nic s chuti jist. Kofola...a vidis, po te by palela zaha me 😀
Ty mimca si navymysleji, to je teda 🙂 Ta dnesni mladez, za nasich mladych let, to to nebyvalo 🙂

lji
22. črc 2010

"Ta dnesni mladez, za nasich mladych let, to to nebyvalo" 😀 😀 😀 ale tak aspon vidiet ze je tazke poradiť lebo každý si musí nájsť to svoje. vieš čo som ja robila a aj občas robím?vyberiem si všetko jedlo a všetky možné varianty a skúšam. dám si kusanec napr. džemového chlebu, ked to nie je ono tak kus ineho, ked nie to tak kus ineho a to co mi zachuti, to aj dojem normalne 😀 a zvyšky vypluvam čo nechcem 😀

žienky našla som si polohu konečne!!!! tak aby som neubližovala malej, aby som ju netlačila, aby ona netlačila mna, aby som mohla dýchať, aby ma netlačil žalúdok a aby ma netlačila na mechúr, aby mi nebolo teplo.... je to akákolvek poloha ale musi byt v bazene. objavila som čaro močenia sa a nič nerobenia. len problem je že som kapánek zaspávala tak som radsej vyšla aby som sa neutopila 😀

luci.kon
22. črc 2010

ahoj
marti kočárek houpe, má na předních kolech, na tech větších pružiny, a na živo jsem si ho omakala, a myslím že je hodně stabilní, ale jestli bydlíš na vesnici, volila bych radši pevný kola, ale jsou těžší, ty s těma hejbacíma mají odlehčenou kostrukci, což zase ve sněhu oceníš, jojo je to dilema 🙂 , ale tako dělá hodně druhů, i ty pevný kola, a jak psala Hanula fakt se s těma kolečkama parádně jezdí, jak to samo zahejbá to je bomba 🙂
Jinak včera mi volali z krámu že už tam máme kočárek tak at si přijedem, hlavně že řikali že to bude až v srpnu, tak jsme vyrazili, přijedem tam a prodavačka hned že ho máme vzadu at si pro něj jdeme, když jsem ho viděla tak mě omejvali, úplně jinej než jsme chtěli, po chvíli dohadování, přijela vedoucí a ještě jí nebylo blbý mi tvrdit že je to on, no vytáhla vzorníky a hned jsem ji vyvedla z omylu, přivezli sice číslo 11, ale z jiný série, paka 😒 , no tak jsme jeli zas dom, a za 14 dní snad už bude ten správnej, hrůza už sem se těšila, že ho budu mít doma a pořádně ho vyskouším, naštěstí máme ještě dost času 🙂

tetamon
22. črc 2010

luci.kon: no jeste, ze jste tak dopredu objednavali 🙂

Iji: tak to chce nejaky ten plovaci podhlavnicek nebo neco, abys nehodila hlavu pod vodu 😎

marky468
22. črc 2010

@janulazaynab - já budu taky za chvilku takovou podobnou situaci řešit. Při otěhotnění jsem měla 92, teď 3 týdny před porodem 106 a kdo ví, kolik ještě přiberu do porodu. Před otěhotněním jsem brala prášky - Meridia, vím, že to není vůbec zdravé, ale dá se při tom i 10kg shodit. Možná i víc, ale brala jsem je asi jenom měsíc. Jsou na recept a pojišťovna je nehradí. A ještě mám celkem dobrou zkušenost s dodržováním oddělené stravy.

martasl
22. črc 2010

ahoj holky.
iji-věřím,že ti v bazénu musí být fakt příjemně,no malé se to určitě taky líbí,jen bacha,aby v něm voda byla čisťounká 😉

holky,já jsem nějk bez nálady ☹ ms byla víc než slabá,skoro žádná,jen hodně slabé špinění,tak jsem zkoušela test,ve středu,negativní samozřejmě.nějak mi ta ms začíná haprovat a to mě štve.

luci-to teda pěkně naštve-píšu to ještě slušně,a že ještě měli drzost tě přesvědčovat,že je to tan objednanej.přece víš,co sis objednala,tak nechápu,co se jim nelíbilo.koukala jsem na ten kočárek,co máš vybranej a našla jsem u něho váhu 15kg,což je docela dost.ale hlavní jsou tvoje pocity při zkoušení.no nevím,jestli já budu ještě někdy nějakej potřebovat ☹ ☹

holky,to je dusno,jak prase.jsem zvědavá na to víkendové ochlazení.a v pondělí do práce,už mi neschopenku asi neprodlouží,zítra jdu na kontrolu.

těhulky,to máte váhu ještě krásnou.já kynu jak prase a nejsem ani těhotná.a nepřipadne mi,že bych teď nějak víc jedla.za chvilku prasknu.

tetamon
22. črc 2010

marta: ono psychika s ms dela divy. A nemuzes treba pribirat kvuli tomu? Jestli treba nepotrebujes trosku postelovat stitku nebo neco, a pak by treba mimco pripochodovalo samo na prvni tuknuti? 😉

janulazaynab
22. črc 2010

@marky468 - ty prášky Ti předepisuje obvodní?

tetamon
22. črc 2010

@janulazaynab myslim, ze by mel jen obezitolog... Aspon me tak bylo sdeleno. Ale nebrala jsem to nikdy. Me staci jen upravit jidelnicek ve smyslu minus sacharidy a plus bilkoviny a pridat pohybu 🙂

janulazaynab
22. črc 2010

@tetamon - teď jsem se dívala na google a četla jsem na pár stránkách, že Meridia a podobné další dva léky byly staženy z lékáren kvůli kardiovaskulárním příhodám, ale prý to je dočasné..

tetamon
22. črc 2010

@janulazaynab no, ono v zakladnim principu to je o tom, ze to urychli metabolismus. Coz nikdy nebude delat dobrotu s vysokym tlakem a problemama se stitnou zlazou a tak. Ale myslim, ze nekteri doktori to berou jako s hormonalni antikoncepci, prima kontraindikace je koureni, ale kolik kuracek znam, ktery bezne berou HA, a doktor se jich nikdy ani naznakem nezeptal...
Ale urcite bude existovat neco podobnyho (minimalne se da sehnat v "posilovacich" obchodech ruzne fat burnery a podobne, coz je de facto to same. Urychluje to spalovani, meridia teda docasne i tlumi hlad, coz je dobry na zacatku diety, aby si telo zvyklo na nizsi prisun potravin pri zmene jidelnicku, kdyz nekdo papka megaporce 🙂)

evitkamalicka
22. črc 2010

ahoj kocky,
dlho som tu nebola....ako sa mate? ja mam na 30.7. naplanovany cisarsky a potom sa mozem pekne pustit do chudnutia

janulazaynab
22. črc 2010

Jak se dívám, všechny máte před porodem, má tady už někdo mimčo? 😝

evitkamalicka
22. črc 2010

@janulazaynab ja uz mam syna ma 21 mesiacov 😅

martasl
22. črc 2010

evi-ahoj.no tos tady fakt dlouho nebyla.jak se daří,asi nic moc v těch vedrech,co?a přirozeně to nepůjde??třeba se to do 30 rozjede.no ale v každém případě ti přeju,ať je všechno ok a konečně máš Oliverka v náručí-těšíme se na fotečky 😉 😀 😀

janulo-to víš,že jsou tady čerstvé maminky i s většíma mimískama,jen asi teď zrovna nemají čas,koukni na pár předešlých strámek 😉

evitkamalicka
22. črc 2010

@martasl no o tych neplach mi ani nehovor, katastrofa....ja som mala aj prvy cisarsky, tak preto aj druhy

lji
22. črc 2010

marti nemaj depky ☹ ja to stale neviem pochopit. prečo kto tak velmi chce ma take problemy?? ☹ neviem ci si veriaca ale budem sa za teba modlit 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru