Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

evitkamalicka
3. srp 2010

@tetamon no, ale asi to tak bolo lepsie, aj prvy som mala cisarsky a kvoli preeklampsii cize tam bol tiez tlak, ale vyssi

tetamon
3. srp 2010

@pet.s aaaaa...miluju chlapskou ohleduplnost... No, nas teprve spolecny szivani ceka az prijede ze zahranici, takze si budu uzivat cely zbytek tehu 😖

marta: jo tak, tak aspon tolik 🙂 Cekani me strasne nebavi 😀

evitka: tak mozna i kvuli tomu predchozimu cisari radsi volil "nahradni vychod" pro mimco... Hlavne, ze to dobre dopadlo a mate doma zdravyho broucka 🙂

pet.s
3. srp 2010

@evitkamala a jak poznali tu preklampsii..já mám vysoký tlak i normál, ted beru prášky..a holky mě tak staršně bolí nohy..úplně v jakékoliv poloze...nahoře dole, dřív mi pomáhalo mazání, ted už ani to ne..budí mě to ze spaní..
@tetamon-tak to ti přeji pevné nervy 😠

tetamon
3. srp 2010

@pet.s diiik, holt nas mimco prepadlo o necely rok driv, nez jsme planovali 😀

lji
3. srp 2010

evitkamalicka gratulujem k mimčidlu 🙂 🙂 🙂 kráááááása tfuj tfuj tfuj 🙂

už aj ja chcem mať moju prdelku pri sebe... dúfam že zajra sa mi podarí vás prečítať bo dnes už nevládzem. posledné dni mám hrozné tlaky na konečník, podbruško, kostrč 🙄 des a hrôza a začali mi viac puchnúť nohy. ale tlak mám stále fajn. len keby vydržím ležať v posteli... 🙄 muž sa mi už vyhráža nemocnicou kedže neoficiálny datum porodu mám 8.8. (bože veď to je za 5dní!!!!!) ale tak asi to bude v tom neoficiálnom termíne.... uvidíme....

pet.s
3. srp 2010

@tetamon-no tak vybočuješ z řady 😀 já mám malou po 2O letém snažení z umělého a ještě po jednom špatném těhu, takže chodím na diskuze snažilky, těhu po umělém a snažení po potratu, takže jsi pro mě něco jako exot. otěhotnět neplánovaně o rok dřív???? 😀 😀 😀 😀

martasl
3. srp 2010

jééééé Iji,tak že by to už brzo bylo??ježíš,to uteklo.se těším na fotečky nového mimíska na těchto stránkách. 🙂

martasl
3. srp 2010

sem zapoměla-a průběžně nás informuj,jestli jsi ještě doma,budu na tebe myslet 😉

tetamon
3. srp 2010

@pet.s no nas to taky zaskocilo. Pac jsem lecila rozhadany (anovulacni) cyklus, hormony mi delaly divy uz par let, dr nasadila utrogestan, "prihodilo se", v nepravdepodobnou dobu (dva dny po ms, takze jsme byli vcelku v klidu)...a prd 😀
Takze jsme nakonec i radi, ze to slo takhle hezky...

tetamon
3. srp 2010

@lji jee, tak to drzim paluchy, aby to bylo bezproblemovy a snadny, v ramci moznosti...abyste se uz s prdelkou spokojene doma uzivali ve svem 🙂

pet.s
3. srp 2010

@tetamon - víš, to je jedno..hlavně že se zadařilo. 😀 😀 😀 dítě je dar. Já to moje nejstarší opět naháním aby šla domů.

evitkamalicka
4. srp 2010

@pet.s pri preeklampsii je vysoky tlak nad 140/90, bielkovina v moci, opuchy

tetamon
4. srp 2010

@pet.s hh, toho se bojim, ze z toho mojeho krasnyho, sladouckyho synovecka vyroste takovy pubertalni klacek 😀 😀 😀

hanula83
4. srp 2010

@pet.s Jééé Peti, já jsem otěhotněla tak tři roky před plánovaným otěhotněním 😉).. Ten život je tak jaksi zařízenej po svym. Málokomu se podaří mít to v životě přesně tak, jak si představoval. Jedni zacházejí s dítětem jako s hadrem ☹ 🙄 a jiní se modlí, aby dítě měli...

@evitkamalicka Moc gratuluju, nevšimla jsem si, že už to máte za sebou 😉...

martasl
4. srp 2010

hani-koukám,holky rády pečou 😀 .už jsem si všimla na jedné fotce a teď zase,že Anička má na nožičce znamínko.Elenka nemá??Vypadá to správně 😉 .holt místo tetování na kotníku bude mít znaménko,to jen tak někdo nemá 🙂 🙂

hanula83
4. srp 2010

@martasl Jo jo, Marti, ona ho tam má už od narození, já mám taky takovy, ale jinde 😉 ... Holky to pečení včera strašně bavilo, až mě to začalo děsit, aby to po mě potom stále nevyžadovaly 😉))

evitkamalicka
4. srp 2010

@hanula83 dakujem

pet.s
4. srp 2010

@evitkamala - no ten tvuj tlak fakt není nic moc vysoký, člověče, to já mám téměř standartně 😖 Ale moc neotýkám a bílkovinu v moči uvidím zítra. zítra jdu poprvé do Podolí do prenatální poradny.
@hanula83 svatá pravda...já chtěla být novinářkou, spisovatelkou, a mám za sebou jen několik povídek a psaní sobě do šuplíku,ale vždy jsme chtěla být stůj, co stůj matka. A za každou cenu. Bez dětí by pro mě život neměl smysl.

martasl
4. srp 2010

hani-tak budeš mít doma aspoň kuchařky,a hned dvakrát.já bych to brala hned 😀

teda ten pořad na primě o těch maminách,to jsou p...y.hlavně ta co má ve 27 letech 4 děti.neví co je to antikoncepce??tak ať si teď nestěžuje.musela jsem to přepnout na slunce seno,to je aspoň pořádná komedie.

tetamon
4. srp 2010

@martasl nekdy (velice vetsinou 🙂)) jsem fakt rada, ze nemam tV 😀

hanula83
4. srp 2010

@martasl Marti, vím, že v telce mělo něco být, ale už si to nepamatuju, o čem to bylo? Já taky koukám na Slunce seno.... člověk to vidí už po stopadesáté, ale stejně furt čučí a chláme se 😀

@pet.s To pro mě taky ne, moc nechápu lidi, co se rozhodnou nemít nikdy děti - teda myslím ty, co můžou děti mít a nemají je třeba z důvodu pohodlnosti a klidu. To je prostě blbost.

martasl
4. srp 2010

tetamon-no u nás by to bez tv nešlo 😀

hani-jo slunce seno...a spol -to je boží klasika 😀 😀 😀

taky si nedovedu představit život bez dětí.nedovedu si představit,že bych děti mít nemohla a je mi hrozně líto páru,co mají tento problém.pokud nějaká žena děti nechce,je to její věc,ale nemá ani tušení,o co se ochuzuje a jednou ji to bude mrzet.-no,každého věc... 🙄

pet.s
4. srp 2010

@martasl- no přesně taky si myslím, chlap ten si může v 70 vzpomenout, že teda bude táta, ale co žeská? Myslím, že pak kolem 50 ji začne být líto, že děti nemá.

holky já začínám být nějaká otrávená z mého chlapa,ale až tak, že jsem se ted v noci vzbudila. My nemáme na mimčo téměř nic. Myslím ty velké věci-kočárek, postýlku, pokojíček(tedy respktive můj pokoj a její). Včera mi v elektru ukazuje obrovskou TV, že by se hodila do ložnice. (pro mě vcelku zbytečnost) Tak jsem nic neříkala a táhla ho k chůvičkám. Chci ty video chůvičky za 2000,-. na to on hodil ksift, že to nepotřebujeme.(no máme byt 6+1, přes chodbu, navíc tam kde bude spát mimčo a kde je kuchyn je přes chodbu,takže fakt potřebujeme). Tak mě to tak mrzelo,ale byla jsem ticho. pak mu říkám, že potřebuji dát auto do servisu, aby nám předělali zadní pásy(jsou krátké a nejde tam přidělat autosedačka pro mimi), tak se jen ušklíbl, že to není potřeba. A večer mi řekne, že zítra jdeme po krámech, a at si vyberu věci vedle do bytu za 10tisíc. (potřebuji jen komodu pod TV a lustr). Tak jsem řekla, že bych spíš potřebovala postýlku, tak mi na to neodpověděl. Hele já už nevím, co s ním.
Nejde o to, že bychom neměli peníze. Ale prostě mi nic nepotřebujeme pro mimi. Když jsem pak fňukala, že se mi zdá, že všechny naše děti jsou přednější než Terinka, tak mi řekl, at toho nechám, že všechno bude a bla,bla, bla...ale kdy, to už mi neřekl. Takže z porodnice asi půjdu s malou pěšky, protože nemám autosedačku a navíc ji do auta nepřidělám.
Já ho prostě nechápu. Je mi to líto. Já dstávám peníze na jídlo a na domácnost, tak kupuji oblečeníčko z toho,ale tyhle velké věci z toho nekoupím. A navíc nechápu, proč bych měla je kupovat jen já ze svých peněz. Je to i jeho dítě a chtěl ho, a o penězích to není. tak nevím.

pet.s
4. srp 2010

Ted mě ještě napadlo, jestli on pořád nevěří, že se to dítě narodí živé a zdravé.A to mě snad mrzí víc než kdyby ho neměl rád,

tetamon
5. srp 2010

@pet.s to me mrzi :( Treba se fakt boji, aby bylo vsechno v poradku a nepripusti do posledni chvilky. Neni mozny, ze ma nekde schovany nejaky obolus, se kterym se vytasi v den porodu a pak obehne vsechny nakupy? 😕 Chjo.
Tak si zkus vybrat sama, co chces, napsat seznamek, at se pak snazi sam, kdyz ted nechce s tebou 😝 (ja vim, idea hezka, proveditelnost nemozna 😖 )
Kvuli tomuhle furt resim stresy, protoze drahous je do pulky rijna v coudu, takze ja prakticky sama nic moc nevymyslim. Navic mame prd penize, takze by se hodilo kupovat postupne a ne to vsechno najednou obstaravat 🙄 A to nemluvim o tom stehovani, protoze v 7. mesici mu budu fakt prd platna, to budu moct prenest maximalne tak "dečku s polstarem"... Nejak si to neuvedomuje a furt to vidi tak neuveritelne optimisticky, ze to pujde snadno a samo... Evidentne si moc nepamatuje, co to je stehovani, a nejspis jim to vsechno obstaravala maminka. Jenze ja uz jaxi nebudu schopna 😒

martasl
5. srp 2010

pet.s-třeba mu ještě nějak nedcvaklo,že budete mít co nevidět mimi.neboj,ono mu to dojde.prostě jak píše tetamon-napiš obšírnej seznam,přidělej mu ho tak,aby ho měl pořád na očích a ať nakupuje postupně a jen odškrtává.prostě řekni,těď se jede koupit to a to a basta.až to bude,tak ať si koupí tv do ložnice.holt musíš na něho být tvrdá,den D se blíží 😉

lji
5. srp 2010

@pet.s máš zaujímavého muža 🙄 a možno má super pamäť a vie čo chceš a potom ti to všetko pokúpi 🙄 môj je podobný ale v prerábkach. tak ako píše @tetamon . teraz musím robiť vela vecí sama lebo ked pride z roboty či z brigády či čo to má tak už sa mu nechce, nevládze a podobne. čiže donho stále rýpem a potom sú len hádky. keby si ja sama nevymalujem tak sa nedokope k tomu aby zateplil a podobne 🙄 a potom je nasratý prečo robím také ťažké veci-šak ked sa on k tomu nemá...som zvedavá kedy mi tu u nás dorobí teplú vodu 🙄 pet držím päste aby sa to u vás zmenilo 😖

žienky, a ja som zle. dnes som 2,5hodiny čakala jak debil na prietoky a potom som šla k svojmu doktorovi kde sa naplašili mojich výsledkov z odberu a aj v moči som mala vela cukru 😔 doktor mi dal výmenný lístok že mám ísť zajtra na rizikovú ambulanciu a ked dobre čítam tak je tam spomenuté slovíčko trombocytopénia a preemklapsia ☹ 😢 takže zajtra beriem aj veci keby si ma tam rovno nechajú 😢 plus mi doktor povedal že predsa ten pôrod príde asi skôr (no ved som si aj myslela).... a k tomu všetkému budú mať dva týždne dovolenku, čiže svojho doktora a sestričku zlatú už asi do pôrodu neuvidím 😢 joooj jak sa ja na zajtra bojím. nech už je malá vonku lebo už neviem ako to vydržím psychicky-ja som dosť labilná ked sa jedná o zdravie bábätka a môjho, ked ide o vyšetrenia a vlastne hocičo so zdravotníctvom-neznášam zdravotníctvo.... prosííím, silno mi držte päste na zajtra 😢

pet.s
5. srp 2010

ahojky holky, no to by spíš pro to poslal asistentku, on to sám nezařídí..znáte ty typy chlapů..chytří, mozek ji pálí, v práci vydělávají dooost peněz,ale dojít na běžný nákup je staršný problém. nakupování dopadlo jak jsem předpokládala, na co jsme ukázala, tak jen achjo a hm. a nic, tak jsem dělala přesně to na jeho typy na nákup(upozorňuji, že on vybíral věci do bytu a já do pokojíku pro Terinku. Takže jsem nakoupila jen blbosti, zaplatila si je sama a byla nasraná, že jsem s opuchlýma nohama a bolavým břichem courala hodinu po Ikee a koupila 2 plastové kelímky do kuchyně, ramínka a šampon Ikea. Cena 270 Kč. Zařekla se, že tímto moje snažení skončilo. Mám nějaké úspory v záloze, sice byly nahorší časy,ale už jsem vybrala na kočárek, ten příjde zítra a hned objednávám i postýlku a ostatní věci koupím se švagrem a ségrou. oni mi to pomůžou do auta. Těch 10 tisíc, co mi včera vyčlenil na věci do bytu si může strčit...někam. Tímto se přestávám starat o rekonstrukci zbytku bytu, vzdávám se naděje na hotový pokojík pro mě a Terinku, udělám si to nějak tady provizorně.A až budu moc po císaři, tak dodělám dětem pokojíky. Nemluvím s ním. Došla jsem si sama i na nákup jídla.Pěšky bez auta. koupila jen věci pro děti. Fakt mi hnul žlučí. My se moc nehádáme,ale tohle přehnal. Napsala jsem mu dlouhou sms o našem vztahu. On ani slovo, tak fajn. 😠

tetamon
6. srp 2010

@pet.s jezkovy zraky, to me fakt mrzi :( Ale uplne te chapu. Zjistila jsem, co jsem doted netusila. SPOOOOOOOOOOOOOUSTU veci, ktery jsem pred tehu mavala rukou, ted resim mnohem vic. Ne ani tak ve vztahu ke me, jako spis k tomu prckovi. Toho drobka mi nikdo ocuravat nebude 😠
Tak doufam, ze chlap dostane nekde pecku mezi dverma a rozsviti se mu 😕

@lji Ach jej. To bude dobre, uvidis. Prave proto, aby to bylo dobre, tak te radsi posilaji driv... A zase uvidis broucka o par tydnu driv 😉 Drzim paluchy, at to ma vsechno zdarny a bezproblemovy prubeh

hanula83
6. srp 2010

@pet.s Já myslím, že téměř na jisto si prostě ještě nechce připouštět to miminko. Asi po té "špatné" zkušenosti se bojí, aby to nedopadlo zle. Já být tebou, tak mu vysvětlím, že už jsi ve vyšším stádiu těhotenství a i kdyby se mimi narodilo teď, tak je téměř jisté, že prostě BUDE 🙂. Podle mě to prožívá mnohem intenzivněj, než si myslíš, akorát ho to právě minule možná dost zdrtilo a tak se bojí, aby to nedopadlo stejně. Ale to jsou chlapi, na tyhle věci prostě nemají takovej cit, ty to miminko nosíš u sebe, tak už ho tak nějak "znáš", kdežto on ji začne poznávat až po narození... Já si taky všechny věci v těhu sehnala sama, však jsem na to měla dost času a taky mě to bavilo, akorát mi přispíval... Myslím, že pochopil, že to je realita až v porodnici. On viděl a držel holky dřív než já a myslím, že až v té chvíli mu to pořádně došlo 😉... No a to máš vidět, za těch 6 dní, co jsem byla v porodce, pořídil tolik věcí, co ani já za celé těhu...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru