Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

mirunda
18. led 2011

@zuzkaaaa přestala jsem se zumbou, ptala jsem se přímo své cvičitelky a říkala, že zumba není vhodná při těhu.. že mám chodit na H.E.A.T. - ale na to prdim, mě hrozitánsky bavila ta zumba.. tak si počkám, budu chodit po porodu.. a po kojení.. takže až za strašně dlouho 🙄 😒 😀 Doma to rozhodně nehrozí, stále bydlíme s mým švagrem, před ním bych se styděla 😀 A v ložnici nemám tv - leda pak z notebooku, mno, uvidím, i na to mám vela času 🙂 Ale rozhodně vyzkoušej, bude tě to určitě bavit..

Vítám nové tváře

@miksheee to ti řekla, že je to kvůli váze? Rozhodně mi tvoje váha nepřijde hrozná, jsou tu těžsí maminky a nebyl u nich problém.. určitě pak bude mimčo vidět normálně, neboj 😵

zuzkaaaa
18. led 2011

@lucia2431 tak podarilo sa to stiahnúť ešte to treba napáliť ale až zajtra 😉

miksheee
19. led 2011

@mirunda @zuzkaaaa
Díky za přivítání holky 😉
No jako taky mě to překvapilo, vždycky jsem si říkala, že ta váha jako nic moc, ale žádná trága. Ale jo, je to tak, prý je to tou tukovou vrstvou. Pevně doufám, že mimís vidět bude, přece jen utz na 20tt je docela důležitý. No a mimo jiný, taky ještě nevíme pohlaví.
Snad to bude OK, musím věřit 🙂 Díky za povzbuzení 😉

miksheee
19. led 2011

@zuzkaaaa
Zuzi a udělal ti ve finále ten utz na 20tt. Tam se právě mimís musí zkoumat dost detailně, musí najít orgány a tak. Poslali tě tedy někam jinam, nebo to prostě nechali být?

zuzkaaaa
19. led 2011

@miksheee všetko bolo vidieť, pretože vtedy je už dieťa dosť velké a vidno všetko len pohlavie mi nevedeli určiť mne sa zdá, že za to môže môj lekár asi a mu nechcelo skúmať pretože na 4D bolo všetko pekne vidieť tam mi povedali na 99% dievčatko a potom celé tehu lekár tvrdil, že on to nevidí, a až v 36 týždni na kontrole iného lekára pretože môj mal dovolenku som sa spýtala či mi nevie pozrieť pohlavie a on mi na to povedal, však vám to nepovedali? pekne vidno, že to bude dievčatko...

lucia2431
19. led 2011

@zuzkaaaa ja čo som pozerala tie zumby tak všetky mám 😉 okrem tej tretej z vrchu

jancikes
19. led 2011

ahojte dievcata...

jooj tak teraz ste ma vystrasili....ja som len zacala tehu..na ultrazvuku som este nebola...lebo som v uk a tu tak v 11 tyzdni staci ist...ale mam strach ze to moje dietatko cez to moje hrozne brucho nebude vidiet:(....ani poriadne neviem co mam jest..lebo ked clovek zacne hladat na nete ze co moze pocas tehu a co nie tak to aby skoro nic som nemohla zjest.....
tak mi dievcata prosim poradte ako ste sa vy stravovali ....????
vsade pisu ze udeniny nemozem..nemyslinm salamy, to mi je jasne...ale myslite ze nemozem ani kusok sunky????a rastlinne masla sa mozu???myslim ramu, floru alebo tak>>>>???to tusim tiez nie ze???
jooj som z toho vsetkeho zmatena, vobec neviem co si varit....:( asi sa tym stresujem moc...

zuzkaaaa
19. led 2011

@jancikes neboj jesť môžeš všetko! ale s mierou, hoci ja som cez tehu vynechala syr typu hermelín (ten zbožňujem) ale všetko ostatné som jedla a nič sa mi nestalo, dcéra je zdravá takže klud, papaj čo ti chutí počas tehu si treba dopriať!!! 😉 😀 kludne môžeš šunku, maslo všetko! možo ešte vajíčko a surové mäso nie....

jancikes
19. led 2011

@zuzkaaaa
myslis asi surove vajicko ze?????????????
vajicko na tvrdo mozem asi ci|??????a vlastne vseobecne vajicia tepelne upravene ze??
inak mas krasnu dcerku🙂
ozaj a aky si mala porod???

dai
19. led 2011

jancikes,
pocas tehu mozes jest vsetko - ale s mierou... odpusti si alkohol, cigarety, kofein, lieky ( cize aj case s vysokym kofeinovym obsahom ) - fakt je ze napr. ja som mohla pri prvom tehu pit len colu, lebo vsetko ine islo okamzite zo mna von...

z ostatnej stravy - nejest surove maso a ryby ( cize ziadne tataraky a susi 🙂 ), surove vajicka, majonezy, v lete davat pozor na zmrzlinu kvoli salmoneloze... a ostatne, ja neviem, teda nepatrim medzi xxl tehulky, prepacte ze sa vam sem miesam... ale osobne napr.udeniny nejem ani normalne kedze su vysoko rakovinotvorne ( mame zial v rodine vela tychto pripadov, takze to obmedzujem na maxi mieru... aj ked raz zacas si koliecko klobasky tiez dam )

jancikes, ak nahodou budes trpiet tehotenskou nevolnostou tak to vela za teba vyriesi 😉 ja napr. teraz nemozem ziadne tazke jedla, ziadne moc sladke, ziadne extremy - vsetko by islo hned von... takze len malinke mnozstva, velmi pomalicky... ale ako pisem - nejak moc vo vybere som sa neobmedzovala ani pri malinkej ( az ked mi diagnostikovali gestacnu cukrovku tak som musela obmedzit tuky a cukry ) a neobmedzujem sa ani teraz 😉

zuzkaaaa
19. led 2011

@jancikes kedže ja niesom moc vajíčková vajíčko som vôbec nejedla ale podľa mňa určie môžeš vajíčko.
ďakujem za pochvalu dcérky 🙂
ja pôrod? ťažký.... 24hodín pred pôrodom bolesti a pôrod dlhý 13hodín....

deyana
19. led 2011

ahoj, zatím se jen snažíme, ale mám taky nadváhu, zůstalo mi nahoře dost kil co ne a ne dolů. zajímalo by mě, když jste třeba najely na zdravější režim a zdravější výživu v těhu a hubly jste, jak se tvářil doktor? já totiž když jsem byla těhule, zhubla jsem jen pár kg a hrozili kapačkama, tak jsem začala víc jíst a od té doby jsem k nezastavení. Chci to omezit, jím převážně zeleninu, rýži, těstoviny, ale zajímá mě jak se to odrazí na tom mimču kdybych třeba začala hubnout a byla těhule a hubla bych dál.. nebo kdybych se držela pořád na stejné váze.. což je asi sci-fi 😀 ale co kdyby? 😀

jancikes
19. led 2011

@dai
dakujem za rady🙂
@zuzkaaa
no ale zase za to utrpenie to stalo 🙂

dai
19. led 2011

neni zaco jancikes...
deyana - babatku tvoje chudnutie vacsinou neskodi ( ja som pri cakani malej schudla 10 kg, teraz asi 2kg... lekar nema ziadne pripomienky, aj ked pri malej mi tiez uz hrozil nemocnicou - ale tam to bol extrem, lebo tych 10kg islo dole v priebehu 1-neho mesiaca kvoli nevolnostiam, nie kvoli zdravej strave a u mna bola uz potom hmotnost na hranici unosnosti kedze som mala len 46kg...)

mirunda
19. led 2011

@deyana ja stále nechápu, jak někdo může hubnou v těhu 😀 😀 😀 Ani nechápu, jak někdo může zůstat na své váze.. já jsem při prvním těhu přibrala 24kg!!! Dala jsem to dolu až tak 3/4 roku po porodu.. teď doufám, že to bude lepší, nechám se překvapit.. když mě vůbec není špatně, jíst můžu cokoliv.. ne, že bych nebyla ráda, ale taky mě to nenutí si něčeho nedopřát 🙂

@jancikes taky si myslím, že můžeš papat všechno.. já se opravdu v ničem neomezovala, jedla jsem i plísňový sýry, když jsem měla chuť.. jediný, co jsem přestala, tak kouřit, pít alkohol (teda občas černý pivečko bodlo) a chinin(tonic) a nepila jsme tolik kofein, jen jednou az čas kafíčko... a neměla jsem absolutně žádné problémy, dceruška je zdravoučká.. vem to od srdíčka, co ti přijde vhodné pro mimi a co ne, určitě chceš pro něj udělat jen to nejlepší 🙂

jancikes
19. led 2011

@mirunda
dakujem za rady..tak ja budem teda jest vsetko v rozumnej miere a okrem naozaj potravin ktore by sa nemali🙂
a ty ked si pribrala 24kg pri prvom tehu, to si nejak velmi vela jedla alebo cim myslis ze to bolo?

mirunda
19. led 2011

@jancikes myslím, že to bylo i tím, že jsem se fakt neomezovala.. cukrovka mě minula, takže mi opravdu nestálo nic v cestě.. hodně jsem nabrala ke konci, byla jsem strašně nateklá - takže se ve mně asi i zadržovala voda, to je na váze taky hodně znát.. já vůbec neobula boty, pantofle do porodnice jsem si kupovala o 2 čísla větší, abych se do nich narvala 🙂 Taky jak mi vůbec nebylo nikdy špatně, ani na začátku, ani jednou jsem nezvracela, tak to určitě taky sehrálo svojí roli.. nedá se svítit, kila jsou dole, ale co mě mnohem víc štve, tak jsou strie - ty mi zůstaly 😒 😝 🙄
A kdy máš termín?

jancikes
19. led 2011

@mirunda
este neviem kedy mam termin lebo som nebola este u doktorky...
tu v uk to totiz prebieha trosku inak...aj ked prides ku doktorke a povies ze si tehotna tak ti beztak nakaze prist az v 11tyzdni pretoze vtedy urobi sonu...tu totiz zvnutra nevysetruju takze nejake sono prve vnutorne nehrozi....podla mojich vypoctov som v 5.yzdni takze esste mam cas..ale pojdem ku doktorke o 2 tyzdne nech aspon registruje ze som tehotna 🙂
ale predpokladam ze termin bude tak okolo 24.septembra:)

hanula83
19. led 2011

@mirunda Jo, taky znám případy, kdy se druhy mimi opravdu dlouho skrývalo 😀 ... Moje sestřenka teď čeká druhy mimčo, první má holčičku a chtěla opět holčičku... včera řekli na UZ, že je to holka .-)))... bude to Alžbětka prý 🙂

trija
20. led 2011

Ahoj holky, tak v úterý jsem byla na kardiu,ale mimčo bylo špatně otočené a možná i roli sehrálo to, že prostě nějaké to břicho mám, tak musím jít zítra znova a jdu do nemocncice, tak snad tam bude lepší ultrazvuk a hlavně a mimčo nebude stávkovat. jinak co se týče pohlaví tak počítám, že nám zas neřeknou co to bude, doktor říkal, že prostě u těch hubeňoučkých to jde lépe vidět. No a ten můj to prostě říká jen když je to jisté. Tak mi zítra držte holky palce ať jde vše vidět a je to vše v pořádku.

mirunda
20. led 2011

@jancikes až v 11.týdnu?? To teda čubrnim.. u nás se dělá utz kolem 5tt.. pak kolem 12tt je myslím už větší utz, ale už si to moc nepamatuju.. včera jsem byla zrovna v poradně, vyplnila mi těhu průkazku a říká mi, že se mám registrovat v porodnici.. já vůbec netušila, že je pořád takovej nával.. když jsem rodila Lilušku, tak jsem někdy v 10tt volala do porodnice, kde jsem chtěla rodit a tam se mi vysmáli, že mají plno i další měsíc, než jsem měla rodit já 🙂 Teď budu rodit mimo Prahu, tam se neregistruje, tak jsem zvědavá 🙂

@hanula83 sestřence gratuluju.. a trošišku majijinkato závidím tu holčičku 😀 Já už neodolala slevám a koupila jsem i něco pro prďolu, v zelené barvě.. normálně skoro všechny hadry mají buď vyloženě klučičí nebo holčičí, strašně málo je neutrálních.. 😠

@trija držím na zítřek palce, pak dej echo, jsem zvědavá, jestli uvidíte pohlaví miminka 😵

hanula83
21. led 2011

@mirunda Miru, to si taky pamatuju, jak jsem měla pořád potíže s barvama ;)))... mně řekli pohlaví až ve 21. týdnu a i tak jsem raděj pak kupovala v neutrální barvě, protože člověk nikdy neví... No takže ty mrňavé oblečky měly holky buď jen zelené, žluté, hnědé, bílé, oranžové, krémové... Za to pak jsem si teda začala konečně užívat tu růžovou a fialkovou, takže teď mají snad 90 % oblečení v těchto barvách... Já vím, že to je přehnané, ale když mě se ta růžová tak líbí 😅

mirunda
21. led 2011

@hanula83 naprosto chápu, hlavně u dvojčátek fakt nemáš jistotu už vůbec - teda do porodu 😀 Nám řekli někdy v půlce těhu, že je to na 95% holčička, ale bylo z klasickýho utz, nebyli jsme na 3D.. a už jsem jela růžovou a fialovou.. fialovou často nosím i já sama, miluju tuhle barvu, takže u Lili není jinak - taky má hodně v týhle barvičce, kamarádky se mi smějou, jak ladíme 😀 Ale je fakt, že mám hodně hadříků po Marečkovi, takže nosíme tu pro mě nesnesitelnou modrou :-/ Tu fakt nemám ráda, tu klasicky tmavě modrou - jestli budu mít kluka, tak tuhle nekupuju 😀

Holky, já mám tak úžasný dítě - jsem pořád strašně unavená a teď ráno Kuba vstávala vzbudil Lilinku, takže jsem musela vstávat taky a ona mě pak nechala spát ještě hodinu na gauči 😀 Koukala na Kouzelnou školku, pak na včelku Máju a hrála si u toho a kreslila.. byla uplně zticha.. a když jsem se vzbudila, tak ke mně letěla dát mi pusu.. bože, ať i to druhé děcko je takový 😀 😀 😀

hanula83
21. led 2011

@mirunda Miru, máme stejný vkus 🙂)... nesnáším tmavě modrou... světle modrá je krásná, ale tmavě modrá je pro mě hrůza. Navíc často je v kombinaci s červenou a to je pro mě hotová katastrofa, byť červenou samu o sobě mám ráda.... No a moje neoblíbenější barva odjakživa je fialová 🙂, takže i já ji hodně nosím a dávám ji hodně i holkám 🙂... Miru, určitě bude i druhé mimčo hodné 🙂, to je v genech 🙂))..

mirunda
21. led 2011

@hanula83 Hani, červenou absolutně nenávidim, a nejhorší - přesně - červená a tmavě modrá!!! Jinak naše taková vzdálenější příbuzná má strašně hodnou holčičku Terezku, asi 4 roky a k tomu skoro 1,5 roku Tadeáška a ten je prý hrozně, ale hrozně zlobivej.. naši tam byli s naší Liluší a prý jí pořád kousal a byl agresivní.. jako že už moc, že to nebylo takový to "dětský".. tak to by mě jeblo, nechci zlobivý mímo 😀 možná i proto si "víc přeju" holčičku 😵
Mno a Hani, kdy vy půjdete do dalších sourozenců? 😉

hanula83
21. led 2011

@mirunda Já tu červenou taky nemám vyloženě oblíbenou, jen ji mám ráda třeba v kombinaci s bílou nebo i černou (to spíš u dospělých). Červeného oblečení taky moc nemáme (co máme, tak je od tchýně a nejlépe červené tepláčky s tmavě modrýma lampasama), hodně záleží, co je to za oblečení, třeba teď jsem koupila holkám takové tričenka za krk a ty jsou teda sladké 🙂))... Zlobivy dětičky znám, nejhorší je, když tu jejich zlobivost ještě rodiče podporují. Např. děcko si vyřvává a vydupává, že něco chce a rodič se může přetrhnout, aby mu vyhověl a děcko stále vymýšlí 😝

hanula83
21. led 2011

@mirunda Prozatím do dalších sourozenců nepůjdem, nicméně kdyby se to přihodilo, tak bychom se těšili 😉... ale plánujem až tak za pár let.

mirunda
21. led 2011

@hanula83 nejhorší barva pro mě je černá.. já doma opravdu nemám nic černýho.. moje maximum jsou šedý kalhoty.. když jsem se vdávala, tak jsem všem kamarádkám zakázala tam jít v černý, že to není pohřeb 😀 A taky kromě tchýně tam nikdo v celém černém nebyl 🙂 Věřím, nějaké hadříky jsou k sežrání i v neoblíbených barvičkách..
Hele, naše Lili když se vzteká, tak jí tuplem nic nedám z principu.. jsem sama hrozně tvrdohlavá a nesnesla bych, kdyby vyhrála 😀 My spolu jednou budem hrozně bojovat 😀 A co holky? Už se začínají taky vztekat, když něco chtějí?
Jinak přikládám hadřík na miminko, co jsem neodolala, přestože je to modrý.. ale stálo to 75,-Kč ve slevě a je to takový semišový, naprosto krásný 😅

jancikes
21. led 2011

ahojte dievcata..
tak tym farbam..ja som presne taka ista..zboznujem fialovu farbu, skoro cely moj satnik je fialovy🙂))....inak mam rada aj cervenu, zelenu...modru na sebe vobec nie!!:(...na ostatnych sa mi paci ale na mne nie...iba ak bleducko modra ako pisete🙂)

inak chcem sa vas spytat ci nahoudou nemate takuto skusenost...vsimla som si ze dako chudnem...a to som len na zaciatku tehotenstva...ku tomu jem normalne, neprejedam sa..ale vobec nehladujem..a aj tak chudnem..cim to moze byt???na nete som nasla ze silne zeny v zaciatkoch tehotenstva mozu chudnut aj ked im nebyva zle..ale ze to preto ze dietatko si robi zo zaciatku zasoby tuku..co si myslite???nemate tiez taku skusenost???
aj ked zatial mozem byt rada ze vaha nestupa 🙂)) ja len pre zvedavost ci to nie je divne...
@mirunda 27.augusta su moje narodeniny...jeeej a ty mas vtedy termin🙂))

mirunda
21. led 2011

@jancikes zelená je moje druhá nejoblíbenější, ale jen taková ta světlá až brčálová.. mám takovou bundu a hrozně se s ní všude chlubim, protože všichni nosí ty černý hnusný 😀 😀
Jinak grrrr, že hubneš!!!! 😠 😠 😠 😀 ale samozřejmě v dobrém.. myslím, že pokud to není vyloženě obrovský úbytek, jako že třeba 10kg, tak je to určitě v pořádku.. někdo i odsud taky v těhu hubnul..horší by bylo, kdybys přibírala hoodně.. teď jsem četla, že nějaká paní v Rusku porodila víc než 7kg dítě.. 🙂 To je hukot, to by i naše víc než 4kg Lili byla proti němu drobeček 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru