Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

radun
2. bře 2012

Zdravím všechny nové i stávající těhulky v diskuzi! Nějak to tu nestíhám vůbec číst, natož psát. Užívejte si krásného počasí, my jsme s malým venku skoro pořád a je to paráda (a váha díky tomu taky už pár dní nestoupá 😉 )!!!

bbubinkaa
2. bře 2012

@amadeuska Nebojkaj sa, vsetko je v poriadku, mame velke bruska, ale babatko ma dost miesta. Ja zajtra zacinam 18tt, ale este som nepribrala, malinke necitim zatial.. ale verim ze vsetko je ok, tak ako u teba 🙂

miskachrumka
2. bře 2012

Kočeny vidím že tu píšete ako o život :o)
super baby ja som pribrala už 1,5kg a pondelok ideme do poradne a už teraz mám mindráky ☹
dúfam že som nepribrala zas ☹
lebo neviem ako bude vyzerať neskor 😠
baby držte sa 🙂

zuzik24
2. bře 2012

Ahoj holky, můžu se mezi vás přidat? Když tahle diskuze začínala, tak jsem sem chodila, ale po porodu už nějak nebyl čas a ted když jsem zase těhu, bych se ráda zase zapojila 🙂 I když teda u mě už to není o XXL, ale o třech a více X. Při prvním těhu jsem začínala na 97kg, přibrala jsem 16kg, takže jsem rodila se 113kg. Myslela jsem si, že horší to být nemůže, ale ouha 😝 Dnes mi bylo potvrzeno těhotenství a moje výchozí váha je opravdu úúúžasných 106kg. Opravdu se hodně bojím toho, že budu rodit se 120kg, že porod neudýchám, že nepřežiju bolesti zad, těhu cukrovky atd. U prvního jsem byla taky machna, ale nějak jsem si to nepřipouštěla. Ted teda hrozně plaším, protože vím, do čeho jdu. Už jen vidina toho, že v posledním trimestru běhám každou hodinu na záchod, mě děsí. No, slovo běhám je trošku utopie, trvalo mi deset minut, než jsem se vyvalila z postele. Potřebuji trošku uklidnit...

stardust
2. bře 2012

@miskachrumka pred poradnou treba co najmenej pit...jeden pohar vody, hned je 0,2 kg viac na vahe 😀 😀
Ja som raz pred poradnou spucovala cely zlty melon, ten mi spravil hadam aj plus dve kila, o dva tyzdne som vazila na poradni tak isto...taka vysusena sestricka hovori, ze aspon som nepribrala, ja na to, ze hej, ze to bolo tym melonom.

luciasek07
3. bře 2012

dobré ránko holky..chytá mě depka...koukala jsem na sebe do zrcadla....bříško mi příjde spíš jen jak špek...a prcka necítím....mám strach,aby bylo vše ok....

mima1983
3. bře 2012

@luciasek07 neboj sa bude vsetko ok, ja som do tohto tyzdna, cize do 23tt, som citila iba sem tam malilinke šimorenie.. až tento tyzden, sem-tam mini kopanček... ono to príde, ale tiez som uz bola neštastna 🙂

luciasek07
3. bře 2012

@mima1983 jsem pořád vyklepaná..o jedno mimi jsem přišla a asi dokud nebudu drobka držet v náručí,tak se budu strachovat asi pořád

mima1983
3. bře 2012

@stardust ja sa na poradni nevazim, sestricka sa vzdy opyta na vahu, a kedze ju mam doma, tak jej poviem, ale to vacsina zien, len tie co nemaju doma vahu sa u nej odvazia...

mima1983
3. bře 2012

@zuzik24 ahoj,ale neboooj, ja teraz prezivam moje prve tehotenstvo a zacinala som na vahe 103kg, teraz v 23tt mam 108-109 .-/ coz ma teda netesí, ale nepomozem si, papat mi chutí, ani raz mi nebolo zle, ziadne nevolnosti, ziadne zvracanie, nic..... takze ma sa co ukladat.... a teraz straaasne frčim na zmrzline, takze sa asi nemam co cudovat, i ked sa snazim davat si bacha, hlavne vecer, ale niekedy to proste nejde zastavit 😀
Tiez mam strach kolko budem mat pred porodom :-/ ale zatial sa citim dobre, ano, sem tam bolesti krizov atd, ale to je normalne....a to mam termin 2.jul takze budem rada ked budem dovtedy ako tak fučať 🙂
Chudnut budem potom, po porode, teraz urcite nie 🙂

mima1983
3. bře 2012

@luciasek07 tak to verim, to je normalne, ja som sa neskutocne bala cely prvy trimester, a to cakam prvé, a nikdy som chvalabohu nepotratila ani nic... a cely 1.trimester som sa aj bala ist na wc, ci si nenajdem krv.... ale treba aj vela pozitivne mysliet a to som sa snazila... nemysliet na to zle, aj ked viem ze nie vzdy je to take jednoduche :-/ alel pozitivna energia a myslenie robí vela, ver mi.... ja si hovorim ze budem stresovat az keby k niecomu doslo, ale preco predcasne, a tym stresovat aj babatko... to nema vyznam 🙂
Takze hlavu hore, musis si hovorit ze teraz to dobre dopadne a vytesovat sa z kazdeho dna... ved tie tyzdne neskutocne letia, mne 1.trimester strasne rychlo presiel a teraz som uz v 6.mesiaci a neviem ani ako 🙂
Tak drzim palceky, urcite to teraz dotiahnete do uspesneho konca!!! 🙂

luciasek07
3. bře 2012

@mima1983 snažím se myslet pozitivně..snažím se to brát aj tak,že co se má stát,se stane.. ale občas to nejde 🙂 no já jsem 5.měsíc..15.jdu na utz,tak se zas na chvilku uklidním 😀

mima1983
3. bře 2012

@amadeuska tak to sme na tom tak rovnako, ja som zacinala s takou istou vahou aj vysku mam taku...a veru do tohto tyzdna - 23tt, som citila len šimranie sem-tam, od tohto tyzdna aj sem-tam milinke kopančeky .) tak dufam ze sme postupili uz o level vyssie 🙂 hlavne ze sa mimi sem -tam hlasi, to ma tesi a ukludnuje 🙂

mima1983
3. bře 2012

@luciasek07 podla mna to sme uz za vodou... je fakt, ze stat sa moze cokolvek a hocikedy, to ano.... ale ja verim ze to dotiahneme do uspesneho konca! 🙂 Musiiiime!!! 🙂 ja idem presne 15.3. na 3D/4D, tak sa nevieeem dockat! 🙂

beruska81
3. bře 2012

Ahojte těhulky 🙂
My dneska slavíme narozeniny od Matyáška, už je mu 6 let. Strašně to letí, připadá mi, že se před nedávnem narodil.
S tím strachem to je u mě tak, že u prvního jsem se nebála skoro vůbec, nic jsem si nepřipouštěla, ale teď jsme měli problémy kvůli genetiky a to jsem si docela protrpěla a i když je snad všechno v pořádku pořád se bojím.

gabadan
3. bře 2012

@zuzik24 Zuziku já měla při porodu 136 kg a můžu říct, že jsem se cítila v pohodě, nic mi nechybělo 😀

amadeuska
3. bře 2012

Holyk děkuji moc za uklidnění🙂 Dneska už se cítím mnohem líp, včera jsem holt měla krizi. Asi to bylo hlavně tou únavou. A jsem moc ráda, že je tady tahle diskuse a že se můžeme podpořit, my co jsme na tom stejně😉

A rozhodně všem všechno dobře dopadne!!! 🙂

petrap86
3. bře 2012

Ahoj holky 🙂 , můžu se k Vám taky přidat ? Těhu jsem začínala s počáteční váhou 107 kg, které jsem nabrala hlavně kvůli mé práci :( jsem zdravotní sestra, směnnost a nepravidelný režim mě dávali pěkně zabrat 😖 . Pracovala jsem na JIPce a jakmile jsem po dlouhém snažení zjistila, že jsem těhotná, šla jsem na neschopenku ...Režim se upravil a já bez jakýchkoli nevolností zhubla 7 kilo 😀 . Dneska jsme začali 30 tt a vážím 105... Vždycky jsem si myslela, že až otěhotním, tak neprojdu dveřma, ale zatím je to ok 🙂 Bříško mám už pěkné, ale pěkně kulaté, žádný špek a jsem na něj hrdá 😝

luciasek07
3. bře 2012

@petrap86 ahojky..myslím,že budu mluvit za všechny,když řeknu,že tě tu uvítáme :D ale já jsem se sem vetřela nedávno 😀

@mima1983 no já doufám.... 🙂

andulqa
3. bře 2012

Ahojte baby 🙂

aj ja by som sa rada pridala 🙂 po troch rokoch snazenia sa nam konecne podarilo otehotniet, este som len v siestom tyzdni, ale dufam ze vsetko pojde ok 😵

minuly rok som schudla 20 kil ale aj tak mam na sebe este 96/168cm takze to je moja pociatocna vaha, dufam ze to nepojde moc hore, aj ked clovek nikdy nevie 😖 🙂 nerada by som vsetko pribrala naspat, ale tak hlavne nech je babo zdrave 😵

stardust
3. bře 2012

@mima1983 ja som sa vzdala dobrovolne vahy...naco sa budem stresovat nad kazdym kilogramom? Ked sa mi zmeni hmotnost, pocitim to na obleceni.

maudn
3. bře 2012

Ahoj vítám všechny holky ! @petrap86
@andulqa Jsem ráda, že jsem nejsem sama a pak se nám po těhu určitě společnýma silama podaří se vrátit min. na váhu před těhu (u mě 99, ale chtěla bych 90) nyní 110.

zuzik24
3. bře 2012

Ahoj holky, děkuju moc za uklidnění, jako já ani mám důvod k reálné panice, protože ani při prvním těhu jsem nebyla laňka, ale baňka, ale pořád jsem si myslela, že zhubnu po porodu. Ale pak se k tomu přidalo spoustu stresových faktorů, hned po porodu mi umřela babička, s čímž jsem se dodnes nesmířila, že malou ani neviděla a pořád slyším její hlas v telefonu. Takže po porodu spíš než radost, jsem prožívala depky, pořád jsem jen brečela a jedla ☹ Pak se to sice zlepšilo, depky přešly, ale kila zůstala. Mám problémy se štítnou žlázou, takže hubnutí je ovlivněno možná i tím. Ale prostě jsem si říkala, že při druhém těhu budu hubenější. Nepovedlo se. Jediný, co mě trošku těší, je fakt, že mi dr. nikdy nic na váhu neřekl a když mi měřil před porodem pánev, tak mi řekl, že takovýhle rozměry ještě neviděl, že bych mohla rodit i sedmikilový mimčo bez nejmenšího problému. Je pravda, že porod byl pohoda, za tři hodinky bylo po všem, nejhorší bolesti cca hodinu a půl 🙂 Tak doufám, že i při tomhle těhotenství to půjde takhle snadno 🙂 Uvidíme. snažím se se moc nepřejídat, tak snad to bude dobrý, no 🙂

mima1983
4. bře 2012

@andulqa ahoooj, no gratulujeeem, pamatam si ta z inej temy, ked sme sa este snazili 🙂 no tesim sa s tebou, a hlavne teraz tie kila neries! to budeme riesit potom 🙂

mamina2012
4. bře 2012

@zuzik24 Bože a ja že som sama, Ja som v 17tt a mám už 109, bože ako sa to len na mňa lepí. Nechápem to. Začala som na 104kg. Doktor ma upozornoval že si mam váhu strážiť. Keby to šlo??? Strašne mi v noci trpnu ruky a bolia ma zápestia, koli opuchom na nohách a tlaku som doma už niečo okolo mesiaca a samozrejme lieky na tlak a magnézium s tým súvisia...Strašne sa bojím že to nedonosím pri tomto tempe priberania:( Dalšia vec čoho sa obávam je ten test na cukrovku......Pri prvom dieťatku som rodila cca90kg a už vtedy mi ju vyvolavali koli opuchom a tlaku 2 týždne pred TP. Fakt sa bojím čo bude dalej.

mamina2012
4. bře 2012

@stardust ja to mam tak zo stolicou , Mavam strašnu zapchu a to aj niekolko dní nejdem na velku a hned ta vaha ide hore, začnem sa dopovať kyslým mliekom a po par dnoch trošku 🙂))klesnem na váhe🙂)) sa znovuzrodím

luciasek07
4. bře 2012

@mamina2012 no sam aurčo nejsi..já jsem teď na 97kg a leze pořád nahoru...kde jsou ty časy,kdy jsem měla 65 kg 😀 no sedavé zaměstnání a moje mlsnost udělaly svoje ...deptá mě,že necítím prďouse...příjde mi,že břicho je jen špek 😀 😀 😀

andulqa
4. bře 2012

@mima1983 dakujeem 😵 a z akej temy? 🙂 ja som tu strasne malinko prispievala, som potom presla na uplne ine forum, nejako si neviem vybavit, hanbim sa 😔 🙂

@zuzik24 my mame skoro rovnako termin, mne vychadza na 31.10.2012 😵 😵 😵

inak babule, kde kupujete tehu oblecenie? este to je sice skoro riesit u mna, len je mi jasne ze to take jednoduche nebude asi 😀 hlavne nohavic sa bojim 😔 🙂

stardust
4. bře 2012

@mamina2012 a kolko merias? Inak, to aj ja zboznujem tie hlasky, strazte si vahu...v tehotenstve no ako?!
@luciasek07 spek, nespek, zasobaren potravy...ked sa sadi na poliach stale viac repky olejnej, aby sa spracovala do E10 benzinov a podobnych veci, co chvila si budu moct normalne jedlo dovolit len bohati...ti chudobni budu odkazani na svoje zasoby z lepsich casov, ktorych my mame nastastie dost 😅 😅

luciasek07
4. bře 2012

@stardust no to je fakt 😀 to,co sním,mi nikdo nevezme 😀

děvčátka jaké máte plány na dnešek..u nás docela slušně..jedeme ke tchýňce na kafe a pak mi prý manžílek jede koupit boty 😀 tak mrkneme do baby centra 😀 kamarádka psala,že tam mají slevy na body I love Dad 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru