Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

ynett
29. dub 2014

@wimisci no to netuším🙂 mám len jeden obrázok mimča z 12 tt. ale pokiaľ lekárka nerieši že je niečo zlé tak ty si s tým hlavu nelám🙂

wimisci
29. dub 2014

@ynett ty máš jen jeden? ja už jich mam dost ze 6tt pak z 10tt, 13tt - to jsou 4 obrazky z genetiky i ve 3D, a ted ve 14 tt 🙂 jsem zalozila i album 😀

ejdzi
29. dub 2014

@inngrid ano ja kvoli tomu tlaku, kedze beriem lieky 3x denne a pri prvom som isla na sal s tlakom 200/120 tak ze nebudeme riskovat, ze je to mensia zataz pre srdce, kardiologicka mi povedala, ze nech nad normalnym porodom ani nerozmyslam, tak neviem, lebo zrovna tuto noc som mala taky zivy sen ze rodim, ze ma cely den hlava z toho boli 🙂

ejdzi
29. dub 2014

@wimisci to mas peknu zbierku, ja mam tiez iba jedno foto, nic viac aj ked je pravda, ze ja som si vzdy zabudla vypytat, tak by mi mozno aj dali, neviem...

wimisci
29. dub 2014

@ejdzi no tak asi jsem jedina😀 já si o ně ani neříkala po každe co Dr. mi dělala ultr. tak sama mi ho dala a teď jsem zaplatila 200kc a do porodu mám každou fotku jakoby zdarma, jinak bych za každe foto platila 100 🙂

ynett
29. dub 2014

@wimisci no ja som nikdy nepýtala a môj lekár nedáva automaticky, len pri tom 12tt.🙂 no a ked sme sa neskôr snažili o 3D tak nič z toho lebo krpec má polohu takú, že nožičkami a ručičkami si kryje tváričku, takže nie je nič vidieť len akurát uško🙂

ynett
29. dub 2014

@ejdzi fúha tak to si mala riadny tlak. jednoznačne je cisársky menšia záťaž pre srdce ako niekoľkohodinový pôrod🙂

wimisci
29. dub 2014

@ynett to je zlatucke 🙂 uvidime snad i nám bude mimišek předvadět jako do teď, a že nebude se schovavat 🙂

inngrid
29. dub 2014

@ejdzi ja tiez beriem 3x1 - a ako sa ti to teraz drzí ten tlak?

inngrid
29. dub 2014

@ejdzi a prvé si v ktorom tt rodila tiez si mala problem s tlakom počas tehu či az na konci?

ynett
29. dub 2014

@wimisci treba dúfať že nebude hanblivec 😀😀

ejdzi
30. dub 2014

@inngrid tlak nastastie v poriadku, vcera na poradni 118/74 a to mi skusali asi 5x lebo sa stale nechcel spustit tlakomer, tak uz som cakala, ze mi vyleti a nevyletel. Akurat ked som bola na tom gluko-teste u diabetologa tak tam mi namerali 156/90 ale to asi nervy podla mna. Aj si zvyknem merat, ked mam pocit, ze mi je nejak divne a nemavam viac ako 130 a spodny okolo 80 sa toci, tak som rada.
Rodila som v 39. tyzdni. Ja si myslim, ze vtedy to trocha zanedbal internista, lebo to som este nechodila ku kardiologovi, a on mi povedal, ze si mam merat tlak a dopegyt si mam dat iba ked s nameram vyssi, inak ho brat nemam... a na konci mi potom zacal lietat.
Mna chcel doktor hospitalizovat v piatok, ale som ho presvedcila, ze ci nemozem az v pondelok, lebo pokial to nie je akutne, tak cez vikend nic nerobia, a ja som sa nejak extra zle vtedy necitila. Tak sme sa dohodli, ze teda v pondelok, ale ze keby mi vybehol cez vikend tlak tak sup do nemocnice. Samozrejme nevybehol, zato jak ma hospitalizovali, uz lietal hned 🙂 a este infuzka v ruke, ja uz v utorok som mala pocit, ze som cela chora a nastastie v stredu sa maly narodil. Celkovo som bola 10 dni v nemocnici a ku konci ma uz islo porazit, este nam sestricka hovorila, ze snazte sa mat dobry tlak, lebo vas doktor nepusti domov :D taky tlak sme hned mali jak z ucebnice

ejdzi
30. dub 2014

a este novinka: vyzera to tak, ze budeme mat dievcatko 🙂 zatial teda doktor povedal, ze nie je to na sto percent, ale s najvacsou pravdepodobnostou. Tak ja sa uz vytesujem. Mala som ist na morfo az v piatok a vcera iba poradna, ale niekto vypadol, tak to spojil dokopy, aspon nemusim znova chodit.

ejdzi
30. dub 2014

@inngrid ty beries 3x iba dopegyt alebo aj nieco ine?

ynett
30. dub 2014

@ejdzi no ja mávam tlak bežne 135 až 140 ale to len vrchný, že vraj v tehu je podstatný ten spodný a ten mám vždy 75-80.

ynett
30. dub 2014

@ejdzi supiš, gratulujem🙂 si myslím, že to dievčatko už bude, predsa len v 21tt by už snád bolo jasné, či je tam pipík😀

ejdzi
30. dub 2014

@ynett ja si tiez myslim, ze keby to bol chalan, tak by tam nieco bolo, ale teda hovoril to kvoli tomu, ze horsie vidi... ale ja som od zaciatku hovorila, ze cakam dievcatko, tak to musi byt tak :D
a ty ako? kedy mas najblizsiu kontrolu?

ynett
30. dub 2014

@ejdzi aj čo baby písali skúsenosti tak chalan bol jasný už od začiatku, pri babách váhali že či náhodou tam nebude schovaný tak ale povačšinou nebol🙂
no včera som bola na krv kvôli internému predoperačnému vyšetreniu. v piatok idem na poradňu doobeda, a poobede na to komplexné interné vyšetrenie. tak uvidím čo je u nás nové lebo včera som mala hnusné bolesti a tlaky do krížov a na konečník tak sa obávam či už sa neotváram🙂

inngrid
30. dub 2014

@ejdzi tak dufam, ze tento krát to bude u Teba aj u Mňa ok 🙂 ja mam pre vyskočenú platničku planovaný cisársky ale ani pre ten tlak by to nebolo ok dnes na meraní 125/80 tak snad mi to ešte aspon 10 tyzdnov vydrzí

inngrid
30. dub 2014

@ejdzi gratulujem ku bambulke 🙂

inngrid
30. dub 2014

@ejdzi dopegyt dopegyt skušala mi dat aj niečo iné ale zle som reagovala brala som dopegyt rano večer po 1 ale teraz ako som uz v 7 mesiaci sme sa dohodli kedze zvykne v poslednom trimestri tlak sa dvnihnút ze ho dame 3x za den takze davam tak 🙂

lucka127
30. dub 2014

Ahojte,tak som dufala ze mi uz vaha nebude tak letiet hore..ale stalo sa🙂 som opat tehulka len tie kila mi tak hrozne letia hore az som zufala kolko ste maminky pribrali za cele tehu? pripadne do môjho tt? ja som 23 a a,mam aj sa hambim napisat +20kg ☹ do konca nvm ak to takto pojde:(:(uz som zufala, pri prvých som tiez dost pribrala ale toto mi pride uz extrem.. ☹

ejdzi
2. kvě 2014

@lucka127 a pri akej vahe si zacinala? Lebo to je tiez rozdiel, vacsinou tie z nas ktore toho uz mali na zaciatku na sebe viac, tak priberaju menej, ale nemyslim si, ze je to pravidlo. Kazdy organizmus je iny, kazda sme ina. Hlavne nestresuj, to ti nepomoze, dolezite je, aby si bola v poriadku ty a babo, kila budes riesit po porode a hotovo.

lucka127
2. kvě 2014

@ejdzi na 69:( ano mas pravdu ale uz som tak dufala ze toto 4 te tehu dam maximalne 15 a bac ho tam:(a to som tesne za polkou,ano tesim sa na malinku aj vsetko len som z tohto priberania zufala..

pt1981
2. kvě 2014

@lucka127 ahojky, z toho si nic nedělej. Tvoje počáteční váha je krásná a myslím, že už moc nabírat nebudeš... Já mám nahoře 1.5kg, ale začínala jsem na 116, zhubla jsem na 110 a teď mám 111.5kg a to už je mazec... Jedna má kamarádka nabrala 32kg, ale to je extrém, myslím.... Hlavně, ať jsi zdravá ty i miminko a nestresuj se. Psalas, že máš dětí víc, takže budeš mít plno starostí a lítání kolem nich a kila půjdou dolů, neboj!

lucka127
2. kvě 2014

@pt1981 dakujem si mila🙂 😉 hlavne nech sa im dobre byva v brusinku..🙂
no pri prvom som aj ja nabrala 31kg, pri dcerke 16,ale to som sla z 86, pri tretom 24 a toto stvrte uff uz by to mohlo chvilu stat🙂

pt1981
2. kvě 2014

Bude, neboj. Zbytečně nad tím nepřemýšlej, jen se stresuješ.... A vidíš sama, že je každé těhotenství jiné i když jsi pořád matkou ty 🙂. Třeba jedna má kamarádka nabrala jen 7kg, porod super, vše ok. Po roce jí začal chlap psychicky týrat, hrát automaty, prachy neměla... Byla tak ze všeho vyjukaná, že během půl roku nabrala stresem 20kg a už je nikdy nedala dolů a to je její dceři dnes už deset let.... Za svoje tělo se stydím, vím, že manžel ze mě není nijak odvázaný, sám váží 75kg, při 182cm. Ale řekl mi: "Nestresuj se, seš těhotná a až to půjde, něco s tím uděláš." A udělám 🙂

ynett
3. kvě 2014

@lucka127 Však ty si bola chudunká ked si otehotnela🙂 ja som začínala na 90, teraz mám 89,5 ale ako vidíš na začiatku bol medzi nami rozdiel cca 20 kg a to som ešte krpec, takže na tvojom mieste by som si z toho stresy nerobila, nemusia to byť u teba len tuky, môžeš aj veľa vody zadržiavať a po pôrode to pôjde šup šup dole🙂 takže kašli na to a hlavu hore🙂 hlavne že ty a bábo ste zdravotne v poriadku🙂

ynett
3. kvě 2014

@inngrid dnes sa mi našťastie podarilo vybaviť všetky predoperačné vyšetrenia. lekárka na internom bola strašne milá, zobrala ma skôr a tak som stihla aj anesteziologičku. na internom mi brali krv ešte v utorok, teraz už mali výsledky, všetko je oka. potom mi počúvala pľúca, merali mi tlak, pozerali či neopúcham no a natočili mi EKG. samosebo pýtali sa na to aké lieky beriem, či nie som na niečo alergická, či som už mala operácie a tieto veci. u anesteziologičky to bol skôr iba pohovor, tiež podobné otázky. takže všetky papiere už mám. čo ma ale nepotešilo bola info na poradni, že cisarák mi zatiaľ plánovať nebudú že ma budú sledovať 😠 tak teraz nechápem či čakajú na akútny alebo čo. tu mi baby hovorili, čo tam rodili že im to príde tak že kým si nezaplatím pôrodníka tak musím čakať. no nasratá som na to. v piatok idem znovu tak to chcem znovu prebrať. 😠

pajmou
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru