Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

lucy56
5. srp 2011

@mima1983 preco myslis,ze nie som xxxl, mala som pred tehu 83kg,sice mam 173cm, takze asi celkom dobre rozlozene, ale nepripadam si sko vychrtlina, nosila som 42,44 velkost a teraz ako tehula mam 91 a este do konca dva mesiace,takze este nejakych 95 potiahnem si myslim, ono nadvaha to je uz, takze preco nie, a nikdy som chuda nebola

amrash
5. srp 2011

@stardust No... ono to bylo tak, ze ode mne a od 4 mesicniho mimi prvni manzel zbabele utekl. Dlouho jsem syna vychovavala sama, jen s pomoci me mamy. Nakonec jsem po letech potkala toho praveho a znovu se vdala. Dlouho pak nic, tak jsem to uz ve svych 39 vzdala - a ono se zrovna zadarilo 🙂

mima1983
5. srp 2011

@lucy56 No ja mam tych 172-173 ale 95kg a to este nie som tehotna :-/ ale tiez by mi to nikto netipoval, a tiez som nikdy chudá nebola.....takze ja mam zatial najvacsie stresy z tohto.... potom keby som zostala tehotna, zas budem mat stresy ze co na to povie gynekolog atd.... joooooj ☹

lucy56
5. srp 2011

@mima1983 podla mna my holky co sme vacsie tolko nepriberame,lebo nase telo ma zasoby a babatka ci cerpaju z nich, ja som si tiez myslela ze priberiem aj 20kg ako moja mama,ale ta mala vyraznu podvahu asi 55kg, tak jasne ze telo ktore hladovalo a stradalo si ziada viac jedla,lebo predsa zivy dvoch,ale u nas je to ine, tukove zasoby su vytvorene a ono si ich pomaly travi, ja ti poviem ze prve tri mesiace som nemohla byt ani hladna ani prejedena, proste nieco male kazdu chvilu lebo sa mi dvihal zaludok, nastastie som nevracala, a potom ziadne extermne chute, nocne vyjedanie chladnicky, skor normalny rezim ako pred tehu, casto dokonca menej,len mi proste cely den islo na chut ovocie, ako jahody,ceresne broskyne a teraz posledny trimester som na diete cukrovkovej takze vobec nejem nic kde su sacharidy a tie su skoro vsade ,iba bielkoviny a tuky, mliecne vyrobky a z toho sa ani pribrat neda,takze by som byt tebou velky prirastok na vahe neriesila

lucy56
5. srp 2011

@libka1 no asi, my ho potrebuju udrziavat v tej vysokej hodnote aby som si tabletky nasadila, tiez mi to tak pride ze len hladaju kde by ublizili,to robili aj pred svadbou, ale uz mam pozicany od muzovho sefa, oni su mala firmicka a mojho muza maju ako svojho syna, takze vdaka bohu za dobrych ludi

mima1983
5. srp 2011

@lucy56 to som uz citala, ze baculky tolko nepriberaju, kazdopádne mam z toho stres 🙂 ja viem ze som mozno šiši, ale stacilo by mi na ukludnenie aspon to, ze budem vediet ze gynekolog sa na mna nebude pozerat ako na najtucnejsiu zenu na svete 😀 ako viem, ze isto mu chodia do ambulancie aj take ako ja, ale aj tak.... my zeny vsetko strasne rozoberáme, teda aspon ja ano 😀 urcite ako tehotna stovku presiahnem :-/

lucy56
5. srp 2011

@mima1983 moj gynekolog je nastastie taktny, blbe poznamky by ani mne nepridali na nalade, napr, vcera povedal k mojmu tlaku, no co sa cuduje ina doktorka co mi nasadila hned lieky na tlak, ste vo vysokom stadiu tehu, typicka slovenska zena, myslel krv a mlieko podla mna a mate tehu cukrovku tak jasne ze mate aj vyssi tlak, a potom hovorim ze po porode schudnem tak on nato ze a naco chudnut,ved vam to netreba, takze asi je z tych co aj plnsie zeny sa mu pacia,zaklad je nenatrafit na blbca,aj s tym mam skusenost

mima1983
5. srp 2011

ako moj gynekolog je strasne fajn, pravda je ze som u neho dlhsie nebola, ked som vysadila antiku a nemala ziadne problemy ako som sa tam nemohla dohrabat 😀 stale nieco bolo - svadba, hladanie bytu, prerabanie bytu, stahovanie a do toho este aj práca... a kedze cas letí neskutocne tak som u neho nebola tak rok a pol, sice viem ze sa ma chodit aspon raz rocne :-/ ale tak uvidíme....
Ja som povodne mala taký plan, ze sa pokusim schudnut a potom az budeme pracovat na babatku, lenze schudnut by mi bolo treba aj 20kg a keby som ich schudla velmi rychlo, mohlo by mi to skor uškodit ako pomoct, keby som chcela efektívne chudnut, tak to by trvalo aj polroka - rok... a tolko uz cakat nechceme, ved predsa rocky pribudaju...

medved09
5. srp 2011

ahoj, tak jsem byla dnes na gynekologii - v UPMD Podolí u své Dr. Ta se zasmála tomu blábolu o BMI 27, který vyplodil můj praktik, řekla, že jsem úplně normální těhule, s malým přírůstkem váhy (7 kg ve 22.tt), a že si z toho nemám nic dělat... Tak jsem ráda.
Jinak jsme byli na velkém uzv - mimi má cca 430 g a vše jak má být.

d.aniela1
5. srp 2011

@mima1983 já s prvním synem zacinala na vaze 85kg a vysplahalo se to na 105kg a s druhym jsem zacinala na 86Kg haha takze kdybych chtela rodit po treti tak uz to bude za chvily na 100kg haha no clovek to ma brat jako prednost chuderky co jsou hubeny vsak to neni ani hezky,,,a co potom ,,vsak jim je furt zima.,,

stardust
5. srp 2011

@d.aniela1 pride tretia svetova a vsetky tie vyhladnute kostry su v keli 😝

vierka0
5. srp 2011

@mima1983 ako ja fakt nechapem..to chces schudnut 20kg pred otehotnenim len preto lebo sa bojis nejakych poznamok lekara a podobne?? to nemyslis vazne..

mima1983
5. srp 2011

@vierka0 bojim sa aj nejakych neziaducich nasledkov kvoli vahe - problemy v tehotenstve ci porode..... nie len kvoli poznamkam doktorov..... ale tak nebudem sa zbytocne stresovat, este ani tehotna nie som, takze kliiiiidek 😉

vierka0
5. srp 2011

@mima1983 komplikacie maju aj stihle zeny, osobne mam dojem ze v uplne rovnakom pomere ako zeny pri tele..len pri tych druhých maju lekari vyhovorky na vahu 🙂 kasli na to, snazte sa o babo a budte stastní ze sa podarilo..je tu kopa zien, co tiez tehotenstvo odkladali a potom zistili, ze nemozu otehotniet..

mima1983
5. srp 2011

@vierka0 ja viem, ze aj chude zeny maju problemy, to mi je jasneee....presne ako pises, urcite nechceme tehotenstvo odkladat, teraz mam okolo seba dost bab, ktore nemozu otehotniet lebo zistili ze maju cez tridsiatku a keby vedeli ako to dopadne, hovoria ze radsej mohli mat babo v dvadsiatke...Takze urcite to odkladat nebudeme... clovek aj tak nevie ako skoro sa nam podarí, moze to trvat mesiac, dva mesiace, polroka, rok.... takze nikto nevie... tak radsej začat skor 🙂 dik za ukludnenie 😀

mima1983
5. srp 2011

@vierka0 ja sa mozno preto ta stale ohradzujem na tu vahu, lebo sak ja som tehotnu baculku este ani nevidela.... vsetko su to chude baby, co vidievam na ulici, tak preto mam stres, ze ako bude doktor na mna pozerat :-/ (ja viem, uz mi šibe 😀

vierka0
5. srp 2011

@mima1983 bud v klude 🙂 poznam x stihlych zien, ktore nemozu otehotniet, ja mam nadvahu a z dvoch pokusov som dvakrat otehotnela 🙂 pre mna to bol signal, ze moje telo je na tehotenstvo pripravene 🙂 pustite sa s vervou do skusania 🙂 pozri, aj tak najskor pojdes k lekarovi v takom siestom tyzdni, medzitym kludne mozes optimalizovat svoj prijem kalorii 🙂

vierka0
5. srp 2011

@mima1983 ja som 🙂

mima1983
5. srp 2011

@vierka0 Tak uvidime ci moje telo je pripravene, ale nikdy (musim si zaklopat) som nemala ziadne zenske problemy, menzes vzdy ako hodinky, tak uvidíme, mozno budem az moc prekvapkana 😀 kazdopadne ta budem istotne informovat.... 🙂

stardust
5. srp 2011

@mima1983 v profile udavas, ze byvas na Myjave...to ti verim, ze si total zneistena z tej vahy, ked tam mate taku vysoku koncentraciu perfektne vyzerajucich ludi, hehe...teda aspon podla toho, co zvykne nasadat od Noveho Mesta do busu. Na ulici sice tehulky baculky moc neuvidis, ale za to je nas tu dost v tejto teme 🙂

mima1983
5. srp 2011

@stardust 😀

peta_petruska
5. srp 2011

mima, neboj nic, ja som zacinala na 102 a cm nemam ani 160 a teraz v 36 tt mam 98... a aj keby to bolo inak, tak to neriesim...
lekari sa spravaju tak, ako im to dovolis...
pri ziadnom vysetreni som nemala problem
skoncila som sice s tehu cukrovkou, ale to s hmotnostou nesuvisi...
prajem ti, aby si rychlo a bez problemov otehotnela a ZIADNY STRES 🙂

amrash
5. srp 2011

@peta_petruska Jééé, a jak se to dělá, že se zhubne v těhu 4 kg??? U mně to je pouze fikce 😀

bibiju
5. srp 2011

amrash-jaby som tiez chcela vediet ja uz nemozempribrat , mam 92kg o 22 viac akopred tehu aeste len 32tt 😖 😖

elennka
5. srp 2011

Holky, po dlouhé době Vás zdravím.. Bylo hodně práce a já jsem teď byla s manžou týden na velice aktivní dovolené...
Říkala jsem si, že něco zhubnu.. každý den jsme nachodili 10 km a ona váha stejná..
No jak fotil manžel, a viděla jsem fotky... tak jsem říkala, že se sebou musím něco dělat.. brzy praskne objektiv..
Jinak kdo by se chtěl čučnout na fotky, ráda hodím odkaz..
Tady jen malá ochutnávka 🙂

elennka
5. srp 2011
stardust
5. srp 2011

@elennka nahodou? Dobre vyzeras a nohy mas ako jelencek 🙂

elennka
5. srp 2011

to ano, ale pneumatiku na břiše, která je vidět na každé fotce, kde jsem.. jak fotil miláček. Odkazy klidně na fotečky klidně hodím sem...
nebo jak budeš na FB, tam odkazy jsou 🙂

stardust
5. srp 2011

@elennka nebud taka kriticka na seba...plavajuce koleso dokaze niekedy zachranovat zivoty 😵

elennka
5. srp 2011

To ano, ale mě opravdu čučí moc.. jsem si dělala legraci, že mě ani nepustí na lanovku na Šnežku, že budu muset jet na sedačce sama 😀D
Ale nahoře na Sněžce se mě moje izolační vrstva hodila... 😀 bylo tam jen 10 C..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru