Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

sonulik1
13. kvě 2014

Kocky hlavne sa nevzdavajte, ja som mala viac kg ako vsetky co tu pisete, otehotnela som na "prvy sup", v tehotenstve som nepribrala, prave naopak schudla som 3kg, dcerka mala skoro 4kg takze po porode som mala hned o 7kg menej ako na prvej poradni. Treba mysliet pozitivne a nepocuvat lekarov ktori tvrdia ze sa to neda...priroda je mudrejsia a ta to "zariadi". Drzim palce 😉

inngrid
14. kvě 2014

@sonulik1 suhlas 🙂

domca89
14. kvě 2014

Holky klídek, já při otěhotnění měla 100kg, momentálně jsem v 16tt, prdelka se boulí a já mám 99kg. Jestli to nebude tím, že v jednom kuse mám velmi blízký vztah s naší záchodovou mísou. Jak jí jeden den neobejmu, je z toho celá nesvá. 😀 A jinak mimčo očekávám větší, protože já měla 4,15kg při narození a přítel měl 4,05kg. Takže já se psychicky připravuju na cvalíčka. A tak si říkám, že tím by to mohlo jít dolů i u mě. 😉

sonulik1
14. kvě 2014

Ja som zabudla napisat ze ja som nezvracala vobec a aj tak som schudla, malinka si zobrala zo mna 😉

ynett
14. kvě 2014

@inngrid dakujeme, ja ho tiez furt pusinkujem, musi byt uz zo mna na nervy 😀

pt1981
14. kvě 2014

jen pusinkuj, to je dobře, ať Adámek ví, že je milovaný miminko 🙂. Určitě se mu to líbí 😅

inngrid
14. kvě 2014

@domca89 ja som dlho dlho stala na vahe aj som pribrala aj schudla teraz som 30tt a mam +5kg ratam ze ešte tak 3 dám ale viac by som nedrada 🙂

inngrid
14. kvě 2014

@ynett jáááááááj to je super a do kedy ste v nemocke mliečko uz máš ? kedy ta postavili na nohy po cisárskom 1x a čo hlava bolesti ako? a mlinkného ti kedy dali prvý krát?
Bože som taka zvedavá 🙂

ynett
14. kvě 2014

@pt1981 no niekedy vystruha taky ksicht na styl - co cumis alebo a ty si kto 😀

ynett
14. kvě 2014

@inngrid no mala som byt do zajtra ale pustaju nas dnes. Tesim sa. Mliecko mi ako tak nabehlo az dnes tak sme dokrmovali. Postavili ma po 24 hodinach. Bolesti som nemala ziadne. Maleho mi doniesli h ed v prvy den, cca hodku potom ako ma doviezli zo saly. Ale len tak na ukazku. Takto mi ho doniesli parkrat. Az ked ma postavili a prestahovali na normalnu izbu tak mi ho dali nastalo.

inngrid
14. kvě 2014

@ynett no krása teším sa ze je všetko v poriadku ked prides domov pekne mi ešte napišeš čo si všetko potrebovala a čo si vnímala ako zbytočnosť myslim tie podložky - popôrodné vložky a tieto blbostičky
ale som rada si bojovníčka a Adamko tiež 🙂
inak my sa tiez pomalinky uchylujeme k menu Adamko 🙂 a teš sa založíme skupinku XXL mamičky 🙂

ejdzi
14. kvě 2014

@ynett super, ze vas pustaju. Doma je doma. Hlavne nech maly pekne papa a vela spinka, aby si aj mamina oddychla 🙂

ssarula
14. kvě 2014

ahoj holky, chci se zeptat, měli jste problémy s MS? snažíme se o druhé dítko. Měřím 158 cm a u prvního jsem vážila 80, po porodu jsem se zase dostala na 80, ale v poslední době jsem teď nabrala 3 kg a najednou se mi nedostavila MS. Poslední 24.3. testy negativní. Předpokládám, že to může být jako u prvního těhu, kdy mi test vyšel pozitivně až v 8 tt (ale ve skutečnosti jsem byla teprve v 6tt, takže rozdíl 2 týdnů). V březnu jsem začala cvičit a začala zobat zrní (dýňová a slunečnicová semínka), vysadila cukr z kávy a celkově omezila sladké. To prý také může mít vliv. takže nevím jestli mi jen vynechala v důsledku nějaké té změny (jídelníček, cvičení, nárůst váhy nebo těhu)

inngrid
14. kvě 2014

@ssarula anoj, ja som teda problem s ms nemala 🙂 ved chod za lekárkou nech ti vezme krv ak máš pochyby hm? 🙂

boruska11
14. kvě 2014

dufam ze aj mne sa podari pri 90kg a hirzutizme nejako otehotniet 😵

ssarula
14. kvě 2014

k dr. budu volat až příští týden, abych se na ten další mohla objednat, aby manžel mohl hlídat když bude mít ranní. Právě se děsím co bude jestli to nebude těhu... nikdy jsem žádné problémy neměla, gynekologycké ani jiné, nejčastěji jsem u zubaře a tam jsem vysmátá jak jojo, tak teď je ve mě malá dušička...

luenka
14. kvě 2014

Děvčata, musim napsat svuj příběh. Některé tu pisete, ze se vam nedaří otěhotnět. Jeste loni v květnu jsem mela 76kg. Nezdá se to moc, ale pri me výšce 158cm, uz to obezita je. Musim uznat, ze jsem se necítila vubec pekna a hlavne jsem si nepripadala ani zdravá. Porad jsem se zadychavala, těžší praci, kterou jsem dříve zvládla, nepripadala ani v úvahu. S přítelem jsme kynuli a kynuli. Jednoho dne, jsem si rekla, ze uz to takto nejde. Prestala jsem jist a změnila jsem praci ze sedave na primo behaci (v hospode- velké, kde jsem byla sama). To, ze jsem prestala jist znamena, ze jsem opravdu prestala jist. Snedla jsem za den treba koblizek (cukry na energii) a cely den jsem treba postupně pojidala sáček chipsu. To me udržovalo pocit sytosti. Obcas jsem si dala banán nebo jablko, naučila jsem se jist i papriky. Kdyz me popadl hlad a musim rict, ze telo si opravdu rekne, tak jsem se proste normalne najedla, zadny extrém. Musim taky rict, ze jsem delala 12hod od odpoledne do noci, nekdy do rana. Také nepiju kafe. Piju převážně domaci stavy, ale v te dobe jsem pila pouze kohoutkovou vodu s citronem. V lednu tohoto roku jsem vážila 56 kg. A to musim rict, ze jsem tak od listopadu jedlá uz uplne normalne, ale v malých dávkách, žaludek vic nepozrel. Nyní jsem ve 22tt. Bylo to prekvapko, ale verim, ze na tom mela velky podíl moje váha. Antikoncepci neberu uz 4 roky. Proste jsme si dávali pozor 🙂 v tehu jsem zatim přibrala 4kg, jim normalne a hlavne se ale cítím skvěle a vim, ze az budu kolem mimca běhat, nebudu z toho tak moc unavena, jako kdybych mela svá kila, co pred tim. Je neco jiného přibrat v tehu 20 kg z 60kg a z 80kg. Nesmirujte se se svou obezitou!!! Bojujte!!! Neuděláte to jen pro sebe, ale i pro sve okolí.
K memu příteli, upravil si jídelníček a od ledna zacal také hubnout, jeste do toho zacal i cvicit. Začínal na 93kg a nyni je na 74kg. Měří okolo 175cm. Lidičky jde to!!! :D preju vsem, kdo chteji neco se s sebou udelat, tak at začnou. Ale musejí chtiti oni sami. Preju vsem stesti a aby jim to slo tak dobre jako mne. 🙂

domca89
14. kvě 2014

@ynett Už máš mimčo u sebe? Kdy k tomu došlo, že o ničem nevím?

domca89
14. kvě 2014

@luenka No jasně, zazvonil zvonec a pohádky je konec,miluju hubený kozy, co přijdou, vymyslí si pohádku a kybicujou do ostatních. Že jde zhubnout, když člověk chce vím moc dobře, ale ne všem to jde. Například trable se štítnou žlázou ti asi nic neříkají, že? Takže nech baculky baculkami.

vandik83
14. kvě 2014

@domca89 jako já věřím, že se dá zhubnout, ale psát sem o tom, že se toho docílí snědením jedné koblihy a sáčku chipsů za den....tak to fakt ne, to radši budu tlustá a nebudu si zadělávat na trávicí potíže

vandik83
14. kvě 2014

@domca89 jinak já mám za cíl, že před porodem nechci na váze doma ani u doktora, kde se vážím oblečená, vidět vyšší číslo než 99,9 kg snad se mi to povede.

luenka
14. kvě 2014

@domca89 problémy se štítnou zlazou nema každy, co ma nadváhu. Ten kdo je nemocný, tak se k memu příspěvku nemusi ani vyjadřovat. Je to jasne.
Nechapu, proc se do me navazis. Pokud ti vyhovuje byt baculkou, tak si ji bud, proto jsem i psala, ze kdo chce!!! Je mi to jedno, jestli takova chces byt, nebo takova byt musis, kvuli nemoci. Zadnou pohádku jsem si nevymyslela. Ty jsi koza, kdyz odsuzujes hned nejaky příspěvek a neznáš autorku. Tak si nech urážky. Ja nikoho neurazela a ani se do nikoho nenavazela. Nejspis mas komplex z toho jak vypadas, kdyz jsi hned tak vyjela. A nejspis si to ani nikdy nezkusila zhubnout.
Ja trpěla skoro pred rokem taky nadváhou, ale rozhodla jsem se s tim neco delat. Nastesti nemocná nejsem, takze jsem i s tim delat neco mohla. Myslim si, ze je důležité se dělit o takové zkusenosti. Nekomu se mohou hodit a komu ne, tak at si jich nevšímá. Jsem si to mohla myslet, ze misto pochvaly tu na me bude cekat takovy hnusny nazor.
Chtela jsem jen, aby lide, kteří se snaží zhubnout a nefunguji jim diety jako mne, tak aby věděli, ze je i treba takovýto způsob a treba jim zabere.
Tak se prosim hod do klidu a co vis, treba ti to taky zafunguje a nebudes tak zapšklá proti lidem, co byli jako ty, ale nejakym svym přesvědčením a snahou se změnili!!! 😀

luenka
14. kvě 2014

@vandik83 Mne nic jinyho proste nezabralo. Jinak zdravi mam i pres takovou dietu v pořádku. Ale proste je to na každém tele, jak by se s tim posralo. Přítel treba přestal jist po 18 hod a zmenšil dávky jídla. Zacal rychle hubnout a uz zacal do toho i cvicit.

vandik83
14. kvě 2014

@luenka menší dávky jídla a hlavně pravidelně rozdělené a né jen nárazově a k tomu pohyb a nejlépe i cvičení, tomu věřím, že je dobrá cesta....po porodu bych se do toho chtěla také pustit.

luenka
14. kvě 2014

@vandik83 jo urco, mne to nefungovalo, tak jsem udelala radikálnější krok 😉 myslim si, ze je dulezity byt hlavne v pohode a dat si nejaky cil. Preju at se ti to povede 🙂 a hlavne at jste s mimiskem pak zdravi 🙂

luenka
14. kvě 2014

@domca89 Koukala jsem na tvuj profil a myslim si, ze jsi taky krasne zhubla. Jen jsi začínala a končila na jiných kilech. Myslim si, ze muzes byt se sebou spokojena a pokud i nadále nejsi, tak ti preji, aby se ti dařilo dal takto hubnout a treba jednou budes spokojena na 100% 😉

ejdzi
14. kvě 2014

@luenka po prve: asi si si nevsimla, ale tato skupina je o mamickach, tehulkach a snazilkach, ktore maju nejake to kilo navyse, a nie chudnuca skupina, to sa riesi v inej skupine.
po druhe: mozes si byt ista, ze za par rokov, sa ti to tvoje "hladovanie" na zdravi odrazi, telo si bohuzial vsetko pamata. Ja som tiez raz urobila taku blbost ze som 14 dni zila skoro len na vode, takze viem o com hovorim, take chudnutie je na prd. Takze ako vy hovorievate: Tudy cesta nevede! 😎

ejdzi
14. kvě 2014

jaaaj dievcata nasa mala si urobila z mojho mechura asi trampolinu, takze dnes poctivo trenujem behanie na wc 😀

luenka
14. kvě 2014

@ejdzi o te skupině mate pravdu, ale psala jsem, pro slečny a pani, ktere píši o tom, ze nemohou otěhotnět!!! Me zhubnout pomohlo k otěhotnění. A verim, ze některým by to take pomohlo nebo usnadnilo. A ja nehladovela, kdyz jsem mela hlad, tak jsem se najedla. Kdyz jsem ho nemela, jedla jsem cely den po malých dávkách, to je rozdíl. A to ze jsem pila vodu s citronem, verim, ze memu tělu jen prospělo at očistilo ho trosku. S Koblizkem a chipsy to byl příklad. Obcas jsem jedla i testoviny i knedlo zelo vepřo, proste jsem jedla to, na co jsem mela chut, ale nasnedla jsem to naraz, jak jsem mela ve zvyku, ale jedla jsem to treba několik dni. Jsou to podstatně rozdíly, ktere si vytahujete z kontextu a pak vyznivaji takto hrozne a nevhodně.

luenka
14. kvě 2014

Omlouvam se za výraz *posralo u me v příspěvku, melo tam byt popralo, samo se mi to opravilo vlivem T9 :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru