Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

lji
21. únor 2010

Ahojte mám na vás taký dotaz. Ja sa radšej spýtam keďže som si nie istá. mávali ste niekedy také tlaky na bruško?? ja som včera mala také zvláštne pocity.

Lekár mi na nevolnosť dal čípky. no brrr. keď som si to mala prvý krát dať tak som mala až stresy. ale keďže doktor povedal že ak mi ani to nepomôže tak znovu pôjdem do nemocnice, tak som sa donútila. Už sa mi to našťastie polepšilo.

Zo školy mi individuálny študijný plán neuznali. vraj iba ak by som bola postihnutá... po ostatné semestre rozdávali každému a teraz mne keď mám rizikové a bola som aj v nemocnici neuznajú. navrhli mi prerušiť štúdium. no nech sa idú strčiť... 🙄 🙄 Takže musím chodiť poctivo do školy a napriek tomu že som v piatom ročníku, máme toho hodne...

ešte mám otázku. kolkokrát počas tehotenstva sa berie krv?? mne teraz brali prvý krát... teda nebrali, musela mi moja mamina, keďže mne vziať krv je vrcholový šport. a aj to mi nedokázala zobrať dostatočné množstvo a aj ten kúsok krvi sa niekde v procese stratil 😠 😠 😠 moje večné šťastie.

A ešte som chcela keď už som tu. baby čo ste už v takom pokročilom štádiu, nenormálne vám závidím... ja som hrozne nedočkavý človek tak neviem ako vydržím ešte do augusta ☹

mirunda
21. únor 2010

Iji, myslím, že mi brali krev na začátku těhu a pak 2x v ten samý den kvůli těhu cukrovce.. pak už myslím nikdy.. nebo si teď aspoň neuvědomuju.. neboj, už jsi skoro v půlce celého těhu.. teď začneš mít to "správné" těhu břicho, to jsem si hrozně užívala ;) Necháte si říct pohlaví miminka?

lji
21. únor 2010

ja by som veľmi chcela vedieť pohlavie. kedy je to asi možné vidieť prvý krát? ale neviem prečo ale mám silného tušáka že to bude chlapec 🙂

no som v 12 týždni a hrozne pomaličky to ide. asi preto že podla doktorov z nemocnice by som mala byť už v 15 týždni... a zrazu sa mi to všetko vrátilo o tri týždne späť po normálnom vyšetrení u môjho doktora 😖

a čo sa týka bruška... aj to ma zaujíma. vždy som si myslela že keďže som "väčšia" tak to na mne ani nebude vidieť 😅 ešte nech to počká do 10.4. do svadby a potom nech si rastie kolko sa mu zachce 😀

lulupopo
21. únor 2010

caute, zase pisete ako dive..
marti vincentovi sa hovori vincko... a link na kocik, kt, sme kupili som tu dala este niekedy pred 3 mesiacmi... vybavicku nefotim a nepridavam to tu.. trosku mi to rpide ako strata casu a ma to pre mna nadych morbidnosti....ale to je len moj problem... ked bude mimi vonku budem davat fotky na Fb.. nechce sa mi robit 1500 albumov.... jaberka no ahoj.... tak teraz asi nebudes mat tolko casu sem chodit... lji... mala si sa vybodnut na cely individualny plan... tak si na seba iba upozornila a nejaky mudry clovek si povedal, ze ti nepojde v ustrety., no jasne v 5tom rocniku prerusit studium... aby si im platila prachy... no isteee... ja ta chapem , ze je to na kolaps... ja ked som ostala 1 krat tehu som bola v 4 tom... pocas skuskoveho som potratila.... a neriesila som individualny, ked sa dalo isla som do skoly ked nie tak som nesla, ked sa dalo niekto ma zapisal... pripadne som si to vykonzultovala s vyucujucim sukromne.... bez zainteresovanosti najvyssich fakultnych organov... teraz ked som ostala tehu som pracovala a este robim interne doktorad... a zase je to vsetko o ludskosti a dohovore.... a poviem ti, ze moje tehu... je vesele.. sak baby by ti tu vedeli rozpravat, ako ich pravidelne atakujem....

jabera
21. únor 2010

luci, fakt sa neboj toho vagin. ultrazvuku, to je mensie jak bezny pindur 😉 A kedze si tehotna, urcite si ho tam uz mala. inac, uplne chapem ten vyber mena, ja tiez niektore mena vobec nezvladam len preto, ze mi niekoho pripominaju, to je asi normalny pocit, co clovek mava...

lji, ja ti vobec netusim, kolkokrat mi brali krv. kedze mi to nerobi ziadne problemy, vobec si to nepamatam. to s tou skolou... to je divne, preco su taki? maju byt radi, ze im plodis dalsich potencialnych studentov, blbci.

lulu, ty nase chudatko, uz sa ti to fakt krati. ozaj, byt uz je v pohode? vsetko doupratovane?

mirunko moja, nemam sancu docitavat, musim sa chytit priebezne... ale to, ze si zasnubena viem uz davno od byggyt z telefonu 😉 taka infoska sa siri rychle. ale keby som mala cas, tak si ta najdem, aby som aspon vedela, ako to prebehlo, ale ak si kamoska, tak mi to napises znovu 😎
no, boris ma dceru.. ta ma drbnutu matku a preto sa to takto vyvrbilo...

jabera
21. únor 2010

jaj a fotky som pridala

lji
21. únor 2010

Lulu toto jediné človeka drží nad vodou. teda aspoň mňa.nikdy nie je tak zle aby nebolo ešte horšie... a vidím že ty si to horšie aj zažívala/zažívaš 😖

v škole sú svine. pamätám si keď som končila bakalára. spolužiačka čakal mimčo. dovtedy bola A-čkarka a poctivá študentka a zrazu ledva prešla štátnicami... prečo? nik netuší. proste svine....

Jaberka čo to máš za hafa? labroša?

mirunda
21. únor 2010

Jaberko, chyběl mi tvůj humor 😀 Musela jsem se smát s tím pinďourem 😀
A kolik jí je té dceři? A ona chtěla k tátovi? Jestli se o tom nechceš bavit, tak mě zastav!!! Já jsem jenom hrozně zvědavá !!! 🙂
Mno, ani jsem tu nepsala, jak se to stalo - prostě v úterý za mnou přišel, když jsem přišla z cvičení a vytasil prsten.. pak mu říkám, že si ani nekleknul 😀 😀 Tak si kleknul.. 😀 Byl hrozně rozkošnej, bylo na něm vidět, že to každý den nedělá 😀

lulupopo
21. únor 2010

veru mirun, jaberka ma super humor... ta proste vie trafit klinec po hlavicke.. co sa tyka vaginalneho sona... tak to mi bolo robene na kazdej poradni... az do 37 tt... takze lucka bud v klude... este k tej krvi... mne brali pocas tehu asi 6alebo 7 krat... casto aj kvoli protilatkam.... inak baby hodila som fotky na FB seba aj s bruchom...tak si mozete kuknut tie,ktore ma mate medzi priatelmi... mirun tak to aka romantika s tym poziadanim🙂))

pocahontas35
21. únor 2010

Ahojte,

jaberka, konecne si sa ozvala, vsetky sme ta tu postradali ... jasne, ze vies ... inas fotky su super, maly rastie ako z vody 🙂))

Lulu: mne sa fotky, ktore si dala na FB velmi pacia, pristane Ti to a velmi 🙂, a neboj, uz sa nam to krati ... a ja vravim, konecne 🙂))) lebo si pripadam, ako nemotorna velryba 🙂)) ale v poho 🙂))

Iji: krv sa berie rozne, zalezi to asi na doktoroch, mne teraz beru castejsie, aby mali stale "cerstve" vysledky, ale nastastie s tym nemam problem, ako darca krvi som bola dopichana uz velmi vela krat 🙂))

Mirka, a co keby si nam prsten vyfotila a dala medzi fotky, sme zvedave 🙂))

martasl
21. únor 2010

pocahontas-před chvilkou jsem Mirun koukla na fotečky na FB a prsten má tam.nevím teda,kdy ho přidala.ale je to fakt kus šutru 😀
lulu-koukla jsem ti na ty fotečky,máš pěkný bříško,ještě teda dost na hoře(teda mi připadne)tak to s tím porodem asi nebude tak žhavé,co?? 😅
jaberko-to je dost,že jsi o sobe dala vědět.nepíšeš,jakého věku je tvá ,,nová dcer",ale aspoň si pohraje s Bartem,ne?? 🙂

jabera
21. únor 2010

baby, ved aj vy mne ste chybali. taka som vzdy rada, ked sem pisem a potom sa sem neviem 100 rokov dostat. vsetko ohladom barborky vysvetlim,a le je to na dlhsie, tak snad zajtra, ked dieta zaspi.. inak, ona ma 14 rokov a ostatne mate na pokracovanie, ako roman, hahah

lji, to neni moj hafo, ale kamaratkin, je to labradorka rozmerov jak lavička... je uzasna a bart sa jej bal len par minut a potom si k nej desne dovoloval a on alen drzala...

martasl
21. únor 2010

no 14,tak to bude úplná chůva.určitě její pomoc oceníš,teda pokud s ní nemlátí tak brutální puberta jako s tou naší holkou.děs běs 😝 😝

mirunda
21. únor 2010

Prdelky moje 😀
Tak jsem byla skoro po dvou letech na squashi - zítra se asi ani nehnu.. a pak jsem letěla taky tak po dvou letech do kina 😀 Do 3D kina na Avatar - bylo to moc moc hezký, určitě doporučuju, ale trvalo to skoro 3 hodiny a strašně, ale opravdu strašně mě bolely oči z těch 3D brýlí.. ☹ Pak se mi z toho bylo i blbě, z tohodle důvodu jsem se těšila, až to skončí..

Jaberko, Bart je úúúžasnej.. a je moc šikovnej.. krásně hačá.. a je moc hezounkej.. kdy budete mít další - tu holčičku? 🙂

hanula83
22. únor 2010

Jaberko, zdravím 🙂, Bartík je takovy čísílko, že 🙂... ale moc milé a hezoučké čísílko 🙂 ... Labradoři jsou úžasní, já chci taky, než jsme se dostali k pejskovi, tak se nám narodily holky, takže psík musí počkat. Ale u našich jsem měla dva labradory a opravdu si se sebou od děcek nechali vše dělat. Jeden ještě žije a když ho synovci tahají za uši, tak dělá jakoby nic a ještě se u toho snaží křečovitě usmívat 😉

hanula83
22. únor 2010

Mirunko, šaty ti velice sluší, určitě si tyhle vem 🙂

lji
22. únor 2010

14 ročná kočka? a ako spolu vychádzate?? toto ma vždy zaujímalo, ako berú "pubertiačky" svoje "macochy" 😅

ja môžem všetkých psov bez ohladu na plemeno. my máme takého bojka ale keď príde nejaké dieťa tak si príde oňuchať a veľmi rýchlo si uvedomí že ho musí chrániť i keď on sám je neurotik 😀

martasl
22. únor 2010

ahoj.tak odpověď na můj dotaz,jestli už můžeme,ještě nedošla.nějak si dávají na čas 😠 pak to už nebude aktuální.jsem zvědavá,jak se manžel rozmyslí. 😅 dnes na noc,vůbec se mi nechce.říkala jsem včera manželovi,že doufám,že brzo otěhotním,aby mě ještě nemrzelo,že jsem odmítla od mistrové tu nabídku na postup 😅
pocahontas a lulu-vy se tak máte,že už brzo bude ten den D a budete mít ty mimísky v náručích 😀

erikahla
22. únor 2010

Ahojte dievčatá,

čítam poctivo, ale reagovať na všetko nestíham. Snáď len v skratke:
Vítam Jaberku, ktorá nám tu všetkým chýbala.
Marti, veď tento víkend s manželom poriadne potrénujte naostro to skúste až budúci mesiac. Aspoň sa vyhneš prípadným výčitkám, ak by sa ti niečo nepozdávalo, alebo ak by nastali komplikácie. Veď tréning je tiež veľmi príjemná záležitosť 😀 Nech to potom stojí za to 😀 😀 😀
Mirka, šaty sú krásne. Hlavne, sa v nich musíš cítiť dobre. To je rovnako dôležité ako ich krása. Ale to určite vieš aj bezo mňa 😉
Lulu, tak moje predpovede sa nevyplnili, ale aj tak dobre 😀 Hlavne, že ste obaja ok.
Pocahontas a ty ako ? Kedy už uvidíme toho tvojho Samka. Ja sa tak teším...
Dnes ma čaká morfologický uzv. Idem aj s malou, lebo ju nemám kam dať a manžel to snáď stihne, aby uvidel svoje dielko LIVE 😀 Eli sa strašne moc teší, že uvidí bračeka. A ja samozrejme ani nehovorím. Celý deň mám však strach, aby mi zase nepovedali nejakú zlú správu. Doteraz sa mi to stalo pokaždé. Som tak vynervovaná ... a podráždená 😠 Snáď to bude dobré, dám vedieť.
Majte sa zatiaľ krásne 😀 😀 😀

martasl
22. únor 2010

eri-utz bude v pořádku,uvidíš.budu na tebe myslet.dej nám pak pokud možno co nejdříve vědět,jo??

mirun-a už víte,jaký svatební oznámení hcete??máš vybráno??až vyberete,tak nám pak přihoď fotečku,jo??a jak dál pokračují přípravy,málo nás informuješ 😉 mějte se zatím krásně,já se jdu pomalu ale jistě chystat do práce.áááách jooooo 😝 😝 😝

lukacka17
22. únor 2010

Ahoj. Môžem sa k vám pridať? Som sa strojila, že po novom roku začnem chudnúť a bác...ostala som tehotná s hroznou váhou. Bojím sa, ako všetko bude pokračovať celé tehotenstvo. Bojím sa hlavne návštevy u lekára, keď sa budem musieť postaviť na váhu. Veď to je hrozné, tie pohľady. Kočky, ako to zvládate v poradni, pozerá vám lekár na váhu alebo má nejaké komentáre k tomu?

hanula83
22. únor 2010

Lukacka, mně doktor nic neříkal, a to jsem měla setsakramentskou váhu... dokonce jsem se jednu chvíli bála, jestli ta váha vůbec má takové možnosti... no měla 😉))...

mirunda
22. únor 2010

Lucka, ahoj.. já když byla poprvý v poradně, tak jsem se vážila tam, sestra nekoukala na váhu, takže jsem si mohla říct co chci 😀 Ale to jsem ještě říkala pravdu 😀 Pak jsem jí řekla, že se budu vážit doma sama, ona že ok a od té doby jsem si váhu vymýšlela, jak se mi chtělo... nikdy nic neříkala, jen jedno mektala něco o mých striích 🙄 😝 😝 Blbka jedna.. 😀

Marti, já bych vás informovala, ale nevím, jestli vás to zajímá.. 😕 Dneska jsem byla v dalších dvou salonech a našla si další dvoje NEJ šaty.. hodím pak na FB jejich fotečky.. takže mám dohromady troje, co přicházejí v úvahu.. cenově vycházejí na 7500,- ,druhé na 8000,- a třetí na 9000,- s tím, že ty za 8tis jsou včetně spodničky i závoje, takže to by bylo supr.. asi si vezmu tyhle, jsou překránsý a hlavně ta paní se nám tam věnovala hodinu a půl a byla strašlivě milá.. bylo na ní prostě vidět, že už nějakou tu nevěstu oblíkala 🙂
Jinak kytky jsem si vybrala lilie - není se čemu divit, když mám Lilianku 😀 Celou svatbu budeme ladit do oranžové barvy.. pak oznámení..já vůbec nevím.. chtěli bychom něco origoš, nelíbí se nám klasické s textem: dovolují si oznámit, že budou oddáni.. pozvánku ke svatebnímu stolu jsem si vymyslela tak, že dáme fotku Lilianky, tak se něčím spe, jednu mám fakt božskou.. a k tomu napíšeme, že je zveme ke svatebnímu stolu a možná nějaký vtipný text, ještě uvidíme.. takže pozvánku bych ráda taky něco do toho stylu.. já hodím něco na FB, i kytičku, co by se mi líbila.. jdu si nejdřív zklidit farmu a pak stáhnout fotky 😉

pocahontas35
22. únor 2010

Ahojte dievcence,

tak dnesna poradna bola strasne dlha, najprv vysetrenie u doktorky, to je v pohode, stale sa neotvaram, aj ked uz to samotne vysetrenie nie je velmi prijemne, ale doktorka je velmi zlata, fakt ... takze Jaberka, mas skvelu doktorku v rodine. Naozaj je to uzasna zena 🙂
Potom som isla na monitor, a maly spal, takze miesto planovanych 20 min. som tam bola 40, lebo nas mlady panko, nie a nie sa zobudit a ked konecne vstal, tak zacal kopat do tych sond, absolutne sa mu monitor nepaci, chuda male, keby mohol tak by vyskocil z brucha 🙂))
Dalsie vysetrenie na hematologii, kvoli zrazanlivosti krvi a pripadnej sekcii, dostala som dnes tzv.vcelicky, mal by mi ich pichat muz, nuz ale neviem co bude z toho, zajtra to musim vymysliet, ze kto mi to bude pichat. A po tychto vsetkych vysetreniach, som musela ist na prietoky ... takze cely pobyt v nemocnici nam trval od 09:30 do 13:00. Ja som bola dnes paradne unavena, ked som prisla domov, tak som si hned musela sadnut do mojho oblubeneho kresla, nohy hore a relaxovat. V stredu idem este na ECHO srdiecka, tam som este tiez nebola, aj to vysetrenie je kvoli sekcii, takze ja som vysetrena az az ... 🙂)) Zajtra mam oddych, a v stredu znova vylet do nemocnice, tak budem dufat, ze vsetko dobre dopadne, budem vas informovat.
Lukacka: vitaj medzi nami, kvoli vahe teraz nestresuj, neoplati sa .. a ja mam hroznu vahu, a co s tym spravis, nic. Vies, este ked som chodila k svojej gynekologicke, tak som si pripadala ako "matka pluku", ze vsetko take chudunke babenky tam chodili a ja som tam sedela, ako "matrona", a ked som to hovorila mojej doktorke, tak sa iba usmiala a vravela, ze tie chudunke babenky, zvykli pocas tehotenstva pribrat aj vyse 20kg 🙂 ja mam velmi diplomaticku doktorku, nikdy nejako vahu neriesila. Budem dufam, tak ako som to uz viackrat pisala, ze po porode to pojde dolu. Simi na mna caka, a zacneme spolu chudnut 🙂 Ale je pravda, ze tehotenske brusko, tym, ze som velka, tak nebolo vidiet od zaciatku, to vykuklo niekedy tak v 30tt.
Mirka: jasne, ze nas zaujimaju pripravy na svadbu, vsetko co s tym suvisi ... inak paci sa mi tvoje ladenie do oranzovej, bude to super 🙂)) Ked som sa ja vydavala tak cena siat za pozicianie bola 5000,- Sk, ale to bolo uz davno 🙂
Erika: tym, ze si mala vysledky z amniocentezy v pohode, tak aj morfologicky bude uplne super, a uvidite maleho. Viem, ze ked ja som mala ist na ultrazvuk, tak som cely den bola na trnoch, nervozna, ze co bude a ako (tym ze som odmietla amniocentezu), boli sme objednani na 18:00h, ale zobrali nas neskor a bolo tam strasne vela ludi. Doktor bol prijemny, neodflakol vysetrenie, vsetko vysvetlil, no v ramci moznosti, co videl, kvoli hrubsej brusnej stene ako sam povedal, mal obmedzene moznosti 🙂 Balzamom na moje usi bolo, ked povedal, ze vsetko je v poriadku, on bol prvy, co nam povedal, ze cakame chlapceka, spravil nam fotku a ked sme isli domov, ja som mala strasne lahky krok, lebo sa mi chcelo z toho lietat, bola som a vlastne stale som velmi stastna !!!! Dufam, ze taky isty pocit, zazijes aj Ty dnes, a budes sa citit presne tak ako ja 🙂)) a vlastne vsetky babenky, ktore tym presli.

luci.kon
22. únor 2010

Jaber taky jsem se musela moc smát, má š pravdu už tam byl 🙂 když jsem v tom 😀 , to se zvlládne 🙂
Lukacka taky mám strach z váhy, máme tam takovou postarší sestru, vychrtlinu, tak snad nebud remcat 😉

elennka
22. únor 2010

Holky přeju pěkný večer.. neměla jsem teď dobré týdny a nějak jsem se sem nedostala.. V práci to není to pravé ořechové.. Se zdravím podobně... a snažílkování.. zase tak kde jsme byli.. Do toho se nám vysrr... střecha na domečku, takže místo abych šetřila na pozitivní věci, tak budeme šetřit na střechu ☹

erikahla
22. únor 2010

Ahojte babulky,
dakujem, ze ste mi drzali palce a dobre ste drzali. VSETKO JE OK ! Nas maly drobcek lezkal s prekrizenymi nozkami a s rucickou za hlavou 😀 😀 😀 Tatinko sa len smial ze aky maly vegetak. A dokonca nam kyval rucickou. Fakt to tak vypadalo. Eliska bola vo vytrzeni - aspon kym videla celeho drobca. Ostatne casti uz ju tak nelakali 😀 Doktor, ktory tam bola ma asi prenasleduje - bol porodnikom Elisky, robil mi NT, amniocentezu a teraz aj morfologiu. Asi mi je sudeny 😀
Adka, to si mala riadnu turistiku dneska. Nezavidim ti. Mna to strasne vycerpava. Jedine pozitivne na tom vsetkom je to sono, ked vidim drobceka. Budem ti drzat palce na stredu. A co sa tyka fotografii drobceka, to budeme absolvovat az o 4-6 tyzdnov. Vtedy je to vraj nejlepsie. Inak zabudla som - podla velkosti drobca to vypada uz po 2-krat tak, ze sme o tyzden starsi, nez podla "vypoctov". Tak uvidime ...
Lukacka - asi vsetky co sme tu, mame alebo sme mali nervy z vahy. Ale nenervuj sa, najdolezitejsie je miminko. A pokial ho svojou vahou nijako neohrozujes, tak sa vykasli na cisla a uzivaj si to pekne 😀 Nie vsetky musime byt vychrtliny !
Tak zatial !

kackabrcka
22. únor 2010

ahojte kocky,
konecne vas aspon pozdravim..
boli sme mesiac na SK same dve muz pracoval.. na dedine bez nettu..
sophie je teraz prvy krat chora ale zatial sme bez ATB

drzim palce kockam co drzia 90dnovku aj ja sa odhodlavam ale nemam asi tolko pevnej vole.. 😠

tehulky(evuse/ nech ste zdrave.. 😉

jabera
22. únor 2010

erika, supeer!! gratulujem. musis byt stastim uplne na vetvi a vobec sa ti necudujem.. super.

pocahontas, tak to musela byt paradna zaberacka, ten dnesny den. normalne ta lutujem. tie posledne dni su hrozne a ked ich mas este takto vyplnene, uf.. ale uz len chvilku a je to! a asi mi uniklo, oni ti planuju sekciu? kvoli cukrovke, ci preco?

lukacka, vitaj, presne, ako baby pisu, takmer vsetky sme tu ako prasce. a fakt je, ze sme rodili pomerne bez problemov, ked vynecham tych zopar cisarskych 😉 neboj, zmaknes to.. z vlastnej skusenosti odporucam nezrat ako zmyslov zbavena.. to sa stalo mne a dodnes mam navrch vyse 30 kg ☹ velmi lutujem, ze som sa neovladala..

mirunko, vsetko chceme vediet o svadbe! ved pochop, nevesty tu casto nemame. idem mrknut na FB, ak stihnem, ci tam mas fotky pridane..

co sa mojej "dcery" tyka... to je cele velmi komplikovane... marti, puberta s nou moc nemlati, ona je strasne detska. povedala by som, ze je velmi porovnatelna s mojou 11 rocnou neterkou.
no a k nam sa dostala po takych dramatickych okolnostiach, jej matka ju roky mlatila a deptala, len bol problem malu od nej dostat a konecne sa to podarilo, aj ked sud este len bude, ale predbezne uz ju boris dostal do opatery. je tym velmi poznacena, co je pochopitelne, ale inak, nez by si nezasvateny clovek mohol mysliet... je taka akoby prastena panvicou,a lebo ako to pomenovat.. proste ide z nej pocit, ze jej je vsetko jedno. ani moc vesela, ani moc smutna,ani nic. zatial mi nema sancu pomahat s bartom, jeden pokus bol a dopadol prvym bartovym padom z gauca, tak mi doslo, ze po nej chcem nieco, co ona este nema sancu zvladnut, najprv sa musi nejka postavit na vlastne nohy sama.... takze pokial tu dovtedy vydrzim, tak neskor 😉

pocahontas35
22. únor 2010

Jaberka: pripravuju ma na sekciu, ale nie z dovodu cukrovky, ale z toho dovodu, ze nevedia, ako sa bude vsetko vyvijat, ci bude maly normalne postupovat do porodnych ciest, alebo co ... preto mi radsej robia vsetky mozne aj nemozne vysetrenia 🙂 Zatial je to brane, ako prirodzeny porod a keby to neslo, tak bude sekcia ... takze zatial je to medzi nebom a zemou, uvidime. A mas pravdu, tieto posledne dni su naozaj hrozne a to nie som clovek, co sa zvykne stazovat, ale uz aj mne to funenie, ochkanie, atd pripada obtiazne, ale kazda baba tym prechadzala, takze nie som vynimka, sme v tom s Lulu obe 🙂 Najviac sa vsak tesim, kedy uz bude maly s nami 🙂))
Neviem, ci som si dobre zapamatala, ale tak ako aj pises Barborka sa musi este adaptovat, vies, ale nasledky musela zanechat na nej jej mama ??? Chuda, kym sa z toho spamata !! Nastastie sa malemu nic nestalo, ked jej spadol z gauca, chuda, normalne mam zimomriavky z toho !!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru