Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

elennka
27. pro 2011

@peetroneelka já chodím k MUDr. Machačové do Modřic (výborná dopravní dostupnost). Úžasná paní doktorka a váha je to poslední......

peetroneelka
27. pro 2011

@elennka moc dekuju, hned se zkusim objednat 🙂

elennka
27. pro 2011

@peetroneelka chceš kontakt?

peetroneelka
27. pro 2011

@elennka koukala jsem na net, maji stranky. takze to je v pohode, dekuju 🙂

elennka
27. pro 2011

jj 🙂, paní doktorka bere nové pacientky, kolegynky z práce k ní chodí taky a spokojenost..

soporova
28. pro 2011

Aj super stránka je mojamoda.sk objednala som si odtiaľ béžovú sukňu na traky a sedí super a tiež je tam veľa nohavíc.... aj v našich veľkostiach a super ceny, čo sa týka vrátenia tovaru bonprix.sk vrátiť môžte do 10 dní bez udania dôvodu, nikdy som nemala problém, na peniažky si počkáte 14dní, a ináč keď kupujete niečo cez net do 7 pracovných dní môžte tovar vrátiť bez udania dôvodu podľa zákona 😀 dnes zajtra 18tt a váha stále stojííí, juchúúúú a to som sa vianoc riadne bála 🙂
A aby som nezabudla srdečne blahoželám všetkým maminkám čo sa k nám pridali 🙂

luciasek07
31. pro 2011

Ahojky holky...ráda bych se přidala....jsem 11+1 mám skoro 95 kg....děsím se,co mi řekne po vánocích dr.... mimi se nám povedlo po 2.IUI.... jinka přeji Vám krásný nový rok

olivka84
1. led 2012

ahojte tiez by som sa rada pridala k vam som n 4 tyzdni a vazim 77 kil. mate niekto skusenosti s chudnutim pocas tehotenstva?

lusita
1. led 2012

@olivka84 ahoj olivka,ja si myslim ze drzat dietu v tehotenstve je blbost..staci sa normalne stravovat-neprezierat sa a pridat aj to ovocie a zeleninku..ja mam momentalne 70 kg a tiez neriesim ci som velmi pribrala..viem,ze bez pribratia to urcite nepojde,vzdy som mala pevnejsiu postavu..a vzdy mi chutilo papat..teraz jem normalne,trosku mensie porcie,lebo mi byva niekedy zle..

evaharg
1. led 2012

No toto je paradna skupina 😀 aj ja sem patrim.... som v 26tt a podla posledneho vazenia pred Vianocami som pribrala uz 12kg (a to som na zaciatku tehu mala tiez par kil navyse.... 😖 ) ....doma sa nevazim, len u doktora....tak sa trochu hrozim najblizsej poradne....11.1. uvidime..... 😅

olivka84
1. led 2012

@lusita viem ze drzat dietu je zle v tehotenstve ale nemyslim nejaK drasticku. len ako pises zdravo jest pridat zeleninu a budem dufat ze nepriberiem viac nez treba.

mima1983
1. led 2012

@lusita
@olivka84 ja som si tiez hovorila ze sa budem pocas tehu zdravo stravovat, lebo tiez som nacinala na hodne vysokom cisle kg 🙂 ale teda uprimne poviem, ze malokedy sa mi to da dodrziavat, teraz v zime ziadna dobra zelenina neni, cize skor ovocie, ale to nie kazdy den, musim mat proste na to chut, a co ked velakrat mam skor chut na sladkosti a taketo blbosti 🙂 nepomozem si! ja idem drzat po tehu dukanovu dietu, drzala som ju aj pred tehu, ale len dva tyzdne, potom som zistila ze som tehu, tak som prestala....

olivka84
1. led 2012

@mima1983 ja som pozerala na prime kedysi ste to co jete a jedna baba tam zistila pocas nakrucania ze je tehotna a oni jej upravili jedalnicek podla toho. a aj po tom stale chudla. tak preto som to pisala tak tajne dufam ze to aj mne pojde. len vobec neviem co ma caka a ci sa tie tehotenske chute daju zvladat. ty si uz v 14 tyzdni? a aj ta uz prepada chut na nieco neobvykle? som pocula uz vseliake horory ako maju chut zeny na omietku alebo surove maso brrr...

finezuza
1. led 2012

@olivka84 není řečeno, že přibereš, když jsem zjistila, že jsem těhotná, cca 3 týden, měla jsem skoro 89kg, to bylo týden před státnicema, a měsíc před svatbou. Na dietu v té době ani pomyšlení. Věděla jsem půl roku dopředu, že chci vysadit prášky a začít hubnout před otěhotněním, ale "nějak" 🙂 to nešlo. Spíš jsem byla líná a na vše se vymlouvala. Pak během měsíce šly 3 kg samy dolů. Jsem ve 24 týdnu a zatím mám jen 3 kg nahoře. Jím normálně, pohyb kromě chůze vlastně žádný. Teď po Vánocích chci začít chodit na těhotenské cvičení. Takže jsem momentálně zpět na 89kg a sice mám pořád hrůzu, že se dostanu na metrák, ale už to není tak, jako na začátku těhotenství. Do svých riflí jsem se vešla ještě před necelým měsícem, teď mám těhotenské, a doufám, že budou stačit až do konce. Když jsem se ptala doktora, jestli má váha může způsobit komplikace, jen prohodil, že si je nemám přivolávat a že každý jsme nějaký. Neměl jedinou blbou narážku, za což jsem mu docela vděčná. Žádné komplikace nemám a těhotenství probíhá bez problémů. Mimochodem, když mi v minulosti hrozili, že kvůli tomu, že jsem tlustá neotěhotním.......otěhotněla jsem 14 dní po vysazení prášků 🙂

olivka84
1. led 2012

@finezuza ja som tiez chudla pred tehotenstvom dala som desat kg dolu a viac som nestihla. neratala som s tym ze sa nam to tak rychlo podari 🙂 moj dr mi nic nehovoril o vahe zatial. ale sama mam s toho obavy tiez sa nechcem dostat na 100 uz s tej 90 mam hrozu. ☹

lusita
2. led 2012

@mima1983 ja budem tiez az po tehu drzat dietu,teda ak budem moct kedze budem dufam kojit.a urcite sa prinutim aj k pohybu,lebo ja mam nakazane teraz len lezat,takze ziadne cvicenie pre tehu u mna nehrozi,tak urcite aj koli tomu viac naberem..ale kedze som si na mimi pockala 5 rokov,tak ma to az tak velmi netrapi..lebo potom sa budem snazit schudnut.zatial som vela nenabrala,nosim svoje veci,len rifle mi vadia koli velkemu brusku..na to ze som len v 15 tt tak mi pride trosku velke,ale inde som zatial nenarastla.a aka je to dukanova dieta?

olivka84
2. led 2012

ja som rano citala ze aj pocas tehotenstva sa da cvicit len to nesmiem prehanat , ziadne skakanie, a cviky pri ktorych sa vytvara vnutrobrusny tlak. to asi brusaky nehrozia🙂 ja som chcela cvicit zumbu len neviem ci mozem je to dost narocne cvicenie.

mima1983
2. led 2012

@olivka84 no na omietku a surove maso zrovna nie, podla mna to je blbost, ale tak mavam niekedy horor sladke dni, ze fakt jedno cez druhe, alebo potom zase na slane, ze chipsy a taaak, mnaaam 🙂 ale snazim sa aspon to ovocie, lebo teraz je zelenina hnusna, umelá :/ tak ovocícko! 🙂
@lusita tak to urcitee, pri mimi treba spravit vsetko a vobec sa netrapit dietami, to je blbost 🙂 treba si to uzivat a zabudnut na tie kila, to budeme riesit potom 🙂 inak ja dnes zacinam 15tt a teda nosim len leginy, ktore si vytiahnem az pod prsia 😀 a to je mi najpohodlnejsie, teraz v novom roku sa chcem pokukat po nejakom tehu oblecku 🙂

olivka84
2. led 2012

@mima1983 a aj sa daju tie chute nejak ovladat alebo ides aj cez mrtvoly len aby si to dostala?

mima1983
2. led 2012

@olivka84 tak ked mam naozaj velku chut, tak si dám, lebo teda sa snazim namiesto toho vymysliet nieco ine, ale zase u mna je to tak, ze ano, mam brutalnu chut napr. na kolaciky, ale dam si ale 3ks a uz ma to prejde... a tak je to aj z chipsami napriklad, ze no brutal chut, ale nikdy nezjem cely sacik 🙂 takze tak je to 🙂

lusita
2. led 2012

@mima1983 veru aj ja nosim len leginy 🙂 k tomu take dlhsie svetriky a citim sa uplne fajn...len uz aby som mohla normalne pobehovat po vonku a budem uz maximalne spokojna..ja som pozerala tehu veci na bonprixe ale ja si to musim vyskusat na sebe..nechce sa mi to potom posielat zase prec..a k tym vasim chutiam-ja uz mam 2 tyzdne chut na cerstve jahody a veru som aj zhanala po obchodoch..len su neni,tak si este asi pockam 🙂

olivka84
2. led 2012

@mima1983 aha tak to neni az take zle. hadam budem mat chute na n ieco zdrave aj ked mas pravdu s tou zeleninou stoji to za prd. som bola zvyknuta si kupovat v lete na trhu a to je obrovsky rozdiel ked to porovnam s tou kauflandovou alebo lidlovou. a nehovorim o tescu to je kapitola sama o sebe....

mima1983
2. led 2012

@lusita presne tak, leginy su naj 🙂
@olivka84 presne... tak preto radsej pomaranče ci mandarinky, sem tam banan a tak dookola 🙂

olivka84
2. led 2012

ja zatial oblecenie neriesim ale tak predbezne pozeram a nasla som stranku co sa vola bublinka.sk poznate hu?

basimka
2. led 2012

@lusita jej tak s tymi jahodami si mi pripomenula moj 16tt az 17tt ,bola som zavisla... teraz frcim na mandarinkach uz pekne dlho..@mima1983 neprehanajte to s ovocim a hlavne nie banany a jablka obsahuju cukry a moze to sposobit tehotensku cukrovku. a na sol a slane chutovky si tiez davajte bacha aby vam neviletel krvny tlak...mna aj odviezla sanitka kvoli tlaku ale az 25 tt takze si davajte na seba pozor
Podla mna je uplna blbost kupovat tehotenske veci,,ja stale nosim moje veci,,,,akurat rifle uz nezapnem ale sportovu supravu a leginy a predlzene tricka a uplety stale nosim ,,,
Zbytocne vyhodene peniaze za handry ktore aj tak potom nosit uz nebudete,,,,,to sa oplati len chuduckym ktore rapidne priberu a naozaj sa do tych mini veci nezmestia 😀

peetroneelka
2. led 2012

@elennka jeste jednou jsem ti chtela podekovat za doporuceni na pani doktorku. dneska jsem tam byla a musim rict, ze pani doktorka je naprosto uzasna 🙂 napsala mi Utrogestan a jsem v 5 tt 🙂 za 14 dnu tam jdu zase, tak snad bude vse v poradku

evabelk
2. led 2012

Ahojky, fakt mi přijde, že to kolik člověk přibere v těhu moc ovlivnit nejde. Podle toho, co tady holky píšete, někdo tu vodu prostě zadržuje, při stejném stravování a pohybu, jiný ne...voda jde porodem dolů určitě, je to dané hormonálně, s tukem je to už jiné 🙂 Pokud tedy jíme tak jako před těhu, nepřejídáme se, máme stejný pohyb,přiměřenou stravu, třeba 5x denně. Já jsem byla převědčená, že naberu tak 20kg nejmíň, budu oteklá... má původní váha teď i v prvním těhu byla 75kg. A v prvním těhu jsem nabrala 8kg a teď ta váha jde zatím nahoru zhruba stejně. Jsem 20.týden. Já taky nechci být metráková rodička ☹ tak uvivíme...ale dietu nedržím žádnou. Jen mi bylo nevolno 3 měsíce, ale i přesto jsem se snažila jíst 5x denně, menší porce. Hodně se dá pak i vykojit. Ale to mi přišlo, že jsem měla větší hlad jak v celém těhotenství. Tak to jsem jedla hodně. Kojila jsem 2 roky a dostala jsem se opět na svou původní váhu. Tak hlavu vzhůru 😉 ale ta váha trápí asi každého, mou ségru s počáteční váhou 47kg trápila si tak jako mě 😝 je to o pocitu každého, s jakou váhou se cítí dobře. Já budu ráda, když se opět dostanu na svých 75kg...

mima1983
2. led 2012

@basimka banany jem len sem tam a jablka tiez.....takze klud

elennka
2. led 2012

@peetroneelka gratuluju 🙂

olivka84
2. led 2012

@peetroneelka ty si v piatom tyzdni a uz ti bolo videt cosi na ultrazvuku? mne zatial nic tak som s toho v strese

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru