Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

martasl
31. srp 2010

iji-hned bych ji brala,ale už bych ti ji pak nechtěla vrátit,tak to raději nebudeme riskovat,ju?? 😀 😀 a přibudou nějaké fotečky??

zítra jdu do práce,po dlouhé době.tak jsem zvědavá na novinky.jen jestli vstanu..... 😅

martasl
31. srp 2010

Iji-koukla jsem na malou na FB.je rozkošná,má krásný tmavý rtíky.kočička.a ona brečí,či co??neboj,musí si zvyknout na jiné prostředí,než bylo v bříšku.teda a ty tvoje modřiny,tak to znám.mám taky špatný žíly,to je vždycky horor se trefit.

lji
2. zář 2010

marti a vstala si nakoniec do roboty?? 😀

joj či plače?hooodne. raz je milunkavá dobrunkavá a potom zas brutus uplakaná. ale včera to bolo už moc a až večer som zistila aj príčinu. vytvorili sa jej na krčku a pod pazuškami také škaredé bibiky 😢 normálne pluzgieriky a to ju muselo boliet.ked som jej to isla utriet repikom tak niektore popraskali a isiel odtial normalne hnis-no neplakali by ste tiež? 😢 😢 som si vyčítala že som zlá matka bo predtym ked plakala tak som ju nechala a ona prestala ale toto som si nevšimla hned a nechala som ju plačkať 😢 😢 strašne si to vyčítam. včera od druhej vôbec nespala ale po tom ako som jej porobila s tými pluzgierikmi spinkala v noci asi 5hodín... 😖 moje majinkavé....

baby ja som asi celkovo labilný človek ale také depky aké mám teraz pri nej sú hrozné 😖

inak ak navštívi niekto túto tému tak by mal vidieť môj príklad tehu-mamičky a obezity - od začiatku tehu do dnešného dňa mám o 14,5kg menej 😅 nejak stíham len raňajky,obed,večera a aj to si dávam sakramentský pozor čo zjem kvôli malej. dúfam ale že jej tolko jedla stačí na mliečko, pretože ja zabúdam jesť, hlad nepociťujem 😕

tetamon
2. zář 2010

@lji proc asi i historicky byly na sestinedelky brany ohledy? Pac jsou labilni, se nediv, ten hormonalni kolotoc, co ted telo prodelava... 😉 Ono i jen kdyby to, ze mas novyho clovicka, o kteryho se musis starat, mas za neho odpovednost, navic se fakt otoci zivot o 180 stupnu a unava, strach... Nejsi labilni, jsi normalni nova mamka. A urcite suprova ;)

pet.s
2. zář 2010

Moc vás nestíhám číst. Finišujeme v bytě. Bordel úplně všude,ale už se to rýsuje. Takže celé dny makám a makám.Alespon nemám čas myslet na blbosti.Taky mi je lépe když se hýbu.
Jinak dnes KO v Podolí.Zažila jsme strašný šok. Mám nějakého jiného doktora. Ta moje výborná dr, asi odešla či co. Tenhle je tak 2 kroky od rakve. Dnes mi hledal ozvy a nic neslyšel, tak pustil UZ,ale neviděl srdeční akci.Sháněl nějakého kolegu, aby se na to podíval. Nejprv jsem byla klidná a říkala si, že jsem malou ráno cítila.Ale když začal, že nemůže najít srdeční akci, tak jsem se rozbrečela. Pak tedy znovu vzal ten mikrofon a Terinka jako hodná holka se ukázala. Kopla mě a v tom zachytil to srdíčko. Spald mi šílený kámen ze srdce. Ještě teď se nemůžu vzpamatovat. Pořád sleduji pohyby. Jenže já přes ty srůsty toho moc necítím.
pak jsem se ho ptala, jak to vlastně bude s porodem. Před tím mi dr říkala, že hospitalizace od 36tt a bude se čekat. Tak na mě koukal jak z jara, že nechápe proč tak brzy do porodnice a že to nechá na moji dia dr.Když jsme se ptala jestli budu rodit císařem nebo přirozeně, tak mi řekl, že budu rodit předčasně(před tím,ale nechípal, proč chci rodit dřív)tak by byl lepší císař,ale že tedy s mým břichem neví. A že by raději přirozeně.No takže opět vím houby na co se připravit.
Holky, já se fakt z těch dr zblázním. Já mám fakt smůlu na dr. Přisahám, že až porodím, tak nechci zase pěkně dlouho dr ani vidět!!!!!!!!!! 😒

tetamon
2. zář 2010

@pet.s jezkovy zraky, Terik by zaslouzila stouchanec na prdku, tohle udelat mamince 😲 uuuuf.
A mam rada takovy konkretni doktory 😒 , fakt potesi. A tvoje dr. ti nic nedokaze rict? Nebo ty uz za chvili spadnes do poradny v porodnici, takze zkusit zeptat primo tam? Vzdyt jestli fakt bys sla v tom 36., tak uz jsou to dva tydny, kdy ti to ti dobraci chteji rict?

pet.s
3. zář 2010

tetamon..svého dr mám skvělého-také jsem ale musela měnit, ale tenhle dr je v porodnici v Podolí.tam už budu do porodu. 😖

hanula83
3. zář 2010

@pet.s No to jsou teda fakt zážitky s některýma doktorama 😠 ... strašně by mě zajímalo, jak takoví "odborníci" dostali titul. Přece i když má nějaké pochybnosti, tak by to neměl před pacientkou dát znát... Já si vzpomínám, jak jsem se taky pořád nervovala, aby slyšeli srdíčka. Vždycky mi nejdřív spadl jeden kámen a pak druhej kámen... Právě byl vždycky problém s tím, že první mimčo našli hned a druhy pak třeba dlouho hledali. A když to navíc dělala nějaká praktikantka, která ani neuměla pořádně zacházet s tím přístrojem, tak jsem byla taky úplně na nervy... A co mají za problém s tvým břichem?

tetamon
3. zář 2010

@pet.s chm...ja v motole taky nemam uplne dobry zkusenosti s lidma od utz. Byla jsem 2x, 2x se mnou mluvili jen tak, aby se nereklo, a kdyz jsem se zeptala, tak si zahuhlali nejakou odpoved, ktere jsem prd rozumela 😠 Na tohle je asi fakt k nezaplaceni jeden konkretni doktor, ktery ma svych par pacientek a ne takovy moloch. Kopnout do kolena obcas 🙄

pet.s
3. zář 2010

hanula, no za prve jsem jaksi při těle a za druhé jsem si před 10 lety nechala udělat plastiku břišní stěny. Rapidně jsem tehdy zhubla a navíc já už nepočítala, že budu někdy těhotná.Takže mám šílenou jizvu od páteře k páteři.Srůsty v břiše. Je do mě špatně vidět Uz. Vše v mlze.

kraskanz1
3. zář 2010

ahojte baby aj ja som dost baculka a nedari sa mi otehotniet vsade mi hovoria schudnite inac nebudete mat dedi myslite ze je to fakt v tom????? 😒

martasl
3. zář 2010

pet.s-fuj,to jsem se lekla.úplně tě chápu,že jsi v ten moment byla úplně vedle,to bychom byla každá.hlavně,že je všechno v pořádku.nevím proč ti přestárlí doktoři ještě něco dělaj.absolutně nerozuměj novým přístrojům a metodám.pak akorát stresujou pacienty.hovada.

Iji-neboj,malá se sklidní.chce to čas.jejda,to ji to asi bolelo.nebyly to potničky??to se v těch místech hodně dělá.neměly by se mačkat.no hlavně že se jí pak ulevilo.

kraskanz1-nejsi zdaleka sama při těle.otěhotněly ostatní ženský,tak proč ne ty??záleží,jak moc máš nadváhu.já mám něco málo přez 100 a o zhubnutí mi doktor nic neříkal.moje švagrová má mnohem víc než já a v říjnu bude rodit.a to se jim povedlo na první šťouch. 🙂 tak neboj,pokud nebudete mít s partnerem jiný problémy,tak bych se nebála.

martasl
3. zář 2010

iji-díky,doufám,že se zadaří.jo,malou bych si klidně půjčila,ale třeba na furt-což by se zase nelíbilo tobě,že?? 😀 😀

martasl
3. zář 2010

Iji-spletla jsem si stránku 🙂

aero
3. zář 2010

@pet.s - prepáč, že vstupujem k vám do témy , len by ma zaujímalo , koľko stojí plastika brušnej steny

pet.s
3. zář 2010

@aero- no mě nestála vůbec nic..dr napsal ze zdravotních důvodů a ještě k tomu vzal kolegu, který se na mě učil 😀 není to příjemná věc, ale stojí to za to. 😀

luci.kon
4. zář 2010

Ahoj holky, po dlouhé době jsem se na vás přišla podívat 🙂
Marti obdivuju, že to nevzdáváš, držím palce
Pets máme trochu stejný zážitek:
bylo to ve 31tt - prcek přestal kopat, nejdřív sem to moc neřešila a myslela si že je jen línej a nechce se mu, ale když už to bylo 20 hodin, nedalo mi to a šla jsem na gyndu, co čert nechtěl měli dovolenou, tak jsem zkusila obvoďačku aby si poslechla aspon srdíčko, no a pak to přišlo, na to její NIC NESLYŠÍM nikdy nezapomenu, a už jsem frčela na pohotovost, takový rozporuplný pocity fakt nepřeju žádný mamince, byl to děs, už jsem se viděla jak jdu na císař, přijaly mě moc hodný sestřičky a šup na natáčky, když to pustily a řekly to je srdíčko bulela jsem jak malý dítě, i teď mi tečou slzy jak to píšu a jsem šťastná že je mrňousek v pořádku, řekly mi, že je moc spokojenej a kope jak o život, tak nevím proč sem to necítila, ale to už mi bylo jedno, hlavně že vím, že je to OK, ale příště to nemám nechat na poslední chvíli, jet hned, doufám, že už žádný příště nebude. 😉
Jako říct mi to na ultrazvuku jako tobě, tak nevím ☹
Marťa má pravdu nevím co tam ještě takový starý páprdové dělaj 😠
Pet.s tak ať ti to dobře dopadne kdybych se tu do tý doby neukázala 🙂, snad tě nebudou celý měsíc trápit v nemocnici, to by mě švihlo 😒
Jinak 14.09 už nastupuju na mateřskou, tak zas bude nějaká ta korunka navíc 😉
Všechny se moc opatrujte 🙂 🙂 🙂papa

pet.s
5. zář 2010

@luci.kon no jen at trápí, já to pro tu svoji berunku vydržím 😀

martasl
5. zář 2010

ahoj luci-ty brďo,už jsi 33 týden.to máš už za pár... 😀 .teda to utíká.jo takovejma doktorskejma hláškama jen stresujou maminky,se divím,že se jim ještě u toho žádná maminka nevyvrátila.já bych se jim tam rozbulela a rozklepala jak hrom.a jak ti jinak luci je??

byggyt
6. zář 2010

Ahojte 🙂 , idem vás postupne dočítať

lji GRATULUJEM !!!!!!!!

hanula83
6. zář 2010

@pet.s A ty srůsty v břiše máš v souvislosti s tou plastikou? To asi ne, že... Mně právě na té plastice docela odrazuje ta jizva, ale myslela jsem, že je na břiše, ne na zádech.. tak to je pak něco jiného.

byggyt
6. zář 2010

@hanula83 kukala som fotečky na FB holky sú nádherné, Hani máte super ohrádku aj my by sme takú chceli len neviem či to tu zoženiem videla som takú na mimibazáre, ale je to od vás z Čiech musím zistiť kolko je poštovné
@pet.s bolo to tak zlé po tej plastike? mala si velké bolesti? ja by som si to chcela dať urobiť ale som srab hrozne sa bojím tej bolesti ☹ ☹

hanula83
6. zář 2010

@byggyt Děkujeme 🙂... no ohrádka je původně osmidílná a my máme sestaveno teď jen 6 dílů, ale je fakt super. Holky s v ní vydrží hrát hrozně dlouho. Já je na zem moc nedávám, protože máme dlaždice a bylo by to o hubu 😉... takže jsou v ní rády. A za kolik byla na MMB? Já ji mám novou za 2 tisíce..

martasl
6. zář 2010

ahoj holky.dnes na noční ach jo 😝 😝 😝
taky pak plánuju ohrádku-polohovací,ale hned od narození do obýváku místo postýlky.ale ještě ji nemám pro koho koupit.první balení clostíku mám dobraný,tak to doufám bude mít nějakej efekt.a taky aby manžel byl doma.

byggyt
6. zář 2010

@hanula83 chcela som ti poslať link, ale neviem to tam nájsť už to tam neni, to boli nové ohrádky od výrobcu také isté ako máš ty 8 dielne, no som zvedavá kde to teraz zoženiem cenovo boli asi tak isto ako si kúpila.

Baby ja si neviem zvyknúť na tú zimu tuto, tam bolo tak super teplo, keď sme pristáli tak steward zahlásil že pre vašu informáciu vonku je príjemných 14 stupňov a celé lietadlo do rehotu.

Malá nás ani nespoznala stále len na babku pozerala ale keď sme prišli domov tak už bolo ok, nejako sa mi rozjedla tak som rada lebo predtým ovocie moc nechcela a teraz zbaští celú ovocnú výživu a keď doje tak pozerá na tú flašku že pokračujeme ďalej 😉

hanula83
6. zář 2010

@byggyt No koukala jsem na vaše fotečky z dovči a řádně jste si užívali, závidím 🙂)... a starší dcera vypadá už taková dospělá, a teda moc se vám povedla, určitě už musíte ty chlapy odhánět kulovnicou 🙂) ... Tady je link, odkud mám já tu ohrádku. http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=2134381 ale bohužel už ji mají dražší, než jsem ji kupovala já...

byggyt
7. zář 2010

@hanula83 bolo tam fakt dobre, zatial najlepšia dovolenka o rok sa tam chystáme zas, sme to tam omrkli a už tam zoberieme aj malú, ja som sa bála ako by znášala let, nevedela som ako to tam je po hygienickej stránke ale všade tam bolo čisto oni to tam stále umývali behali s mopmi izbu sme mali každý deň upratanú prádlo prezlečené uteráky vymenené naozaj sa snažili a boli hrozne milí, videla som tam bábetká no ale ja si to neviem predstaviť predsa na budúci rok už bude mať 20 mesiacov a bude sa s ňou dať lepšie dohodnúť ako teraz 🙂, akurát človek nesmie piť vodu z vodovodu ale dávali nám balenú vodu aj na izbu a aj zuby sme si s ňou umývali.
No veru Lauru tam okukávali a ten chalan z plážového baru povedal že si ju zobere za ženu, no hahahaha to iste.

Pozerala som tú ohrádku a je do dosť peňazí keď si k tomu predstavým ešte to poštovné............ skúsim to pozrieť na nete či aj u nás také nie su

lorrinnka
7. zář 2010

Já mám 87 kilo a jsem ve 20. týdnu. Ted jsem nějak 3 kila shodila, sama nevím jak a paní doktorka mi vynadala že a't jsem jaká jsem tak kvůli dítěti si mám hlídat abych nehubla.

m.p.
7. zář 2010

@lorrinnka ahoj tak ja uz to mam zapar a ja mam zlcnikove kamene a ked som pribrala gynekolog ma chvalil a chirurg hresil.Teraz som 38t t a mam 95kg a co mam povedat ja uz sa hanbim sama zaseba

byggyt
7. zář 2010

@lorrinnka neboj sa aj niektoré baby tuto chudli v tehotenstve a všetko bolo ok 😉 ale nedržali diétu oni určite zareagujú na tvoj príspevok

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru