Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

adelinka
4. zář 2009

evus..ani se neptej..hruza ☹ ☹ ☹ ☹ jsem to tak obrecela..no tak ja dojela do nemocnice a tam me jeste delala nejake spesl vysetreni a dr.zjistila ze mam tak spatne oci ze me to nejde..mam strasne tenke rohovky a k tomu asimetricke obracene cylindry...tak ja musim mit spesl cocky na mesic 3000...prej at jsem rada ze vidim..ja jsem bulela jak krava

mirunda
4. zář 2009

Holky, vy píšete.. já čumim jenom 😀
Já sem vůbec nestíhám, teď mám hodně věcí do práce.. Lilinka spinká méně a méně, takže se jí musím více a více věnovat - znáte to..
Jinak někde jsem tu čekla od Evi, jak jí spadla Terka z postele, tak já se taky přiznám, jak jsem hrozná matka, jak jsem nechala hlídat mýho 7-mi letýho švagříka Lilinku, když byla na gauči a šla se oblíkat.. já kráva jí nedala na zem.. mno, Matyášek našel mobil a začal na něm hrát hry a najednou slyším ránu a řev.. NAŠTĚSTÍ pod gaučem byl batoh, tak Lili spadla částí na něj, tak se nic nestalo, ale měla bouli jak hrom.. já bulela normálně s Lilinkou.. 🙂
Takže se to asi občas prostě stává..

Holky, dneska jsem byla na chirurgii, normálně mi nějak špatně zarostl nehet na palci u nohy a ona mi to hned umrtvila, rozřízla mi to, vyndala kus nehtu a ten hnis.. takže mám zavázanou nohu, musim ji mít nahoře, přichází to k sobě a bolí to jako blázen.. ☹ Snažila jsem se vysvětlit Lilince, že dneska musí bejt hodná, ale asi to nepochopila 😀 😀 Už vidim, jak bude řvát.. naštěstí Kuba slíbil, že přijde brzy za náma, aby se jí věnoval.. a to zítra jedeme pryč na víkend..

Jo, vítám novou tvář, gratuluju k miminku.. nám se to povedlo taky na poprvé a všechno bylo v pořádku.. ;o) A chcete holčičku nebo kluka?A máte jména?

Adel, to je mi moc líto.. :( To s tím nic nejde už udělat?

zuzkaaaa
4. zář 2009

ahojte bebenky...
tak mi máme za sebou dlhúúú noc, boli se s malou na pohotovosti strašne silno plakala a bruško mala ako kameň, vyrážali sme o 23.00 a doma sme boli až o 1nej, spravili jej sono bruška, strčili jej do riťule sondu ale ani to nepomohlo a ako sme došli domov prdla si jednu veľkú a poriadne sa vykakala, a teraz llen spinká a prdí dúfam,že to už bude v poriadku 😒

mirunda
4. zář 2009

jééé, Zuzi.. to je mi líto, takový trápení.. tak snad už bude líp.. asi jsi něco papala, co jí nesedlo.. ☹ Naše Lili mi zakázala jíst třeba čokoládu, má po ní prdíky.. takže až dokojím, tak si koupím tu největší čokoládu, co najdu a celou jí sním 😀 😵

evuse
4. zář 2009

Mirun, Zuzka přece nekojí, jeslti si dobře pamatuju. Ty a Jaber jste jediné 😀 . To jsme ráda, že hrozná matka jesem jediná a jak koukám, taky ses nepřiznala hned 😵

Zuzi a nedávala jsi jí jiný mlíko?

Adel to mě teda moc mrzí s těma očima. A kolik máš dioptrií a co ty čočky? Maslím, žes psala, že to není dobrý, když děláš ty nehty, teda aspoň jsem to tak pochopila, že vadí prach.

macalc
4. zář 2009

michala.l mna na tie testy dokinmo neposlal ze mam vsetky testy v poriadku tak naco ze nemusim a aj sa cudujem lebo kolko vela sladkosti ja zjem to je nieco hrozne rano na obed a aj vecer musim mat nejaku sladkost.Aj ja chodim este k dokimu raz za mesiac lebo maju dovolenky kade ako ale od tohto mesiaca to bude uz castejsie
zuzkaaaa je mi luto malej ze sa tak natrapila kym si riadnu pukla a aj vas iste vystrasila a som rada ze uz je na tom lepsie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mirunda
4. zář 2009

No jo, Zuzi nekojí, to jsem trubka.. 😝 Evi, nepřiznala, taky jsem na to raději hned zapomněla.. ono se to stalo asi před týdnem, není to tak starý..

Holky, za týden už budeme přikrmovat.. vůbec nevím jak začít.. 😀 Musím si něco přečíst a ve ČT jdem k dr., tak nám prý o tom taky něco řekne..
Evi, ty už přikrmuješ chvíli, nahradila jsi třeba jednu dávku zeleniny místo mlíčka už?Jako že už jí dáš tolik zeleniny nebo jinýho jídla tak, že už jí jednou nemusíš dávat mlíčko?Asi jo, co?Já se docela těším, až vynechám aspoň jedno kojení.. Tak doufám, že budu moci co nejdřív.. 😝

pocahontas35
4. zář 2009

mirunda: ta nova tvar som zrejme ja, tak dakujem za privitanie ... je to uplne jedno ci to bude chlapec alebo dievca, aj ked muz tvrdi, ze to bude chlapec, ved uvidime .. hlavne aby bolo zdrave .. a mena .. chlapec Samko a dievcatko, tam este nie je rozhodnute mozno Dominika, alebo Petra 🙂

pocahontas35
4. zář 2009

Zuzka, je mi luto malej, hadam to bude v poriadku ....

elennka
4. zář 2009

ahojda holky, hlásím, že žiju... ale nějak nebyl na koníka čas... stále netěhu, příští čt jdeme na konzultaci do caru

mirunda
4. zář 2009

pocahontas, to je jasný, že je to jedno, mě to taky bylo jedno, hlavně, aby bylo všechno v pořádku.. ale vždycky jsem tak nějak cítila, že kdyby to byla holčička, tak bych byla o majinko raději.. jako takový bonus k tomu, že bude mimi zdravé 🙂
Jinak Dominika je moc hezký, přemýšeli jsme tenkrát na kluka Dominik..

Elennko, to jsme rádi, že žiješ 🙂 Ve ČT držím palce, pak dej echo, jak jsi dopadla!

evuse
4. zář 2009

Ahoj holčičky, tady se to tedy zas rozjelo 😀 😀 , to je fajn 😀 jen tak dál.

Mirun, já jsem se těma příkrmama nepatlala. Jednak jsem začala asi v půlce šestého s rýžovou kaší večer, aby se Tereza naučila lžičkou. Takže teřba jen pár lžiček a pak dokrmit mlíkem, když jí to šlo líp, asi po 3-4 dnech? tak jsem jí už dala zbaštit celou dávku, prostě proto, že to zvládla sníst. A s příkrmama se začíná většinou mrkví, to jsem jí dala na poprvé půl skleničky a dokrmila mlíkem, ale nevydržela jsem a při dalším krmení jsem jí dala i tu druhou půlku. A další den už to rovnou měla celé. Oni sice všude píšou že jen pár lžiček na začátek, jenže to je jednak proto, že to dítě lžičkou neumí a postě by to celé nesnědlo a pak jsem taky četla, že je to proto, aby se postupně vypustilo to jedno kojení po troškách, ne najednou, byl by pak problém s přebytkem mlíka v prsou.
Já teda ze své zkušenosti bych fakt doporučila tu kaši na nučení. Nedělá to fleky, je to hned hotové , vyjde to levněji. Stejně je blbost takhle ze začátku vařit takové pidi porce na jednu lžíci, určitě je lepší si to koupit.

jabera
4. zář 2009

jeej, baby, no vy ficite!

adel, to ma mrzi s tou operaciou, to je fakt naprd... a ty nosis okuliare? ci len cocky? lebo na fotkach som ta tusim len bez bryli videla.

zuzka, booze take trapenia vy mate? a uz je to ok? chuderka,asi jej to proste nesadlo. hlavne, ze to nebolo nic vazne. ale si uzivate s tymi doktormi, ti poviem...

elen, ahoj, tak sa potom urcite ukaz, ze ako si dopadal, resp. co ti povedali.

mirun, tak ty si normalne po operaci! a boli to tak ako ked si clovek ukopne necht o stolicku? lebo tieto nechtove bolesti vedia byt teda pekne hnusne. au, az ma to tiez boli. jo a nas bartik je tiez v poslednej dobenejaky protivnejsi, mozno je to vekom, alebo co, ked pises aj o lilinke v poslednej dobe podobne veci. aj ked zrovna dnes bol docela fajn, len tiez uz menej spinka...

no, my sme dnes boli v nasej zahrade, boris vyrobil taky plotik pre kompost a uz som sa videla aj so susedmi, este nevedia, ze si moc nepokecame, hahahaha, zatial to bola konverzacia v ktorej som len prikyvovala a usmievala sa jak debil. ale mam v plane ist niekedy aj sama, ked budem mat pocit, ze by bart mohol hodit slofika v kociku, ale ono sa mu to moc nedari... ale je to lepsie ako kedysi, mohlo by sa to polepsit, ja by som tam najradsej bola v kuse v tej zahradke... a prace tam je teda desne...jeden sused daval velmi najavo radost z toho, ze tam sme, lebo mu 2 roky leze plevel na jeho pozemok. asi ocakava, ze uz zajtra tam nic nebude hahahahaha, ten sa podivi....
ale nechapem jednu vec, ja som unavena uplne na umretie, nohy ma boli ajak kona a to som fakt nic neurobila, len som stala pri borisovi s bartom v satke a sledovala cinnost. asi aj to statie ma unavuje, ci co. ale bart jak teraz krasne zaspal, on stale pozeral okolo seba, obcas vydal nejaky zvuk a oslintaval satku, to ma rad, uplne ju nacuca slinami a je mu dobre.,. no a teraz spi jak miminko... baby, moc som sa rozkecala, tak caute a dobru noc, matkam a detom sladke sny, ostatnym vasnivu noc prajem....
jo a pokrstili sme nas zahradny domecek!! !!

jabera
4. zář 2009

evi a po tej ryzovej kasi nemala terezka problem s kakanim?

byggyt
4. zář 2009

Ahojte, tak tá naša mačka ide v utorok na operáciu ale to sme si aj mysleli na 99,9 percent.
Som milo prekvapená ako to tu fičí idem vás dočítať

byggyt
4. zář 2009

Jaber- toto je ale normálne hrozné že niektoré tu chudnú 😉 zato na mňa sa nalepilo aj za nich.
Michala- no idem v stredu na ten test som si myslela že až neskôr no ale aspoň to budem mať za sebou.Ty kokso ty si už 32 tt strašne rýchlo to beží.
Mirun- fúúú tak to si mala blbé s tým nechtom musí to bolieť ako hovado, ináč moja Laura mala s týmto problém asi pred dvomi rokmi som jej to na noc nahrubo natierala s takou hnedou masťou a na chvílu to pomohlo.Potom z ničoho nič mala zvýšenú teplotu a doktorka nevedela z čoho a raz večer si z toho palca vytlačila hnis a odvtedy je pokoj. No ale ty si tam mala ten necht zarastený tak sa muselo rezať.
Zuzka- tak to ste museli byť riadne vystresovaní keď ste ešte nevedeli že z čoho to maličká mala to je hrozné keď je to bábo ešte také maličké a nevie povedať že čo mu je
Macalc- ja mám tiež všetky výsledky ok a poslali ma tam

mirunda
5. zář 2009

Evi, já se s tím taky patlat nechci, ale zase - všeho s mírou ;o) Kaši nedáváme, takže s lžičkou bude boj.. taky jsem slyšela, že je rozdíl u kojených a nekojených dětí, že nekojený můžou začít dřív s dokrmem.. každopádně mrkví začnu asi taky, taky jsem četla, že snědí třeba jen 1 lžičku napoprvý a jakej je to hroznej úspěch 😀 Tak jsem teda zvědavá.. a tu kaši - tu doma vaříš nebo kupuješ?A za jak dlouho jsi u Terezky vynechala jednu porci mlíčka za zeleninu?

Jaberko a Byggyt - s tím palcem nebude snad nic hrozného, je to nepříjemné, ale musím to vydržet, taky se nevejdu do žádných bot, akorát žabky obuju, jak to mám obvázaný a to je venku docela zima, a dneska jedeme pryč na víkend.. ani na procházku s kočárkem nebudu moct.. :( Ale v pondělí jdu na kontrolu a na převaz, takže to snad bude pak dobrý..

Jaberko, pokřtili?Já už ani nevím co to znamená 😀 😝 😀

jabera
5. zář 2009

ahojte baby,

mirun, ja uz som tiez nevedela, co to je, neboj! a zase zabudnem.
inac, teraz v zabkach, to musi byt super. a kam idete, k tej vrzajucej babicke? neviem ako u vas, alae tu je vyslovene zima, bartovi som dla zimnu bundu, je tu 13 stupnov.. aj ked uz leze slniecko.

byggy, no, chuderka macka, tak vas to caka... to je vlastne ako sterilizacia, to som si odzila uz asi s troma mackami,a k ma pamat neklame. to neni nic moc, oni su take utrapene potom chvilku a hlavne mas kontrolovat, aby si to neokusovala, coz je dost namahave usledovat niekedy... ja som vzdy tu prvu noc ani poroadne nespala, jak som sa o nu bala...

byggyt
5. zář 2009

Jabera- no na také veci sa nesmie zabúdať treba krstiť aj na viackrát 😉 😉 😉
Ináč aj tu je celkom zima musím sa vybrať tento týždeň na nákup lebo si nemám čo obliecť ☹
No ja dúfam že jej dajú po tej operácii aj ten golier, no to také s čím bude vyzerať ako tienidlo od lampy.
Do riti taká som nasratá, mužov kamarát navrhol že či nechceme postielku po jeho synovi, mi len skrížil plány lebo ja som mala už svoju predstavu čo chcem no ale keď sa mi nebude páčiť tak to nechcem a nikto sa nemôže uraziť, ešte môj muž vypotil že či mi neni jedno v akej postielke bude malá spať v spálni. Nie nie je mi to jedno.

evuse
6. zář 2009

Ahojte.

Jaber po rýžové kaši neměla problémy s kakáním. Zato po mrkvi jí to jde blbě a musí dost tlačit, ale vždycky se vykakí. JO a dala jsme jí ovoce švestka(slivka) - jabko a po tom teda měla trochu průjem, oni to píšou, že to prohání.

Mirun, zelenimu za mlíko jsem jí vyměnila hned druhý den. První den dostala jen půlku skleničky a druhý den už celou. Ale to proto, že už uměla lžičkou jíst, jinak by to nešlo.
Info k příkrmům čerpám tady http://www.kojeni.net/prikrmy.php
Jo a včera jsem jí uvařila cuketu s bramborem, dvě porce jsem zamrazila, jednu měla k obědu a zblajzla to v pohodě 😀 Je po tatínkovi, papáček 😀 😀

Byggyt, to máš pravdu, není to jedno, já bych taky nechtěla "jetou" postýlku. Nedej bože ještě i s jetou matrací 😝 😝 😝 . Chlapi tohle prostě nepochopí. Kup si krásnou novou, jaká se ti líbí 😉

adelinka
6. zář 2009

ahijky
tak ja byla vik na vysocine

co se tyce tech oci..tak bryle nesmim nosit pac mam 2x operovany nos a dela me to zle na nose mam bolesti hlavy..cocky bych nosila ale pac ja mam spane oci tak me stoji cca 3000 mesicne a tak jsem chtela jit na operaci ale tam jsem dopadla jak jsem dopadla...jinak mam jen 3diop.ale jelikoz vidim prd na dalku tak me to dela problem vecer a pro jizde autem

jabera
7. zář 2009

baby, kde ste, sakra...

adel, no to mas fakt nanic tie oci, verim ti, ze ta z toho chytaju blbe stavy. ano si neviem predstavit, aky to vlastne musi byt pocit. ale zas by som dufala, ze snad medicina este nieco vymysli..

byggy, nechem ti brat idealy o lampe, na ktoru sa tvoje zviera ma premenit, ale poskytnem ti svoje skusenosti.... pokusala som sa ten golier nasadit dvom mackam s rovnakym uspechom... ostali uplne dezorientovane, nevedeli chodit a zmatene vrazali do nabytku. takze som im to dala dole, lebo som im nechcela pritazovat.

mirunda
7. zář 2009

čaute kočandy!
Jaberko, já jsem jen zvědavá, jestli mi to taky někdo ještě připomene 😀 S Lilinkou to moc nejde, večer padnu total do pelechu a Kuba to samý.. spaní je prostě přednější.. 😝

Byggyt, já to chápu.. taky jsem chtěla novou postýlku, ale nakonec jsme taky dostali od tchánovců.. je ještě po příteli snad 😀 Tak jsem držela klapačku, ale koupila si aspoň krááásný povlečení a nebesa, aby to vypadalo hezky..

Evi, aha, takže když Terezka snědla celou flašku se zeleninou, tak už mlíko nechtěla, už jí to stačilo..jo?To jsem teda zvědavá, ve ČT budu poprvý vařit mrkev pro Lili..děkuju za odkaz, juknu..

Adel, a jak to řešíš teda?To chodíš bez brýlí i bez čoček?Já mám cca stejně dioptrií jako ty a bez brýlí bych neudělala skoro nic.. 🙂 A řídit auto???To by byla blázen, to bych si netroufla.. 🙂 A nepřispěje ti na čočky pojišťovna?Zeptej se, přispívají na hodně věcí..

jabera
7. zář 2009

jeej, mirun, cau... kde ste to vikendovali?
ja uz tiez ocumujem, ze ako zacneme papat, nas to caka tusim o 3 tyzdne. tak popisuj zazitky, jo? tiez mam trosku hokej z toho, ze kolko coho, ale tak snad sa ozve, ak by este mal hlad. alebo mu proste po mrkvi dam prso a on sa napije, ak bude mat chut. on uz mi casto prso vypluva, ked sa ho snazim ukecat na spanok a ticho pripadne, takze uz davno nepije, ak nema hlad.
inac dnes zacal den revom, lebo chce byt stale na rukach, tak som ho mala v satke, to je spokojny... teraz chrape na prse ako kedysi... konecne ticho, uz som myslela, ze mu ublizim.
jo a dnes nas ide boris objednat k mudr, ja uz mam trosku strach s tym jeho neotacanim sa na brucho.... boooooooooze, ked nas posle niekam cvicit, to bude srandy kopec... cvicte v cudzom jazyku, hahahha

jabera
7. zář 2009

baby, pridala som tusim 4 fotky...
ale jak pozeram tie vase krasne damy... terezka uz stoji, to je v pr....

mirun, co vie lili? nech sa hanbime...

mirunda
7. zář 2009

ahoj Jaberko.. byli jsme u babičky a dědy z Kubový strany (ne u tý, co má tu vrzající podlahu 😀 ).. oni mají krásnou chaloupku se zahradou, tak jsme tam sbírali švestky, abychom z nich mohli vypálit slivovici 😀 Jééé, to bude slivovice, letos měli švestek hrozně moc..
Lilinka už mi taky někdy prso uplně odmítne, už se nedá tak oklamat, jako dřív 😀 Lilinku taky tahám v šátku, když bulí, ale teď je to o něco lepší, už se zabaví, i jak si už klekne a pořád péruje, tak se snaží dát ručičku dopředu.. je moc šikovná 🙂 Nožičky ovládá, ale ručičkou se bojí.. musí si na to přijít.. ale fakt čekám každým dnem, kdy za mnou přileze po 4 😀 Bartík je jen línej, to nemůže být nic jiného 😉 Neboj, za chvíli se překulí ani nebudeš vědět..

Kolik Bart váží?Lili má cca 7kg a už se teda občas pronese, to je hrozný 😀

mirunda
7. zář 2009

Bože, Jaber, ten je sladkej, jak spinká.. a ta čepice na poslední fotce - výbornost!!!!!! 😵 😵 😵

mirunda
7. zář 2009

Tak jsem přidala taky fotečky - z dovolený v Krkonoších, co jsme teď byli..

jabera
7. zář 2009

mirun, teraz som sa vazne nasrala.... jak to, ze lilinka hentak klaci na styroch!?!?!?!?! toto co je... to su fakt chlapci tak pomali, aby mali trening do zivota, ze im vsetko trva jak lacnym, alebo je to moje dieta vynimocne??
citala som mu nahlas, co si napisala o lilinke a on si zacal pozerat knihu... uplne ma odignoroval.

lilinka je normalna slecna, uz ako terezka, bart je male decko oproti nim... ale vykrikuje po mne jak stara baba.... po hrackach na hrazdicke sa natahuje a ked zisti, ze si ju nevie zobrat do ruk, zacne vyvreskovat, jak sialenec.
ale ked si ho vezmem do narucia, ide ma laskou zozrat, stale ma ozizlava... jaaaaaaaaaaaj boze, prave sa tu na mna rehni, jak keby som vtip povedala.

inac, akeho mas mladeho tchana! a to su kubovi vlastni bratia, ci z druheho manzelstva? ze snad tchan, co sa uz nechcete brat naisto? ja uz sa tesim na svadobne fotky a kolace...

evuse
7. zář 2009

Ahojte holčičky.

Adel, to je pěkně na prd s těma očima. Ale zkus tu pojišťovnu, Jaber má pravdu. Nebo si zjisti jak je to u jiných pojišťoven a přehlaš se jinam. A co to tvoje krabičkové hubnutí? Pořád pokračuješ? Jaké máš výsledky? Abysme tě nemuseli vyloučit z baculek 😀 😀 😀

Jabe buď v klidu, chlapečcí jsou fakt pomalejší a naopak moje dítě je zas extrémně rychlé. Bárt si asi vystačí a nemá potřebu se někam honit. Naopak u Terezy jsem už snad od 3 měsíců měla pocit, že se nudí a že už by potřebovala něco umět. Teď abych jí pořád hlídala. Samozžejmě jí nejvíce zajímají zásuvky, kabely, hlína v květináčích, ovladač od TV a podobné nehračky. A velmi jí baví, když může rozškubat časopis, jen kdyby si to nestrkala do pusy, kde se jí to přilepí k dásním .

Koukala jsem na fotky Lili a Bárta, jsou prostě krásný. Ty děti fakt tak rychle rostou, už to nejsou ty miminečka.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru