Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

zuzkaaaa
18. říj 2009

ahojte babenky...
ja že tu budem prvá a janka ma predbehla 😀
tak včera som sem nemala časa ani nakuknúť, boli sme kupovať pohovku v ikei chudák manžel sa musel otočiť 2 krát lebo sa všetko naraz nezmestilo do auta, tak ešte večer o 9 tej montoval pohovku/postel je rozkladacia a na tom spíme, našu postel sme darovali svokre 😀 😅 🙄
ozaj včera sme oslavovali 4 mesiace uf ale to letí zrazu si uvedomím že mi bude papulovať a už bude dospelá 😀
tak sa majte ešte ideme upatovať neporiadok čo bol uložený v úložnom priestore starej postele a je toho fakt vela mamina postel je tým všetkým pokrytá a ešte ideme dačo pokúpiť nejaké ikea škatule lebo fakt neviem kde to všetko dám asi von do kontajnera 😀 😀 😀

jaaaaj a ešte gratulujem Bartíkovy k zubku 😉 🙂

evuse
18. říj 2009

Ahojte

Jaber, ještě jsem to nesestavila dohromady, jen o tom tady pěkně kecám 😀 😀 😀

jabera
18. říj 2009

evi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzi, tak to ta uplne chapem, ze nemas kam dat veci. to mne keby sa zmensil ulozny priestor o jednu postel, tak neviem, neviem... ja by som potrebovala tolko miesta... ked to neni kam ulozit, je stale vsade len bordel.

petrach
18. říj 2009

jaber gratulace k zouku a skukla jsem fotečky,z Bartíka vyrustá lamač ženskych srdcí 😉

mirunda
18. říj 2009

Jaberko, dneska jsem viděla prodávat švihadlo, který ti počítá, kolikrát ho přeskočíš, tak jsem si na tebe vzpomněla.. 🙂

evuse
19. říj 2009

Ahojte.

Mirun a nepočítá to i kalorie, já myslím, že některý to snad mají, je to bezva. Jen by mě zajímalo, kolikrát bych musela hopsnout, abych spálila jednoho Big Maca. V sobotu byl vééélmi dobrej 😵

hanula83
19. říj 2009

Ahojky, dnes jsem narazila na tuhle diskuzi, do které bezvýhradně zapadám 😉... Měla jsem hooodně velkou nadváhu ještě před otěhotněním a teď mám další kila nahoru. Zajímalo by mě, jestli máte některá zkušenosti s císařským řezem? Já bych nejraděj, aby mi ho udělali jen v lokální anestezii, ale někde jsem slyšela, že ta se dělá jen když má rodička do určitých kil... takže se obávám, že se do té hranice nevejdu. Nevíte o tom něco? 🙂

jabera
19. říj 2009

peti, vdaka za pochvaly... ved ak by sa bartikovi pacili starsie devy, mozno zbali elisku, co my vieme..

mirun, to je mile, ze si si na mna spomenula, stale cakam, kedy mi toto svihadlo zlacneju a je moje! a ma to aj ten spalovac kalorii, takze sa trebars dozviem, ze uz nevladzem skakat a spalila som tak pohar vody.

hanula, vitaj. skusenosti s cisarskym ma mirunda a mala to umrtvene epiduralom, pokial viem, ale ona je stihla, ona sem chodi len preto, ze nas ma rada, vies...
ale zuzka mala epi a ak ma pamat neklame, tak jej akosi nezabrala,ale preco, to si uz nepamatam.. ved baby ti povedia. v kazdom pripade sa tu o tom uz hovorilo, ale nejak sme tusim nikdy nedospeli ku konkretnemu zaveru, ze ci sa to teda robi aj silnejsim holkam, alebo nie. mozno by ti najlepsie odpovedal tvoj osetrujuci mudr.. nepytala si sa? a musis rodit cisarskym?

baby, my mame za sebou taku noc, ze mi je tazko doteraz. vecer rev jak keby mu za to platili, myslela som si, ze zuby, proste, kedykolvek som uz skoro spala, tak zaplakal, stale prso v papuli, uz som sa hybat nedokazala, jak ma boleli krize. nejak zaspal, ale to vazne bolo mozno 15-20 zobudeni, mala som pocit, ze ma niekto tresta za hriechy. a po 5. rano zacal plakat uz uplne, tak som ho nosila po byte a vzdy ked som ho polozila, tak rev a ked si ukakol, tak mi doslo, ze to nie zuby, ale brusko.
no a potom sme vyse hodiny kakali... desne, bolo mi hrozne luto, plakal, ja som uz nevedela ako mu pomahat, najlepsie mu zjavne bolo na rukach a vtedy mu trosku vyslo, chudatko, tak tvrde hovno ani ja snad nemavam... nakoniec toho vykadil naozaj vela a potom zaspal jak poleno aj so mnou.. ale ma rozbity den, jest nechce uz druhy den, no, mam docela dost, vam poviem...

hanula83
19. říj 2009

Jabera, děkuji za odpověď, já ještě nestihla přečíst všechny příspěvky, je tady toho moooc a moc 🙂. Já se na to právě doktora neptala, ale zítra jdu poprvé do nemocnice už předporodní kontroly, tak mi řeknou snad víc. Ale můj doktor říkal, že každopádně v takové poloze v jaké teď mimča jsou, tak by to bylo na císař. Ale čert ví, co mi řeknou v té porodnici... Já se každopádně hrozně děsím toho, že by mě uspali celou... Navíc jsem zas někde četla, že by se nemělo uspávat celkově, když má člověk srdeční arytmii a tu já mám už tak od 4. měsíce těhotenství... Dřív jsem neměla jedinej zdravotní problém, ale teď v těhotenství jich mám tisíc a nevadily by mi, kvůli mimčům to vydržím, ale zase nechci nic podceňovat.

jabera
19. říj 2009

jeeeej, ty cakas dvojicky?! to je krasne, ale prisznam sa, nezavidim ti tie prve tyzdne po porode, ale potom to uz bude ok....
ja dufam, ze ti tu epiduralku umoznia, tiez to povazujem za lepsie po mnohych strankach. a nemozes si ty proste povedat, ze chces rodit tak? nemas taku moznost? pripada mi to take zasadne zelanie.. som sama zvedava, co ti doktor povie. potom daj urcite vediet, ako ti povedal...

hanula83
19. říj 2009

Jojo, já jsem sice vdaná, ale miminko jsme ještě odkládali a chtěli ho až pozděj... no a přes to všechno se zadařilo a neplánovaně jsem otěhotněla a to dokonce dvojnásob 😉)). Přišlo to trochu dřív než jsme plánovali, ale už se na ně moooc těšíme 🙂. Vím dobře, že po porodu to bude asi šílené, ale to je druhořadé. Hlavně, ať vše dobře dopadne... No co jsem zatím zjistila, tak nejvíc záleží na doktorovi, na kterého narazíš. Některý ti prostě řekne, že jde rodit normálně, tak musíš normálně... a jiný ti dá vybrat. Já normální porod taky moc nechci, protože to může být velké riziko, hlavně pro druhé mimčo... Zítra budu snad trochu chytřejší - snad si mě tam nenechají, jinak dám určitě vědět...

macalc
19. říj 2009

Ahojte babule....

hanula83 Vitaj medzi nami a blahozelam k dvojickam 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Ja mam zas opacny problem chcem rodit normalne ale lekar mi odporucil radsej cisarsky tiez koli vahe podla vyhy u lekara som probrala 9 kg a podla nasej dom 6 kg tak nevim takze zajtra sa uvidi ci pridem domov alebo uz si ma tam nechaju 😉 lebo idem do poradne a aj na ozvy a UZV

Jabera chudacik malicky ako sa on musel tarpit kym to z neho vypadlo norm,alne mi je vas luto ked som docitala kolko sa natrapil.

Ja by som nedbala keby ze uz zajtra ostanem v nemocnici lebo uz od rana ma bolia krize a aj spodok brucha a je mi nejak divne na zvracanie tak len dufam ze do rana vydrzim

hanula83
19. říj 2009

Macalc: Děkuji za přivítání 🙂... to je právě to, někdo tvrdí, že kvůli vysoké váze musel na císaře a někdo zase tvrdí, že kvůli vysoké váze nejde císař s epidurálem... takže fakt nevím. To můžu rodit fakt jen v celkové narkoze? Pro mě nejhorší varianta ☹...

macalc
19. říj 2009

hanula ani ja nechcem rodit v celkovej anesteze radsej spinalka ako uspat preto chcem rodit radsej normalne

hanula83
19. říj 2009

Tak to já bych určitě taky raděj... a oni ti řekli, že v částečné to není u tebe možné? Já myslela, že ti akorát nedoporučili normální porod...?

macalc
19. říj 2009

hanula83 on chce aby som rodila cisarskim koli vahe ale zajtra sa ho opytam ze preco si stoji za tym a aj to mu poviem ze nechcem celkovu anestezu aj tak sa mame zajtra dohodnut na vsetkom lebo minuly tazdem mi chybali vysetrenia z interneho a podla toho sa uvidi

hanula83
19. říj 2009

Aha, já se taky zítra dozvím víc... začínám být pěkně nervozní, snad mě tam neznervozní ještě víc 😖.. už ať ťo máme za sebou, že...

byggyt
19. říj 2009

Ahojte 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Jaber- chúďatko Bartík tak to ste si naozaj prežili krutú noc, to je na tom to najhoršie že mu nejako nevieš pomôcť a kým je takýto maličký kolkokrát ani nevieš poriadne že čo mu je. Ja som mala takýto zážitok s Laurou ani neviem kolko mala možno tak tri mesiace, bola nakrmená, prebalená išli sme vonku a asi tak po 10 minútach začala revať ako tur a my sme nevedeli že čo jej je, ona už porád celá bordová prišli sme domov a moja mama že veď neni ona hladná? no a to pred pol hodkou jedla, spravila som jej dvojnásobnú dávku mlieka a potom spala asi 5 hodín.

hanula- vitej medzi nami

macalc- to fakt kvoly váhe cisarák????? fúha a nevieš že od kolko kilo sa to takto rieši?? dúfam že mne to nikto nebude vnucovať

jabera
19. říj 2009

byggy, tebe kvoli vahe cisarak??? prosiiiiim ta... ked ja som rodila normalne, ty to zmaknes lavou zadnou...

inac, baby, dakujem za spolupatricnost, potesi to, ani neviete ako.... dnes zas kakal, plackal len par sekund a nalozil riadne..neviem, co robit, nic nepomaha, ani pit nechce poriadne, ani mlieko..inac, raz som takto nechapala preco place a ja som mu ponukala prazdne prso 😅

mirunda
19. říj 2009

Evi, sčítá i kalorie - mají ho v Tchibu - http://www.tchibo.cz/is-bin/INTERSHOP.enfinity/... - za 299,-Kč tak to není vůbec hrozný.. Za kolik ho Jaberko mají u vás?

Vítám Hanula!Zaprvé moc gratuluju k dvojčátkům a hrozně ti je závidim!!! 😠 😉 Taky jsem je hrozně chtěla, ale přítel měj jen jednu nejrychlejší 😀 Mno, a co se císaře týče - NECHTĚJTE HO DOBROVOLNĚ!!!Už jsem tu kdysi jmenovala X nevýhod!!!Co bych za to dala, kdybych mohla rodit přirozeně a nejvíc si přeju, abych příští porod měla klasicky.. chápu, že u dvojčátek je to jiné, císař je asi větší pravděpodobnost, ale... jinak můj císař byl neplánovaný, na porodním sále se prostě rozhodli, že už to trvá dlouho a že mimčo pořád nesestupuju, zastavili mi kontrakce (uznávám - nádhernej pocit 😀 ) a šlo se na sál a umrtvili mi jen od pasu dolu, normálně jsem komunikovala u toho s dr.. nechtěla bych uspat celkově, neviděla bych hned to moje miminko, oni mi ho ukázali jako u normálního porodu, mohla jsem si na ní sáhnout, podívat se.. hrozně by mi to chybělo 🙂 A co se týče kil - tak já rodila s necelou stovkou, začínala jsem na 75kg, přibrala něco přes 20kg.. s váhou mi tam nic neříkali, tak nevím, asi se zkus zeptat v nemocnici.. jsem nervozní za tebe 😀 jééé, dvojčátka.. a ještě dvě holčičky.. závist, závist, závist 😀 To už můžeš kdykoliv porodit, co?Dvojčátka se rodí dřív, ne?

Nikdy jsem neslyšela, že by se rodilo císařem kvůli váze..přijde mi to praštěný.. zeptej se ještě jinýho doktora Macalc..

Jaberko a co papá Bartík?To je taky divný, že takhle kaká.. tak se zeptej dr, zavolej mu.. Lilinka pořád kaká řídký, teda už ne tak jako když byla miminko, ale ještě to není takovej ten klasickej bobek, co děláme my 😀

mirunda
19. říj 2009

Ten odkaz musíte celej označit a kopírovat a zvlášť vložit jako adresu.. nevim, proč se to neoznačilo celý.. nebo si na www.tchibo.cz dejte do vyhledávače "švihadlo" 🙂

byggyt
19. říj 2009

no veď dúfam že mňa to nepostihne ono niektoré baby si myslia že to je akože bezbolestne rodiť cisárskym, ano možno v tej chvíly je to super ale potom???? ja som ho strašne chcela pri Laure a môj doktor mi to vtedy vysvetlil a naozaj keď som ležala na šestonedelý tak som tým babám vôbec nezávidela no ale samozrejme že sú situácie keď je to nutné a vtedy si človek moc nenavyberá ☹

mirunda
19. říj 2009

Ano, Byggyt, jen souhlasím!!!V tu chvíli je to božskej pocit, že už tě nic nebolí, ale potom.. Nemůžeš se sama zvednout z postele.. chodíš hrozně pomalu, všechno to bolí.. a starej se o miminko k tomu.. bez Kuby bych to tenkrát těžko zvládla..

macalc
19. říj 2009

mirun byggyt tak to je jasne ze zajtra sa z lekarom porozpravam za ten cisarsky a ked citam tie vase akoze nadvahy tak potom ja som ozaj slon ked som ostala tehu mala som 109 a teraz 119 tak to preto koli vahe aby ste boli v obraze a aj tak nechcem rodit cisarskim!!!!!!

hanula83
19. říj 2009

Mirunda: Moc děkuji, to potěší 🙂. Spousta lidí, když řeknu, že čekám dvojčata, tak se na mě podívají spíš se soucitem a nebo mě rovnou politují. Přitom já to taky beru jako hezkou věc, určitě to tak mělo být 🙂. Taky jsem se často setkala s reakcí jako: doufám, že to bude alespoň páreček... jako by tak moc záleželo na pohlaví. Navíc já jsem za holčičky ráda, mám dva bráchy a jeden má tři kluky a druhej dva kluky, tak si aspoň zas užiju holky 🙂... Já toho císaře nechci zas tak dobrovolně, určitě by to přirozeně bylo nejlepší. Jenže u těch dvojčat je víc rizik a já se bojím, aby se to nějak nezvrtlo. Proto bych nejraděj volila tu možnost císařského s lokálním umrtvením, kde není takové riziko a je to podobné jako normální porod = že bych mimča hned viděla a slyšela 😉. Je naprosto jasné, že to potom hodně bolí, jako po operaci... ale on si člověk s tou bolestí zas tak nevybere, bolet to bude tak jak tak... Za nejhorší možnost považuju to celkové uspání, kromě toho, že nebudu vědět, co se děje, tak to není dobré ani pro mě ani pro děti... Jasně, porod může být teď už kdykoliv, právě jsem zvědavá, co mi zítra řeknou v nemocnici na kontrole. Dám vědět, co jsem vysondovala...

mirunda
19. říj 2009

Se soucitem? 😀 To budou čubrnět, jak to budeš zvládat.. já trošku doufám v dvojčátka příště, musí se mi jednou povést, když je tak chci 😀 Vím, že u dvojčátek je víc rizik a že porod jako takový taky určitě bolí, ale jak je to přirozený, tak se s tím to tělo lépe vypořádá, to si myslím aspoň já.. už jen kojení - nebudu se tu opakovat, ale já s tím měla hrozný boj, 2,5 měsíce jsem se trápila.. ale pak jsem PLNĚ kojila do 6 měsíců, a stále kojím - jen se zeleninkou a kašičkou - jsem na to hrozně pyšná, tak se vytahuju 😀 😀
Já si myslím, že bys měla jít k porodu prostě s tím, že miminka můžou jít sekcí, uvidíš.. nebo třeba půjdeš na plánovanou sekci, když budou holčičky blbě pro porod otočené.. držím zítra palce!!!
Kupuješ holčičkám stejný hadříky?Mě by bylo líto koupit něco jen jednou 😀 😀

hanula83
19. říj 2009

Když jsem byla v pátek naposledy u svého gynekologa, tak mi říkal, že teď by to bylo určitě císařským, protože miminko, které je níž (šlo by jako první) je v příčné poloze. A v takovém případě se prý vždycky dělá císař. Ale můžou se ještě přetočit, takže uvidíme... Já bych chtěla přirozeně, ale jak píšu, bojím se nejvíc rizik s tím spojených u dvojčat. Může se totiž například stát, že jsou obě připravené dobře hlavičkou dolů a první se tak narodí, ale to druhé se v průběhu porodu přetočí, třeba do té příčné polohy a musí se udělat akutní císař. Navíc druhé mimčo se může začít dusit... No nechám to každopádně osudu a doktorům, snad mi dobře poradí 😉... Co se týče oblečků, tak já kupuju zásadně stejné 🙂, někdy je to teda dost velký boj, ale pokud nejsou ty věcičky v obchodě dvakrát, tak je prostě oželím... Ale mám i pár kousků naprosto stejných akorát v jiné barvě. No a nejvíc se těším na oblékání růžových šatiček 🙂))...

byggyt
19. říj 2009

hanula- držím palce 🙂 🙂

hanula83
19. říj 2009

Byggyt: děkuji 🙂 zaháním černé myšlenky a snažím se myslet pozitivně, doufám, že mi to vydrží 😉

petrach
19. říj 2009

ahoj kočky 😉

hanuli ja mela první porod normalne a druhy císař a taky mužu říct,radši 10x normálne než jednou císař..to bylo desné,ne jen par dní,ale tydnu jsem neslezla pořasdne z postzele a nedej bože chtít kašlat 😝
ja si nemyslím že mít dvojčatka je tak hrozné..kamaradka ma 2 lety pareček.rodila ve 36 tt přirozene a jak ona to zvláda by zavydela lecktera mamina jednoho dítete..ma je super naučené,režim delala hned od porodky a když ho zajeli tak super..proste musíš mít pevny denní režim a ten nepřekročit,kdy budou jíst,koupat se atd..
ja ti taky kapku zavydím 😉

jaberko skoušeli jste probiotické kapky? u nas bez nich to vubec nejde,jak je nemá par dení,tak je hruza a řev,berem už 6 mesíc..upraví to střeva a travení
ješte odsaváš mlíčko?

mirun s tím kojením jsi dobrá 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru