Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

eliss2
24. kvě 2012

@zzikk to si rikam.. a jenze nejak to nezabira.. asi to budu muset potrenovat 🙂

majdom
24. kvě 2012

ahojte ja ked som otehotnela (hanbim sa za to) som mala 130kg, otehotnela som takpovediac na prvy sup. Vo february sme sa s priatelom rozhodli ze ideme na to a v marci som uz vlastnila tehotensky preukaz. Pocas tehotenstva som schudla necelich desat kil, ranna nevolnost ziadna problemi ziadne babo v poriadku a kedze som tucna 90% ludi ani netusilo ze som "v tom" 😉 Po porode dalsich 10 kg dole 🙂 takze pre mna to bola dobra odtucnovacia kura. Este dve take tehotenstva a som zrela na miss. 😉 No v mojom pripade doktorom ani tak neprekazala tucnota ako to ze nemam ruku.

ebsian
24. kvě 2012

Přeji všem hodně sil do hubnutí. Sama vím, co to je, od srpna už nevážím 115kg, ale jen 78kg a také jsem nečekaně otěhotněla i když jsem měla v plánu hubnout tak na 65kg..Takže ono ta dieta má hodně co do sebe. Držím všem palce. 😵 😵

mambba
24. kvě 2012

damy pridavam sa k vam.. hoci ja som momentalne len na zaciatku cesty, vek 31, vaha stale obrovska, diagnostikovane PCO, za sebou 2,5 roka snazenia, ked sme to nechavali na prirodu..
ale uz som sa seriozne na seba nastvala a chudnem.. zatial za 6 tyzdnov zo 118 na 110, ale stale je to sialene cislo.
buduci mesiac mam naplanovanych hromadu vysetreni, tak sa klepem uz teraz

berunina
25. kvě 2012

@mihaji No IUI bych ja samotna zkusila,ale pritel s tim nesouhlasi...jako miminko chce,ale neprahne po nem tolik jako ja..takze doufa,ze se zadari prirozene.A cim vic do nej budu ryt,tim vic by se zarekl a bylo by to na prd.

berunina
25. kvě 2012

Tak holky...prave nastava obdobi mych podnych dni,tak snad se uz komecne trfime...drzte nam pesti

mercymay
28. kvě 2012

Dobre ranko vsetkym tehulkam. U nas je dnes dazdivo, a co Vy? Ako sa mate, aky bol vikend? Ako sa maju drobcekovia v brusku? 😉

bambi29
28. kvě 2012

ahojte, pripajam sa do diskusie. ked som otehotnela vazila som 105 kg, odvtedy som schudla skoro 4 kila. doktor je rad, povedal ze aj keby som za cele tehotenstvo vobec nepribrala tak je to uplne v poriadku. ja som tiez rada ze konecne chvilku rucicka na vahe nejde hore ale dole, len mi je luto ze take to normalne tehotenske brusko asi mat nebudem. zacinam sice este len stvrty mesiac, ale zatial naozaj vobec nebadat ani naznak, navyse prsia boleli aj bolia no vobec sa nezvacsili. muz mi vcera povedal ze som schudla na zadku aj v bokoch. pozerala som tu aj na inych blogoch fotky baculiek a ked som videla ze mnoho z nich ani v druhej polovici tehotenstva nemali normalne tehotenske brusko ale len to svoje "stare" tak mi je smutno :( vzdy som snivala o tom ze sa budem pysit takym tehotenskym bruskom..mate niekto podobny problem?

bambi29
28. kvě 2012

@majdom nemala si vobec tehotenske brusko?

oktarina
28. kvě 2012

@mambba @bambi29 zdravím nově příchozí krásné baby 🙂 Bambi, já mám právě takový pocit, že kdy už konečně budu s jistotou moci říct, že "toto" už není mischelin, ale těhu bříško 🙂 Bude super, až mě budou v MHD pouštět sednout a nebudu si všude připadat jak po extra vekém obědě 🙂 Už jsem z legrace i zvažovala, že si koupím takové to tričko s potiskem "jsem tu" nebo "my mom love me" nebo s těmi dětskými ťapičkami nebo jako hlavičkou holčičky, vedle chlapečka a mezi tím otazníček 😉 Ale zas na druhou stranu, záleží na střihu oblečení, pokud mám kalhoty, které nemají pas v pase (🙂 blbě řečeno, ale prostě těhotenské) + některé tričká/tuniky, tak je to 100% těhu bříško, hodně tomu pomůžou ty kalhoty, které v pase "nedělí" bříško 😀 Ale jinak bych řekla, že právě tak +- tento týden se ten můj pokojíček pro mimčo začíná dost podobat těhu bříšku 😀 Pomohlo?

bambi29
28. kvě 2012

ja som si jedny take nohavice prave kupila a som ich teraz zacala nosit, aby som si aspon pripadala tehotna ked to uz nie je vidno 🙂 fu tak ty si uz v polovici, myslim ze aj mna to az tak neskor caka...

oktarina
28. kvě 2012

@bambi29 no tak to určitě začni, stejně by tě klasické za chvíli tlačily přes bříško 😀 a myslím, že už se ti brzo začnou vlivem dlouhodobého působení ženských hormonů tak jakoby vyhlazovat rysy (aspoň muž říká, že každým dnem těhu ženštím a krásním 🙂 - zezačátku jsem byla vyblísek, tak jsem byla furt zelená 🙂

bambi29
28. kvě 2012

aj mne muz povedal ze som opeknela a ja som mu na to odpovedala ze to teda znamena ze budeme mat chlapca (on velmi chce dievcatko) - tak sa pozrel este raz a povedal ze sa pomylil :D

nikollita
28. kvě 2012

@majdom Já jsem byla na žádanku 2x u Dr. na specializovaném vyšetření a pokaždé nezapomněl zmínit, že by mu to šlo líp, kdybych neměla "vrstvu" na břiše 😀 😠

oktarina
28. kvě 2012

@bambi29 já mu dám, pomýlil 😀 Hormony na nás působí bez ohledu na pohlaví miminka, které nosíme 😉 Můj zas říká, že je mu to jedno, ale tu pověru s tím pěkným obličejem zmíní pokaždé, když mě pochválí, tak je mi jasné, že asi tajně doufá v chlapečka 🙂

@nikollita to přesně se mi teď v pátek stalo při vyšetření na cévním... no kdybyste byla hubenější, tak byste nemusela mít takové problémy s křečovýma žilama... Tak jsem se (poučena holkama zde na MK) zeptala, kdybych tady přišla a měla o 30 kg míň a stejné křečáky, co by mi řekla? MUDRa že: to je individuální, že tam hraje roli taky dědičnost a typ práce.... a zakecala to, medůza jedna! Takže nedej se! Nejsi tam kvůli jeho pohodlí! ☹ Necitlivci jedni, fuj!

zuzanapd
28. kvě 2012

@bambi29 ahoj, my sme včera boli na jednej návšteve, tam sa ma spýtali, že ako v práci, no a ja som im povedala, že som na rizikovom...a všetci oči ako pingpongové loptičky, že nechápu...že koľký týždeň... a keď som povedala, že 30.tt, tak už dupľom také oči, že kde mám brucho...pani mi povedala, že ona v tehotenstve pribrala do 25 kg... ja zatiaľ 5,5kg...nebyť toho, že malý kope ako divý a vie sa krásne vydúvať v brušku, ani by sme to nevideli...oblečiem stále nohavice, čo som nosila ako netehotná...

bambi29
28. kvě 2012

@zuzanapd krasa 🙂 ma to urcite viac pozitiv, len ta 1 vec mi chyba :D

katarina121
28. kvě 2012

ahojte tak aj ja sa sem pridávam ak teda môžem 😉 u dokiho som bola 18teho a hneď mi povedal, že sa odvážime a tak som stúpla na váhu, že čo to povie a že 84... doki sa zatváril všelijak, ale nejako to neobkecával tak snáď pohoda 😉 ja sa tiež bojím , že priberiem dáko veľa, ale tak zasa ked sa mimi narodí zdravé, krásne tak kg mi budú ukradnuté a potom začnem s nimi bojovať 😀 no nie?
a na to bruško ako bude vyzerať a kedy ho začneme pozorovať som zvedavá aj ja 🙂 aj keď teraz už trošku citím, že to je iné bruško nie také sádielkové aj ked je este moc skoro 🙂

kamino
28. kvě 2012

@oktarina Ahoj,s tím sedanim v MHD ti budu držet palce,jezdím skoro denně,a ještě se mi nepostestilo,ze by se ekdo zvedl😉 už se tesim,jak budu do busu tahat kočár s tímhle přístupem okolí. Vím,ze to rozhodně není povinnost,ale když tam poslíkuju na tyci, kroutim jako zizala,tak by to sednuti fakt bodlo. Jsem pitomá,neumím si říct,max nechávám koukat z kabely tehu průkaz ale je to nanic.

kamino
28. kvě 2012

@zuzanapd To máme úplně stejně,já taky ná krátké vzdalonosti obleknu džíny před tehu. Zatím 8 kg navíc,břicho mi začalo růst až teď. Doufám,ze dohromady nepriberu víc jak 12.

oktarina
28. kvě 2012

@kamino já mám i v těhu hodně nízký tlak, takže ať je mi to blbé jak chce, nerisknu, že ve vydýchaném trajflu v létě omdlím, padnu k zemi a uhodím mimčo do bříška, to zas ne. Jsem připravena v případě nouze nejvyšší vytáhnout průkazku a nahlas požádat o uvolnění místa... Zatím se mi jen stalo, že když jsem seděla a nastupovaly dámy středního věku, stouply si nade mne a začaly se nahlas bavit o tom, jak je dnes mládež nevychovaná, že by mladí měli dávat pozor, zda nenastupuje někdo starší, kdo by si taky rád sedl, tak jsem si z kabelky vytáhla průkajdu, otevřela ji a dělala, že si čtu tak, abych na ně nasměrovala čelní stranu 🙂 Medůzy se otočily a nahodily jiné téma, drbny 😉

sophie753
28. kvě 2012

ahojte kočky 😉 Myslím,že som u vás správne...čakáme tretie mimi a taktiež začínam na uctihodných 98kilečkách 🙂 pred prvým tehotenstvom som vážila pekných 65kg a kedže mám deti rok po roku teda prve dve ,tak som sa k tomuto číselku pekne poľahky prepracovala ale napriek tomu si myslím (aj ked so svojimi kilami niesom uplne zmierená),že nás pre niečo Pán Boh takýmito urobil a predsa sa muzom páčia aj naše oblinky tak sme pekné také aké sme 🙂 Tak pekne hlavičky hore ved v sebe nosíme nový život a ked sa potom trochu posnažíme pôjdu aj kilá dole(aspoň v to pevne dúfam🙂))

kamino
28. kvě 2012

@oktarina Tak to ti drzim palce. Ja jsem jinak v pohode.jen posledni tyden ti poslicci. Vysadila jsem magnezium a je to znat.

oktarina
28. kvě 2012

@kamino No já doufám, že se lidi uvědomí a budou ohleduplní, že nebudu muset být nucena se širokým úsměvem žádat někoho, kdo raději bude dělat, že se kouká na druhou stranu 😀 😀 😀 Tak tfuj tfuj pro štěstí, ono už to od teď (34 tt) vlasntě může přijít každým dnem, že? 🙂

kamino
28. kvě 2012

@oktarina Nestras! Jeste nic nemam nakoupeno,cekam na dubnovou nemocenskou jak na smilovani ! Jen ať tam hezky pobude ! Takhle alespoň nezlobi a já muzu chrupkat svých 10 hod denně😉

oktarina
28. kvě 2012

@kamino 😕 10 hodin??? Tak to ti tiše závidím... snad mě ke konci nechá prďolka taky trošku vyspat 🙂 teď trhám rekordy se slepicema 🙂 Já se těším, že po velkém screeningu budu nakupovat jak praštěná 🙂 Tak ale kočárek už máš vyhlídlý, ne? 🙂

kamino
28. kvě 2012

@oktarina S kocarem je to tak,ze otec kterého jsem vidala tak 3x do. Roka se nechal slyšet,ze kočár prvorozenemu vnukovi koupi. Když jsem mu to pripomela,tak souhlasil. Domluvili jsme se,ze nějaký vybereme společně. Asi za 14 dní SMS,ze kočár je koupený. Viděla jsem doteď jen fotku,je to polský Baby Marc Q7,modro černá kombinace. Ale darovanemu koni... Se spaním je to v pohode,když jsem brala Utros,tak jsem chrapala i 14 hod. Ještě ze máme lineho psa😉

andulka444
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
katarina121
28. kvě 2012

@sophie753 gratulujem k tretiemu mimi 🙂 super si to napísala zdieľam tvoj názor 😉

vietnamka
28. kvě 2012

Ahojte.. aaach, aka som len rada, ze som nasla tuto temu! Ja som pred prvym dietatom vazila 65kg, pri vyske 164. Pribrala som 23kg, a vsetci vraveli, neboj sa, to schudnes. PRD MAKOVY. zostalo mi krasnych 15kil, ktorych nedajboze sa zbavit. Potom som zacala chudnut s pomocou obezitologa, schudla som na 78,5kg, a ajhla, je tu dalsie tehotenstvo. Som v 31tt, a pripadam si ako mamut. Najviac ma rozlutosti, ked sa ma niekto rozpacito opyta, ci som tehotna - a to nosim vylucne tehotenske oblecenie ☹. Znasam to coraz tazsie, pred kazdou navstevou lekara hladujem a stresujem sa, ze sa tam budem musiet vazit. Hladna som pritom ako Cenkovej deti, zjedla by som co vidim. Nastastie mame doma mole, takze nemozeme drzat sladkosti 🙂.
Zatial som pribrala 7kg, ale vyzera to, ze sa rozbieham, minule som posledne dva mesiace pribrala 10kg. Ked pridem do cakarne k mojmu lekarovi, pripadam si ako ta najtlstejsia osoba na svete, tam su same rozkosne tehulky, v jednom kuse som tam za najtucnejsiu. Minule sa ma kamoska pyta, ci si nechcem ist dat urobit fotky mojho tehotenskeho bruska.. podla mna nemam narok ☹. Moje brusko nie je krasne.
Ja viem, treba sa tesit z dietata, a nepocitat kila.. to moze povedat ten, kto polahky po porode schudol. Ale ked si predstavim, ze po porode mi pribudne dalsi 10kilovy rupsak na chrbat, ktory budem musiet 24 hodin denne nosit, som zufala.
Nemate z toho niekedy depresie? Lebo ja neustale. Deprimuju ma take clanky, ako netreba jest za dvoch, atd... Moja obezitologicka mi povedala, ze metabolizmus je dedicny, a svoju postavu mozeme ovplyvnit len na nejakych 40 percent. A ze zeny, ktore maju sklon k nadvahe, budu priberat v tehotenstve viac, ako chude zeny, hoci by sa stravovali rovnako. Ale vysvetlujte to sestrickam, lekarom, ludom v autobuse, atd.
Nastastie mam velmi taktneho lekara, ktory mi nic nevycita.
Problemy suvisiace s mojou nadvahou zatial nemam, aspon nie zdravotne.. ak pravda nepocitam krcove zily, jedna sa mi urobila, potvora.
Prepacte, ze sa tu tak zalujem, ale ja uz asi ani na nic ine nemyslim, pripadam si sama na svete ☹.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru