Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

michala.l
6. čer 2009

mnam mnam ...rucicka je dobraaa 🙂 , spinka ako anjelik. Ako rychlo tie deturence rastu ...zachvilu ho mozes nahanat.

Adelka, ty si aka rychla ...ja som len pred chvilkou dovarila ... chlapi to do seba nahadzali a utekali von ...no a ja mozem ist uprtovat 😠

byggyt
6. čer 2009

baby ako tak pozerám niektoré fotky tak nie ste xxl. Dobré ste

petrach
6. čer 2009

ahoj holky,
zuzí teda ty jsi napínavá s tím rodením,každy den sem kukám 😉 jak detektivka 😀
evus golfače jsou paradní a mala v nich vypada spokojene
michalo taky super kočarek,v te červene a ružove je to takove hledavejší,holt na holky je všude velky vyber 😉
takže neš porodíš bude vybavy víc než koplet 😀

adelinka
6. čer 2009

ahojky..
u nas uz se spinka a dneska den docela o.k.
zitra pojedeme za dedou mel v utery narozky 😵

mich..toz to ja uz jsem melav tu dobu navareno,uklizeno...a skoro nehtiky udelane..neboj to byla akcni vyjimka 😀 😀

jabera
7. čer 2009

caute baby!!!

michal, to mas pravdu, ja obcas len cumim, ako je uz bartik velky, hlane tie vecicky uz nie su take rozkosne, zrazu sa mi zdaju take obrovske... uz nosi 74 veci, je mu to trosku volnejsie, ale mensie ani nema zmysel kupit...
sakra, ale nech uz je teplo, mam take krasne letne veci a asi nieco ani nestihneme obliect, ved mu budu male...

ja tiez stale cakam, co zuzka, ale mam tusaka, ze to potiahne az do terminu..., ale mozno uz aj rodi, co my vieme?

adelinka
7. čer 2009

dobre ranko..
tak u nas noc dobra
jdu varit..odpolko jedem pryc tak at jeste nestojim u sporaku 😝

macalc
7. čer 2009

Ahojte babenky.
Jabera maly strasne zlaty a rasti ako z vody ja by som uz nedbal keby ze uz mam male doma je to prve a vytuzene,vsetci sa velmi tesime na prichod malickej-keho este nevieme co to bude ale moji chlapy by prijali dievcatko a mne je jedno le nech je male zdrave.A co zuzkaaa ta ja kde stratena???zeby uz sla rodit???mozno sa dnes ozve.Pekny den vam prajem vsetkim. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

byggyt
7. čer 2009

macalc- máš pekný kočík vybratý aká je to značka?

zuzkaaaa
7. čer 2009

ahojte babenky...
ešte stále som tuuuuu jaberka aj podľa mňa si počkám na ten termín pôrodu ja si hovorím, že Sofi vie kedy má vyjsť na tento svet, ozaj s tým oblečením tak keď maličká bude veľká tak podľa mňa už terez je pár vecí čo jej neoblečiem ale tak uvidí sa....

jabera
7. čer 2009

maca, fakt mas velmi pekny kocik.. zuzka asi beha po navstevach, to zvykne v nedelu.. alebo je v zahrade. neverim, ze rodi, to ona nerobieva, hahaha

no, maly uz je fakt velky... a hlavne tazky. som zvedava kolko vazi, ideme buduci tyzden do poradne, tak sa tesim, co sa dozvieme...

idem ja varit, som sama, taky divny pocit, ale svetovy.... chlapci sa isli vencit, pevne verim, ze tam vydrzia dllllllho... este som nebola sama doma, odkedy je bart na svete..

byggyt fotky vedia klamat! hahaha

byggyt
7. čer 2009

baby, myslíte že je možné aby niekto pribral v tehu 5 kíl??? Som si to čítala tu na koňovi no a je to neuveritelné. To sa mne nemôže stať. Asi budem na zelenine, ovocí a kuracích prsiach.

jabera
7. čer 2009

asi to je mozne, ale nie som si ista, ze je to dobr... pokial ta baba normalne je a takto priberia a aj mimino je ok, tak jej mozme len zavidiet. ao, mozno, keby si jedla len to, co pises, tak by si nepribrala nadmerne, ako trebars ja. ale su tam dve brzdy. prachy, lebo taka strava nie je lacna, ak jej mas mat tolko, aby si nebola hladna a druha je ta, ze napr. ja som mala take chute, ze som sa vobec nevedela ovladnut... ale to je vec vole...
poznam osobne babu, ktora pripbrala 9 kg, to je uzasne... porodis a vazis menej jak pred otehotnenim.....

jabera
7. čer 2009

tych 5 kg mi prede strasne malo.. ved mimi vazi snad minimalne 3 kg, ked sa narodi v termine, plodovka voda, je snad aspon liter, krvi mas o 0,8 l viac ako bezne a placenta nieco vazi... no, neviem, pride mi to veeeeelmi malo

byggyt
7. čer 2009

no veď práve tie chute.... som ako kyselina.Ale som si povedala že s tým skoncujem ak sa mi to podarí.Bola som rozhodnutá od zajtra a pred chvílou mi kolegyňa písala že napiekla koláč a zajtra donesie do práce. No tak super. Pažravosť je hrozná vec 😢

macalc
7. čer 2009

byggyt- kočík sme vybrali už na začiatku tehu ale s kúpou este počkáme lebo každý mesiac ide o tisícku dole aspon na nete a znacka je Pliko P3 Modular System On Track (Peg-Pérego) 2009 !!! a este to je že iný kočík nechce nikto z nas aj ked bude chlapec aj tak bude červeno šedý ako je na obrázku.

Jaberka A Bartík je pekné veeelké babo ale to je hlavné že je zdravý aj ja chcem mat doma takého-takú malého macka a verím že máš čo nosit na rukach. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Zuzkaaa a ja som si myslela že už rodíš ked so zu ráno nebola 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

macalc
7. čer 2009

A to priberanie aj som do teraz pribrala 3-4 kg a ozaj zjem vsetko čo nezje mna a hlavne gumene cukríky to mozem na kilá zjest a normálne ked ma pochití hlad aj v noci sa najem včňšak to čo priberiem tak to nejako pojde dole ale ako.Ja mam vela pohybu každy deň som v zahrade a bývame na koopci a 2-3x denne sa po nom prejdem 🙂 🙂 🙂 🙂 a funím ako slon niekedy sa smejem sama na sebe

zuzkaaaa
7. čer 2009

macalc tak ešte som tu, na pôrod to vôbec nevyzerá doteraz ma aspoň kríže boleli ale teraz ani to, som zvedavá čo povie dokino budúci týždeň, ale zas mám ísť k inému môj bude na dovolenke, tak sa vôbec neteším, hlavne že teraz musím ísť ráno už o pol 7mej aby som bola medzi prvými a dnu sa dostala minimálne do 11tej 🙄

zuzkaaaa
7. čer 2009

jaj jaberka mala si pravdu boli sme v záhrade oco varil guláš tak som sa najedlaaaa 2krát, potom som si dala čerešne jaj a zákusok 😀 😀 😀 a teraz sa znova napchávam cukríkmi 😀

macalc
7. čer 2009

Zuzkaaa ako tak čítam čo si dnes pojedla tak ako keby som samú seba videla 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzkaaaa
7. čer 2009

😀 😀 😀
už mi je zleeeee, dnes už na jedlo ani pomyslieť nemôžem 😀

mirunda
7. čer 2009

Ahoooj holky!
Tak jsme konečně od babičky doma, myslela jsem, že si odpočinu, ale jsem akorát unavená.. Lilinka tam vůbec nechtěla spát.. ☹ Mno, jdu si vás dočíst, koukám, že tu jsou nové tváře - vítám.. 🙂
Zuzi, já si cestou do Prahy říkala, že už tu taky nemusíš být, a ty tu jsi pořád.. 🙂 Sice máš ještě chvíli čas, ale i tak.. teď už to může přijít kdykoliv..

byggyt
7. čer 2009

ako vám robili ultrazvuk v 12 tt? sondou alebo normálne cez brucho?

mirunda
7. čer 2009

Michalko, tak gratuluju k holčičce!!!Moc moc moc!!!Ještě to jméno si připiš do pasu, abychom taky věděly, na koho se s tebou máme těšit 😉

Jaberko, taky bych ráda něco udělala s váhou, teď u babičky jsem žrala celý víkend, ona je bývalá kuchařka, tak nejde nejíst 😀 😀 A říkala jsem si, že bych mohla s tou jizvou už aspoň běhat, tak že bych začala třeba to.. jen ze začátku tak 2x - 3x týdně, abych nebyla už totálně jak koule.. 😒 A ještě se do toho dokopat a půl úspěchu zaručeno 😀 😀

Byggyt - určitě je to možný přibrat takhle málo, moje kámoška přibrala 1,5kg - teda rodila na konci 6.měsíce, ale stejně přibrala hrozně málo 😠 A UTZ mi dělali přes břicho, i ve 12tt..

Jaberko, Bartik se tak krásně směje.. naše Lili se taky takhle směje, ale jakmile vytáhnu foťák a začně na ní něco svítit a mířit, tak se prostě neusměje 😠

majina
7. čer 2009

Krásné odpoledne....

omlouvám se, že vám sem takhle lezu ale mám takový možná trošku "hloupý" dotaz....

Prosím vás, co váš gynekolog říká na vaši váhu? Má nějaké připomínky nebo tak? A co v těhotenství? Já byla nedávno na prohlídce a vím že mám kila navíc ale dost mě zaskočila doktorka když mi řekla že s touhle váhou ať nečekám, že mě "nechá" otěhotnět, vím že to asi není to nejlepší co může být ale přeci pár kilo navíc neznamená že budu ta nejhorší matka?Jsem z toho dost mimo a tak se ás chci zeptat zda jste musely na nějaké extra kontroly nebo něco co se liší od toho když má těhulka "normální" váhu...

Moc děkuji za odpovědi

byggyt
7. čer 2009

mirunda- ty brďo 1,5 kg nooo, len neviem či cez tu pneumatiku niečo uvidia na sone 😀 😀 😀 dúfam, že uvidia lebo ma tam porazí. Idem tam vo štvrtok a budem mať aj výsledky z cytologie, snáď bude všetko ok som celkom nervózna z toho.

mirunda
7. čer 2009

ahoj majina, mě nikdo nic neříkal, ale hrozně rychle jsem přibrala na začátku, tak to občas dr. něco zamumlala a pak se akorát zastavovala nad mejma striema, jestli si mažu břicho a takový blbý keci.. je to nepříjemný, ale vyloženě na váhu mi nikdo nic neříkal, asi bych šla k jinýmu dr. A jak píšeš, pár kg navíc nic neznamená, vůbec z ní nebuď mimo!!!Můžeš mít "lepší" těhotenství než kdejaká vyhublina 😉 Moc držím palečky, ať se vám zadaří.. jak dlouho se snažíte?

mirunda
7. čer 2009

byggyt, to víš, že bude všechno ok!!!Jak se těší tvoje Laura na sourozence?Už je to velká slečna, to se asi těší, viď?

majina
7. čer 2009

miru... moc díky za povzbuzení, nedá se říci že se nějak snažíme, neberu antikoncepci ale nějak extra snažení to není, necháváme tomu volný průběh

Ale dr. se mě právě ptala jestli ji nechci předepsat, tak jsme ji řekla že ne a že bych tak do roka chtěla otěhotnět a ona mi málem nevynadla jak si to jako představuji, s mojí váhou a abych si domyslela že v těhu ještě přiberu a bla bla bla... já z toho byla úplně mimo že jsme ji nedokázala ani nic říct a se slzama v očích jsem odešla....

jabera
7. čer 2009

jej, vy ste sa rozbehli!!

zuzi, ty mi take chute robis... vedela som, ze sa zas napchavas. to sa ti to zere, ked si tak malo pribrala. vies jak strasne lutujem, kolko som pribrala ja?? vo stvrtok idem na gyndu a pozriem sa pravde do oci.... ach jo...
ale hlasim verejne, ze som sa pustila do chudnutia. samozrejme velmi opatrne, kvoli mlieku, ale uplne som vylucila sladke a som fakt opatrna, uz 3. den. musim to takto zverejnovat, to ma nuti potom si davat pozor. kila nepoviem, ale donesiem si z sk vahu a uz aj vazit sa budem.... ale co sa dozviem vo stvrtok... jaaaaaj...

byggyt, mne 1. ultrazvuk, ktory robili cez brucho robili ten, co sa zistuje NT. to bolo tusim v 13? 15? ja uz si to vooobec nepamatam...

maci, bartik, je sice velmi zlaty, ked sa smeje, to fakt, ale on hlavne place, to je jeho hlavna zivotna napln..., ale nebudem ho len ohovarat, on neplace stale, on len tak vrzga. ja tomu tak hovorim.. on tak poknukava, ked sa nekonaju zmeny v tempe, ktore vyzaduje.

mirun, to je dost neprijemne s tym lilinkinym spankom. myslis, ze je to zmenou prostredia? lebo minule si nespominala, ze by tam zle spala. trochu sa obavam, ako bude bart spat v blave.. to budu srandicky este...
inac, ja rada behavam, ale tu sa hanbim a na miestach, kde by som sa nehanbila sa zas bojim, lebo su tu take polia a lesy, ale tam si netrufam ist sama.... a mohla by som len vecer, ked pride boris z prace a to by som sa skor posr.ala, nez behala... kurnik, keby som tu mala aspon jedinu kamosku, tak by sa hned dalo nieco riesit, toto je tak naprd..
jo a s tym fotenim, to dobre poznam. on sa vie smiat jak blaznivy, ale jak vidi fotak, tak uz je to len o rychlom ulovku! zvaznie a cumi jak vedec, ale dostat z neho usmev je fakt makacka. to je 50 vyhodenych fotiek na jednu dobru..

mirunda
7. čer 2009

Jaberko, myslím si, že to bylo tím, jak tam všechno hrozně vrže!!! 🙄 Parkety, postel, na který jsme spaly s Lilinkou.. to byl děs.. a představ si, že babička se ráno vzbudila někdy v 5hod a chodila se na Lili dívat snad každých 10min, ale jak tam ty parkety hrozně vržou, tak nás pokaždý vzbudila.. a ona říkala, že se chodila dívat, protože se bála, abych nezalehla Lilinku!!! 🙄

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru