Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

aela
5. lis 2009

ahojte kocky, nakukla som do vasej temy, ma uz dost vela prispevkov, tak ani nesnazim citat od zaciatku, aj tu nejako rozoberate temu podla nazvu ci len tak vseobecne? mna zaujal nazov, kedze som mala cca 90 kg, ked som otehotnela, tak som bola tak troska XXL 😀 😀 😀

makawi
5. lis 2009

ahoj aela vitame ta, ja sem tiez len sem tam mrknem.....a baby sa tak rozpisuju ze akosi nestiham citat fakt si mala 90 pred tehu? a kolko merias? nemala si dake problemy v tehu? ja mam vysoky tlak a velmi sa bojim ako to tehu zvladnem .......dik za odpoved

aela
5. lis 2009

makawi, ja mam 164 cm a pred tehu som mala cca 90 kg, ale poviem ti, predtym som mala viacej zdravotnych problemov ako teraz, od zaciatku som nemavala nevolnosti ani nic, akurat sa mi chcelo spat a tlak mam skor nizsi ako vyssi ale viac-menej oki, pribrala som 7 kg, takze super

makawi
5. lis 2009

aela wooooow vazne teda .......len 7 kg to je fakt super ...... ja si myslim ze ten tlak mam preto vysoky lebo mam nadvahu ale mozno je to i pre nieco ine....ach joooooo

byggyt
5. lis 2009

no moc ste toho holky dnes nepopísali halóóóóóóóóó´

Orlica ja som ten baldachýn našla na www.rajdeti.sk ale Mirunda písala že ho má tiež tak asi bude lepšie keď ti ona povie odkial ho má lebo neviem či oni zasielajú do Čiech, kočík je baby smile V max 9

Michalka tu nebola žeby sa už konečne začalo niečo diať???????

Jaberka má absenciu

Aela vitaj, sme rovnaký tt 🙂

aela
5. lis 2009

makawi, sama sa tomu cudujem, je pravda, ze som stravovanie nejako velmi nezmenila, ani neobmedzila, ale na druhu stranu sa citim velmi v pohode a cakala som, ze viacej priberiem...
byggyt, jeeej super a tiez cakam dievcatko a doma mam lauru, o tyzden bude mat 16 😀

byggyt
5. lis 2009

aela- no aspoň sa nebudeme nudiť teraz keď už máme deti velké a hádem nám čo to s bábetkami pomôžu

aela
5. lis 2009

byggyt, no neviem, moja sice ma rada deti, ale chodi uz na strednu skolu a je dost vytazena, musi sa ucit, tak si velmi nefandim, ze mi nejako extra bude pomahat

petrach
5. lis 2009

michal že by už 😀 😀
byggyt kočřarek je nadherny,moc se mi líbí,s tím se bude super jezdit 🙂
aela vítej 😉 ja v prvním tehu přibrala jen 6kg 😉 v druhém 8,ale rodila jsem dřív,není to jen o počateční vaze,neboj 😉

mirunda
5. lis 2009

orlica, ty nebesa mají na www.jolis.cz - teda aspoň myslím, jukni se tam.. já už si nepamatuju, kde jsem je koupila, napíšu ti to zítra, mám dole v kanceláři fakturu od nich.. juky?

mirunda
5. lis 2009

už víím, Orlica!!! Koupila jsem to na www.babymarket.cz 🙂 Kupovala jsem si 11-ti dílnou sadu 🙂 Tak se kochej, mají moc hezký, já bych utrácela 😀

michala.l
5. lis 2009

Jaaaj baby, ale kdeze ...ja som stale tu 😀 ... a zas sama doma ☹ ... Idem radsej spat, nech je rychlejsie rano .. so mnou je to uz beznadejne 😢

jabera
5. lis 2009

michalka, ty si strasne odstrasujuci priklad, pocuvaj.... ved ako sa stym ma byggy vysporiadat, ze budete rodit nakoniec naraz? 😀
ale ne, chudatko, musi ti byt hrozne. ja som neprenasala a aj tak som mala pocit, ze tie posledne dni su na slucku. a ked si este predstavim, ze uz by mi zacali kontrakcie a potom si len tak skoncili... no, fakt mi ta je uprimne luto..

byggy, az teraz som si vsimla, aku prekrasnu fotku mas malej z ultrazvuku! to sa ako podarilo? uzasny zaber, fakt, to sa malokedy vidi. a kocik je velmi pekny, hned by som taky brala, vzdy sa mi pacili take s kvietkami...

aela, vitaj medzi nami. nevypravame sa len o nadvahe, ale aj. proste, ze moze sa tu pisat aj o inych veciach, nie sme zamerane len na vahu. teda okrem mna, ja som len na vahu a na to, kto kedy porodi 😀

peti, dik za odborne rady o sedeni... bart uz sa aj hrabe do sedu, ale dost nemozne, zatial. dnes sa otocil na brusko a dobrovolne tak zotrval par minut, to bolo prvykrat. doteraz sa okamzite hrabal naspat. velmi sa tesim....

mirun, my mame poradnu 12., takze den pred vami. ja blba som nevedela, ze uz sme objednani, myslela som, ze sa musime... tak si potom poviem vysky a vahy, na to sa vzdy najviac tesim, ze budem vediet... a najradsej som, ze mi ho nebudu ockovat, lebo to uz uplne nenavidim, ked ho tyraju..

ja mam dnes za sebou strasnu streku, bola som v meste v DM, lebo sme potrebovali fotky na cudzinecku policiu a tam sa to da hned urobit v automate. a ja krava, som urobila vyrezy, lenze ono to roztiahlo ten vyrez na 15x10 fotku, takze sme tam kazdy mali veeeeliku, ale zrnitu hlavu, skoro ma drblo. tak som zas makala domov a nove fotky stiahnut na kluc a zase naspat. a to, podotykam, ze cesta domov je dost hore kopcom. a bart reval tu druhu streku takmer celu. no a ked uz som mala pocit, ze zomrie od placu, zobrala som ho na ruky a tak sme sa vracali. baby, ja som skoro zomrela. ruky mam jak keby neboli moje. nemam odhad na tu vzdialenost, co som ho vliekla, ale necely kilometer to bude. a to hore kopcom. chvilami som ho mala na oboch rukach a bruchom som tlacila kocik 😀 no des... potom som ho na par minut vlozila do koca a utekala som ( esteze bola tma) a on jacaaaaaaaaaaaaaaaaaal. no des-bes.... normalne som hotova, ale totalne.... zaspal jak drevo, chudak..
tak som sa vam tu vyliala...

michalka, aj ty sa vylej.

petrach
5. lis 2009

michal ja to to zavydím,to čekáni a tešení..to k tomu patří,vem si,kdy zas budeš tak středem pozornosti 😉 každy te obletuje..odpočívej a teš se..ja tohle nezažila ani jednou a je mi to i líto,tak si to užij..

jaber tak jsem se zasmála 😀 ty se nenudíš co? Bart je šikulka,se budeš divit až to rozbalí 😉 oni deti nekdy nektere ty faze i přeskočí,třebas nelezou a už jdou na nohy,nebo sedet..nam to teda nedovolí to cvíčo,musíme projít všechny faze,ale ted už jsem konečne klidná,když si spomenu na synovce jak byl lenoch a ted už skoro lítá a ma 14 mesícu..v roce ješte nelozil 😀

jabera
5. lis 2009

peti, ja by osm sa nenudila ani bez tohto zazitku, to mi ver! 😝

idem supnut nejake fotky nove.... som plna energie, ten dnesny maraton ma nabil tusim...

jabera
6. lis 2009

baby, a to, ked uz aj michalak niekedy nahodou porodi, to sem zase prestanete chodit? ☹

michala.l
6. lis 2009

Jaberka...ja ti dam, ze nahodou 😀 ... Ja dnes rodim a basta ... a je mi jedno, co si o tom ta mala vytrvalkyna v mojom bruchu mysli 😝
Muz ma 4 dni volna, tak musim ... a uz si pridala foto? Idem mrknut 😉

michala.l
6. lis 2009

Kokso, sak Bartik uz je normalne chlapik ... a cela mamina 🙂

lulupopo
6. lis 2009

ahojte zenusky,
ak dovolite ja sa tiez sem tam budem pripajat do tohto fora, kedze som tehu a som aj XXL, i ked zatial som pribrala iba 1 kg, lebo mi je stale zle a v prvom trimestri som zhodila castym vracanim...teraz je to uz lepsie...
akurat ma vytaca, ze niektore tehu, ktore maju teraz stres. ze pribrali 7 kg a uz nemaju 50kg, ale 57 kg...su z toho na pokraji zufalstva a na mna pozeraju akoby som sa od rana do vecera ladovala tonami jedla... ach... a pritom teraz si mimi pyta take jedla, co som predtym nemusela, a tie co som mala rada obchadzam... a co je fajn, ze pred tehu som trpela hypertenziou a teraz mam tlak na jednotku... to nechapem.... ale to su tie zahady prirody... ako som tu citala tak michal bude coskoro rodit, tak jej drzim palce, nech to vsetko dobre dopadne...

michala.l
6. lis 2009

Ahoj lulupopo,
a kolko mas? Ak to teda nie je tajne 🙂 ... to vies, zvedava som 😅

lulupopo
6. lis 2009

michal 96 kg

adelinka
6. lis 2009

ahojky..
michala.l...ty stale tady 😕
lulu..vitej 😵

lulupopo
6. lis 2009

adelinka ahoj 🙂

michala.l
6. lis 2009

Adel, ja tu budem uz asi furt 😀 ... a potom porodim 5kg babu 😖 Ak neporodim do pondelka, tak pojdem za Dr. do poradne a budem trvat na tom, nech uz nieco robia ... Blbe je to,lebo moja gyndoska mi narobila bordel s terminmi a teraz sa v tom uz nikto nevyzna ☹ (len ja 😀

Lulu, to je fajn - tolko som mala pri prvom tehu 😉

adelinka
6. lis 2009

lulu ja 94 u petana kdyz jsem otehotnela..
mich..na jake vaze jsi zacinala u druheho?

pocahontas35
6. lis 2009

caute baby, bola som u doktorky obvodnej na kontrole, ale si vsimla, ze mam nejaky zachripnuty hlas, tam ma vysetrila, dolezite je to, ze pluca su ciste, tak moja medicina typu caj, citron, naparovanie, pridal sa kasel takze homeopatika Stodal, do nosa Sterimar bola odobrena, ale keby nahodou to neprechadzalo, tak musim ist buduci tyzden pre penicilin, ze vraj ten sa v tehotenstve moze, ale to by som nerada .... 😝

Miska, chudatko ja tak na Teba aj malicku myslim, nech si to uz rozmysli a pyta sa na svet a ona stale nic, ale mozno cez vikend, alebo, zeby vydrzala do 11.11., toto bol len pokus o vtip, mala by krasny datum narodenia 🙂 Miska, co si pisala do tej poistovne ohladom toho monitoru dychu, uz Ti odpisali nieco pozitivne .... niekde som zacula, ze vraj to poziciava len Union aj to len na 6 mesiacov a len tym, co su tam poisteni, ale neviem ci sa tato info zaklada na pravde ...
lulupolo vitaj medzi nami .... 🙂

byggyt: tak je mi trosku lepsie, ale nie je to stale ono, a horsie je, ze mam zalahnute v lavom uchu, ale dufam, ze sa to strati, ked nadcha pojde navstivit inych 🙂)))

jaberka: maly je velky fesak .... 🙂

michala.l
6. lis 2009

Adel, pri druhom to bolo uz o trosku viac 😀 (okolo 115, ale pssst) 😅

Pocahontas, uz mi odpisali - teraz neviem,ci to bola dovera albo union ...v jednej davaju zlavu na nakup a v druhej poziciavaju, ale tam kde poziciavaju, tak tam musia byt poisteni obaja rodicia a aj dieta 😒 , takze to je pase ... , takze jedine kupit ... a so zlavou to vychadza na cca 100€ (ten nanny), ale videla som ho na bazare za cca 50€, tak asi kupime odtial (ale az po vyplate 😀

A ja nerodim, my budeme spolu nafurt 🙂 ... a muz moze byt rad - ma dve baby 😀 ... no ale vazne, uz by mohla vyliezt ☹

evuse
6. lis 2009

Ahojte holčičky.

Lulupopo, vítej 😉

Jaber, to kecáš, že takovej usměvavej chlapík ti řval v kočáru 😀 . Nemohl se třeba bát tmy? Naši mi říkali, že já jsem jako malá venku právě kvůli tmě brečela.

Míšo, zkoušela jsi malu popohnat nějakou delší procházkou, to prý taky funguje. A skořice, upeč si štrůdl 😉

lulupopo
6. lis 2009

Michal, tak strudlu peciem a ja teraz, ale iba minimum skoricoveho cukru som tam dala... este mam cas na rodenie🙂
musim sa podelit o mudrost z predporodnehu kurzu... citujem, ked babo nebude chciet ist vo popozente svojho muza, aby si s vami zasulozil a zarucene coskoro porodite... nebudem sa k tomu viac vyjadrovat.. ale prislo mi to, ze nie som na predporodnom kurze v 21.storoci, ale v stredoveku....

michala.l
6. lis 2009

Evus, nieco z mojho uz vyskusaneho zoznamu: horuca vana (viac krat za den) , prechadzky, schody, stepper, fitlopta, drepy (svalovica dnes jak svina 😀 ), zazvor, skorica, vino, klystir, sex (2-3 krat denne 😀 ), stimulacia prs, dve nepublikovatelne veci 😀, chilly ... a neviem ci je to vsetko 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru