Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

k.ate
7. čer 2009

jabera - my se právě chceme s manželem u prcka střídat, tak snad to nějak půjde... 🙂 Já žiju pořád s tou váhou v době, dky mi bylo 15 - 16 a měla jsem krásných 68 kilo (to bylo před antikoncepcí 😖) a už tehdy jsem si připadala tlustá a chtěla 10 shodit 😕 ... (a co bych teď za tu váhu dala 😀) Ale já ty kila navíc cítím i na sobě, jak jsem v prvním trimestru shodila, bylo to znát, kyčel, která mě zlobí už hodně dlouho se skoro tři měsíce vůbec neozvala, ale teď zas začíná... 😒 i proto si říkám, že na to moje tělo je to, kolik vážím moc...

zuzka - no já když na sebe občas kouknu, tak si připadám fakt šíleně 🙂 letos na jaře jsme s manžou plánovali, že začnem aktivněji sportovat, abych s tou váhou něco udělala a místo nákupu kola a kolečkovejch bruslí se nám ukázaly na testíku // 😀 Ale už se celkem těším, až bude malej venku, že se do té redukce hmotnosti pustím...

mirunda
8. čer 2009

Kate - všechny bychom ti váhu mohly tady závidět 😀 Já mám skoro tvý kila, nejsem už těhotná a ještě mám o pár cm méně 😠 Ale před těhu jsem měla 75kg, tak tam se prostě musím dostat!!!Jenže jak to uděla s mojí spotřebou čokolády a s tím, že ještě min. 4 měsíce nebudu moct nic aktivního dělat 😒 😖 😝 🙄 Mno a taky jestli se tedy příští rok budu vdávat, tak chci být přeci do šatů hezká 😵

Holky, vy jste mlaďounký.. jako Zuzka.. Teda my ostatní jsme taky mlaďounký, ale trošku míň než vy 😀 😀

Jo, Kate, klobouk dolu, že u toho budete oba studovat.. musí to být záhul.. a co studuješ?A mimi tedy bylo neplánované..?
Mno, frčim odstříkat noční dávku, teď jsem ještě pověsila prádlo, a půjdu zase chrnět..

mirunda
8. čer 2009

Nemůžu spát, tak tu jsem první 😀 To budu muset povinně spát přes den 😀

elennka
8. čer 2009

ahojda a přeji příjemné raníčko 🙂)) Jo těch 75 kg taky závidím ☹

mirunda
8. čer 2009

Ahoj Elen, už jsem myslela, že tu všichni budou vyspávat 😀

mirunda
8. čer 2009

Elen, se snažením jste si asi už něco prošli, co? ☹ A jaký je teď postup pro tebe?Psala jsi, že ti nasadili antiko, meridie nevím co je 😕
Teď budeš mít vyšší šanci na otěhotnění?Moc držím palce.. 😵 Určitě se zadaří..

mirunda
8. čer 2009

Kolik ti vůbec je let Elennko?

elennka
8. čer 2009

JJ prošli, včetně návštěvy Caru, kde mě řekli, že přirozeně nemám šanci otěhotnět a že u mě připadá v úvahu jen IVF. Tak jsem si našla nového gynekologa, absolvovala jsem laparku.. Užívala klasicky clostil a utrogestan bez úspěchu, ještě jsem nabrala 8 kg. Tak jsem si v lednu letos řekla, že to už tak nejde a pustila jsem se do hubnutí. Prvně bez léků, zhubla jsem 3 kg a seklo se to. Tak jsem si nechala napsat antiko a meridiu a za 4 měsíce zhubla ještě 10 kg. Teď jsme první cyklus bez antika, tak jsem zvědavá.
Meridia je lék na potlačení chuti k jídlu a zrychlení metabolismu.
když mě v caru řekli, že normálně to nepůjde, já se nevzdávám.. S manželem IVF nechceme, řekli jsme si, že nějak do dopadne, že to lámat přes koleno nebudeme. Samo jsme si už prošli několika krizemi.. ale teď je to už v poho 😎

elennka
8. čer 2009

je mě 28 a manžovi 30

mirunda
8. čer 2009

a proč nechcete IVF?

elennka
8. čer 2009

za jedno, jsem zdravotník a vím, jaké zdravotní rizika to nese pro mě. Potom je otázka finanční, centra na IVF doslova rýžují penízky.. a to hlavní, nechceme mimčo z misky... ale z lásky... spíše uvažujeme nad adopcí...

mirunda
8. čer 2009

aha..tak ještě jsme mladý, máte časík to ještě zkoušet.. a jaká je tedy pravděpodobnost, že otěhotníš, když ti řekli, že nemáš šanci?
Adpoci schvaluju.. 😵 Kdybych nemohla mít děti, tak bych do toho šla taky 😵 Ale stejně to asi není tak jednoduchý si někoho adoptovat.. vůbec nemám zdání, jak to chodí..

elennka
8. čer 2009

no není to tak jednoduché.. no jak jsem byla na laparce, tak mě řekli, proč jsme se nesnažili dříve. Jakto, že mě to nikdo neřekl..
Já jsem teď v práci... dneska se mě nic nechce ☹

mirunda
8. čer 2009

Mno, to mě mrzí ☹ Ale je fajn, že se nevzdáváte.. moc držim palečky..
A co děláš za práci?

A kde jsou ostatní??????? 😉 Dneska je venku pěkně zataženo, ale když nebude pršet, tak pofrčíme někam na prochajdu.. aspoň se bude Lilince hezky spinkat, když tam nebude hnusný vedro..

jabera
8. čer 2009

ahojte, holky, tak som si pocitala....

elen, snad vam to vyjde. netusila osm, ze ivf je problematicke pre zdravie zeny, resp. ze to nesie rizika...

mirun, vesat pradlo o pol3.???hahahha
vcera,ked som uspavala barta, musela som som sa stale usmievat jak blba, stale som si predstavovala tvoju babicku na vrzajucich parketach... neviem preco, ale strasne mi je ta predstava komicka, jak vas, chudatko vzdy zobudila a pritom to myslela dobre...

ideme do kauflandu, kym je este b. doma, tak sa majete pekne zatim...

k.ate
8. čer 2009

mirunda - studujem oba dva elektro v Brně 🙂 A mimčo nebylo plánovaný, ale spíš proto, že nám doktoři řekli, že ho přirozenou cestou mít na 99% nebudem... 😕 Takže máme radost oba od první chvíle, co jsme to zjistili 🙂 Manža měl totiž hooodně blbej spermiogram. Nechvával si ho dělat, když se rozhodoval, jestli jít na operaci s varikokélou, po té operaci se mu trochu zlepšil, ale ten kontrolní letos v lednu - tam šel už jen tak, protože nás zajímalo jak na tom je, taky nedopadl nicmoc... My jsme si prostě řekli, že zlepšovat se mu s věkem určitě nebudu a že necháme věcem volnej průběh s tím, že mimčo bylo pro nás pro oba důležitější než ta škola... Tu si můžem dodělat později, ale kdybychom čekali ještě řeba 5 let s malým, mohlo by být už pozdě...

elennka - je mi líto, že to u vás nejde, ale musíte doufat... Moje kamarádka byla podle doktorů neplodná a má dvě děti... Ale jinak my když jsme řešili, co budem dělat, když mimčo nepůjde, taky jsme IVF tak nějak zavrhli s tím, že pokud by to nešlo, vybudujem si teda tu kariéru tak, jak "se to má" a pak si nějakýho špunta kdyžtak adoptujem...

michala.l
8. čer 2009

Ahojte ...
Jeeeej, ja som tu jeden den nebola a tu je toho kopu na citanie, konecne som docitala 🙂
Aj ja vsetkych zdravim ..
S tou vahou, no ja zatial zahadne cudnem, zatial co brusko rastie 😀 , ale pocitam, ze sa to otoci, ale ked mne nejako nic nechuti a cpemdo seba same ovocie ...ale na tony 😀 ...zatial som od zaciatku tehu minus 4 kila ..., pri prvom som celkovo pribrala nejakych 10 kg.
To som rada,som si myslela, ze tu o chvilu budem sama tehula, kedze aj Zuzke sa to krati a Sofinka je zachvilku medzi nami ...
Majka a toho lekara by som urcite zmenila - to je moc 😠
Ja sa mozem vazit doma - tiez m na zaciatku dali vybrat, ci sa chcem u nich alebo doma - tak jasne, ze radsej dom ...fuuu 75 kg? - to sm mala naposledy niekedy na zaciatku strednej 😀 - od vtedy lensnivam ...
a este som na nieco chcela reagovat, ale neviem uz na co ...kopu toho pribudlo 😅 ...snad si spomeniem o chvilku ...

michala.l
8. čer 2009

jeeej, prepacte preklepy 😀 , ale ja som sa tak ponahlala ...

k.ate
8. čer 2009

michala - já v do toho 20 - 21 tt zhubla asi 5 kilo a teď je nabírám nazpět 😕 Ale doufám, že to povyleze maximálně o těch 10 😕

Jinak já se taky vážím doma, vždycky se mě jen sestřička zeptá kolik, tak řeknu a hotovo... 🙂

michala.l
8. čer 2009

Ano, aj u nas je to tak 🙂 ... a zatial mala Dr. len jednu poznamocku k mojim proporciam - ked som sa pytala, ci nevidiet co to bude, tak povedala, ze mam "hrubsiu brusnu stenu" a tak je vidiet troska horsie 😀 , ale nebolo to v zlom a povedala to celkom taktne ...

elennka
8. čer 2009

kate, já to beru s nadhledem, uobdobí urputného snažení máme už za sebou 😉

zuzkaaaa
8. čer 2009

ahojte babenky...
tak ja hlásim ešte stále 2v1 hoci v noci som si už myslela že bude s toho niečo ale prešlo to, dnes poobede ideme s manželom pozrieť nejaké náušničky pre maličkú už sa teším, ale dúfam nebude to až taaak veľmi drahé 😀

michala.l
8. čer 2009

Jeeej, nausnicky ...kedy sa chystas dat malinkej Sofii prepichnut uska? Este v porodnici? Ja som nad tym zrovna dnes rozmyslala ...ja viem, ze este mam cas, ale ked ja sa uz neviem dockat dievcatka .., to ani nenapisem ako daleko siahaju moje myslienky, lebo uz by ste ma asi vazne mali za cvoka 😀 Staci, ze sa tu uz premavam s kocikom ...ale koncom tyzdna ho uz zabalim, lebo zoderiem kolecka, kym sa malinka narodi 😀

mirunda
8. čer 2009

Jaberko, já nechala prát pračku a jak jsem byla vzhůru, tak jsem to rovnou pověsila.. ne že bych to plánovala a ne, že bych to dělala běžně 😀 Babička je komická, teď už mi to tak taky přijde, ale v tu chvíli jsem si pořád opakovala, že je jí skoro 80 let, tak jsem mlčela.. 😠

Kate - to bylo asi rozumný 🙂 To moc gratuluju, že se to i přes to všechno povedlo!!!

zuzkaaaa
8. čer 2009

michalka bola by som rada keby jej prepichli hneď v pôrodnici len neviem či to urobia, počula som že čim skôr sa prepichne tým lepšie lebo to maličkú tak veľmi nebolí

michala.l
8. čer 2009

Aj ja som tak pocula - teda tu niekde na konikovi som sa docitala 🙂 . Ty sa tusim chystas do Ruzinova, ze? Tak potom napis, ci Sofii prepichli 😉 , ja by som to tiez najradsej uz v porodke dala.

mapurka
8. čer 2009

ahoj vespolek, před pár dny jsem zjistila, že jsem těhotná. Startuju s váhou 84kg, to není zrovna málo, že?! Jstli přiberu stejně jako v prvním a druhém těhotenství 20kg, tak budu mít přes 100. To už pak i doktroři blbě koukají, že?! Jak jstena tom vy?

zuzkaaaa
8. čer 2009

hej do Ružinova, minule som sa pýtala dokiho či je veľa mamičiek v nemocnici, tak hovorill, že veľmiiii, hovoril, že v nemocnici je 39 postielok tých prenosných pre bábätká a detí je tam 45 čiže do niektorých musia dať 2 bábätká a že nech sa nebojím, že keď nebude miesto niekde na chodbe ma odrodia, 😀 😀 😀

zuzkaaaa
8. čer 2009

napísala som do témy ružinovská nemocnica a jedna baba odpísala že neprepichujú ☹

michala.l
8. čer 2009

To je skoda ... no co uz .. Toho sa aj ja obavam, ze bude plno - vsetci su tehotni ...kam kuknes, vsade sama tehula 😀 ...budeme my asi ozaj na chodbe, chi chi

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru