Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

marianeta
11. pro 2008

Juj moja este raz tolko to je dobaaaaaaa.
Mne sa tiez zle hajalo ale mohla som spat kolko som chcela.
Ja nevarim bo moj syn ma naplno zamestnava a za tu hodku co spi by som spravila akurat bujonovu polievku.
Esteze manzel chodi na obedy inac by som uz bola asi rozvedena 😀 .
Aj mama mi v tomto dost pomaha,ze navari a ja pridem s obedarmi 😅 .

petrach
11. pro 2008

to je takovi nespavec? to mi neco pripomina 😀 nasi Elin,to bylo hrozne,furt plna energie a spat nechtela,usinala s revem 😠 ono ho to prejde,neboj...jeste par let 😀 a mas pohov...pak si poridis druhe a nanovo,uz se tesim 😉

marianeta
11. pro 2008

No druhe neviem neviem.Ked sa maly v noci zobudi tak ma mangel prosi,ze on uz druhe nechce 😀 .
Ja by som chcela ale az tak za 5 rokov.

petrach
11. pro 2008

u nas to bylo stejny,jeste letos na jare jsem tvrdila,ze druhe nechci a vydis,za chvilku je tu,hlavne se nenechat tlacit okolim a rodinou,to znam,kazdy se ptal proc jeste nemame atd.,necitila jsem se pripravena a jsem rada ze jsem zas chvilku delala,clovek si pak vic vazi toho byt doma s prckem..
nase mala navic byla hodne nemocna,tak bych to ani driv nezvladla,ted mam pocit ze jsem si ji uzila,kdyz me potrebovala..

marianeta
11. pro 2008

Ved ono ho to prejde.Inokedy zas povie,ze ked druhe tak hned,ale na to sa zas necitim mat deti hned po sebe.
A tiez neviem ci druhy krat zvladnem pobyt v nemocnici lebo tento prvy bol pre mna katastrofa.
Fuj len pomyslenie na to ma desi. 😖

mirunda
11. pro 2008

Ahojte těhulky, tak jakpak se daří?Já už se těším na ten můj únor, až budu mít malou doma, včera jsem měla tak nateklý nohy, že mi vůbec nebyly vidět kotníky.. 😖 A to plním všechna doporučení od známých, doktorů.. mno, nedá se svítit.. 🙄
Holky, chci se zeptat, slyšela jsem takový drbík, že pokud chlap neprojde přípravným předporodním kurzem, tak že nesmí k porodu.. je to pravda?Vy jste některá absolvovala nějaký takový kurz?A je to k něčemu dobrý?

petrach
11. pro 2008

mirundo ja chodila do tehu kurzu,ale manza ne a u porodu byl,uprimne si myslim ze je mu to k nicemu,akorat si ten pobyt u porodu musi zaplatit

jabera
11. pro 2008

zuzkaaaa ja som viac ako silnej postavy, proste mam bachor ako prasa a nie ako tehotna osoba a na ultrazvuku je vidno uplne vsetko.... podla mna je to nejaka hovadina, ved ta vec presvieti vselico..... neboj sa..

jabera
11. pro 2008

jaj, a este jednu vec som chcela, mozno niekoho potesim. naozaj mam taku nadvahu, ze sa to hanbim napisat, ale opuchy nemam absolutne ziadne.... dufam, ze to nezakriknem. kamaratka nebola vobec tucna a mala nohy jak koliky... asi to s tym tak velmi nesuvisi, aspon nie vzdy... alebo mam mozno iba stastie, aspon v tomto, ked uz sa neviem ovladat ako clovek...

zuzkaaaa
11. pro 2008

😉 ďakujem za milé slová babenky, už sa cítim lepšie už sa neviem dočkať na ďalšie sono

petrach
11. pro 2008

zuzkaa kdy mas dalsi utz.? budem drzet palce!!!!!
jabera to ti zavidim,ja pomalu zacinam natekat v nohach ☹ uz u male jsem byla plna vody,ale slo to pak po porodu dolu

zuzkaaaa
11. pro 2008

Neviem lebo 5 januára mám isť na krv, to budem 16týždeň neviem či mi vtedy spravia alebo až neskôr 😉

babulka123
11. pro 2008

zuzka 5. sa stretneme hehehe aj ja idem k dr. hehehehe

zuzkaaaa
11. pro 2008

aj ty? 😉

petrach
11. pro 2008

holky ja mam 5.1. taky kontrolu 😀

babulka123
11. pro 2008

zuzka ano aj ja... dnes mi sestricka zobrala nejaku krv, ale este nieco musi dobrat, dnes mi robili utlz. a bolo vidno 8.5 mm vacok aj so zltkovym zakladom kuk foto ... a dr. povedal ze teraz je zbytocne robit dalsi, co ma pravdu a najblizsie robia az 5.1. .. ale uz teraz sa na to tesim ...

zuzkaaaa
11. pro 2008

super 😉

zuzkaaaa
11. pro 2008

babulka a budú tam mať sono? lebo lekar hovoril že vždy len štvrtky tam má, tak aj ja by som bola rada, kebyže aj mne spravia lebo som strašne zvedavá, určite už dovtedy pekne narastie 🙂

jabera
11. pro 2008

ja sa tiez vzdy strasne tesim az ho znovu uvidim, je to srandovne, ako rastie, aky uz je hotovy clovek... mna to caka 7.1....

babulka123
11. pro 2008

zuzka neviem ale pokial viem tak sono tam ma stale.. jedine ze by maval nejake speci, ale to pri posteli co je to je tam nonstop... a somnou sa dohodl ze mi bude robit sono....
a vy ste dnes ako dopadli??

zuzkaaaa
11. pro 2008

😉 tak to máš pravdu jabera

zuzkaaaa
11. pro 2008

ak sa mna pýtaš tak ja som dnes nebola ja som bola minulý týždeň a až potom toho 5tého idem ale tak minulý týždeň sme už mali 4,5cm v 11 týždni

jabera
11. pro 2008

prosim vas, mate uz niekto skusenosti s tvrdnutim brucha? mne sa to stalo teraz 1.x a nemam moznost ist k svojmu doktorovi a hlavne nechcem byt trapna, lebo sa mi to stalo iba raz... neviete, mam si z toho robit starosti?

zuzkaaaa
11. pro 2008

jabera tak v tomto ti neviem poradiť, nemám skúsenosti ešte ja som len na začiatku tehotenstva

babulka123
11. pro 2008

zuzka super.. vy ste uz velkaci. hehehehe

jabera, skus napisat babulkam co su viac alebo dlhsie tehotne.. my ti moc este neporadime...

jabera
11. pro 2008

hmmmm.... tak ja si radsej pockam, nechce sa mi inam pisat...... co som sa docitala na internete, nemalo by to vadit, ked sa to prilis neopakuje. a ak sa mi to bude opakovat, tak sa asi k nejakemu mudr vytrepem, ale nechce sa mi ani trosicku....

petrach
11. pro 2008

jabera tvrdnuti pokud neni nekolikrat za den a hodne,je jen znameni ze se mas setrit,jses utahana
pokud by ti to delalo casto a bolelo to v podbrisku,tak klidne pres svatky na pohotovost,ale to asi nebude treba...jinak na to dr. pisou klid na luzku a magnezium,ja beru magnezko cele tehu na krece v rukach,mimcu to vubec neuskodi,a jeste ti poradim pit hodne vodu magnezii,jestli se prodava i u vas,to mi taky dr. rikal...

evuse
11. pro 2008

Ahoj holčiny, koukám, že dneska se to tady rozkecalo 🙂 . Já byla celý den mimo. Od rána mi nějak neni uplně dobře. Odpoledne jsem si i šla lehnout. Dvě hodiny jsem dneska strávila čekáním na gyndě, byl tam děsnej nával, jen na natočení monitoru jsem čekala hodinu, děs 😒 . Už tam byli vidět i nějaký poslíčci, od včerejška mě sem tam zabolí břicho jako při MS. Začínám se bát porodu, už se to blíží.
Ale mimi je ok, tlak i cukr taky jakš takš hlavně že mimi to neovlivňuje a má správnou velikost, tak jsem ráda. Na oslavu cestou domu jsem si musela koupit caffe late a koláč /cukrovce zdar/.

Ahoj Jaberko, Peťa má pravdu, kdyby to bylo s tvrdnutím blbý, tak klidně jdi na pohotovost. Jinak o tom určitě řekni Dr.na kontrole, dá ti magnézko, já už ho beru taky na křeče v nohách. Jo a nepotěším tě, mě začaly nohy otékat docela nedávno, ale není to zatím tak hrozný. U někoho v albíčku jsem viděla fotky a to byly noženky, jak nafouknutý balónky.

Mirundo, já myslím, že s tím kurzem, to platilo kdysi, když začala ta možnost otce u porodu. Dneska žádné kurzy poviné nejsou, jen si taťka zacáluje účest u porodu. Kde plánuješ rodit? Já jsme registrovaná v Krči, plánuju, že se tam pujdem kouknout na sál a pokoje, abych věděla jak to tam vypadá pro klid duše . A objednáme se na ten nějaký základní kuz. Stejně si myslím, že všechno zapomenu, poslední dobou si nic nepamatuju.

petrach
12. pro 2008

evus ahojky 🙂
neboj jeste par tydnu te ceka a pak tu bude princezna 🙂 da se to prezit a rychle zapomenes!!!
u tech doktoru to je sila,tak hlavne ze je vse o.k. 🙂

ja dnes jdu taky po doktorech,vysla mi blbe krev na protilatky,tak jsem zvedava,jak to dopadne,vysledky budou az 22.12. a dnes jdu na 3D UTZ,tak pak napisu,kolik jsi celkem pribrala? me to zacina nejak naskakovat,mam 5-6 kg,ty 2 kg az ted behem dvou tydnu a to budou vanoce 😠

jabera
12. pro 2008

pretri, dik za vycerpavajucu radu.... ja som si aj take nieco trosku myslela, ze by som sa mala setrit, ale ked ono to teraz nejak nejde, ani nie kvoli vianociam, tie ma letos nejak obchadzaju, skor kvoli vybavovackam.... no,ved ono ma to asi k tomu lezaniu dovedie...

evuse, nestras s nohami, ja si nahovaram, ze mi nikdy neopuchnu..... mam jedine zimne boty, nastastie trosku volnejsie, ale ak vyteciem z nich, co potom? asi cakat na jar a chodit bosa...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru