Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

pocahontas35
26. lis 2009

baby, ja som bola u zubarky v utorok, a marne sme hladali, v teh.knizke, ze kde dat peciatku, nie je tam vyhradeny priestor, ano, kedysi bol, ale teraz nie je ... tak nech nas neotravuju ... 🙂
orli: som si spomenula na teba, strasne ma boli hlava, ale hadam to prejde ...

Maly ma rosadu dole, co dnes vystraja .. inak, dnes sa citim ako "velryba".... a to este kopec casu predomnou, ach jaj, kazda tym musime prejst ... 😒

Mirka: no s tym menom mas pravdu, urcite sa bude este menit, mozno, ved uvidime ... 🙂

martasl
26. lis 2009

Zdravím maminy.Koukám a čtu,že většina by už ráda porodila.Zaručenej recept na urychlení snad neexistuje.Já u první dcery-což je skoro 14let jsem taky vyzkoušela kde co.Chůzi do schodů-5patro,uklízela jsem jak vzteklá,vymetali jsme s manželem autem polní cesty a nic.Ale pár kamarádkám pomohlo koupání v horké vodě-co snesly.Ale nevím,já jsem to nezkoušela a nevím jestli je to bezpečný. 😨 Ale nezoufejte,miminkám až se bude chtít,tak určitě vylezou.Žádný ještě v bříšku nezůstalo 😉

simisimca
26. lis 2009

Dakujem za rady baby a uz sa tesim co poradi jaberka.... 😉

martasl
26. lis 2009

Ženský,informovali vás vaši doktoři,jak je to s tím očkováním na prasečí chřipku u ěhotných.čert aby se v tom vyznal.Jakej na to očkování máte názor,necháte se naočkovat nebo ne??

michala.l
26. lis 2009

Byggy, to je super, ze si ta tam nenechali - by ti bolo dlho este v nemocnici ☹ Ono je to tak, ze najprv sa ti skrati krcok, ci spotrebuje, ci ako to nazyvaju a az potom sa otvaras...ale kto vie akotomyslel tvoj doktor 🙂 Ja som behala po svete otvorena na 2,5 cm (uz zo spotrebovanym krckom a zrelymi porodnymi cestami) 2 tyzdne 😠

Jaaaj Simca ...ono darmo, nefunguje nic 😀 ...nie je to tak davno,co som poskusala kadeco 😀 ... este dodam k Mirkinmu zoznamu zazvor (ten vyvolava kontrakcie) a stimulacia prsnikov a masaz hradze ... a Jaberka tu davala nejaky nechutny recept 😀 (ale znel ozaj nechutne 😅 ) ... a nakoniec aj tak porodis,ked si babo zmysli 😒
Ver mi, ja som skusala vsetko (okremzmienovanej Jaberkinej gebuziny 😀 ) a nic ... a to sex bol 2-3 krat za den 😕

byggyt
26. lis 2009

Simi aj Michalka skúšala kade čo a nepomohlo ono to asi fakt treba nechať tak

Marta ja osobne by som sa nedala očkovať proti chrípke aj keby som nebola tehotná a tá vakcína čo je na trhu veď je na ňu vela alergických reakcií nie? Netreba robiť zbytočne paniku áno je pravda že pre tehotné to neni extra super ale ludia umierajú aj na obyčajnú chrípku.Ale to sú chorí ludia s oslabenou imunitou a vážnym zdravotným problémom.

zuzkaaaa
26. lis 2009

ahojte babenky...
tak práve som dopiekla perníky ráno som spravila cesto a teraz piekla a piekla už som aj kúsok cesta vyhodila, už sa mi nechcelo 😀

janka vodičák nemám ja by som veľmiiii rada, ale viem že k autu by som prístup nemala kedže manžel chodí do práce autom, jaaaj a auto sme ešte veľmi neodskúšali len manžel lebo je stále teraz v robote, robí skladníka a teraz majú inventuru, celú sobotu aj nedelu, takže celý týždeň budem s malo sama od rána od 9tej do večera 8mej, už teraz viem, že deň bude nenormálne dlhý, ja sa už niekedy neviem čo hrať zo Sofi keď sme len dve, už okolo 4tej som unavená jak hovado... a to už máme za sebou aj prechádzku asi fakt to vadí, že máličko spinká do obeda spí hodinu a po obede len pol hodinu 😕 🙄

baby už máte veniec? či nezvyknete mať? v nedelu je prvá adventná nedeľa, jaaaj konečne mám darčeky pre deti mojej sestri aj pre malú z manželom sme sa dohodli, že tento rok už máme vianoce v podobe auta a rodičom kupujeme len drobnosti. ozaj dnes mi došla autonálepka je super, foto je v albume...

ale som sa rozpísala... 😀

mirunda
26. lis 2009

Martasl - já se v horký vaně koupala třeba i 2x denně a stejně jsem 10 dní přenášela 😠 Pila jsem i červnený víno, to jsem taky někde četla, že to pomáhá - taky nic 😠

Zuzi, samolepka na auto je moc krásná 🙂 Ty všechno někde schrastíš, to není možné 🙂 Jinak adventní věnec mám, letos jsem ho vyráběla sama 🙂 Už jsem to sem myslím psala, že se tím snad budu živit, že se mi povedl 🙂

martasl
26. lis 2009

jo jo,na víno jsem zapoměla,taky jsem si dávala,ale taky nic.Ale ty mrňata stejně sami poznaj,kdy je čas 🙂 Čtu,že u většiny jsou Vánoce v plném proudu.Já nemám skoro žádné dárky.Letos jsem těžce pozadu.Vždycky nakupuju ož od července a v listopadu mám zabaleno.Holt výše nemocenské dělá pěknou čáru přez rozpočet.Ještě že to naše děcka tak nebaštěj.Největší vánoční maniak jsem vždycky já 😅 .

simisimca
26. lis 2009

jaj baby ja by som to aj nechala tak, ale na ultrazvuku mi povedali ze mam velmi skaredu placentu a ze by bolo uz najlepsie porodit...lahko sa im to hovori... 😒 ...a mam celkom strach, som citala ze potom ta placenta neplni funkciu a moze to ohrozit babo...tak som v strese... ☹

Michalka tvoje praktiky som citala a ver ze som sa doooobre pobavila... 😀 ...a pamatam ze ti nic nepomohlo...ale uz to mas za sebou a mas krasnu princeznu, ktora by ako som citala mohla zacat lepsie spavat... 😉

mirunda
26. lis 2009

Marta - u nás jsem taky největší maniak já.. ani tchánovci, se kterýma bydlíme v baráku to nehrotěj, přestože mají ještě 2 malé děti, které věří na Ježíška.. ale prostě nechápou, proč si mají dávat dárky jeden den v roce, a že si raději dají během roku.. mno, každý jsme nějaký.. ale sere mě, že ten můj v tom vlastně vyrůstal, tak ho to taky moc nebere.. ☹ Ale i tak, já si to tu nazdobím, stromeček bych nejraději měla už teď.. 🙂
Koukám, že máš doma už dvě velké slečny.. jak se těší na sourozence?Chcete asi chlapečka, co? 🙂 Máte vybraná jména?A kolik ti je - není-li to tajné? 🙂

Simčo a budou tě nějak víc pozorovat?Nebo co to znamená?Ale nestresuj se, kdyby to bylo špatný, tak by ti porod přeci vyvolali.. tak to asi nebude nic uplně hrozného.....

zuzkaaaa
26. lis 2009

simicica aj ja som mala problém s placentou od 37 týždňa placenta mi už nepracovala na 100%, tak som stále chodila na monitor a potom keď som to už mala hraničné tak ma poslali do nemocnice a naplánovali mi pôrod ale malá sa rozhodla sama vyjsť vyvolať mi ho mali v stredu ráno a ja som začala rodiť v utorok večer, ževraj je to normálne pri konci tehotenstva že palcenta je už opotrebená a ja som k tomu mala veľmi málo plodovej vody, takže podľa mňa by ťa mali sledovať ale aj tak ty to už máš za pár dní takže sa nemusíš báť.

zuzkaaaa
26. lis 2009

mirka tak s tým stormčekomn nie si sama ale tento rok už určite stromček postavím 22. decembra u nás stromček ježiško vždy prinesie skôr a darčeky až 24, som zvedavá ako bude Sofi reagovať ale ona si to tak ešte asi nebude baviť ale vaše deturence sú už väčšie tak sa im to určite bude páčiť, však uvidíme...

zuzkaaaa
26. lis 2009

no ale som tú vetu poplietla
😀 😀 😀

mirunda
26. lis 2009

Zuzi, myslím, že pro Lilinku budou Vánoce jako každý jiný den.. ráno procházka, odpoledne procházka, večer spaní 😀 Mno, ale jsem zvědavá, co bude "říkat" na dárky.. švagříček, když byl prý takhle malý, tak z toho vzrušení nemohl usnout a museli ho normálně dát do autosedačky a uspat ho jízdou v autě 😀 😀 To jsem se musela smát 😀

mirunda
26. lis 2009

přidala jsem fotečky pro ty, které nemám na facebooku 🙂

pocahontas35
26. lis 2009

zuzka, je to nejaky "speci" recept na perniky ? ak nie je super tajny, mozes o zverejnit ???

zuzkaaaa
26. lis 2009

perníčky mäkk ihneď po upečení (ževraj)

na cesto:
140 g práškového cukru
2+1vajce(na potretie)
100g hery
2 lyžice rozpusteného medu
2 lyžičky perníkoveho korenia
1 lyžička jedlej sody
400g hladkej múky

postup:
1. v mise spracujeme cukor s 2 vajciami a zmäknutou herou, pridáme med a korenie, do tejto hmoty pridáme preosiatu múku

2.vypracujeme cesto, vyvalkáme a povykrajujeme hrubšie tvary (ja som robila tenšie chcem dať aj na stromček) uložíme na plech vyložený papierom na pečenie

3. nakoniec potrieme rozšlahaným vajíčkom, pečieme na 180C dozlatista (prvý plech sa piekol asi 8 minút a potom už len 5-6 minút)

na polevu:
1bielok, 150g práškového cukru (na zdobenie, ak poleva nehustne môžeme pridať solamil)

tipy:
do cesta nedavame viac medu inak perník bude tvrdý
ak sa cesto lepí poprášime ho múkou a premiesime
ak sa cesto rozpadá, pridáme lyžicu mlieka alebo vody

recept mám z evy - hera perníčky

simisimca
27. lis 2009

ahojte baby...

no zuzka aspon si ma trochu ukludnila, ...neviem co so mnou budu robit, v pondelok idem do poradne a tam mi doktorka povie...aj by som bola rada keby mi vyvolali, aj ked som pocula ze su potom vraj vacsie bolesti.. 😒

mirun...moja neter mala minuly rok na vianoce tiez osem mesiacov a myslim ze darceky ktore dostala ju ani tak nezaujimali ako to trhanie baliaceho papiera...z toho mala uuuuuplane najvacsiu radost... 🙂

mirunda
27. lis 2009

Simčo, taky si myslím, že papíry jí budou bavit, nejhorší je jí to pořád vyndavat z pusy 🙂

Jinak Kuba je nemocnej - má skoro 39 teplotu, tak doufám, že to od něj chytí Lilča 🙄 - která má pro změnu opět rýmu 🙄 Takže mám doma dva chcípáky.. jdu koupit nějaký citrony.. 🙄

byggyt
27. lis 2009

simi ono je to individuálne s tým vyvolávaním a vačšou bolesťou, mne vyvolávali a ja som mala super pôrod ani neviem ako som porodila 😉

simisimca
27. lis 2009

no tak to je super byggyt, keby aj ja som mala dobry porod...hlavne chcem porodit normalne nie sekciou...cele noci nespim a rozmyslam nad porodom... 😒

mirun ver mi ze minule vianoce sme si nikto sam nerozbalili darcek...a papier mala vsade... 🙂

evuse
27. lis 2009

Ahojte holčičky.

Nějak trochu nestíhám. Vy jste toho popsaly, tak sjme to jen tak zběžně pročetla 😎

Ve středu byl nějakej krizovej den. Hned po ránu Tereza ochutnala hlínu z kytek, dobrý, stačilo, trochu jí umejt. Pak jsem potřebovala odejt na byt, kam mi měl přijet zájemce. Chvíli před tím, se kocour vyblil na koberec v ložnici, bezva. Takže honem to uklidit. Dojeli jsem na byt, chtěla jsem vyvětrat, ale jak jsem byla nervní a koukala jsem jinam, tak jsem dala tu kličku do blbé polohy a okno na ně vypadlo, drželo jen na jednom místě dole- máme plastový okna. Tak jsme to s tátou mordovali asi 10 minut, než jsme přišli na to, jak to tam znova nasadit.
Večer jsem jela na nehty, vrátila se hlahová, dostala jsem chuť na polívku. Tak jsem jí hledala ve skříni a loktem jsem shodila lahvičku s magi. Takže po celý kuchyni i v obýváku střepy a v tom ta hnědá sračka. No ještě , že Tereza nebyla u mě, to by to měla na hlavě. No tak to byla středa.

A včera od rána Tereza pořád lezla do zásuvek, ke kabelům, do kytek. Prostě všude kam nesmí, takže já pořád opakovala nenene a od někud jsem jí tahala. Ona pořád řvala, protože se jí to nelíbilo a vztekala se. Pak už řvala v jednom kuse, já vařila a neměla na ní čas, to se jí nelíbilo, že se jí nevěnuju. No hrůůůza. Já měla nakonec takovou depku, že jí nezvládám, jsem si i pobrečela.

pocahontas35
27. lis 2009

Ahojte baby,

nemam dobre vysledky z krvi, mam chudokrvnost, to ma az tak netrapi, ale ze vraj mam aj nejaky zapal ... ten ma skor mata .... neviem, zatial nic podrobnejsie, len som volala, ale v pondelok idem osobne sa spytat, ze co a ako. Chcem sa spytat vas, ci ste mali nieco take ako zapal ... zuby to nebudu, v utorok som bola na prehliadke, kultivacia vysla dobre bez zapalu ... tak neviem, napada vam nieco, co by to mohlo byt ?

evuse
27. lis 2009

Pocahontas a nemůže to být třeba zánět močového měchýře? V těhu je to časté, jen nevím, jestli se to pozná z krve. Nebo jsi dávala i moč?
Kdyby to bylo něco závažného, taky by tě hnali do nemocnice, tak snad to bude nějaká "drobnost".

pocahontas35
27. lis 2009

Evka, netusim ... ale nemam ani ziadne bolesti ... tak ja neviem ... ☹ Davala som aj moc aj krv ... tak neviem z ktoreho to zistili .... v pondelok, hadam zistim viac ....

simisimca
27. lis 2009

pocahontas...nebola si nahodou chora?....ak nie tak to moze byt ze uz mas v tele nejaky virusik...ja som mala tiez, signalizovalo to veeela bielych krviniek a potom bolo z toho nakoniec obycajne prechladnutie... 😉 ....chudokrvna som aj ja, to ta nemusi trapit, to je skoro kazda tehulka... 🙂

drzim palce nech je to len nejaka prkotina... 🙂

pocahontas35
27. lis 2009

Simi, bola som prechladnuta ... ale to bolo asi tak pred 2 tyzdnami ... chudokrvnost ta ma vobec netrapi, ja ako darca krvi, to mavam bezne 🙂 sem tam ma vyradia, pre nedostatok zeleza 🙂
V pondelok budem mudrejsia, dam vam vediet ... hadam vsetko bude ok

simisimca
27. lis 2009

pocahontas drzim palce, snad to bude len z toho prechladnutia.... 😉

byggyt
27. lis 2009

Simi neboj sa a hlavne sa nestresuj nad pôrodom, všetky by sme chceli rodiť normálne ale ver že keď sa naskytne problém tak ti to v tej chvíli bude jedno, ja som mala takéto stavy hrôzy teraz nedávno preto som sem ani nepísala nechcela som zdepresiť ešte aj vás tuto no ale už ma to prešlo a veď pozri sa bude ako bude najako sa von dostať musia 😉 😉 😉 😉 😉

pocahontas uvidíš že to bude ok 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

keď som bola včera v poradni tak ma tam skoro porazilo, sedela tam jedna tehoška, chorá jak hovado stále tam soplila a chrchlala ešte že sedela na druhej strane dosť ďaleko, no ale som myslela že pôjde dnu skôr ako ja že tam nadýcha bacile ale išla som pred ňou a ešte môj muž že neteš sa ona išla hneď dnu za mnou a sedela tam v kabínke 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
no a mňa dnes už hrdlo bolelo tak som si hneď ráno vyplachovala so slanou vodou tak dúfam že už vydržím bez choroby lebo to je to posledné čo mi momentálne chýba ku šťastiu

dnes som si bola kúpiť veci do nemocnice tak som kludnejšia ešte zopár maličkostí a môžem začať baliť kufrík

Evi no tak to si mala naozaj hrozný deň, bože a to s tým oknom........ no ale keď sa niečo sere od rána sere sa to celý deň

Jaberka kde si dnes?????? 😕 😕 😕 😕 😕 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru