Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

martasl
27. lis 2009

Mirundo,koukám,píšeš,že tvůj manžel na ty vánoce není,že je tak vychovanej.Není s mužem příbuznej.U jeho rodičů zdobí mini stromek jen kvůli vnoučátům,a to ho ještě schovaj ke švagrovi do pokoje.Vánoce by prej klidně zrušili,můj muž by je zrušil taky.Strmeček zdobím tak 2 dny před Štědrým dnem a to se musím sakra přemáhat,abych ho nezdobila už začátkem prosince.Je fakt,že jsem ho jednou zdobila asi 2týdny před vánocema-nemohla jsem to už vydržet,měla jsem koupený nový ozdoby.Letos asi bude do modra.Loni jsem měla zlato-měděnej.Ta měděná barva vypadá úžasně 😉 .Holkám vžidcky slíbím,že můžou pomáhat,ale většinou jen podávaj a přidělávaj háčky.Pak si každá pověsí svého andílka a tím končej.Prostě je to pro mě obřad.Asi jsem fakt stromečkovej magor.(ale děsně nerada ho odstrojuju ☹ .Můj věk tajnej není-je mi 33,v lednu 34.Takže na další mimi nejvyšší čas.Dale jsem si hranici do 35.Pak bych se asi bála-i když je to teď moderní rodit ke 40.Ale ty nervy,jestli bude mimi ok.Mladší dcera by chtěla spíš sestr,kluci ji neberou-zatím 😅 .Jména vymýšlej děsný,zrovna co frčí za hudební skupinu,nebo trhák v kinech,např.Stmívaní.Takže si ty jména dovedete představit. ☹

byggyt
27. lis 2009

Marta veď mi máme rovnako rokov 🙂 🙂 🙂 🙂 leden je prvý mesiac v roku? keď áno tak aj mesiac nám sedí, no ale ja sa na tolko aj tak necítim, sakra veď teraz som mala 16 😠 😠 😠 😠

evuse
27. lis 2009

Jaber na kontrolu jdu ve středu a pindíky zakazuju!!!

Jo u mého manžela a jeho rodičů jsou vánoce a jakékoliv jiné svátky a narozeniny taky brané dosti vlažně. Vloni o vánocích jsem z toho byla dost zdrbnutá. Ani si moc nedávají dárky. Naštěstí u našich je to jinak 😉 tak tam jsem se zas hodila do pohody a vánoce si užila. Věříte tomu, že mažel je schopnej mi říct, že budem šetřit a žádný dárky si nedáme?! A tím fakt myslí žádný dárky! Tak jsem mu vysvětlila, ať o tom vůbec neuvažuje 😠

martasl
27. lis 2009

Jj.Leden je první měsíc v roku.já jsem teda 11.1.Manželovi rodiče taky nedržej narozky,svátky ani n ic podobného.Holkám dají většinou nějakou korunu a tím to hasne(ony teda holka v tomto věku spíš preferujou korunky než nějaké blbiny,co by se jim třeba ani nelíbyly)Manžela nebere ani výročí svatby,narozky a o svátcích pomlčím ☹ .Když už jsem hoooodně nafučená,tak mi dá korunky,že si teda mám něco pořídit.Letos to taky tak bude,prej abych teda neřekla...A rovnou si teda mám koupit i něco k narozkám.Ale dcerkám dopřává,co jim na očích vidí.Když už je hoooodně vánočně naladěnej,tak mi koupí něco,,pro všechny".Takže jsem většinou fakt děsně z dárku odvázaná 😒 .Ale jinak bych ho teda nevyměnila 🙂

byggyt
27. lis 2009

ja som 26.1 🙂 🙂 🙂

no môj muž tiež sviatky nemusí, hlavne narodeniny jeho názor je že či má oslavovať to že je každý rok starší 😒 😒 😒 😒 😒 a meniny o tom ani nehovorím a mne je to aj lúto lebo ja som bola zvyknutá na niečo iné 😠 😠 😠

martasl
27. lis 2009

byggyt-koukám,že taky budete mít vánoční miminko.Moje starší skoro 14letá dcera se narodila 23.12.Takže narozky slaví většinu o týden dřív.Ale strávit vánoce bych už v porodnici nechtěla-bylo to děsný.V té době mimča většinou na pokoji s mamčou nebyli,ještě navíc zakázaný návštěvy-chřipková epidemie a jak mě konečně pustili,tak mě znovu šili-a to fakt byl hnus.doma jsem bulela jako kráva a manžel,když se kouknul na dílo zkázy,tak zezelenal jako sedma a běžel ke své mamině pro radu.Tak jsem se pak máčela v heřmánku a bylo to fajn.-Ale to k vánocům asi nepatří,co 😉

jabera
27. lis 2009

ahojte baby!

tu som byggy, len som sa nevedela dostat k pc tak, aby som aj pisat mohla. no, to je pekne neprijemne, to tvoje hrdlo.. boze, ja sa tak bojim ochorenia, ze som sa stale snazila utekat od chorych ludi, musim povedat, ze pomerne uspesne. ani si neviem spomenut, ci som tehotna bola chora, ale tusim ani nie.. drzim palce, nech sa to nerozbehne.

simi, ja dufam, ze keby ta placenta mohla ohrozit miminko, ze by ta, preboha, nenechali len tak 😕 to snad nie su take hovada... okrem toho, naozaj mozes porodit hocikedy... no a tie recepty, ja mam naozaj jeden, ktory zaberie, ale len v pripade, ze je babatko aj matka nachystane na vrhnutie... napisem ti to do ip, nech to tu chuderky baby nemusia 100x citat..

pocahontas, ja si myslim, ze by to mohli byt pozostatky toho prechladnutia, co si mala, nie? ved to bolo dost silne. myslim, ze ty si sa pytala, ci mi bolo blbo az do porodu, ze? ci lulu? neviem, ale tak odpoviem tebe 😉, ked tak si lulu precita. no, bolo mi dost dlho bolavo. paradoxne, najlepsie som sa citila az tesne pred porodom. to ma nic nebolelo, ale uz som sa nevladala vobec pohybovat 😀

ozaj, orlica bola chora a nejak nepise....

evi, moje chudatko, no, ja ta chapem.. uplne. mam take pocity takmer denne. neboj, za chvilku budu deti dve, uz si ani poplakat nestihnes.... aspon ste predali ten byt?

mirun, tak ja teda vianoce tiez strasne prezivam. sice uz trosku menej, ale tusim sa to vo mne zase oziva, jak mame barta. sice letos nedokazem urobit take nadherne vianoce, ale neskor urcite. my sme vzdy mavali vel adarcekov a cele to bolo moc krasne, mamina sa vyblbla, aj nespala, chuderka, aby vsetko stihala. chcem, aby aj bart mal take spomienky,ako ja. ani mu nechem davat moc darov pocas roka, aby sa vedel viac tesit. aby mal take vysnivane veci po ktorych tuzi a jezisko prinesie. a narodeniny, to je jasne. dufam, ze sa potom bude viac radovat z tych hraciek..

zuzka, ze vyhodene cesto!!! moje nervy! keby sme ho tu mali, hned z neho peciem... a ako vobec stihas piect? sofinku ti niekto strazi? ja stale neviem, ako to urobim... chcela by som aspon malinko upiect...

mirunda
27. lis 2009

Marta - není to manžel, čekám na zasnoubení 😠 Jestli to neudělá do konce roku, tak na něj kašlu 😀 Ale jinak jsou asi příbuzní.. 😝 já jsem celá natěšená na vánoce, zdobení, stromeček, pečení.. kdybych nekoupila Liliance dárky, tak snad ani nic nedostane 😝 A tchánovci - jak píšeš - to samý.. oni zdobí stromek v květináči, co mají přes rok venku a dají na něj jen svítidla.. pak ho zase hned šoupnou ven..
Jinak myslím, že čas na ještě jedno mimi klidně máš 🙂 Moje (potenciální) tchyně rodila poslední ve 42 a má krásnýho čtvrtýho zdravýho kloučka.. 🙂 Ve jménech máš teda inspiraci koukám 😀 A ty s manžou jména máte?Tak nějak předběžně..

Evi, na pindíky bude ještě brzy, ne?To se dozvíš až za dýl, ne?A máš chutě?Maminky pindíků prý jedí hodně maso, holčiček zase sladký..

Marti, Byggyt - mluvíte mi z duše.. ten můj taky neřeší výročí, nevzpomene si na narozky, já jsem bulela letos jak želva, že se na mě vysral 🙂 Sice jsme doma měli 3 týdny miminko, tak bylo práce hodně, ale nejde o dary.. vlastně doteď se na něj zlobím 🙄 😠 Mno, prostě je v tom tak vychovanej a já si ho hned nepřevychovala - to byla chyba, teď už to nenapravím 😀 😀 Ale jinak bych taky neměnila (občas teda jo, ale jen na chvíli 😀 )

evuse
27. lis 2009

Jaber pronajali, ale ještě to není podepsaný.

Jo Zuzi, ty perníčky mě taky zaujaly. Mžná bych se do nich snad i pustila, Jen je problém, že jak Tereza vidí otevřenou troubu, nebo myčku, tak k tomu letí přes celej pokoj 😒

Mirun chutě nemám, u Terezy jsem je taky neměla a na sladký mě s ní dokonce přešla chuť, teda dokud mi ho nezakázali kvůli cukrovce. Pak se naopak ta chuť začala objevovat .

Jo a s pindíkama tady prudí Jaber, já chci pipinu. Ale na to je fakt brzo.

jabera
27. lis 2009

jezis, ja krava som vobec necitala tuto stranku.... tak som si ju teraz docitala.
takze este dopisujem.

marti, este stale si mladsia odomna... nastastie uz je tu aj jedna starsia, ze pocahontas? 😀
ja som si tiez povedala, ze najneskor do 35... teraz to posuvam...
a dcerka ti niekedy vycita, ze ste ju mali robit inokedy? vadi jej, ze je vianocna? robim ankteu, vies, uvazujem, ze takto o rok, mozno...

boris teda nastastie ma vianoce rad. hlavne ho to tiez bavi kvoli bartovi, aby sa on tesil. a musim ho pochvalit, ze mam aj vzdy prekvapenia. ja celkovo milujem darceky prekvapka. nemam rada, ze toto ti kupim a dam pod stromcek. sice som si pytala zupan, ale aky, to neviem... aj tak sa tvari, ze ma nieco ohromne caka ako prekvapko, ale fakt neviem co, kedze vobec nemame prachy... ale na narodky zabudne v pohode a som sakra zvedava, ci si spomenie na vyrocie svadby! straaaasne som zvedava.... nepripomeniem mu to, ani nahodou..

jabera
27. lis 2009

baby, musim vam este napisat, aka som krkavcia matka, neudajte ma na socialku, prosim 😔

bart sedel v autosedacke, a nebol priputany. ( bystrejsie osoby uz pochopili pointu ) ja som zrala a pozerala nanho, ako sa pokusa posadit, coz ma tesilo. a este si hovorim, ze aky je zlaty, jak sa uz snazi, ze snad do vianoc bude sam sediet... a potom ho zaujal nejaky bordel na zemi a zacal sa tak vyklanat. mne sa zdalo, ze tam sedi pomerne stabilne... a isla som ho fotit... no a on sa vyklonil a drbol , chudatko moje, rovno na nos!!! uplne sa pripleskol o zem. bola som pri nom, okamzite som ho dvihla, ale ten plac bol priserny. nastastie iba chvilinku, mozno sa viac zlakol, ako udrel, ale mam desne vycitky....
on sa celkovo stale pleskne tvarou o zem, neviem preco to robi... vecne zleze s tej periny, ked je na zemi a bachne sa o podlahu a vrieska, samozrejme... uz aspon 4x to urobil. ale teraz som za to mohla ja...

pocahontas35
28. lis 2009

ahojte baby,

no vcera ste toho popisali, ja som sa tu vecer neobjavila, lebo maly vyvadzal, kopal atd .. ved viete 🙂

ano, spravny postreh, som tu z vas najstarsia, mam 35, ale ked porodim este stale budem mat 35, iba v aprili mi nabehne 36, neriesim svoj vek, absolutne, nikto mi tolko nehovori, a ja sa na to absolutne necitim a moja doktorka povedala, ze dnes 35 nie je ziadny vek... takze je to v uplnej pohode 🙂
Je sice pravda, ze ma viac sleduju, ale radsej nech sleduju, akoby sa malo nieco zanedbat, no nie 🙂

jaberka, ja som sa ta to pytala, lebo v den ked som sa na to pytala mi bolo otrasne ... ale dnes, ano je len rano sa citim super, chystame sa aj von, ked sa vratime budem K.O. ☹ inak, dufam, ze to bude len z toho prechadnutia, ale ked sa teraz citim v pohode, tak je to ok, a je zaujimave, ze vobec nestresujem, ze co bude v pondelok, som max. kludna ... nech mi to vydrzi 🙂
jaberka, hlavne, ze sa malemu nic nestalo a je v poriadku ....

Baby, ja som taky "uchyl" a okna mame ozdobene uz od 15.11. mame tam vianocne motivy ... sa z nich vytesujem, su tam take snehove vlocky atd ... mame to uz par rokov, ale vzdy ked ich davam na okno, sa tvarim, ze su tam prvykrat, tie co mate taku istu uchylku ako ja, tak viete o com hovorim 😀
Ani moj muz nie je velmi na vianoce, ale dufam, ze prichodom maleho sa to zmeni 🙂 a co sa tyka narodenin a menin, tak asi tyzden predtym, ako sa konaju, tak zacnem o nich hovorit, aby sa na nic nezabudlo 🙂) a vyrocie svadby ? Datum svadby mame v prstienkoch, vlastne aj meno, cize ja mam muzove a on moje ... aby nezabudol, kedy sme sa brali ... 🙂

tak mi napadlo, co peciete na vianoce ako slane, potom poprosim aj recept ... ja chcem tento rok robit bryndzove pagaciky ... inak, ja velmi nepeciem, lebo my mame taky ritual, ze 24.12. sme doma a 25.12 ideme na cesty cize k svokrovcom a 26. 12. k nasim 🙂 alebo naopak, ale svokrovci su k nam blizsie, a teraz im vychadza aj volno toho 25.12. tam je stale vela napeceneho, takze nam aj zabalia, a kedze ja mam problemy s vahou od utleho detstva, tak velmi sladkosti nechcem jest ... ale teraz si dam aspon medovy rez, ak v nom bude trosku "sunky", srandujem, lebo teraz ani nemam velmi velku chut na sladke, ale sem tam si nieco dam ... 🙂

martasl
28. lis 2009

Mirundo-tak to zasnoubení určitě klapne-o Vánocích se stávají zázraky,ne? 😉 Určitě už má vyhlídlej ten nejhezčí prstýnek-čeká ještě na poslední výplatu 🙂 .Já na tu manželovu jo,chtělo by to nějaký dárky.Tak Ti mooooc přeju,aby ses konečně dočkala.hlavně nám to pak za tepla oznam.Jo chlapi,jak maj něco zažitýho z domova,tak se s nima pak nehne.Jeho rodiče ani neuznávají nějaký navštěvování příbuznejch-ne jenom o Vánocích,vůbec.Věčně seděj na zadku jak pecky.Já jsem byla zvyklá věčně někde vyježďovat-máme velikánský příbuzenstvo.Tak naše holky teda taky jsou pořád v luftě.A na vánoční návštěvy příbuznejch musí POVINNĚ i manžel.Naštěstí si už zvyknul.

Jaber-dcera nikdy nic kvůli datumu narození nic neříkala,ale narozky opravdu slavíme-hlavně ona s kamarádkama,já se musím vždycky zašít do ložnice a dělat že nejsem doma 😠 .Ale už má naštěstí svůj pokoj,tak snad mě nechaj v obýváku a zalezou do pokoje.A dárek navíc-k narozkám taky dostane.Takže fakt nemá co vyčítat.A mít vánoční miminko(mít kdykoliv mimi je samozřejmě bezva)je takovej zvláštní krásnej pocit-takovej svátečnější 🙂 .Až na ten pobyt v porodnici samozřejmě.Měla jsem z toho takovej pocit.Ale ono je úplně jedno,kdy se to mimi narodí,hlavně že se zadaří.Jedno dítě mám zimní,druhý letní.Takže květnové datum mi velice vyhovuje.Počasí akorát a manžel dostane mimi skoro k narozkám-je 30.4.Tak mu to doufám bude stačit 😵 .

martasl
28. lis 2009

jaber-starší dcera mi taky vypadla,ale z takové té vysoké dřevěné židličky na krmení.Měla tak 7měsíců,měla tam ještě polštář,aby se jí hezky sedělo.no a já jsem si z kuchyně podávala jídlo,otočím se a malá pod stolem na zemi.Ani nebrečela,jen tam tak ležela-ona vůbec byla abnormálně hodný dítě,někdy jsme zkoušeli,jestli vůbec dýchá 😲 Vůbec nevím,jak tím otvorem proklouzla.Zvedla jsem ji a dělala prohlídku jak hrom.Manželovi jsem to tenkrát radši ani neřekla-asi by mě nechal zavřít 😅 .Ale dcera to přežila v pohodě,jen jsem ji každejch snad 5minut kontrolovala.Ale to ván řeknu,byly to nervy.

mirunda
28. lis 2009

Marta - čekám to spíš na Silvestra.. 🙂 Já mu vysloveně zakázala zasnoubení na Vánoce - protože by "jen" koupil prstýnek a zabil by dvě mouchy jednou ranou - dárek a zasnoubení 😠 😀 Nejde o další dary, ale na Vánoce to umí každý 😀 😀 Mno, uvidíme.. třeba se nedočám vůbec a utřu nejvíc 😀
My velkou rodinu nemáme, zato přítelova rodina - těch habaděj.. Kuba má ještě prababičku a pradědu (Lilinčiny praprarodiče 😀 ). Navštěvují se o svátcích z povinnosti, na narozky taky.. pak to ještě den posloucháš, jak tam jeli..
Když máš zimní dítě, letní, teď budeš mít jarní.. mno, ať počítám jak počítám, nechybí podzimní???? 😉

mirunda
28. lis 2009

Lili mi už taky párkrát slítla.. Jabber, to je normální.. ale taky vždycky děsim a občas histerčim.. posledně, co se nám stalo - byla na gauči a chtěla se chytnout stolu, ale nevyšla jí vzdálenost, takže rukou máchla do prázda, převážila se a dala si obličejem do toho stolu.. já myslela, že umřu, taková rána přímo do nosu, myslela jsem si nejdřív, že má zlomenej nosánek, tak jsem to kontrolovala, ale naštěstí dobrý..

zuzkaaaa
28. lis 2009

ahojte babenky...
tak ja som celú sobotu nedelu sama z malou až do večera 9tej, manžel robí, uf...
rozmýšlam, že urobím druhú várku perníkov včera tu bol švagor a sadol si k perníkom a polovičku mi aj zjedol, janka Bertíkovy všetko naj k 8 mesiacom, ozaj tak minule som tak piekla, že malá spala keď som spravila cesto a večer keď som piekla troška bola so mnou v kuchyni najprv v húpacom kresle a ked sa jej nepáčila tak som ju pripla do nosítka na tak som vykrajovala a potom došiel manžel takže on ju uspal, takže dnes to budem asi musieť znova vymyslieť...

pocahontas dala si mi dobrý nápad aj ja mám niekde sprej umelý sneh tak nejaké hviezdičky aj ja nastriekam na okno....
jaaaaj ja už chcem nech sú vianoce....

martasl
28. lis 2009

mirundo podzimní fakt už neplánujem.Zázrak byl vůbec manžela přemluvit ke třetímu.Teď jsme dostavěli barák-máme na něj meziúvěr-takže splácení nad hlavu.Splávení teď bude na chudákovi manželovi.Ale tak dlouho jsem do něj hučela,holky se za chvilku rozprchnou do škol a manžel je pořád po republice.Teď zrovna dělají popovodňový baráky v Jeseníku.Takže jezdí na 1/2 dne dom-jen pro čistý hadry a nafasovat jídlo.Chtěl mi dom pořídit nějakýho gaučáka-psa,ale to jsem odmítla.už máme jednoho věšího venku a ten bohatě stačí.Mimčo je lepší,no ne?Tak chudákovi nic jinýho nezbylo,než se trochu snažit o mimi(trochu-teda asi rok) ☹.A má prej ode mě klid-jeho slova.A mladší je ráda,že už z ní nebudu dělat miminko-osud nejmladších rozmazlených potomků 🙂.

Ženský neděste mě s tím vaším pečením,já ještě ani nevím co budu péct.Panebože,budu asi muset začít,co? 😅

macalc
28. lis 2009

Ahojte..............

Tak mi sme sa dnes krstili celý krst malá prespsla a spí už od 10-tej normále ju chodíme pozerať či ešte žije 😀 😀 😀 😀 😀 😀 už odišli aj hostia bolonás ako maku a som rada že to už máme za sebou 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 dostali sme plno darčekov ked odíde svokra a budem mať čas tak pofotím darčeky a dodám fotky.

Ako tak čítam tak vy už ste rozbehli vianočné prípravy v plnom prúde asi aj ja budem robit niečo okolo toho

simisimca
28. lis 2009

Ahojte babulky....

maci blahozelam ku krstu, ste to dost rychlo zmakli.... 🙂

jaberka, skus napisat ten zaruceny recept, mozno vyuzijem az ked budem na pokraji zufalstva.... 😉

mirun, radsej prsten necakaj, ja som pred dvoma rokmi cakala tiez....na vianoce nic....sklamanie.... ☹ ....tak som cakala ze na silvestra sa vyslovi....a nic....este vacsie sklamanie.... ☹ ....a nakoniec ma o ruku poziadal 8 januara (ledna 🙂 )....neviem co ho to napadlo, taky tupy datum.... 😉

no a baby aby ste vedeli tak u nas stromcek zdobi manzel, lebo uz sa nemoze dockat vianoc, tak tyzden pred vianocami ho uz mame najneskor a kedze je muzicek z ukrajiny tak oni to tam maju posunute a ten strom a celu vyzdobu mame az do konca januara.... 🙂 ...to ja potom uz sa vyslovene nemozem dockat kedy tie vsetky vianocne haraburdy odpracem... 😉

macalc
28. lis 2009

simisimca Dakujem už od rana od 6-tej sme fungovali polovicu jedal sme uzž urobili včera a dnes som robila už len mäsko a ryžu všetci sa najedli a poniektorý ostali a niekto išiel domov ale som rada že to už máme za sebou 😀 😀 😀 😀 😀 😀

No aj ja som mala taku mániu ked som bývala ešte sama tak stromček som už mala ozdobený 1 decembra

lulupopo
28. lis 2009

caute babule.. teda vianoce uz riesite... tak u nas vianoce...musia byt so vsetkymi darcekmi, zabalene v krasnych papieroch so zlatou alebo inou masivnou latkovou stuhovu, / to je vysada mojho muza, miluje balit darceky/ vacsinou ich kupujeme uz do septembra, tento rok mame absenciu... lebo sme pohlteni nakupovanim mimi veciciek... a hlavne mne je tak stale zle a nieco ma stale boli.. ze sa so mnou ani velmi nakupovat neda... inak ako som nemohla spat posledne dni.. tak teraz si telo vybralo,od vcera mam spavu nemoc... ale inak dolee ma to boooliii non stop.. a ked sa prejdem so psom po vonku ani chodit nemozem potom... a to s nim nejdem daleko...aj teraz lezim v posteli.. lebo sa mi ani obsediet na stolicke neda... a ledva som aj do sprchy dosla....a uz sa nejdem dalej stazovat... 😉

mirunda
29. lis 2009

Marto, podzimní může být neplánovaný 🙂 Prostě nikdy neříkej nikdy 🙂 Snažili jste se rok?Tak ale to není nějaký abnormál, ne? Tak akorát..

Máco, gratuluju ke křtinám, honem přidej fotečky! My křtít určitě nebudem, ale Kubův děda to hrozně chtěl a byl zklamanej.. a vyfoť i ty dárečky, ať můžem závidět 🙂

Simčo, to jsi mi neměla psát.. Já ho letos fakt čekám.. Jestli ne, tak budu brečet, znám se 😀 Ten můj mi říkal, že se chce jako ženit příští rok v létě a já mu říkala, že potřebuju tak 3/4 roku na přípravu a on vykulil oči, co chci připravovat 🙂 Tak uvidíme, do začátku ledna bych ještě vydržela 😀

Jinak jsem včera udělala těsto ze tří dávek na perníčky 🙂 Tak jdu vykrajovat, je toho hrozně moc.. Doufám, že bude Lilinka hodná, je na prd, že si s ní Kuba nemůže ani hrát, když je nemocnej.. ☹

simisimca
29. lis 2009

Mirun, neboj urcite to bude este tento rok...ten moj sa nevedel rozhupat a to sme boli spolu uz 7 rokov... 😉

A svadba v lete je fajn, ale to ti poviem ze sme sa teda potili ako prasata... 🙂

macalc
29. lis 2009

Ahojte babule......................

mirunda Dakujeme 😀 😀 😀 😀 😀 musím ísť k sestre stiahnut fotky an usb lkúč lebo našmu pc drbe a potom večer pridám fotky

martasl
29. lis 2009

Mirundo s manželem neplánovaný mimi neumíme.S každým otěhotněním jsem měla problém.U prvního zabraly až prášky,u třetího ani ty ne.A to jsme se s manželem za celou dobu,co jsme spolu-19let,ani nijak nechránili.Já po druhém porodu jsem 2roky měla antikoncepci-depo provera.A už nikdy ☹ Toto nikomu nedoporučuji.Ale každé sedí něco jiného,že?)A ještě ke všemu manžel je hrozně málo doma.Já jsem dělala 12ti hod.směny,takže jsme se skoro neviděli.Jednou jsem si na víkend brala i volno,abychom se vůbec po měsíci viděli.Takže považuju docela za zázrak,že se teď zadařilo.

Holky,jaký máte vybraný nebo koupený kočárky??Já preferuju klasické 4kolky,nemáme ve vesnici zrovna ideální tetrén.Horkým favoritem je Caren gondola-ale potahy nic moc.Sice se někde na diskuzi četla,že potahy hodně obměňujou.Ale na stránkách pořád to samý.A td jsem našla tento,mají úúúžasný barvičky a cena ujde.
Koukněte na Adamex classic.

martasl
29. lis 2009

Mají ho na Chytré mámě-teda jestli to můžu napsat 😉 😅

mirunda
29. lis 2009

Simčo 😀 Nevím co je lepší - potit se nebo mrznout 😀 Mno, ještě uvidíme.. třeba budu mít ještě hodně času si to nechat projít hlavou 🙂

Marti - ale rok není až tak neobvyklé, ne?Přijde mi, že v dnešní době se snaží hodně párů déle.. ikdyž my - já vysadila prášky, jednou jsme si štrejchli a byla jsem v tom 🙂 Byl to šok jak blázen a protože teď by se nám další mimčo "nehodilo" z několika důvodů, prášky brát nemůžu, protože kojím, tak buď to neděláme vůbec 🙄 nebo s kondomem, ale to je opruzný 😠 Vám teda gratuluju o to víc, že se zadařilo 😉
Jinak kočárek mám v albu, jsem spokojená - Danny Sport 2009, nemůžu si stěžovat.. i v lehkém terénu je bezva, a v těžkém terénu už ale nic moc..

mirunda
29. lis 2009

Marta - ten Caren gondola - ty potahy se mi právě líbí 🙂
Adamex classic taky moc hezký..

martasl
29. lis 2009

mirundo-koukla jsem na albíčka.krááásný fotečky.Tento kočárek se mi taky líbí,tento potah bych si taky vybrala.Ale kolečka bych odrovnala do měsíce.Ale jinak ok.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru