Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

jabera
30. bře 2010

ahojte baby!!
zdravim nove tvare, ajked, ak sa nemylsim, je tu dnes len jedna a to kkamca, ze? teda, ja mam hokej v tom desny!!! som rada, ze nie som sama, ze marti 😉

takze neviem ktora z vas 😀 ma tie uzasne saty! tusim elixia. no, su fakt naaaadherne, naozaj. moc moc pekne.

simi, neruhaj sa , kurnik! ved jak dobre vyzeras, prosim ta... ma nestvi..

evi, strasne je pekna ta tvoja tereza.. veru, ja som si tie jej oci vsimla uz davno, ma ich uplne famozne. to ma po kom? tusim aj ty mas modre, ale nemas az take pekne 😝 ale ne, to moze byt proste tym, ze na miminu viac vyniknu...

no a uz zas nic neviem... strasne moc tu toho je a ja nestiham.

adri, celkom urcite mozes dat samkovi cajik. nekojene deti piju caj snad aj od prveho dna... nedavala by som granulovany, ten je sladeny, ale taky cisty fenikel. len, zial, nie vzdy to pomoze v tych prdikoch nestastnych...

bartik uz je bez teplot, od dnes, fujtajbl, konecne. trosku sa vyhadzal, tak ta nasa dr. nekecala, lebo hovorila, ze sa to moze stat.... ( mirunko, marti, to je, ze sa vysypal 😎 ) ale uz je dost v poho, dokonca konecne jedol, takze snad je to zazehnane....

simisimca
30. bře 2010

Baby dakujem za rady, od zajtra zacnem davat Filipkovi cajik, kupila som dnes v tescu granulovany HIPP, je nesladeny a bez lepku, lebo mam aj normalny HIPP feniklovy, ale tam je cukor tak to mu nebudem davat.... 😉

Jaberka ty si tak strasne mila, ze dobre vyzeram, ale mam doma zrkadlo tak viem aka je realita.... 😀 😀
No to je super ze Bartik uz je v pohode, to ked uz papa tek je uplne o.k....tesim sa s tebou... 😉 😉

jabera
30. bře 2010

jej, tak to ty si sa pytala na cajik? vidis jak som blba? ja ze adrika..
jo a mne sa pacis 😎

simisimca
30. bře 2010

No ved vravim jaber ze si strasne mila....vzdy mi zlepsis naladu... 😀 ...Jo a opatujem kompliment...aj ty vyborne vyzeras... 😀 ....ale zasa nebudme skromne, vsetky sme tu krasne... 😉 😉 😉

jabera
30. bře 2010

hhahahhaha, to je fakt dobre, to je jak z nejakej antichudnucej skupiny, ze my si tu vypravame, ake sme kocky... 😀 😀

jabera
30. bře 2010

raz som videla taky dokument a tam bol parik, kde baba bola fakt obria a ten jej manzel ju cielene vykrmoval, lebo, ze jeho to strasne vzrusuje, ked je taka hrozitansky tlsta a pacilo sa mu to sadlo, jak na nej veje... no ja neviem.. ked vynecham zrdavotnu stranku, tak fakt nechapem, ako sa to niekomu moze pacit!? a este vzrusovat.. ja sa teda vobec nevzrusujem, ked sa vidim v zrkadle... skor sa trosku hnusim 😖

evuse
30. bře 2010

Ahojte.

Eiixia, ano, bubínek s tamburínou jsem jí koupila dobrovolně 😀 , ona si s tím zas tak často nehraje a není to moc hlučné. poslední dobou si spíš vezme lžičku a "vaří" v tom 😀

Simisimca, já taky nekojila, ale dokud je na mlíce, tak další pití není potřeba. Jen kdyby byly velký horka, tak dej vodu, nebo slabej feniklovej čaj, ale voda stačí, lepší je nezvykat na to, že všechno musí mít chuť. Já to začala dávat až když v létě byly opravdu velký horka a pak když jsme začaly přikrmy. A vždycky pila málo i teď jí to musím nutit.

Mataa, já otěhotněla s 90kg a pohyby jsme cítila asi od 18tt, ale jen v leže a to několik týdnů jen v leže. Tak si dej něco sladkýho, nějakou kalorickou bombu, chvíli počkej a lehni si na záda a uvidíš, jestli to mimčo probere k činnosti, ale může to trvat dýl, než něco pocítíš, tak zkus vydržet. Nebo ho přes špíček trochu pošťouchni 😉

Ptjile, já měla v prvním těhu taky cukrovku, držela jsem dietu, v diaporadně mi pujčili glukometr a těhu probíhalo naprosto v pohodě, tak se neboj 😉

Awalancha věř mi, že při porodu ti bude uplně jedno, jak se na tebe kdo kouká, že máš špeky, budeš mít spoustu jinech starostí 😀 . A z porodního lůžka jsem se tak napůl přesunula na to vozící lůžko, napůl mi sanitářka pomohla. A na pokoji jsem si už z toho lůžka na klterém mě přivezli normálně slezla a přesunula se na postel. Dokonce asi za hodinu jsme se šla sprchovat . Neboj, oni jsou na to zvyklí a prostě ti nějak pomůžou.

Zuzko, proč mám pocit, že pořád kupuješ nové a nové kočíky? 😀 😀 😀 Nebo se mi to jen zdá 😀

evuse
30. bře 2010

Pocahontas, taky mě napadlo, jestli ho nebolí bříško, nebo mu není horko, neškrtí nebo neškrábe ho oblečejní atd. Krmíš ho z lahvičky? Já bych řekla, že Tereza se začala takhle ofrňovat nad prsem po tom, co jsem jí místo ze stříkačky začala dávat mléko v lahvi. Párkrát mi potáhla z prsa a vyplivla ho a začala řvát.

Jaber no to víš, že má oči po mě, modrý a velký. Ale má je mnohem hežčí, to máš pravdu 😀 .

zuzkaaaa
30. bře 2010

evka ten kočík čo som dávnejšie spomínala som nekúpila zatial jazdíme s buginou ale niekey mám chuť ju hodiť o stenu minule som sa zasekla anevedela prejsť ani malý kamienok, sakra má otrasné kolesá a teraz chodíme dosť často na dlhééé prechádzky a do záhrady a tam nie je riadne cesta ale šuter tak je to na nervy

čo som dala fotku tak tento používame

zuzkaaaa
30. bře 2010

ty koky baby sory za preklepy

evuse
30. bře 2010

Já mám golfky taky Graco Mosaic a celkem nemám problém, má vepředu dvojitá kolečka. Používali jsme ho loni v létě a na nákupy. Ale přes zimu a ještě teď jezdíme ven ve velkém Baby Welt oregon. Ale už ho asi uklidím.
Do terénu potřebuješ kočár s velkými kolečky a určitě ne otočnými.

jabera
30. bře 2010

zuzi, je dost dobry teda.. ale tie 3 kolecka, nebudes mat tiez problem v terene? nie je toto skor na cesty? fakt neviem, ale mne sa zda, ze najlepsie na teren su 4 velke kola... ale mozno mam nedostatky vo vedomostiach..

evuse
30. bře 2010

No Jaber, Zuzi já si to myslím taky, že 3 kola nejsou do terénu. Zjišťovala jsi si to třeba v diskusi, nebo v obchodě, abys nebyla zase zklamaná

zuzkaaaa
30. bře 2010

diky za radu baby ja som mala predtým 3 kolku a bola super do terénu, ale asi to závisí od značky, však ak pôjdem kupovať tak sa aj tak popítam predajcu ale to až ked dostaneme pôžičku tento týždeň alebo budúci by sme už mali vedieť rozhodnutie,
manža už spí od pol8mej a aj sofi manžela musím zobudiť pred pol nocou ide na cestu do košíc a okolia tak v noci vyráža dúfam nezaspím do vtedy 😀

pocahontas35
30. bře 2010

a opat som tu 🙂 momentalne je pri malom muz, takze si mozem pisat, lebo nekrici. Baby neverili by ste, malemu som vravela, ze pride tata domov a ideme von, a zacala som ho obliekat, uz pri obliekani zaspal, vonku sme boli asi tak hodinku, to cele prespal, a ked sme prisli domov, potiahol este dve hodiny !!! To co cely den plakal, to teraz vecer dospaval 🙂 Uvidime, cim ma prekvapi zajtra 🙂
Uz neviem kto, ale niekto tu pisal, ze ako prejde na postel, ci nieco take, neboj pekne ta prelozia a ani nemuknu. Mna tiez prelozili a osetrovatel povedal, ze ak je spravne polozena plachta, alebo co, tak nie je problem prelozit cloveka, ale ja som rodila cisarskym a mala som spinalku, takze po vlastnych by som sa ani nedostala do postele ...
Elixia: dobre si pamatas, pribrala som 13kg a maly bol velky ..... aj mna to prekvapilo, ale nevadi, dolezite je, ze je v poriadku 🙂
Zuzka ako daleko ste s hypotekou ? Podarilo sa to uz vybavit ?
Jaberka: gratulujem Ti k vahovemu ubytku ...
A zase som na kopec veci zabudla, co som chcela pisat .. ozaj, ostatne baby, co ste sa pustili do diet, ako ste na tom ???
Ja som si povedala, ze mojmu mlieku davam sancu 6 tyzdnov, aby som si nevycitala, ze som nespravila maximum, a ked nepride, tak potom idem aj ja na nejaku rozumnu dietu ...

hanula83
30. bře 2010

Simi, my jsme dávaly čají zhruba od jednoho měsíce. To jsem už nekojila a měla jsem obavy, jestli budou mít dost tekutin, tak jsem s ním začala... Dávala jsem ho třeba jednou dvakrát za den tak hodinu po jídle. Kdybych dala před jídlem, tak by mi to nevypily... Je to čaj od Hami "pro dobrou pohodu", hrozně jim chutnal a máme ho dodneška. Ale teď už moc čaj nepijí, spíš jim teď čajem dávám zapít mrkvičku, ale za den vypijí tak max. 50 ml... Jinak na prdíky pomáhal ten fenyklový a na zácpu heřmánkový... Tyto dva by ale samotné nevypily, doktorka nám poradila fintu. Udělat klasický čajík, vyluhovat ho a do něj dát klasickou dávku Nutrilonu nebo co máš. A vypily vše.

hanula83
30. bře 2010

Holky, jak jste se tu bavily o tom, jestli ti "lapiduchové" přenáší z lůžka na lůžko.... Nooo já teda vůbec nevím, jak mě kdo přenášel, poněvadž jsem měla císař v celkové narkoze a vzbudila se až mě vezli na JIP těsně po operaci... A popravdě, raděj to ani vědět nechci, určitě mě muselo přenášet tak deset lidí 😉))))))).. A pamatuju si, že když jsem byla na "operaci" s palcem, tak jsem šla do nemocnice s tím, že mi to udělají ambulantně, měli mi tam dát šroubek, protože jsem ho měla blbě zlomený... No ale přišla jsem tam, normálně se převlíct do andělíčka, a sestra mě vezla snad přes celou budovu přes několik pater až na operační sál. Upozorňuju, že mě fakt vezla na tom lůžku. Říkala jsem, že přece můžu dojít, aspoň ke dveřím, ale nenechala mě, prej jsou to předpisy...

hanula83
30. bře 2010

KKamca, zdravím... no tak to jsi se asi musela koukat na nějaké jiné fotky, já měla XL tak při 80 kg, a kde ty časy jsou..

elixia
30. bře 2010

zuzka, ja sice prakticke skusenosti nemam,ale tiez sa mi zda,ze trojkolka nie velmi do terenu..mozno este ak ma dost velke kolesa. Ja osobne im neviem akosi prist na chut 🙂

Pocahontas, tak to si uz vlastne na pred-tehotenskej vahe nie? Alebo este aj menej mozno... Ja ma dost obavy, zacala som 4.mesiac a uz 4 kg...som dufala ze to pojde pomalsie,kedze mam uz take dobre zasoby 😀

jabera
31. bře 2010

ahojte, dnes som vratnik 😉
tak sme spali sami, som slamena vdova az do piatku, docela si to uzivam 😅

baby, nebojte sa toho prenasania, hlavne si nic nepredstavovat, ze kde mi co je vidno a podobne, to by clvoek umrel hanbou... ved oni vlacia aj velkych chlapov, ked su po operacii... mne teda po porode na vozik pomohla PA a boris a do postele tiez, tak ze ma pridrziavali...
jaj, neviem, kto spominal velmi nizky tlak, ( lji? erika?) boze jak som skleroticka a leniva si to nalistovat... no, ja osm mala tiez strasne nizky tlak a mne povedala gyndoska, ze ak osm bola navyknuta na kavu, co som bola, tak, ze si mam proste jednu - dve denne dat.... nescu.. ja som proste kavovala stale... dokonca v porodnici mi pchali kafe, lebo som mala strasny tlak a nesmela som ist ani do sprchy 12 hodin po porode, to bolo desne..
baby, ja som vcera ostrihala barta....

luci.kon
31. bře 2010

Ahoj holky , tak sem včera zjstila, ze se mi klube moudrák, co víc si přát 😒
jinak kočárky mám taky radši se čtyřmy koly, pokud možno co největši a nafukovací, tříkolky mě docela odrazujou, připadajími nestabilní, ale je to věc názoru.
holky čím ste si mazaly bříška v těhu? je lepší krém nebo olej, já se zatím mažu těhu olejem od saloosu, je úžasnej mám pak krásně jemnou kůži, ale jestli to bude splnovat to co má to nevím. tak kdyžtak dejte tipy ráda si nechám poradit. 😉
snažila jsem se vás dočíst, ale když už jsem chtěla psát tak jsem zapoměla co 😒 tak pa a hezký slunečný den všem 😀

jabera
31. bře 2010

luci, asi si maž tym, co je tebe milsie... jak som si to tak omrkla, ked mas popraskat, aj tak popraskas a ak mas pruznu kozu, vydrzis... ja som bola predpraskana z minulych cias, tak som mala to stastie, ze mi ani jedno strie nepribudlo.... a mazala som,a le tak nezodpovedne a len obcas normalnym pletovym mliekom...
inak, ten zub... no uf..

tu je moj ostrihanec malinky...
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/jabera/album...

pocahontas35
31. bře 2010

Ahojte,

Jaberka, maly je nadherny a velmi pekne si ho ostrihala ... je strasne zlaty 🙂

Eli: ano, uz som nad pred tehotenskej vahe, vlastne o 2 menej, ale kedze som dost velka, mam z coho zhadzovat 🙂

mirunda
31. bře 2010

čaute kočky moje

Jaber, Bartik je hezounkej.. taky mi hodně lidí říká, kdy Lilču ostříhám, ale nějak se mi do toho nehce..

Dneska jsme měli jen na hory, ale jedem až zítra, tak aspoň nemusím balit 🙂 Ale vůbec se mi nikam nechce, je tam zima a na horách hafo sněhu, aspoň bude Lili na čerstvym vzduchu.. tak to tu chvíli přežiju.. hlavně jedem na to místo, kde bude svatební hostina, tak si to tam aspoň naplánuju a spočítám místa a tak.. jo, dala jsem na FB nějaký fotečky z příprav, tak se jukněte.. 🙂

jabera
31. bře 2010

adri, vdak za pochavlu 🙂

mirunko, aj tebe.. a preco sa ti neche na hory?!? ja by som okamzite sla.. nemas sancu trosku lyzovat? ze by kuba postrazil? idem kuk fotos hned!

elixia
31. bře 2010

Jaber, Bartik ma krasny kukuc 😀 ale aj vlasky,vyzera ako uuuplne neviniatko, viem si predstavit ze ked nieco vyvedie a potom na teba hodi taketo okale tak sa ani hnevat nevies 🙂

Ten nizky tlak som spominla ja, prestala som pit kavu ked som zistila ze som tehotna,ale hlavne kvoli tomu ze prestala chutit..no ale po sobote si kazde rano dam jednu,sa nepotrebujem sklatit niekde na ulici alebo sama doma ked som..

Pocahontas,ale tak potesi ze uz tolko odislo,nie? 🙂

Luci, ja som si kupila taky bio-olej, specialny proti striam, tak uvidime..tiez som tu uz riesila ci to pomaha a baby ma 'ukludnili' ze ak to popraska, tak mi ani svatena voda nepomoze 😀 😀 Uz ich mam dost aj teraz, tak snad sa vela dalsich nevytvori..Inak, myslim ze Weleda olej je celkom odporucany co som citala nejake fora...ale zatial som neskusila, caka ma uz doma kupeny,tak vyskusam tiez..

martasl
31. bře 2010

ahoj holky-to máme teda pěkně hnusně.u nás prší a fouká.byla u někoho ta vichřice,co hlásily že má být v noci??já o ničem nevím.

jaber-teda,Bartovi to fakticky sluší,vypadá tak dospěle-prostě starší než je 😀 A řekla bych,že je víc na tebe,co?? 😀 😀

zuzi-s kočárkem záleží na tobě.ale tady na koníkovi jsou i diskuze o kočárkách,jsou tam snad rozebraný všechny značky-tak jukni a zapoj se.určitě se tasm toho hafo dovíš,výrobce nebo profejce ti nic špatnýho o koč.neřekne 😲 Ale já osobně jedině 4kolku klasiku-máme v obci i u baráku horší terén. 😠

pocahontas-tak hlavně,že seSamko zklidnil,to bylo ještě asi zvykání na domov 😀to víš,v bříšku je nejlíp 😀 😀

miru-jdu juknout na fotečky 😉

jinak na mimi se stále bezúspěšně pracuje ☹

mirunda
31. bře 2010

Jaber, nechce se mi, že je tam zima, hodně lidí.. sněhu je tam tolik, že ani neberem kočárek, Lilču budem vozit na saních.. víš, já nemám moc ráda to místo.. je to chalupa skoro u hranic, žádná civilizace, žádný obchod, žádný signál.. ani farmu si tam nezklidim a já blbá musím pozítří zklidit melouny 🙂 Takže budu muset někoho poprosit 😀 Nevím, na co jsem myslela, když jsem je sázela.. 😀 Prostě se tam nedá dělat nic jinýho, než chodit na procházky, celý dny.. lyžovat se tam taky dá, ale je tam takový debilní kopec - spíš pro děti.. ale já se rozmazlila Alpama 🙂 Kdyby tam jel někdo třeba z kamarádů, ale takhle - jedou tam spíš známý Kubových rodičů - mají sice taky děti, ale jsou věkově jinde než já, takže nic moc.. ale Kuba tam jezdí od malička, má to tam moc rád.. ale jinak myslím, že všechno je o lidech - takže na tu svatbu se tam těším.. 😉

martasl
31. bře 2010

miru-tak jsem jukla na fotečky.no teda,připravuješ se důkladně 😀 svíčka super,taky jsme ji měli,než nám ji Katka našla a ožužlala,hrozně se jí líbila.tak jsem svíčku moooc dobře uklidila,že jsme ji už nenašli.na šaty jsem teda hoooodně zvědavá.koukála jsem,že to budeš mít asi do oranžova,trefila jsem se??myslím stoly a výzdobu 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru