Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

mirunda
16. čer 2010

Marti, moc ti držím palce! A kdy máš dostat ms?

Eri, výborné zprávy, uz to máš opravdu za chviličku.. máš strach? 🙂 Jako poprvé?

martasl
16. čer 2010

miru ahoj-ms mám dostat 22.6.,původně jsem psala 21.6.ale asi neumím počítat.ale 1 den už je detail.svatba bude teď o víkendu??vím,žes to psala,ale má hlava děravá.......

mirunda
16. čer 2010

takže to je příští týden, budu na tebe myslet, moc bych ti to přála 🙂

Svatba je příští sobotu, 26.6., ale za týden ve středu už tam jedeme, máme to asi 150km od Prahy, takže to spojíme s dovčou 🙂 Teď v sobotu tam vezeme první várku zásob - sudy piv, vína... bude uplně narvaný auto 🙂 Já se tak těším.. včera jsem byla na poslední zkoušce šatů, tak hrozně mi slušej 😀 😀 Vim, že samochvála smrdí, ale tohle mi fakt seklo 😀 Je tam hrozně špatný signál, ale na koníka se snad dostanu a dám vám echo a zkusím stáhnout aspoň jednu fotečku a dát jí sem.. ale to je ještě víc než týden ;)

martasl
16. čer 2010

miru-a nešlo by víc foteček než jednu??se nedivím,že se nemůžeš dočkat,taky bych se hned znovu vdávala.teď jsou tááák krásný šaty-to za mích mladých let nebylo ☹ 😠

mirunda
16. čer 2010

jo, je opravdu obrovskej výběr, já mám princeznovský, s vlečkou, nabíraný... náááádherný.. o takových jsem vždycky snila 🙂 Uvidím, jak to tam bude s netem, není tam ani signál na mobil a net tam jde hrozně pomalu, tak nevím, co se mi podaří nahrát.. 🙂 Ale pokusím se co půjde, ju? Taky se budu chtít pochlubit 🙂

erikahla
16. čer 2010

No babulky,
manzel bude pri porode. O opaku nechce ani pocut. Bol aj pri prvom a ziadnu traumu z toho nemal a nema. Tesi sa na svojho maleho pokracovatela - u nich v rodine to bude 1. vnuk, inak maju 3 vnucky. Uz sa "obavali", ze ich rod vymrie 😀 😀 😀 Kazdopadne chce ist so mnou a byt pri tom, ked sa maly prvykrat nadychne a rozplace. Uz teraz ma to dojima. Ach tie hormony. Ale je to krasny pocit, prezit tu chvilu spolocne. Kto to zazil, vie o com hovorim 😉
Co sa tyka strachu, tak ten zacinam mat - a poriadny. pripadam si ako v premiere "Tenkrat poprve" 😅 😅 😅 Snad to zvladnem statocne a bez vaznejsich "bojovych poraneni a strat". Hlavne nech je Samko v poriadku !!!
Merti neboj, aj ja som si kazdy mesiac myslela, ze uz tentokrat urcite som tehu a vzdy to bola len jedna /. Ked som ochorela a bola som na ATB v novembri (okrem ineho na moje narodky), strasne ma boleli prsia a test bol negativny. Este aj 2krat potom bol negativny. No vidis,a uz v tom case som bola realne tehu. priroda si s nami poriadne zahrava. Ale kto nehra, nema sancu vyhrat 😉
Miru, straaaaasne mooooc ti drzim palce, aby to vyslo podla tvojich predstav a budem sa tesit na fotecky 🙂

martasl
16. čer 2010

eri-tak to máš zlatýho manžela.můj nebyl u žádnýho porodu.u prvního byly vánoce a chřipková epidemie.u druhýho porodu se vymluvil,že musí hlídat Katku a že raději vymaluje.jo vymaloval a já asi měsíc na to,jak jsem vylívala v kuchyni vaničku po koupání,tak jsem ze sporáku shodila hrnec s omáčkou přímo na zeď.tak maloval ten kousek znovu.jo,ten strach bude vždycky.hlavně obavy z toho,aby vše proběhlo bez komplikací a mimi bylo zdravé.ale ten okamžik,kdy to mrně vytáhnou a ukážou ti ho-nepřekonatelnej.normálně mám v očích slzy.....

martasl
16. čer 2010

holky,koukněte na tyto stránky.jsou bezva,úžasný nápady a šikovní lidičky.brala bych všechno 😅 😅
http://www.fler.cz/flerbox

luci.kon
16. čer 2010

Marti držím palce, i u nohou 😉
fotečka Páji, snad tam něco uvidíte, já to viděla hned, ale to asi proto, že jsem ho před tím viděla na UZ 🙂

zuzkaaaa
16. čer 2010

baby dnes sme oslavovali zajtra má Sofi rok, na facebook som hodila fotky

mirka už sa strašne teším na fotky 😀

martasl
16. čer 2010

luci-jéééééé.koukám,že si asi zrovna tleskal,ne?

zuzi-jdu na fb kouknout na foto.

martasl
16. čer 2010

zuzi-malá je úžasná.to je u vás doma??máte pěknou podlahu.v tom oranžovém tričku je babička??štramajzna 😉 Sofinka má krásnou sukýnku.ten stolek,co dostala je bezva,ještě jsem to neviděla?jaká je to značka?cenu asi nevíš,že?a co jste Sofince podarovali vy??

martasl
16. čer 2010

už jsem si všimla-fisher price.

zuzkaaaa
16. čer 2010

marti áno u nás doma podlaha je pekná ale hrozná každá omrvinka je vidno každý malý škrabanec, v oranžovom je moja mamka a v tom bilem je moja babka 😀 a ja tam nie som 😒 nosila som na stôl ´, potom nosila preč zo stola a fotila...
pozerala som na nete dala som na fb aj link na tú stoličku 😀

zuzkaaaa
16. čer 2010

jaj a k darčekom dostala toho viac ale čo som jej kúpila tk hned som jej to aj dala dostala bábiku, upratovací servis hračku lebo mi stále berie metlu 😀 oblečenie jaj a dovolenku 😀 😀 😀 môžem sa na ňu vyhovoriť kedže to vychádza na ten istý čas 😀

martasl
16. čer 2010

tak to měla určitě Sofinka z dárečků radost,že?a co stoleček,je z něj nadšená??mě se hrozně líbí.a cena je taky slušná.

mirunda
16. čer 2010

ahojte, Zuzi, proč to slavíte den dopředu? Sofinka je krásná, je z ní už velká slečna, to není možný 🙂 Btw:koupili jsme Lilince k Vánocům taky takovej stoleček od Fisher Price, ale jinej, bez sezení a bavilo jí to chvíli :( Třeba tak čtvrt roku, než si ohmatala všechno co jde a teď už tam něco zmáčkne jen když jde kolem 🙂 Ono je omrzí fakt uplně všechno, to je k vzteku 🙂 A stejně je nejvíc baví to, co používáš doma - třeba pořád mi bere mobil, dává si ho k uchu a říká: halo halo halo halo 😀
Normálně začíná fakt mluvit, začíná opakovat, co říkáme my, umí toho tolik.. 🙂 Já vím, že je to normální, ale mě to přijde tak hezký, když jí řeknu, ať ukáže kde má pupík a ona si vykasá tričo a sahá si do něj 😀 Fakt za chvíli nám tu bude mektat první přes devátý, je prej stejná jako já, takže se mám na co těšit 😀

jéé, já se rozepsala, tak už mlčim a jdu spát 🙂

mirunda
17. čer 2010

jé, holky, já se zapomněla pochlubit, že se nám vyklubal 7. a 8. zub - dvojky dole 😉

zuzkaaaa
17. čer 2010

mirka oslava sa konala deň pred lebo dnes nikto nemá čas všetci sú v robote robia na smeny a v piatok ešte potrebujeme pár vecí vybaviť nakúpiť a pobaliť a v sobotu večer vyrážame

martasl
17. čer 2010

miru-tak to Lilince gratuluju.a proběhlo klubání v klidu?čistí si je ráda?naše holky to docela bavilo,jen nechtěly moc pastu.

mirunda
17. čer 2010

Marti, já ti nevím, tak před měsícem měla asi 3 dny jenom horečky, tak třeba se tam připravovaly, nevím.. ale rozhodně že by byla vyloženě několik dní opruzná, to ne.. a zoubky si čistí hrozně ráda, čistila by si je furt, ale právě jen když jí tam dám pastu.. :D Vyskočí si na stoličku pod umyvadlem, vezme do každý ruky kartáček, má dva a začne hulákat, ať jí tam dáme pastu 🙂 Je rozkošná.. A normálně, teď jsem jí poprvý viděla, jak slejzá schody dolu.. nahoru umí už dávno, ale dolu jsem jí tak nějak nezkoušela.. a myslela jsem si, že se jako otočí a bude dolu slejzat pozadu, ale si to dala rovnou popředu 🙂 Je to moje šikulínka 😵

lji
17. čer 2010

poctivo si vás vždy prečítam a idem preč... tak aspon marti stále ti držím päste a ani som neprestala 😉

mirun teším sa s tebou a dúfam že to bude pre teba ten najkrajší den v živote (teda druhý po narodení malej 😅 )

luci.kon krásna fotečka-to je také milé pozerať sa na to čo to tam vlastne v tom brušku rastie 😀

martasl
17. čer 2010

Iji-díky,tak hlavně abys ty pěsti pak rozevřela 😀 😉 to prostě musí vyjít a basta.

zuzkaaaa
18. čer 2010

baby ked sa niečo sere tak poriadne, otcovy sa stratila vlastne mu ukradli peňaženku s 400eurami a všetkými dokladmi.... práve išli nakúpiť nejaký stavebný materiál, ja sa len toho bojím, aby sa mu niečo nestalo lebo on vie byť hneď na nervy a raz dva dostane druhý infarkt jaaaaaj

zajtra cestujeme a ja ešte nič nemám zbalené ešte pred chvílkou som doprala ale to sa mi sotva usuší do zajtra 😒 kedže je otrasné počasie za chvílku bude riadna búrka, len sa toho bojím aby aj v chorátsku nebolo takéto počasie 😲

marti moc držím palce aby ti mrcha nedorazila!
ešte večer nakuknem, ale ako vidím veľa už ani vy sem nechodíte, mirka žije svadbou, maminky sa starajú o svoje deťúrence a ostatné pracujú 😉

lji
18. čer 2010

zuzka tak to je fakt dosť nepríjemné 🤐 chudák. zlodejík sa bude mať chvilu dobre len dúfam že ho bude riadne hrýzť svedomie 🙄

a to čo sa neusuší šup do igelitky a dosušiť po ceste alebo preprať tam v rukách a tam usušiť. (s takýmto stavom mám veeeľmi dobré skúsenosti 😅 😕 )

marti pekne si napísala - to proste musí vyjít a basta!! a keď nie, tak všetko zlé je na niečo dobré....

baby minulú noc som dostala kŕč do nohy-taký silný že som taký nikdy v živote nemala a ani tak dlho.... až som ujúkala od bolesti a viete čo ma pri tom napadlo? bože ako ja porodím... ale chytila som mužovi ruku a to pomohlo-dúfam že bude papať vela vápnika aby som mu pri pôrode rúčku nezlomila 😅

martasl
18. čer 2010

zuzi-teda to naštve,hlavně ty doklady. 😠 😠 😠 No Zuzi,já sem chodím dost často,a počkejte,až budu těhu!!to si počtete 😀 Kamarádka z práce-ukrajinka se teď vrátila z Černé Hory,říkala,že tam bylo už pěkně a vykoupali se i v moři.takže neboj,počasíčko vyjde 😉

Iji-tak to řekni doktorovi.myslím na křeče dávají hořčík,ne??

zuzkaaaa
18. čer 2010

No baby už som dobalila som zvedavá ako sa pomestíme v aute máme 1 veľký kufor jeden malý kufor a jednu cestovnú tašku 😀 a karton miralky a džusu 😀 ale zas berem malej dosť vecí aj nejaké výživy jaj a ešte aj kočík 😀 😀
už ma to chytá už by som išla teraz hneď 😀 ešte zajtra budeme celý deň doma len som už chcela mať nabalené a zajtra veget 😀

Iji aj ja som mala dosť čaté krče v tehu ale mňa nenapadlo to spomenúť dokimu 😅

lji
18. čer 2010

ale tak to bol iba jeden kŕč to by nevadilo. práveže sa čudujem že nemávam už vôbec kŕče, ale ide o to že bol fakt nenormálne silný a mňa hned premkol strach z pôrodu 😀 už to začínam moc prežívať... malej každý večer hovorím nech mi prepáči všetko ako sa k nej budem správať po pôrode 😀 všetci hovoria že sa naučím ale aj tak mám strach. na bábike sa nebudem učiť-podla mna to je blbosť-bába je tvrdá, pevná, nekaká, neplače.... a na iných deťoch-no samozrejme že som už prebalovala, obliekala, starala sa o bábatká 😀 ale vždy som bola prichystaná zavolať jeho/jej maminku keby k niečomu došlo... ale teraz mám byť tou maminkou JA!!! to je brutus....

zuzi začínam ti silno závidieť 😅 😀 ale samozrejme v dobrom. nech vám to vyjde... aj jaby som hrozne chcela niekam takto vypadnúť...juuuj.... ja sa k vám už nemestím? 😀 😀

zuzkaaaa
18. čer 2010

lji aj by si sa zmestila aspoň by si mám malú postrážila 😀 😀 😀 😀 😀
a ten stres úplme chápem ja som sa strašne bála pôrodu a aj tak to dopadlo 😕 😅
idem skúsiť malej ostrihať nechty strihám v spánku inak nedovolí dúfam, že sa nezobudí 😀

mirunda
18. čer 2010

ahojte, já sem taky nakukuju pořád, ale nikdo sem nic nepíšete, tak si říkám, že lítáte s dětičkama venku, že je pěkně (dneska teda nebylo).. před chvílí jsme se vrátili z kamarádovi svatby, měli to moc pěkný (ale já to budu mít hezčí 😀 😀 😀 ), ale jsem ráda, že jsem se jukla, jak to třeba může probíhat 😅 Vůbec o tom nemám páru 😖 Ale nervozní stále nejsem, jediný, co mě trápí je, že nevím, co dám Liliance na hlavu - uháčkovala jsem bílou čepičku, ale chtěla jsem nějakou čelenku, tak jsem myslela, že koupím nějakou obyč a potáhnu to stejnou látkou, co nám zbyla z Kubový vestičky - že by jako ladili 🙂 Co myslíte?
Omlouvám se, že pořád žvatlám o svatbě, teď tím opravdu žiju 😀

Marti, kdyby to náááhodou vyšlo až za měsíc, ber to tak, že ten největší pupek nebudeš tahat v zimě, ale už na jaře 🙂 Hlavně sem písej, budu to tu sledovat jak detektivku! ;)

Zuzi, a jak jedete? Autem? Určitě budete mít hezky! A na jak dlouho jedete? Možná jsi to tu psala, už si nepamatuju ;)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru