Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

inngrid
5. čer 2014

@martinjasen Ahoj ahoj - tak prebehlo hlasovanie viaceré sme zato, aby to ostalo na modrykonik.sk - ďakujeme

inngrid
5. čer 2014

@cecilka88 ahoj ahoj mne tažko posudzovať kedze idem riešiť prevé mimi ale myslim si ze je to velmi induviduálne - ja sa dokonca stretavam s nazormi že je aj rozdiel či je chlapec alebo dievčatko moja mamina pri prvom pribrala 22kg pri druhom 14kg a pri tretom -7 kg schudla prvé dve boli baby takze to tazko fakt myslim si ze váhu máš uplne peknú a zdravu tak toho sa drz a ze mimi je v poriadku 🙂


@trnafcanka neboj nič my baculky niektoré az tak vela nepriberáme ja som zatial pribrala 6kg I ked je Pravda ze ešte take 2-3 kg teraz čakam kedze ma čakajú najviac priberacie tyzdne 🙂 ale učite sa tým nestresuj 🙂

inngrid
5. čer 2014

@wimisci určite jej to povedz aby ti pozrela mimi utz - u nás v julovkach jedna maminka pisala ze jej staršia dcéra asi tak v 5 mesiaci nestastne skočila na bruško - tiez mala bolesti utekala na pohotovost a ze sa jej začala placenta odlupovat stat sa môze dali jej infuzie bola par dni v nemocnici a uz končí 8 mesiac a všetko je v poriadku ale lekarka jej povedala mamička dobre ze ste prišli takze radšej nech ta pozru to určite

@valentina32
@ynett inak toto s tou vineou som počula to je haluz 🙂

ynett
5. čer 2014

@valentina32 jasné, dala som si métu že do dvoch mesiacov to budeme skúšať, bo písali že aj neprisávajúce dieťa sa dokáže prisať v 4-8 týždni. ak to potom nepôjde tak už kašlem na to🙂

ynett
5. čer 2014

@inngrid no že vraj hroznový cukor či čo to v tom je to spôsobuje🙂 ale že vinea je už dosť umelá že lepší je priamo mušt. tak ked zoženiem Matyšáka tak skúsim🙂

inngrid
5. čer 2014

@ynett aký must normalne vinny must ? to ja ani neznám 🙂

inngrid
5. čer 2014

@ynett dobre dobre 🙂

inngrid
5. čer 2014

@ynett to kolko toho denne budeš pit nie ze dieta opijem 🙂

martinjasen
5. čer 2014

Od tohto momentu je diskusia iba na modrykonik.cz.

ynett
5. čer 2014

@inngrid to by malo byť nealko, takže môžeš veľa hihi

ynett
5. čer 2014

@martinjasen @inngrid nemalo to byť podľa hlasovania na modrykonik.sk?:-) či?

valentina32
5. čer 2014

@martinjasen myslim ze podla hlasovania by to malo byt na Sk

mesiacik2924
5. čer 2014

cav babule...ja som pri druhom tehot.pribrala 16kg a to sa mi maly narodil z pv 4140g🙂 a co sa tyka toho kojenia kojila som obidve deticky a este stale kojim drobec ma teraz 4mesiace....🙂.nechce sa mi to citat cele ale kvoli comu sa ma pit hroznovy must???jak sa mozem opytat???🙂

ejdzi
5. čer 2014

@ynett tak to potom nestaci jest hroznovy cukor? Tak ma napada, ze v tom pripade, ja mam idealny termin, koncom augusta, zaciatkom septembra bude hrozno, tak dojdem domov z porodnice a hura k susedovi do vinohradu 😀
Ja som tiez skusala dva mesiace. Tak sa drz, sama som zvedava, ci sa to rozbehne, kedze som si tym tiez presla.

domca89
5. čer 2014

Ahoj holky, v úterý jsme byli na UZ a čekáme chlapečka. 😉

pt1981
5. čer 2014

@domca89 moc gratuluju k chlapíkovi a hezky oba papejte, aby jste byli silní a zdraví 🙂

domca89
5. čer 2014

@pt1981 Neboj, od chvíle, co to budoucí tatínek ví, machruje a dává na nás pozor. Skoro tchýně dnes otrhala první domácí jahody a poslala je všechny mě, prý pro malého Honzíčka.

valentina32
5. čer 2014

@domca89 gratulujem k chlapcekovi🙂

wimisci
5. čer 2014

@ejdzi
@ynett
@pt1981 Ahojte moje zlate. Tak prý jsme v pořádku, že pokud mě nic neboli tak neni proč se stresovat ;) pak od Dr. jsme si pěkně zacvičily takovy kilasek jsme šlapaly kopec domu 😀 jsem cela mokra, a vzpominala kde jsou ty časy, kdy jsem ho vyběhla a ani se nezadychala a teď to je hrůza :(

wimisci
5. čer 2014

@domca89 Gratuluji k chlapečkovi 🙂

ejdzi
5. čer 2014

@wimisci super tesim sa! Ale dobre, ze si to spomenula, takto si aspon kludna 🙂
no my byvame na prvom poschodi, a ja ked dojdem domov tak funim jak lokomotiva, mame v baraku tehulku co byva na tretom a u nas nie je vytah, tak chuda tiez funi uz na nasom poschodi, no nezavidim jej.

ejdzi
5. čer 2014

@domca89 gratulujem k chlapcekovi, manzel musi byt vo vytrzeni 🙂))))) teraz sa budes mat jak v bavlnke

pt1981
5. čer 2014

@wimisci to je skvělá zpráva 🙂, mám radost s tebou 🙂

@wimisci
@ejdzi
jojo, to zadýchávání je katastofa... Taky funím jako lokomotiva. Bydlím v prvním patře, ale pokud jdu zezadu domu, tak jakoby ve druhým.... Stačí mi jít zalít truhlíky na zahrádku a vracím se jako funící saˇn 😀

wimisci
5. čer 2014

@cecilka88 ahojik proč v těhu se zabyvaš vahou? já už jsem to vzdala příberu tolik kolik tělo potřebuje. Naše tělo totiž ví nejlip co je potřeba =) vahu řeš až po porodu a uvidiš kolik z toho bylo vody. Já čekam holčičku nejvic jsem nabrala na bocich a stehnach no teď se k tomu přídavaji i prsa. A bohužel moje velikost z xl je na xxl ☹. Ale co chlapoví se libime takové jake jsme ne? můj mi říka na opak jak se mu jdu postěžovat že je rad že má doma pořadnou babu a že čekam mimiško že teď to vůbec nemám řešít, a pak to nejduležitější že mimiško je v pořádku, a slyšela jsem že baculkam se rodi lip než vychrtlinkam =) Tak neřeš a uživej si těhu 😝

wimisci
5. čer 2014

@pt1981 Děkuji, a já taký mám velkou radost, malička nám každý den se ozve ale jen na chviličku a zbytek dne prospinka😀 teď po tom maratonu určitě zas chrapinka :-d jen říkame s chlapem aby ji to zustalo i po porodu aby tak hodně spinuškala 😀 už se moc těšíme až ji uvidime 17.6 na genetice 🙂

pt1981
5. čer 2014

@wimisci to jo, to by jsme si asi přály všechny, aby nám miminka krásně spinkaly i po porodu 🙂. Taky mě pořád dojímá, když cítím malou, jak se v břiše vrtí a bublinkuje 🙂. I když tedˇ to jsou víc takový kopance silnější, ale zatím se to dá vydržet a nebolí to 🙂. Do 17. ti to uteče, to je za chvilenku 🙂. Já jdu na gyndu 13., tak ani nevím, jestli na mě mrkne i UZ, ale asi jo 🙂

wimisci
5. čer 2014

@pt1981 Musí mrknout ne? jestli mimiško je v pořádku? Zatím mě pokažde Dr. vyšetříla UT ale v nitřně, nechapu kdy už tam se přestané vrtat a začne vyšetřovat normalně přes bříško☹

ynett
5. čer 2014

@mesiacik2924 kvôli tvorbe mlieka🙂 mám problém s kojením tak to tu rozoberáme🙂 ja už som xxl mama😀

ynett
5. čer 2014

@ejdzi akurát dnes sme boli u pediatričky, tá nám lieky na dojčenie zamietla, že nemá v to dôveru, tak musíme bojovať len prírodne. musím si zohnať ten mušt a uvidíme či pomôže.
no veru v auguste toho bude habadej😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru