Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

pattinka
7. říj 2011

@odabinka chinín v tonicu môže v prvom trimestri spôsobiť dokonca potrat ... ak sa pije veľa ... ale v tvojom prípade ... je už iba nevhodný a neprospešný - pre bábo aj trošku škodlivý 😒

odabinka
8. říj 2011

@pattinka Dakujem za odpoved 🙂 Pila som ho iba dva-tri krat a to iba par glgov, lebo mi to pomahalo ked ma palilo. Uz ho radsej nepijem, uz nejako vydrzim 🙂

pattinka
9. říj 2011

@odabinka .... to ma mrzi, že nič iné nepomáha .. ☹ nevyskúšali ste Talcid ? kamarátka vraví, že je super 😉

odabinka
9. říj 2011

@pattinka Talcid??? prvy krat to pocujem 😅 Idem si vygooglit co to je 😀

pattinka
9. říj 2011

@odabinka mali by to byt tabletky na cmúľanie - pri tráv. ťažkostiach - ako pálenie záhy , pocit preplnenia žalúdka, pri prekyslení .... a pod.

odabinka
9. říj 2011

@pattinka Uz som si o nich precitala, ale maju sa brat iba ako posledna moznost pre tehotne a tak ja ich radsej nechcem. Ja si to pretrpim, vsak to nebude trvat vecne - dufam 😉

pattinka
9. říj 2011

@odabinka určite nie večne ...... u mňa sa to skončilo, keď som sa vyvracala hodinu pred samotným pôrodom ... 😅 ...od vtedy neviem čo je to záha 😀

odabinka
9. říj 2011

@pattinka No super, tak sa teda tesim na koniec palenia zahy 😀

mima1983
9. říj 2011

Babulky, čo hovoríte na toto: http://www.cafeform.sk/cafeform-chudnutie-domov/ Blbosť, či?

pattinka
9. říj 2011

@odabinka veľa šťastia 🙂 a všetko dobréééé 😀

zuzanazuzana
10. říj 2011

ahojte....dlhsie som tu nebola....zvykam si na novy rezim......sabinka je velmi dobrucka, len ma trapi, ze moc nepribera, ale zevraj na to treba cas....este sa nevratila na svoju porodnu vahu, ved chodime na prevazenie....
co sa tyka mojej vahy, tak tesne pred porodom som prekrocila magicku 100 a rodila som ako 101 kilova....takze za cele tehu som pribrala 8 kil.....v nemocnici som nechala 5 kil a doma som zatial schudla 4 kila....takze teraz mam o kilo menej, nez som zostala tehotna!!!!!!!....takze mozno bude zo mna aj modelka....hihi....ale nie, mne by stacilo kebyze schudnem na 80 kil a som spokojna!!!!!!!!
jedinu nevyhodu ma moja nadvaha vysoky tlak....cele tehu som mala ukazkovy tlak pri liekoch a dva tyzdne pred porodom mi zmenili lieky a uz to islo....stale som mala 180/120, musela som ist do nemocnice s preeklampsiou a nakoniec som rodila s vyvolavackou o 10 dni skor.....a veru len tak tak.....uz som mala zelenu plodovu vodu. natrhnuty pupocnik.......mala bola hned na kysliku, apgarove skore mala 6, potom uz 9......cakaju nas 3 odborne ambulancie....so srdieckom, oblickou, uskom...........NIKDY NEPODCENUJTE VYSOKY TLAK!!!!!!!!!

zuzanazuzana
10. říj 2011

@odabinka mna neuveritelne palila zaha, tak som cez noc popijala mlieko....vzdy sa mi ulavilo aspon na polhodinku....a pila som ho dovtedy, kym som nezaspala!!!!!!!! no a potom som sa zobudila na wecko bud na curanie alebo ma z mlieka dobre prehnalo.......podla mna uplne nieco zarucene na to neexistuje

leeenka26
10. říj 2011

ahojte, celkom rada by som sa pridala sem k vam. Tiez som tehulka xxl 🙂) neviem sice kolko vyzim, ale asi okolo 90 kg, co je dost. Pri prvom tehotenstve som stihla pribrat len 3,5 kg, aj to len so 26tt, potom som rodila. Ale to je to, co mame my asi vyhodu, ze vela nepriberieme. Menila som lekara. Prva lekarka mi nepovedala absolutne nic. Tak teraz som zvedava co mi povie ujo doktor 🙂 no ale co uz...nemozme byt vsetci rovnaki, aky by bol ten svet nudny no nie? 🙂

odabinka
10. říj 2011

@zuzanazuzana Ale existuje!!! Porod 😀 Musime vydrzat 🙂 A mlieko som este neskusala, tak dakujem za tip, vyskusam to.

zuzanazuzana
10. říj 2011

@odabinka myslis? mna kedysi palila zaha asi 3x v zivote....a teraz po porode uz 2x......mozno nejake dozvuky....

z.vrablova
10. říj 2011

Pekny vecer, dovolte, aby som sa k vam pridala. Som prave na zaciatku tehu, uz potvrdene dr., zatial bolo vidiet len vacok, preto sa tesim len v tichosti. Tiez sa radim k xxl tehulkam, kedze zacinam tehu so 102kg.
Za poslednych 5 mesiacov som zdravym stravovanim schudla 20kg a hodlam v tom stravovani pokracovat az do porodu, ak mi to vsetky okolnosti dovolia. Pri prvom tehu som pribrala len 8kg, z porodnice som odchadzala o 10kg lahsia... 😉 Sucasne tehu to planujem podobne... tak snad sa podari vela nepribrat a zaroven nekratit babatko o potrebne ziviny.
A po porode som odhodlana boj s nadbytocnymi kilami dobojovat do zdarneho konca... 😉

mima1983
11. říj 2011

@z.vrablova vitaj medzi nami 🙂 ja som na tom s vahou nejako tak podobne ako ty, my sa zatial snazime... tak uvidím, snad si coskoro najdem // čiaročky 🙂 Inak za 5 mesiacov 20kg, to je velmi dobre! Porad ako sa k takemu niecomu dopracovat 🙂

kolacek98
11. říj 2011

ahoj děvčata,mám dotaz kd yvám řekl lékař co to bude,jsem 22tt ted a porad rika ze to nejd ejeste videt skrz mojí velkou pneumatiku na brichu,už bych to tak rada vědela,a on mi to porad rika ze to nejde videt,kdy vá to řekl lékař jestli jste taky mela nekdy nektra vetsí spicek na brichu?

odabinka
11. říj 2011

@zuzanazuzana Ahaaaa ☹ a ja sa uz tesim na koniec 😖 Prvy krat ma palilo aj v noci, ale nechcelo sa mi ist pre mlieko 😅 Ale po porode a po kojeni aspon mozeme uzit nejake lieky, tak aspon to ma upokojuje 😀

mima1983
11. říj 2011

@kolacek98 inak neviem ci na to nie je aj test, teda aspon som to videla niekde v reklame 🙂 ten test ti vyhodi ci cakas dievčatko alebo chlapčeka.... len je asi drahší a neviem či uplne stopercentný
Tu je: http://www.womansecret.sk/Test-na-urcenie-pohla... 35Eur

basimka
11. říj 2011

@kolacek98 tak ja mam plavacie koleso na bruchu a nemam problem ze by to nebolo vidno ale moje babo sedi a ma spolu nozicky nechce sa roskrocit.ale dufam ze uz na buduci tyzden to uvidim.

kolacek98
11. říj 2011

právě mě pořád říká že mám spatné akustické podminky,a on ani jako nemá snahu se podívat vubec se tam nepodívá,takže bud mi to nechce říct schvalně a nebo nevím,ale už bych to potřebovala vědet,za chvilu budu rodit a ani nevim co to je 🙂 ale ja mám dost velkou pneumatiku 🙂

sweetsuzi
11. říj 2011

@odabinka na palenie zahy som sa dozvedela od jednej mamicky skvely recept ked som lezala na rizikovom v nemocnici - ked vas pali zaha, dajte si 4-5 lieskovych orechov, obycajnych, nesupanych a do polhodky je po paleni. Najprv som tomu neverila, ale FAKT to fungovalo 🙂 teda aspon u mna. Drzim palce 😉

sweetsuzi
11. říj 2011

@kolacek98 skor sa mi zda teda ze nema snahu, lebo ja mam vsetky svoje zasoby ulozene na bruchu a s USG nikdy problem nebol. Jedina boli problemy s monitorom, lebo ta sonda ma problem zachytit kontrakcie cez vrstvu tuku. A to som bola na viacerych USG - aj na morfologickom, kde sa pozeraju organy dietata - u roznych lekarov a ani jeden mi toto nepovedal. Pre mna ani tak nebolo dolezite pohlavie, ale ci je babo zdrave.
Takze asi nebude chyba v tvojom brusku ale v lekarovi - zrejme nema n ielen snahu ale ani ochotu 😒

basimka
11. říj 2011

o tych pneumatikach sa tu mozeme bavit dlho,diktorka mi este zatial nic nepovedala na moje brucho len ja sa hanbim ze som taka obezita 🙂 ,myslim ze lekari su rozny a niektory nemaju radi ak ma zena spodne brusko velke a potom este aj pneu na zaludku,ale predsa sa teraz kvoli lekarom nezacneme rezat 😀 😀

kolacek98
11. říj 2011

jako pan doktor mi nic nerika,mu to je jedni rikal,ale me taky stve ze nejde nic videt a myslým že by to pohlaví by měl vidět,tak jasně ja svojí pneumatiku hrdě nosím už 10 let a nevadí mi 🙂

melindus
11. říj 2011

Ahojte dievčatá! som tu úplne nová a už mám na vás pár otázok 🙂 .som v 17tt a otehonieť pre mňa nebolo lahké trvalo to skoro 2 roky , no velmi nás to potešolo keď nám lekár oznámil že som tehotná 😀 . no radosť nahradil strach ktorí sa nám zdá byť nekonečný.v 16tt nám oznámili že mám pozitívny triple test , podla vysledkov mám zvýšené riziko na rážštepové ochorenia. 1:55 ale hneď som utekala na ultrazvuk a tam nám dr. povedal že nič podobné nezaznamenal. o 2 týždne ideme na morfologický ultrazvuk už sa neviem dočkať.babenky , prosím vás aké sú vaše skusenosti s triple testom?? a vie niektorá zvás čo znamená keď sa na ultrazvuku zdá že je trochu zvačšený močový mechúr plodu??

z.vrablova
11. říj 2011

@mima1983 .. dakujem... stravujem sa pravidelne kazde 2,5-3,5hod... pijem vela cistej vody z vodovodu. Strava je vyvazena na pomer bielkovin, tukov a sacharidov. Doobeda viac sacharidov, poobede viac bielkovin. Zo zaciatku som aj ratala kJ a jedlo vazila, teraz to uz mam v oku.... zatial pokracujem v tomto stravovani, kym mi to tehu stav dovoli... v podstate papam same zdrave veci, vela zeleniny, ovocia, a pod...

kludsisek
11. říj 2011

@kolacek98 jaj to spíše pan doktor potřebuje brýle, můžu tě ujistit že přes moji "mišelinku" mi muj gynekolog ve 20tt jasně a zřetelně ukázal chlapečka a zatím se to nezměnilo🙂

vierka0
11. říj 2011

@melindus zvacseny mocovy mechur pokial viem moze suvisiet s oblickami..kazdopadne vsetko ti povie lekar na morfologii..mojej dcere odchadza jedna oblicka uplne, mame multicysticku displaziu jednej oblicky, nastastie druha funguje dobre a preto aj mocovy mechur je naplneny ako ma byt..to usudzujem len z toho, ze zo stavu mocoveho mechura lekarka usudila, ze druha oblicka funguje aj za druhu..ale nechcem ta plasit, najspolahlivejsie informacie ti da lekar na morfologii..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru