Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

miskachrumka
9. únor 2012

@bbubinkaa ??????????

leniczka_brno
9. únor 2012

@miskachrumka Babyboom se mi zda, ze je posledni dva roky! Tolik tehotnych nikdy nebylo. Ale tak je to spravny... 🙂

miskachrumka
9. únor 2012

@leniczka_brno 🙂 no doba sa mení 🙂 každý chce potomka 😉

bbubinkaa
9. únor 2012

@leniczka_brno presne tak!

mercymay
9. únor 2012

@leniczka_brno alebo by som povedala ze nasa generacia prichadza do veku kedy chce babo. 🙂a z tejto generacie je nas dost, nie? 🙂)

leniczka_brno
9. únor 2012

@mercymay Tak nejak si to myslim taky, ze jeste z nasi generace - ty holky, co nemaji mimco...a tech je jeste dost a dost....tak tehotni prave ted 🙂

miskachrumka
9. únor 2012

@bbubinkaa
@mercymay
@leniczka_brno kočky tak vám prajem aby ste si tie ratolesti užili 🙂 msi to byt iné byt mamičkou po 30-tke 🙂
ale ja si myslím že aj v 21rokoch je krásne byť matkou hlavne nech je tá matka resp.rodičia zrelý a pripravený a túžia po dietatku a už nech má aj 18 či 22 či 35 🙂

bbubinkaa
9. únor 2012

@miskachrumka Miska ty mas kolko? 🙂
ano, je to v tedy, asi aspon u nas, ked nastal ten spravny cas, pre telo, dusu a vsetko s tym spojene 🙂

miskachrumka
9. únor 2012

@bbubinkaa no ja som vedela ked som čakala Dadka že som pripravená byt matkou niekto dozrieva a dospieva skor niekto neskor ako myslim že poznám ženy čo majú 33 a ešte niesu pripravené 😕 čo by podla mna už mali byt vsak kedy budu pripravene v 40tke ked budú vysoké rizika chorob ! 😔
každeho to je vlasná predstava svojho života a každej mamičke čo bude milovat svoje deti prajem aby si to plnými dúškami užila rychlo rastú deti ani si človek neuvedomí a už idú do školky ☹
ja budem mat teraz 24

bbubinkaa
9. únor 2012

@miskachrumka mas pravdu asi vo vsetkom.... moznoze mnohe z nas by chceli aj skor, ale ko som pisala, nie su vzdy vhodne podmienky, ci pratner a podobne.... ale tesime sa v 20-tke ci 40-tke 🙂))

miskachrumka
9. únor 2012

@bbubinkaa presne tak 🙂 ja som mala to štastie po tažšom dospievaní rodičia sa rozviedli v mojich 11rokoch a ostala som na všetko samana brata školu kedžeocinko zarábal aby sme sa mali super 🙂 takže som musela dospiet dost skoro a som bola štastná že nas pridelili našmu fantastickemu ockovi !
a pan božko mi zoslal dalšieho fantastickeho chlapa mojmo muža a mám to štastie že som skusila viac vztahov od svojej 15-ky a to bolo neporovnatelné a na konci 18 -ky som stretla toh oPána pravého !!a sme spolu 6 rokov máme spolu dalšieho fantastického chlapa ktorého milujeme !a čakáme druhe baby na ktoré sa tešíme akoby za to všetko mna čakalo to životné štastie skor ako iné ženy 😵 😵 😵 😵

raadyys
9. únor 2012

Ahojky ráda bych se k vám přidala 🙂 pročetla jsem celou vaší diskusi před 3 dny jsem našla na testu // zatím sílí mela bych být dnes 4+5 objednaná jsem na 20teho .. Jediné co mě děsí je má váha a kolik přiberu ☹ nynější váha 98 a než se dostanu k doktorovi obavám se aby tam nebyla 100 .-((

bbubinkaa
9. únor 2012

@raadyys uplne sa ukludni.. ja mam o 20 viac.... vsetko bude ok, jedine na zaciatku ti budu dlhsie robit sono vaginalne, lebo cez brusko nebude vidiet.,, Inak su vacsinou lekari diskretni, nekomentuju vahu. Dolezite je, ako sa budes citit ty, strazit si tlak, aby nebol vysoky.. Ja ked som lekarovi povedala, ze mam strach ze som macko PU, tak sa iba usmial a povedal, ze nie som jedina a ze mam chodit na prechadzky a nejest mastne jedla. Drzim sa toho a na zaciatku som schudla, uvidime, co bude.. Brusko mi rastie, ale vaha nepribuda.. asi papa zo mna 🙂
Tak hlavu hore, vsetko bude dobre, hlavne nech ste zdravi obaja s babatkom!! Drzim palce.
Tes sa z dvoch ciarok, je to zazrak 🙂

stardust
9. únor 2012

@raadyys no keby si pribrala do toho terminu jedno kilo, sla by si k nemu ako este poriadnejsia zenska 😀 😀 Pri vahe takmer sto je uz jedno, ci vazis o kilo viac alebo menej 😉

zitaje
9. únor 2012

@stardust ake upokojujuce slova 😀 tiez sa na to tak trocha spolieham 😝
Baby nejak ste sa rozbehli, dobre sa citate, ale ja mozem az vecer vzdy 🙂
Ja tiez nie som najmladsia, 35 mam este par mesiacov, ale zas tretie tehotenstvo, tak snad bude vsetko ok aj so vsetkymi tymi kilami.
Vecer mam dost nechutne nevolnosti. Aj teraz by som sa isla najradsej vygrcat, fuj, ale to je hnus. Tak sa asi napijem.
Uz vam vidno brucho, tehule? Ja som furt taka nafuknuta, ze vyyzeram ako v 5. mesiaci, a tom som v 8. tyzdni, no jasne tze k tomu este riadna pneumatika... no co uz.

bocinka
9. únor 2012

@raadyys neboj se, skoro tolik jsem měla při otěhotnění, přibrala jsem 22 kil a 19 nechala v porodnici, spíš se hlídej pak, já u kojení přibrala hrozně.... 😠 A ultrazvuk mi dělala normální 🙂 vaginální jen do 8 tt

zitaje
9. únor 2012

@bocinka no to je pravda, ja som prvy polrok kojenia chudla, ale potom som zacala privberat a priberala som az do odstavenia v 2,5 roku 😠 . Dopriberala som sa k vahe, s ktorou som isla minule rodit, a na tej vahe som teraz otehotnela 🙄

bocinka
9. únor 2012

@zitaje já to nabrala snad za tři měsíce po porodu, hrůůůza a drží se mě to jako klíště, předloni jsem začala v říjnu cvičit a hubnout, do března z toho bylo 16 kg a deset už mám zase zpátky 🙄 🙄

stardust
9. únor 2012

@zitaje a co sa ma vnutorne zozierat kvoli par kil navyse? Zivot je na to prilis kratky, aby sme ho marnili neprijemnostami. V prvom tehotenstve som pribrala strasne vela kilogramov, ktorych sa neviem doteraz zbavit. V podstate som to zdedila po babke, ta tiez nabrala rapidne na objeme a cely zivot zostala taka tucna. Skoro kazdy do nej hucal, ze vyzera strasne s tymi kilami, zatvorila sa v byte a uz z neho nevyliezla....ani lekar nechcel ist na prehliadku, ked zostala imobilna a mala problemy so srdcom. Nedostala ani lieky na svoj stav...v dvadsiatom storoci!!! Tiez by som sa najradsej schovala pred blbymi pohladmi zakomplexovanych ludi, ale na druhej strane...zmierila som sa s tymi kilogramami a zijem normalne. Nechcem, aby som dopadla ako moja babka...

mercymay
10. únor 2012

@raadyys hlavu hore a uzivaj si tehotenstvo, ako by ti urcite povedali vsetky babule tu na fore. V tomto momente si podstatna ty a tvoje babatko, takze rob vsetko pre to aby si sa citila dobre a malicke rastlo ako z vody. Kilogramy budes riesist potom, teraz hlavne vyhod zo suflika v hlave zlozku panika a stres a nervozita a hlavne si tam ponechaj pohodu a klud a radost zo zivota. 🙂))) A fakt to funguje, takze nam ver...:P A krasne tehulkovanie a vitaj. 😀

leniczka_brno
10. únor 2012

@raadyys Ahoj, mne delali vnitrni ultrazvuk az do 11 tt. Na screeningu pak uz brisni, na kontrole u dr. ve 14 tt taky brisni. 🙂

radun
10. únor 2012

Ahojte děvčata! Už vás několik dní čtu a jsem ráda, že taková diskuze existuje. Jinde, když si člověk musí číst, jak holčina přibrala v 28 týdnu 4 kila a už má chuděra 55,5; tak tam mi není dobře 🙂... Já jsem v prvním těhotenství přibrala přes dvacet, něco mi zbylo a teď zatím nahoře 7 kg, ale jde to teď nahoru nějak rychle 😠 Ale co naděláte - už v minulém těhotenství jsem poznala, že jsou mnohem důležitější věci než nějaká váha a s dětma to jde vyběhat mnohem snáz než u kompu v práci 🙂

aininka
10. únor 2012

Ahojte babeny, ja sa k vam pridavam, otehotnela som so 76 kg, teraz je to uz 80. Zacinam piaty mesiac. Co ma ale trapi je, ze mi nevidno brusko, teda vidno, to moje povodne, ale babatko akoby rastlo niekde skryte... Kedy vam zacalo byt vidno brusko tak poriadne? A kedy ste citili prve pohyby?
Toto je moje prve babatko. 🙂

aininka
10. únor 2012

a pozeram, ze budeme mat babatka v podobnom case, aj ja mam termin v juli 🙂

bbubinkaa
10. únor 2012

@aininka ty si tu medzi nami ako modelka :D ;) my sme ine bambulky 🙂 rastenie bruska je uplne individulane..dolezite je, ci lekar vidi vsetko co ma a ci je vsetko ok... 🙂
Ja som brusko i mala, ale teraz sa mi nejako inak postavilo... akoze tehotensky 🙂
Prve pohyby by sa zevraj mali citit od 17-20 tt, ale babmbulky XXL asi o 2 tyzdne neskor.. uvidime, napiseme si 🙂

bbubinkaa
10. únor 2012

@radun presne tak mas svatu pravdu.... dolezite je zdravie dietatka a mamicky, ak ja niekto tak apostava, ma manzela, ktoremu to nevadi, pripadne sa mu to nebodaj paci 🙂) nie je co riesit 🙂
Vsetyk nas cakaju opuchy noh, chude i bambulky a ine problemy... to zvladneme, nie? 🙂

zitaje
10. únor 2012

@bbubinkaa no presne, a dokonca ja som druhu rodila vyse stokilova a ani nohy som nemala opuchnute - ale to bol februar...

bbubinkaa
10. únor 2012

@zitaje 🙂 nas teraz caka leto..jajaj

stardust
10. únor 2012

@bbubinkaa ved nasi chlapi su stastni...s nasimi vahami, to je akoby mali dve zeny v jednom 😀 😀

aininka
10. únor 2012

@bbubinkaa ale coby, pri mojej vyske 165 cm je 80 kg dost a polovicu tehotenstva mam este pred sebou, takze ktovie, kam az sa to vysplha 😅 Do skupiny stihlych mamiciek rozhodne nepatrim...
buduci tyzden ma caka ultrazvuk, tak sa tesiiiim, mozno uz bude vidno, ci je to chlapcek, alebo dievcatko 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru