Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

mercymay
22. únor 2012

@terez24 ahojky, no ja som v 17-tom a stale vidno len to moje povodne... 🙂)) takze neviem, hadam sa to raz objavi ako tehulkovske... 🙂

leeenka26
23. únor 2012

Ahojte babulky, pridavam sa sem. Uz by som sa pridala aj davno, ale dnes ako som vyskocila na vahu a objavilo sa tam trojciferne cislo, tak som normalne depku chytila a pritom jasne, vedela som, ze sa tomu nevyhnem a pribrala som od zaciatku tehotenstva 4 kg, ale tato 100-vka ma fakt ze stve ☹ Bojim sa aj poznamok od doktorky, ktore zatial neboli, ona je inak uzasna a takisto sa bojim, ze sa moje priberanie zrychli teraz ku koncu, ja ani neviem ako to chodi, kedze moje prve tehotenstvo skoncilo v 26.tt 😢 Bojim sa toho. Boli ma chrbat, chut na jedlo velka, musim sa krotit, snazim sa jest kazdy den ovocie a zeleninu. Brucho ma uz zacina poriadne tahat k zemi a to som len v 27.tt. Som z toho na nervy.

mercymay
24. únor 2012

@leeenka26 ahoj vitaj, a podla mna ako tu uz bolo viac krat pisane, vahou sa nestresuj. Ono to priberanie je nutne, aby bolo babatko zdrave, aj ked je u kazdej baby individualne. Do istej miery to ovplyvnis sama,do istej nie, takze pokial sa stravujes normalne, myslim si ze nie je dovod na paniku. Podstatne je aby si bola ty aj babatko zdrave. A vahu ries az po porode 🙂

leeenka26
24. únor 2012

@mercymay dakujem za povzbudenie 🙂

leeenka26
24. únor 2012

@mercymay myslim ze okolo 20. tt to uz bude pekne zretelne 🙂

mercymay
24. únor 2012

@leeenka26 asi ano aj sa na to tesim celkkom...🙂 este stale zapnem moje nohavice, takze tehulkovske veci nekupujem, len poskulujem po nejakych elastakoch....🙂

d.aniela1
24. únor 2012

@lucka_1983 vubec si nelam hlavu ja zacla na vaze 95kg a ted mam 111Kg a nejak to neresim pohyby jsem citila a zatim nikdo nemel ani jedinou poznamku na moji vahu,,

mima1983
26. únor 2012

Ahojte tehulky! Mam na vas otazocku 🙂 Ako skoro ste pocitili prvé pohyby? myslim take uz kopančeky.... Lebo ja teda zatial len take šimranie, aj to nie stale, napr. teraz 3.den absolutne nic :-/ som z toho uz trošku nervozna.... Stale si hovorim ze je to asi tym, ze teda mam na brušku aj nejaky ten tuk a babatko je vseliako otocene....

beruska81
26. únor 2012

Ahojte nastávající maminky. Můžu se k vám taky přidat? 🙂

mercymay
26. únor 2012

@beruska81 ahoj, jasne ze mozes vitaj a podel sa o doterajsie zazitky z tvojho tehulkovania. 🙂
Inak prajem vsetkym tehulkam pohodovu nedelu. 🙂

jarka23
26. únor 2012

Ahoj Holčiny..........dlouho jsme tady nebyla a jak koukám těhulkování se tady daří. Já jsem začínala na 115 kg a mám stále 115kg, zjistili mi cukrovku a to je báječná dieta. Za týden mám termínek tak jsem zvědavá kolik kilo nechám v porodnici pak se budu snažit nepřibrat, ale naopak hubnout 🙂))) Holky pokud Vás něco zajíma ptejte se. Já už to mám naštěstí za pár a hlavně se cítím taky jak důchodkyně 🙂)) Hezký zbytek nedelě přeji

beruska81
26. únor 2012

Děkuji za přivátání. Tohle je moje druhé těhotenství, doma už máme 6letého Matyáška. Dlouho jsem nemohla otěhotnět, ale teď jsem razantně zhubla a šlo to hned. Já zatím teda nepřibírám, spíš naopak, mám dole 3kg. Dneska mi váha ukazuje 98kg, tak uvidíme s jakou váhou půjdu k porodu. U prvního jsem rodila se 150kg. Šílené.
Jarko přeju příjemný porod, ty poslední dny jsou nejhorší. Ale to všechno přebije radost z miminka.

lucinka_jirackova
26. únor 2012

Ahoj, taky jsem XXL...v těhu jsem našla 25 kg a vše mi zůstalo :( ať zkouším cokoliv, nepomáhá to...:( a částečně mi v tom překáží hormonální porucha štítné žlázy...:(

jarka23
26. únor 2012

@beruska81 děkuju, už se opravdu koulím a to si nevím představit jak bych se cítila přibrat dalších 20kg. My budeme mít taky ted Matyáška

@lucinka_jirackova aspon se máš na co vymluvit 🙂))) ja pokaždým,když mi skontroluju štítnou žlázu a řeknou vše v pořádku, tak si řeknu nejsem nemocná jsem rozežraná 🙂))))

lucinka_jirackova
26. únor 2012

@jarka23 no jo jenže přítel mi vždy řekne ať se na to nevymlouvám a je pravda že to má jen z části vinu...:(

milla2012
26. únor 2012

Ahoj holky, pred casem jste mi tu poradily obleceni ze zasilkovky,, pred nedavnem jsem si z bon prix objednala dvoje kalhoty a jsou opravdu perfektni 🙂 Objednala jsem o cislo a dve cisla mensi, jak i radej nakupujici, a oboje gate sedej perfektne. Dik 🙂

milla2012
26. únor 2012

@beruska81 Berusko tys zhubla po porodu pres 50 kilo ? Uzasne !

milla2012
26. únor 2012

@gabadan Děkuji 🙂

beruska81
27. únor 2012

Dobré ráno, jj zhubla jsem teď radikálně. Doufám, že po porodu v tom budu pokračovat. 😉

mercymay
27. únor 2012

Prajem dobre rano vsetkym tehulkam, tak ako ste vikendovali? Ja polopracovne, upratovacie prace ma doma neminuli, varila som a vsetko naokolo a na vecer ma seklo v krizoch. 🙂))

jarka23
27. únor 2012

@jarka23 Tak to má určitě pravdu, ale jenom z části 🙂))) Když to jídlo je tak dobrééééééééééé

@beruska81 beruško jak jsi to dokázala? ja jsem kdysi zhubla asi 20kg, ale to proto, že jsem chodila na praxi, na brigádu a nestíhala jsem a to vše během 4 měsícu, udržela jsem to asi 1 1/2 a potom to šlo pozvolna hore jak se blížili státnice.
@mercymay I tobě krásny den, já už se jenom válim, ale samozřejmě nějaké ty vaříci a uklízici akce byly 🙂)

mercymay
27. únor 2012

@jarka23 aaa dobre sa mas, ved tak co ine...? 🙂

mamina2012
27. únor 2012

Ahojte, tak ja som začala tehotenstvo s krásnymi 104 kilami. ☹ Skončila som 16 tyžden a mam na vrch 4 kila(zatial):((( .Samozrejme s vyššim tlakom a opuchmi dolnych koncatín, pravidelne navštevujem srdciarku, už asi mesiac uživam Dopegyt a magnezium.Do prace tiez už nechodim, opuchali mi členky....mam sedavu robotu-šijem. Nahnevana som na seba, že si neužijem ten pocit ,ked vás znamy osloví,, Ty si tehotna?,, kedže mne este dlho bruško vidieť nebude koli slaninke kolo neho:( Ale aj tak som šťastna a dufam že to dobre dopadne ale ešte mam pred sebov dlhu cestu.

mamina2012
27. únor 2012

@leeenka26 Ty si v 27tt a si pribrala 4 kg, to sa ti ako podarilo? Nahodou bud na seba hrda, ja som v 17ttna začiatku a už mam tie 4kg hore teraz a čo bude dokonca? A ta 100ka? Ja som začala na 104kg , Ja mam doktora , no ten ma len upozornil na začiatku a le odvtedy moje prírastky nekomentuje🙂ZATIAL. Bud silna a bojuj s chuťovymi bunkami hahaha keby to išlo však?

mercymay
27. únor 2012

@mamina2012 Jeeej aj my by sme chceli Matka, ak to bude chlapec. 🙂

beruska81
27. únor 2012

Já jídlo taky miluju, s váhou bojuju od malička, no a teď v létě jsem podstoupila operaci žaludku, což mi hodně pomohlo.
Matyášek je nádherné jméno, neměnila bych, i když můj malý mi teď pořád říká, že zajde na policajty a nechá se přejmenovat na Harryho Pottera 😀

leeenka26
27. únor 2012

@mamina2012 Ahoj, si mila, ale fakt na seba nemam byt preco hrda 🙄 stovka je riadne ciselko 😖 Co sa tyka tych chuti, no s tym som uz bojovat prestala. Jem vsetko na co mam chut, ale snazim sa neprejedat, ale jest uplne normalne. Cim som dalej s tyzdnami, tym som viac hladna. Dam si ranajky napr. 2 zemle a o hodinu dve uz mi skvrka v zaludku 😀 vyhovaram sa stale na Filipka 😀 ze to on.
No a tie 4 kg? To je malo to mas pravdu, za to som rada, viac by ma stresovalo, keby naskocil vacsi prirastok. Trochu sa aj hambim pred manzelom, ze uz mam take cislo na sebe. Vzdy som bola pri sebe, ale toto je uz mooc. 😔
Co sa tyka tvojho prirastku, je to uplne v pohode, kazdy pribera inak a 4 kg v 17. tt nie je ziadna katastrof,a uvidis sama, mozno sa to na par tyzdnov zastavi, mozno dokonca aj schudnes, ja som okolo takehoto tyzdna dokonca schudla 1,5 kg, potom sa samozrejme vratili a nemysli si ze som chudla zamerne 😅 pekne som papala a papala. 😅 Najhorsie obdobie bolo, ked som prisla na chut nutelle 😀

mima1983
27. únor 2012

@jarka23 jeeej, ty si z Veselí nad Moravou? tak to si blizko odo mna... ale ja zo SR - Myjava 🙂

mima1983
27. únor 2012

@mamina2012
@leeenka26 ja som zacinala na 103kg, tak kluuuuud zienky 🙂 teraz mam 108kg a som v 23tt 🙂

jarka23
27. únor 2012

@mima1983 jo jo, ted momentálně už ti roky, ale jinak jsem na MYjavě bydlela 15 let, chodila jsem na 1.základku a bydlela na hurbanově ulici. rodiče se pak přestěhovali sem na moravu k babičce. neznáme se náhodou? 🙂
@mamina2012 neměj strach mě se to taky nelíbilo, protože dlouho na mě nebylo nic videt asi tak do 24t. to je zhruba 6 měsíc, ale pak si to vynahradíš - ted mám pupek jak balon a pak jsou ty pohledy pěkné když je jasně vidět, že jsme jenom zase nepřibrala, ale jsem opravdu těhotná.
a holky ja jsem ted tak ráda, že to příroda zařídila tak, že nejdřív dlouho dlouho nic a pak najednou ten velký domeček, protože s ním fungovat taky není sranda. já jsem strašně ráda, za tuto teplou zimu - nemusela jsem si skoro obout zimnní boty a to je teprve fuška 🙂))
@mercymay ano ano, už jsem se přihlásila do klubu důchodců protože tam mě píchne za chvílu zase tam 🙂))))

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru