Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

byggyt
9. srp 2009

janielah- tak toto vôbec neni problém pribrať keď sa človek prežiera, ja som pribrala 9 kg

jabera- kludne sa ohlás budem sa tešiť 🙂

jabera
10. srp 2009

jeej, tu skapal pes...

evuse
10. srp 2009

Ahojte.

Jaber, ani jsem se právě moc nenapráskla těma klobásama. Byly prostě mastný a zrovna mi to nesedlo. No hlavně, když cholagol helfne. Já se bála, že s tím budu mít problémy v těhu, až se mi tam Tereza bude tlačit a naopak to bylo v naprostý pohodě.

Tak moje drahé dítě už takřka pravidelně vstává okolo 7h ráno, už jsem fakt vyčerpaná. Dneska se mi aspoň podařilo jít si s ní odpoledne lehnout, jenže usínala asi hodinu a půl, jak bylo vedro, tak jí to nešlo, pořád se otáčela na břicho a lezla po postýlce. No nakonec usla a spala dokonce dvě hodiny, to je výkon. Takže celkově i s dopolením spaním spala 3 hodiny přes den a 10 hodin v noci. Přijde mi to celkově málo. Nemáte někdo po ruce tabulku, kolik má půlroční dítě spát?

zuzkaaaa
10. srp 2009
mirunda
11. srp 2009

čautéééé!Tak jsme se vrátili, bylo to báááájčný!!!Počasí vyšlo, pršelo jen v noci na dnešek, takže pohoda.. Lilince se tam moc líbilo, spinkala skoro ukázkově, jen občas přes den tam řvala, že se za náma každej otáčel 😀 Pak přídám fotečky, až mi je kamarád pošle.. ale jsem teda vyčerpaná, když večer Lili usnula, tak jsme ještě seděli u ohně a kecali až do noci.. ale rozhodně to stálo za to, hned bych se vrátila.. 🙂

Jinak vítám nové tváře, nic si z kil navíc nedělejte a užívejte těhu!!!

Evi, Terka spinká akorát, včera jsem zrovna tu tabulku viděla v časáku, takže:
do 1. měsíce - 16-20hod
1.-4. měsíc - 15-18hod
4.-6. měsíc - 14.-15hod
6.-12. měsíc - 12.-14.hod denně

janielah
11. srp 2009

byggyt, ty si ale odo mna o mesiac dopredu a k tomu si pribrala menej ako ja ☹
ide o to, ze kazdy stale vravi, ako si teraz nemam odopierat jedlo, ze musim vsetko jest a jo to prosto teda jem. No a potom to takto vyzera, uz sa na mna aj v poradni divne divali....je mi z toho fakt na nic....

mirunda
11. srp 2009

Janielah, já si pamatuju, že jsem přibírala nejvíc právě ze začátku a pak ke konci.. uprostřed to nebylo tak hrozný.. celkem jsem pak nabrala 24kg, takže buď hlavně v pohodě a nestresuj se ničím, miminko to cítí 😉
Máte vybraná jména na miminko?A chtěli byste spíš holčičku nebo chlapečka? 🙂

evuse
12. srp 2009

čaute holčiny.

Mirun a Zuzi díky za info, tak koukám, že už to lepší nebide. Asi budu fakt muset chodit spát dřív, abych jí přes den stačila. Pořád jí od někud vytahuju, leze všude. Ale nejvíc v oblibě jsou stále dívídíčka. Ty shodí několikrát denně a prohrabuje se v nich a oslintává je.

mirunda
13. srp 2009

Zuzi, malá je tak nádherná!Budete křtít Sofinku?
Jdu taky přidat fotečky z dovči..

mirunda
13. srp 2009

Tak jsem přidala fotečky..
A už sem taky někdo něco napište.. 😝 😉

evuse
13. srp 2009

Ahojte.

Mirun Lilinka je kóča. na jedný fotce má fakt pěkný to čírko 😀 . A uvázat jí plínku místo šátku, bezva nápad, to si musím pamatovat!

mirunda
13. srp 2009

Ahoj Evi, číro má fakt úchvatný, už jí to začíná růst i vepředu 😀 Plínka je slušivá, viď? 🙂 Vlastně to byla lenost dojít jí pro klobouček do stanu..
Kdy vy jedete na tu dovču?Taky ještě v sprnu, viď?

evuse
13. srp 2009

Jo jo, jedem 25. Už mám hrůzu, jak pobalíme ty Tereziný krámy -krom standartní hromady hadrů a hraček taky lahvičky, mlíka, příkrmy, hrnec na vyvařování... uff

zuzkaaaa
13. srp 2009

ahojte...
mirunda áno v sobotu ju ideme pokrstiť, mirun závidím vám tu dovolenku navadí budúci rok už aj mi pôjdeme v trojici
evuse a vy kam idete dovolenkovať?
zajtra ideme znova na to očné, už teraz sa bojím, zajtra ešte sa chystám večer napiecť tortu na krt, som zvedavá aká bude 😅 😀

mirunda
14. srp 2009

Evi, já se bála taky, abych něco nezapomněla, hlavně nějaký deky na spaní, aby jí nebyla zima pod tím stanem a tak.. ale nakonec si vždycky musí říct, že tam budeme autem a kdyby jsme něco zapomněli, tak to prostě koupíme 😉 Takže nějaký mlíko, lahvička a tak se dá koupit, pokud budete autem.. takže se nestresuj.. 😉

Zuzi, jste oba s manželem věřící?Dort se určitě povede.. tak doufám, že pak dáš fotečky..šatičky bude mít nádherný 😵
A jak to má s tím očičkem?Už to vypadá lépe?Jdete zítra naposledy?

zuzkaaaa
14. srp 2009

ahoj mirun,tak očká máme zasebou chudinka mi strašne plakala určite ju to bolelo, ano sme veriaci ale nie tak že chodíme do kostola , u nás v rodine je to tradícia všetci sme v rodine pokrstení, ináč nám nechceli povoliť krst lebo nie sme zosobášený v kostole ale v jednej malej dedinke nám to spravia, ja som zas ochorela mám teploty a aj kašlať som začala dúfam, že to maličká nechytí odo mňa, ozaj dúfam, že sme už boli posledný krát na tom očnom ale keď sa jej to nezlepší tak znova musíme ísť ☹

mirunda
15. srp 2009

Jé, Zuzi, to je mi líto, tak držím palce, ať se to Sofince zlepší a už tam nemusíte.. chudák malá ☹
A na jaké jméno budete Sofinku křtít?My jsme nevěřící, takže křtít určitě nebudeme, to bychom vlastně ani neměli mít dítě mimo manželství 🙂
Tak to dej pozor, ať to Sofinka nechytne!Už jste byli na očkování?Sofinka se před chvíli narodila a už jí budou 2 měsíce - to tak letí!!! 😀

evuse
16. srp 2009

Ahopjte.

Zuzi na dovču jedeme na Máchovo Jezero do penzionu. Chudinka Sofinka s tím očíčkem, oni jí to nějak čístí? Jako propichují??

My taky nebudeme křít, nejsne ani jeden pokřtění a nejsme věřící , přišlo by mi to proto dost divné. Nopak mojí kamarádce, která pochází z Moravy přijde zase dost divné, že nekřtíme. Halt pražáci 🙂

Tak holky naše dítě už sedí. Repektive už nějakou dobu co leze, tak si pod sebe podstrkávala nožičku, takže seděla na jedné půlce. Už to dokonale vypilovala a normálně sedí na celém zadku, a rukama se buď opírá o stehýnka, nebo mezi nohama o zem. Bez opory ještě balanc neudrží. A včera za mnou několikrát přilezla až do kuchyně. Když chce, umí to už pěkně rychle, například, když zmerčí misky s kočičím žrádlem. To mám pak co dělat, abych je včas zvedla na stůl.
Příkrmy baští taky pěkně, jen jí nejedou ty s bramborem, jsou takový docela hustý, tak asi proto.
No prostě mám z ní hroznou radost , jak jí všecho tak krásně jde 🙂

baculka678
16. srp 2009

Ahojte! tak ja meriam 164 a mam 87kg!!! asi pred rokom som bola este kocka,ale odkedy poznam toho mojho som pribrala vysse 20kg!!!je mi z toho zle! ale ked mne tak chuti a najhorsie je to ze som tehu a neviem co budem robit!urcite presiahnem 100vku,lebo ja sa ovladat neviem,a neviem ako to budem riesit cez zimu s oblecenim,baby baculky ako to riesite??? ja mam problem si kupit nohavice lebo mne sa to usadza hlavne na stehnach a zadku,je nejaky speci e shop kde maju take velke rozmery?poradte mi prosim

zuzkaaaa
16. srp 2009

😢 😢 😢 😢 😢 😢

zuzkaaaa
16. srp 2009

nechce mi pridávať príspevky, pridala som fotky 😀

mirunda
17. srp 2009

Ahojte!
Evi, není to nějak brzy??Máte doma teda velikou šikulínu!!!Lilinka ještě neleze po všech čtyřech, jen se tak zvláštně přesunuje po břiše 🙂 Tak čekám lezení každým dnem, protože pod sebe pořád strká kolínka, jen neumí zapojit nohy i ruce dohromady 😀

Zuzi, malá byla na křtu krásná 🙂 A co ty mračící se smajlíky???Proč?

Baculko678 - teď jsi z toho vůbec nic nedělej a těš se na miminko!!!A užívej si těhotenství.. kila navíc budeš řešit potom.. mě v těhu hodně vyrostl zadek a stehna a s těhu kalhotama jsem neměla problém.. mimi bylo plánované?

Holky, mimochodem, máte už stejnou váhu jako před těhu?Já totiž stále ne.. ☹ Možná je to i tím kojením něco, mám hrozný kozy, ale i tak..

michala.l
17. srp 2009

Ahojte babule 🙂

Baculka vyskusaj v C&A, mne su od nihu tehu gte uplne super 😉
Inak ja som na vahe stale -3 kg ako pred tehu .... ztial som nepribrala, len schudla 😒
Zuzka, malinka je uz kocka, pekne to teda leti ...hadam vas uz prestane to ocko trapit a ty sa tiez rychlo vyliec 😉
Mirun, aj tebe som spehla fotecky ... Aj LIlinka rastie ako z vody a vidim, ze ste si uzili peknu dovcu 🙂

baculka678
17. srp 2009

mirunda ano,babo sme planovali,a dost sme na nom aj pracovali🙂 len som bola minule na nakupy a velkost 42 som uz na seba nenatiahla, je to na depku!
Michala.l a kde presne C&A?lebo v Auparku som si tehu oblecko nevsimla,kde to tam maju?

mirunda
17. srp 2009

Baculko, vůůůbec to teď neřeš.. 😵 Vždyť v sobě nosíš takovej poklad.. já přibrala v těhu 24kg!!!!A 8kg mi zbylo 😢 😠 Měla jsem před těhu 75, takže mám skoro teď to, co máš ty.. a nejde dolu ani gram.. ale mám zdravou a hlavně hrozně krásnou holčičku, princezničku mojí.. 😵 😵 😵

Michalko, jak se cítíš?Už se ti to taky blíží 😵 A teda nechápu, že máš stále -3kg - to je k vzteku 😀

baculka678
17. srp 2009

no ty mas o 12kg menej ako ja🙂a to je dost rozdiel🙂 ja len aby som cez tu zimu mala co nosit🙂 a mirunda ako si zhodila?drzala si nejaku dietu ci to slo samo? a mala lilianka je naozaj krasna 😵 ja dufam ze budem mat tiez dievcatko 🙂

mirunda
17. srp 2009

Mno, to, co jsem shodila, tak šlo uplně samo.. z porodnice jsem ještě jela v těhu kalhotech 🙂 Ale pak to ško po kilech..ale najednou se to zastavilo a teď nejde dolu už nic.. ☹ Taky mě štve, že se do ničeho nevejdu, co jsem se vešla před těhu.. ale co mi zbývá.. snad už taky začnu něco dělat, do teď jsem nemohla, protože jsem rodila císařem, ale za chvíli to bude půl roku, tak bych pomalu mohla.. taky tu hodně holky psaly o různých dietkách, tak třeba něco vyzkouším 🙂 Ale v těhu rozhodně žádnou nedrž.. těšte se z toho, že se vám mimi podařilo.. 🙂
Chcete holčičku oba? 😵 My chtěli holčičku moc moc, a jsem hrozně ráda, že jí mám.. je to moje sluníčko.. a jména máte vybraná?V kolikátém jsi týdnu?

michala.l
17. srp 2009

Baculka, neviem kde to maju v Auparku, ja chodievam do Brucku a tam to maju vzadu pri skusobnych kabinkach, v nasom C&A som este nebola, tak neviem 😒 , ale ja som si pred tehu kupovla velkost 50 (!!!) a tam si tehotensku kupujem 46,48 a su mi OK 😉
Mirun, ja som bola uz ina vahova kategoria ako tu vy pisete, takze u mna je to vsetko len a len dobre, ze nepriberam, ale babula rastie ako ma, takze vsetko OK 😉 .Mne papat nechuti, na sladke som nikdy nebola a chute ziadne nemam (len obcas na pivo 😀 ), ked zjem 1 rozok, tak mam pocit, ze prasknem ...a kedze je leto a moj maly chce chodit na kupka a na vylety, tak aj pohybu mam vele vela ..., ale fakt je, ze uz teda aj riadne funim a nenavidim to teplo ... uz sa tesim, ked budem doma a nebudem musiet uz do ziadnej roboty chodit ... 😅

baculka678
17. srp 2009

ja som este len v 8tt,a chceli sme obaja dievcatko,uz aj sme vecickx v ruzovom kupovali,ale ked som uz konecne ostala tehu tak manzel uz by chcel aj moc chlapca🙂)) uvidime,a mala si aj nejake znaky ze to bude dievcatko uz skor?sa hovori ze ked cakas dievcatko tak to mamine ubera na krase,a chlapec zasa pridava,tak ci nieco take naozaj funguje🙂

mirunda
17. srp 2009

Michalko, to máš supr, že nepapáš třeba to sladký, to já si v těhu jednu dobu užila 😀 To teplo musí být hrozný, já jsem ráda, že jsme rodila v březnu, příští těhu si naplánuju stejně 😀

Baculko, já to měla uplně přesný - ještě dřív, asi 14 dní před tím, než jsem zjistila, že jsem těhu, tak se mi udělal hroznej, ale fakt hroznej opar okolo celý pusy.. já na opary netrpím, tak mě dost zaskočil.. a ten opar jsem měla až někdy do 5. měsíce.. nikomu bych to nepřála, nemohla jsem se ho zbavit.. všichni mi říkali, že budu mít kluka, ale já věřila už od začátku, že to bude holčička.. 😵 A měla jsem i akné, byla jsem jak puberťačka 😀 A taky mi břicho rostlo okolo, říká se, že když je to kluk, tak roste dopředu, u holčičky do stran.. 🙂 Tak nevím, jestli je to náhoda..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru