Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

pocahontas35
26. říj 2009

mirunda Tvoja mala je narodena 09.03. a ja 09.04. no len o par rokov skor som ja 🙂 mame s malou krasnu zhodu obe sme 9🙂

evuse
26. říj 2009

Mirun, tak v tom případě mi je 24 😀 na tom jsem zaseknutá už pár let 😀

evuse
26. říj 2009

Míšo, čtyři hodiny v čekárně, to je fakt běs! No aspoň že víš, že to bude "skor" haha, to je dobrej termín porodu 😀

mirunda
26. říj 2009

Vidíš, Evi, to jsme stejně staré 😀 A nejsme snad mladice??? 😀 Minulý týden jsem byla s dvouma kámoškama na aerobicu a chovaly jsme se normálně jak puberťačky.. pořád jsme se něčemu řehnily.. mno, pak jsem si musela uvědomit, že už jsem mamka - to mě odrovnalo a byla jsem zas slušná 😀

Pocahontas, devítka a trojka jsou mý nejoblíbenější čísla, jsem ráda, že se Lili takhle narodila.. ale vůbec by mě nikdy nenapadlo, že budu takhle dlouho přenášet.. 🙂 Můj táta je 11.3., moje mamka s babičkou jsou 13.3. - tak všichni chtěli, aby Lili vydržela až do jejich narozenin.. ale to jsem říkala, že už může vydržet až do mých - jsem 29.3. 😀 Jsme všichni březňáčci.. 😉 To jsi taky beran, viď?Jsi taky tak tvrdolavá jako já?! 😠 😀

macalc
26. říj 2009

Ahojte babule.................
Orlica vitaj medzi nami 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Tak sa poslusne hlasim este som 2v1 ale uz mi je cim dalej tim tazsie aj sediet,neviem cim to je ale ja by som len cely den zrala a zrala!!!!!! A k tym datumom moja mama a aj svagrina maju narodky 10.11 🙂 🙂U nas je to strasne kazdy mesiac ma niekto narodky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Michala no tak to ti tu poradnu nezavidim aj mna to zajtra caka o 7.30 k lekarovy do poradne a potom do nemocnice na ozvy a son tak viem co com to je!!minuly tyzden som skoncila v nemocke o 10:30 tak som bola stastna ako blcha 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

jabera
26. říj 2009

caute baby.

no, ja sa citim na 50 v tomto obdobi.... ale aj tak som tu najstarsia, tak si nevyskakujte 😝

michalka, tak to ta teda chapem, ze si sa tak nasrala. ale termin porodu mas naozaj perfektne vyratany 😀 😀 😀
ale pozri, hlavne, ze si niekto konecne vsimol, ze ten v knizke je zly...
mozno naozaj uz porodis, to by bolo super. skorpionku budes mat....

teda, medzi kolkych baranov som sa to ja, skromna rybicka, dostala....

orlica, vitaj a dufam, ze budes mat chlapceka, ja tu sama s tym lenivcom..

jabera
26. říj 2009

baby a vy ste co vlastne ostatne? znamenia myslim.... 😉

macalc
26. říj 2009

Michala mne to nedalo a pozrela som si tehu knizku moj krcok je uz posledne dve poradne je tam napisana 5-ka tak neviem co a ako no ved uvidime ktora porodime skor.

Jabera ja som vodnar a to ostatne zanamenia to raseja ni pisat nejdem lebo mi sme veeelka rodina 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

michala.l
26. říj 2009

He he ...aj ja som vodnar 🙂 a muz je rak a krpec je byk ... a teraz mala sskorpionka ...to bude zverinec 😀

Ja mam v tehu knizke napisany termin 21.11 (podla poslednej menstruacie, ktora uz nebola menstruacia) a podla prveho ultrazvuku som mala termin 4.11 (ale ten mi do knizky nenapisala) apodla mojich vypoctov to malo byt 24.10 😀 ... a tak vlastne neviem ... momentalne mi babula zodpoveda podla posledneho UZV na 38 tt, tak ja uz neviem kedy porodim 😒
A ten krcok mi bol poriadne vysetreny az dnes (teda dufam), lebo moja Dr.mala hrozne dlhe nechty, tak pochybujem, ze ho mohla poriadne osahat ... ona tam pisala "0" uz zo zvyku 😀

Pocahontas, cakarne a ambulancie su na Kramaroch otrasne, ale na oddeleni to tam je vraj fajn ...tehuliek je strasne vela a kedze sa neobjednava na presny cas, tak cakas 😒 , ale dnesok bola pre mna silna kava ... keby bolo aspon miesto na sedenie, ale cakaren bola taka narvana, ze polka stala a polka sedela a nedalo sa tam ani poriadne pohnut ... tlak mi merali starym tlakomerom .. a po 5sekundach sestricka skonstatovala, ze mam 125/80 ... proste si asi len tipla ...

orlica
26. říj 2009

Ahojky moc děkuji za uvítání a teď něco málo o mně.Je mi 31 let a miminko jsem si vždycky hrozně přála,zatím jsem byla pro všechny teta na hlídání a všem to moc vyhovovalo,ani se nedivím 😀 .Asi tak před třemi roky jsem během roku přibrala 48kg,což bylo divny,protože jsem jedla pořád stejně.Jenže má obvodní doktorka mi vzala krev kvůli štítné žláze a řekla že je to na hranici,takže s tím nic dělat nebudeme.Zhruba před rokem jsme se s manželem začali snažit o miminko a moje sestra v tu dobu už chodila na pravidelné kontroly se špatnou funkcí štítné žlázy.A jednou mě tam jen tak objednala,že když se snažíme o mimčo tak ať mám jistotu.Doktorka mi zjistila na obou stranách nějaky uzly,ktery mi tam rostly 10 let.Pak jsem čekala 7 měsíců na operaci a nesměla jsem otěhotnět.Po operaci mi řekli,že to bylo tak tak,že už tam sice byly rakovinotvorny buňky,ale nestihly propuknout.Jeden uzel měl v průměru 6cm a druhý 4cm.Prej docela veliky a nakonec mi museli vzít celou štítnou žlázu.Takže jsem s hrůzou čekala jestli mi půjde otěhotnět bez problémů,protože štítná žláza produkuje hormony a já je musím jíst do konce života v prášcích.Letos v dubnu mi řekli,že už můžu zkoušet otěhotnět,ale hned v červnu byl manžel 3 týdny marod,nato jsem v srpnu dostala ledvinovou koliku.Brala jsem silné prášky,takže zase nic a když jsem pak čekala jestli za mne vyjde ledvinový kámen,tak jsem nepočítala plodné dny a najednou jsem zjistila,že jsem těhule!!!Sakra to jsem se nějak rozepsala 😉

byggyt
26. říj 2009

Orlica vitaj a zotrvaj v našej téme
Jaberka Borisovi je už lepšie?
Michala tak to bolo tuším horšie ako v Ružinove bože stáť tak dlho to si neviem ani predstaviť, sranda aj ja som VODNÁR a môj muž je RAK a tie prachy v tej poisťovni radšej vyplať viď môj prípad tiež som sa robila že to akože nezistia a tým že net sa nesleduje....... hmmmmm sleduje 😠 😠 😠 😠 , v tomto s.......m štáte sa sleduje všetko a ver tomu že netrpím žiadnou paranojou
Ozaj a to čo znamená že ste s Macalc ty na 3 a ona na 5? akože cm otvorené????????????

pocahontas35
26. říj 2009

mirunda: nase male sa ma narodit 13.03.2010 🙂 tak uvidime 🙂 ano, ja som baran, a s tou tvrdohlavostou je to ako kedy 🙂)) 😀

jaberka: ale asi ja budem z vas najstarsia, mam 35 😝

Miska, tak to sa mam na co tesit ... plna cakaren atd ...

Orlica, budeme Ti vsetky drzat palce a vsetko dobre dopadne 🙂

Inak, baby, v sobotu som si zalozila na FB kaviaren, aj farmu ... cize sa stavam pomaly uchylackou 🙂 muz mi klope na celo 😀 nikdy som na taketo nebola ... 🙂))

orlica
26. říj 2009

pocahontas:já mám na FB taky farmu a taky to můj muž nechápe

naše malé se má narodit 6.6.2010,takže asi blíženec,já jsem býk a manžel štír.Taky docela mix.

michala.l
26. říj 2009

Byggy, tam sa to nejako zratava ..teda "body" .. a potom ti napisu celkovy pocet (nejake mas za otvaranie,nejake za maknutie a tak ...) ... cha cha...tak to mate rovnaku kombinaciu ako u nas 😀 ... to je dobre ... a vraj sa taketo opacne znamenia k sebe vobec nehodia 😝 .
Tak ja si do tej poistovne nabehnem a nejako sa s nimi dohodnem - naraz im to tam urcite nenavalim - vysim im nejakych 300€ 😒 (to moje nestastne SZČO) a este si musim dorovnat aj socialku - to bude radosti 😒

mirunda
26. říj 2009

Heej, další farmařky??Tak honem si mě najděte, chci mít víc sousedů!!!Moje jméno je Mirka Horáková

Orlica, tak to gratuluju k těhu ještě víc.. to jsem ráda i za vás, že se vám to podařilo takhle "brzy".. Dej si do pasu v jakém jsi týdnu, ať víme všecno 🙂 A jak ti je?Máš ranní nevolnosti? 🙂 Moje jedná kámoška prozvracela v těhu půl roku!!!A pak hned porodila.. chudák.. to bych nikomu nepřála..

Pocahontas - březňáčci jsou nejlepší 😀 Ale pssst - mezi náma.. 😀

Jinak ten můj amant taky nechápe, jak můžu vůbec na facebook chodit, natož tam něco hrát.. on ho vyloženě nesnáší a nejvíc ho vytočí, když se ho nějaký kámoš zeptá, jestli má fb, že ho tam nemůže najít.. 🙂

Koukám, že nejmladší je tu asi teda Zuzka myslím, ne?

evuse
26. říj 2009

Orlica, to jsem si početla 😵 , to sis teda pěkně užila. Já měla taky uzlík, ale po euthyroxu a letroxu se mi zmenšil asi na 4mm, z původních asi 3cm, takže dobrý. Ale když to doktorka viděla poprvý, hned mi řekla, že půjdu na operaci, ale udělala mi punkci, zjistila, že by to nemělo být nic hrozné a dostala jsem ty prášky.
A ten ledvinovej kámen ti vyšel? Mám blbej dotaz, to si dost bolí co?

Jabr, já zapoměla, kolik ti je let? , jsi opravdu starší než 32? Ne že mě by bylo 32, je mi přece 25 😀 😀 😀

Já jsem střelec, manža rybka a Rézička vodnář

orlica
26. říj 2009

mirunda:já zvracím od začátku,ale neprvidelně.Někdy ráno,někdy odpoledne,někdy večer a někdy celej den.A pak třeba 3 dny vůbec.Jak kdy,ale co s ním to hrozně dlouho trávím.Prostě si užívám od začátku.A k tomu jsem v 5 týdnu trochu krvácela,ale za dva dny to bylo dobry,ale hned jsem začala doma dělat generální ůklid a v 7 týdnu jsem krvácela zase,ale trochu víc.Hned jsem jela k doktorce a naštěstí je vše o.k.Teď jenom odpočívám,sem tam uklidím,uvařím a do 15 týdne už riskovat nebudu.

macalc
26. říj 2009

byggyt j asom to nasla v tehu knizke pri CS zevraj cervix skore a pri 10 sa rodi

orlica
26. říj 2009

evuse:kámen vyšel,bolest šílená,trvalo to týden.Svíjela jsem se v bolestech,zvracela nonstop,prostě to nikomu nepřeju.Prý je to horší než porod,kéž by 🙂 Co jsem otěhotněla tak beru Letrox 175,docela koňská dávka.Tak velkej se nedělá,tak beru 100+75.Teď jak jsem krvácela tak jsem včetně nějakých vitamínů brala 19 prášků za den,už mi to nešlo ani polykat.Buďte rády,že jste v pohodě,já už snad budu taky! 😉

byggyt
26. říj 2009

macalc nóóóóóó tak to už je velmi nádejné tá tvoja 5ka
aj mňa si môžete pridať na farmu za susedu Silvia Mériová

evuse
26. říj 2009

fíha 😕 . Tak to bude horší než porod, ten máš za pár hodin hotovej 😉
No to si fakt užíváš. Tak snad už sis to vybrala a bude to v pohodě.

zuzkaaaa
26. říj 2009

caute babenky... tak ja mám 23 a som váhy...
nové babenky vitajte a ostante!!!
tak ja sa s Sofi trápim stále plače otáča sa na bruško tak chce spať ale chuderka nechápe že tak jej neviem dať papať 😀 ani spať nechce len vonku v kočku tak niekedy sme vonku denne aj 4 hodiny 🙄

byggyt
26. říj 2009

jééééééj Zuzi ja by som tak menila aj ja chcem mať 23

pocahontas35
26. říj 2009

byggyt , mirunda to je sice super, ja by som si vas aj pridala za susedky, este v tom nie som taka zbehla, takze pridajte si ma Vy ... posielam vam IP

furaha
26. říj 2009

ahoj - kde si kupujete těhotenské oblečení. našla jsem největší velikost 46...

jabera
27. říj 2009

jeee, baby, to je krasne, ako to tu zije... no, ja osm ryba, bart baran 😖 , boris rak!
tusim nas ma dost za manzelov raka, tiez ich mate takych precitlivelych? ale v dobrom to myslim..

orli, teda, mas to vesele... a tie kamen fuj, to je des, to je vraj naozaj bolest, pri ktorej sa da zomriet. ze mozog prestane fungovat, lebo to neunesie, tak z toho, co opisujes, tak je to pravda.
mam kamaratku, ktorej tiez museli vyoperovat stitnu, tak ju aspon potesim, ze sa da aj takto lahucko otehotniet aj bez nej.. ona mal aj take problemy, ze bola hrozne vycerpana po kazdej namahe. este smes ajej za to posmievali, ked sme isli na vylet, ona po case zacala grcat... my sme sa jej, chuderke, smiali, ze ma otravu kyslikom 😀 . az po rokoch zistila, ze jej tie uzly tlacia na dychaciu trubicu, ci co to bolo za problem, ale zda sa mi, ze tento.

jo a baby farmarky, sup ip s menom aj mne, susedov nikdy nie je dost!!!

a tymto chcem verejne vynadat mirunde, lebo tu o tej blbej farme pisala. a ja som kvoli tomu na chorom facebooku a zabijam cas blbou farmou a uz aj boris je na tom zavisly... je to desne... a moje dieta uz ani nevie, ze ma rodicov 😝

jo a ja mam 34 rokov... v marci budem mat 35.

pocahontas35
27. říj 2009

Dobre rano babenky,

neviem, ako Vy, ale ja neviem poriadne spat, ale dufam, ze nie som jedina ... stale musim chodit na zachod, ale to nevadi, patri to k tomu.

No k tej farme, dnes ked muz ochadzal do prace, tak si robil srandu zo mna a vravel, nespal kura (virtualne) a okop si plodiny .... 😀

Takze je to tak, ja som tu z vas najstarsia ... lebo ja budem mat v aprili 36 😝, pstt inak mam stale 18 plus DPH 😀

byggyt
27. říj 2009

Ahojte, Jaberka neboj sa Bartík čo nevidieť bude taký zdatný že bude už aj on vedieť ovládať PC a budete farmárčiť celá rodina 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉
pocahontas poslala som ti žiadosť o priatelstvo na FB, ja neviem večer zaspať v poslednej dobe, ráno vypravím dieťa do školy a zas zalahnem dnes som potom spala do 10:20 fuj, hanba mi.
No a ja mám 33
Furaha- tuším tu baby spomínali C&A

michala.l
27. říj 2009

Ahojte,

Mne sa tiez neda spat ...viac som na WC jak v posteli 😝 ... a ked vypravim dieta do skoly, tak uz nezalahnem - uz sa mi to nejako neda ☹
Ja mam 27 🙂

byggyt
27. říj 2009

Michala tak to je super že si potom nejdeš lahnúť, ja potom nadávam že nič nestihnem, no aj teraz sa venujem inej činnosti ako by som mala idem ja už patrilo by sa ísť aj obed začať variť 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝
hahahaha, no aby ste si nemysleli že niečo extra iba halušky bryndzové zo sáčku

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru