Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

evuse
20. lis 2009

Ahojte.

Hani díky za gratulaci, já jsme to zveřejnila když si byla v porodnici 😉 .

evuse
20. lis 2009

Lenkavano, mě z těch informací o epiduralu a nadváze vyplývá to, že záleží na tom, kolik tuku je dole na zádech, aby to šlo dobře /přesně napíchnout?

Macalc to je dobře, že tak zvedá hlavičku, ono stačí pár dní trénování a jsou vidět velké pokroky. To jsem u Terezy taky pozorovala. Ale spát na břiše bych jí nechala jen přes den a pod dozorem.

Simisimca, já jsem rodila přirozeně, na porodním sále mu určitě tlak neměřili. Leda při příjmu do porodnice.Ale já ho celé těhu měla pod práškama v normě. Taky beru 1 Dopegyt

michala.l
20. lis 2009

Byggy, nieco mi pichli, ale neviem co to bolo ...v sprave som si nasla tramal, tak neviem ... ale kazdopadne vobec to nezabralo 😀 , nastastie toho sitia nebolo vela 🙂

Mala je od vcera ako maly nenazranec a stale by len cicala ..kokos, sak ma zozere o chvilu 😀 a spanok nic moc. Dnes sa chystamena prvu prechadzku, tak sa uz mooc tesim.Vonku som nebola uz pekne dlho 🙄

Maci to je super, ze uz buvaju deti ako zarezane (myslim j muza 😀 a mas svaty pokoj 😀 . Mna tiez upozornili, ze na brusku len pod dozorom. Je tam vacsie riziko, ze ked sa povracka, tak to vdychne 😖
Mne sa mala strasne supe ako had ...kokos, to musia mat roztoce hostinu 😒

evuse
20. lis 2009

Ahojky Míšo. Mě se Tereza taky loupala. Ještě ve 3 týdnech určitě.

simisimca
20. lis 2009

ahojte....

pocahontas nijako som sa neobmedzovala jedeni, ale je pravda ze som jedla hlavne vela ovocia a zeleniny cele dni, nemala som chut na maso, zato sladkeho toho pojem dost aj teraz...velmi pomaly to slo hore, ale za posledne 2 tyzdne som pribrala 1,5 kg a som stale hladna takze stale zerem.... 😒

macalc dakujem za odpoved... 🙂 ...a nemala si problem prve dni postarat sa o malicku koli bolesti?....kedy sa ti rozbehlo mliecko?...vela otazok, ale hrozi mi sekcia tak sa bojim a troska si ma ukludnila ze to az tak neboli... 🙂

michala.l
20. lis 2009

Ahoj Evus. Ja uz som z toho na nervy ... ked uz mam pocit, ze je osupana, tak zas niekde zacneme odznova 😀
Maly sa mi nesupal, aspon nie takto 😒 A co si davala malej? Mne Dr. vravela, ze mam len masirovat olivovym olejom, tak neviem ci to staci ...stale mam pocit, ze je sucha 😕

evuse
20. lis 2009

Já jsem jí mazala slunečnicovým olejem z lékármy a pak jsme měli od doktorky Lipobase, krém na promazávání, je dost mastnej. Myslím, že nezbývá než počkat, až se sloupne 😉

macalc
20. lis 2009

evuse ja sa aj bojim aby sa jej nieco nestalo ked tak dviha hlavicku a co dokazuje ked ju kupem to je sranda vsetci sa smejeme ake grimasy hadze

simisimca malu mi doniesli hned vecer po sekcii a hmned sa prisala aj ked to prve bolo take priesvitne ale sestricka kazala prikladat tak som sa snazila ale malej to bolo aj tak malo ,malu mi doniesli na stalo na treti den po sekcii a vedela som sa o nu postarat v pohode ako som ti uz pisala zalezi kolko vydrzis ja som to tiez neprehanala aby som nemusela stale vstavat z postele tak som si dala malu k sebe do postele a basta

Michala aj nasa mala sa supe ako had!!! 🙂 🙂 nie si sama a malu nenechavam samu ked je na brusku stale je niekto pri nej bud ja alebo muz ale nikdy nie je sama a ona zvracat to nehrozi aj ked nieco vybehne tak to prehltne spet je taky maly nenazranec museli sme jej zvysit davku mlieka z 90ml na 120ml lebo jej to bolo malo to bola chyba a od vtedy uz spinka ale pre istotu som zavolala doktorke a opytala sa bez opytania by som to nezvysila ale nechat ju hladovat ani to nie je riesenie

lenkavano
20. lis 2009

evuše ahoj jo tak to prý je,u mě se nemohl trefit,právě kvůli tukové vrstvě 😒

hanula83
20. lis 2009

evuse a lenkavano: no určitě to souvisí s tukovou vrstvou, ale já ji mám určitě taky velkou a anesteziolog říkal, že by to v pohodě šlo napíchnout, že o to nejde. Prý ví, kam má píchnout, ale prostě se mu to nedařilo. Tak nevím... Každopádně znova bych to absolvovat nechtěla, doteď ty vpichy cítím. Nejvíc mi vadí, že to bylo k ničemu.

lenkavano
20. lis 2009

hanula jo já taky pěkně trpěla mordovali mě asi půl hodiny možná i dýl a při takový poloze a s kontrakcema,doted to taky cítím a už je to skoro 2roky.jinak mě to anesteziolog přímo tak řekl,jak jsem to psala. 😒

jabera
20. lis 2009

ahojte baby, ja vas zdravim..

macka, nemyslim, ze by emmke uskodilo, ze dviha hlavicku, naopak, to jej moze byt prospesne. tam je skor poroblem to spinkanie na brusku, je este malicka a bud si moze gcnut, ako pisala michalka, alebo moze v spanku hlavku otocit na tvaricku a uz ju nedat naspat... toho by som sa tiez bala. kym si pri nej, cez den, tak je to dobre, aspon bude pohyblivejsia, viem o com tocim 😉

hanul, bozemoj, este ta takto stihli potrapit... ani si to predstavit neviem, ake to musi byt..

baby, ja som tolko chcela napisat a uz nic neviem.

boli sme dnes na cudzineckej policii, dost mi lepilo, nevedeli sme presne preconas predvolali. nakoniec mna vobec nevybavili, ze mam pockat na dalsie predvolanie, byrokracia jak svina...a viete co bolo najlepsie? ze kazdy uradnik, vsetci, co sli okolo sa usmievali, na barta robili tutulu mutulu, len ta co nas mala na starosti bolaTAK neprijemna, ze az... uplne sme sa citili, jak taki chudacikovia. do riti, jak keby ona chcela to pracovne miesto, kde je boris a vyfukol jej to...fakt som sa citila, ako keby som bola vo vysetrovni...

marianeta
20. lis 2009

Cafte kocky.

tak som a tu peknu dobu neukazala co? hamba mi.
Pokukala so mvase dietky ej ale vam porastli..

Evus vy ste to vzali hopem druhe babo..Gratulujem 🙂 . Inac mas takeho isteho kocura ako ja 😀 nechces do paru?

Zuzkaaa mala je teda selma zubata v 5 mesiacoch...

Nas Mato je riadna strela,uz aj co to povie len z tych plienok sa mu nechce 😠 .

Vidim ze tu pribudli nove tvare tak ich vitam.

Zatial papa

jabera
20. lis 2009

marian!!!!
ja som na teba aj zabudla.... no teda......

marianeta
20. lis 2009

ved sa ani necudujem...
Neda sa mi ist na net bo ho mam v spalni kde spi maly aj teraz riskujem ze ho zobudim,ale re ku idem vas kuk ako sa mate.

Za take dva tyzdne budeme byvat sami takze pocitac pojde do druhej izby tak sa sem aj viac dostanem.
Na jar ideme prerabat dom uz sa tesim ako sa budeme stahovat ako lastovicky 😉

zuzkaaaa
20. lis 2009

ahojte babenky...
konečne mám trošku času maličká konečneeeeee spinká dúfam aspoň do pol 6tej manžel išiel kupovať auto sakra tak by som išla s ním ale malú som nechcela vláčiť a mamina by mi ju nepostrážila na dlhší čas, dosť dobre nám to vyšlo ak sa podarí naše auto vykúpia máme fabiu za 3000eur a druhé čo sme si vybrali citroen picaso ten stojí 5000eur čiže budeme musieť splatiť, splácať 2000eur budeme si musieť riadne pritiahnuť opasok ale je to veľký sen manžela kedže ja vodičák nemám 😀
marianeta jej ale fakt si tu dáááávno nebola ale aj ty janku posledné dni pomenej sem chodíš

zuzkaaaa
20. lis 2009

že janku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 janka

evuse
20. lis 2009

Zuzi, Janka má moc práce s počítáním zubů 😀
Picaso je pěknej, to ych si taka dala říct. A budeš si řidičák dělat?

Marianeta tys tu fakt nebyla dlouho, stav se častěji 😉

zuzkaaaa
20. lis 2009

evus ja veľmi rada by som si spravila ale nejak sa toho bojím a aj tak viem že k autu by som sa nikdy nedostala pretože manžel chodí s autom do práce jaaaj takže janku zuby počíta, tak čo evus eše neideš na facebook?

zuzkaaaa
20. lis 2009

boha ja dnes fakt neviem písať

evuse
20. lis 2009

Jo, už jsme zjistila jak je to česka, zaregistrovala jsem se hned tam an ně vyběhlo mnoho žádostí o přátelství od cizích lidí. Tak mě to tak znechutilo, že jsem si tam stopla účet a ser. na to.
Láká mě na tom jen ta vaše Farma, ale předtava, že si mě tam každej najde? Tomu nějak nefandim. Asi jsem divná

zuzkaaaa
20. lis 2009

ale evus ty ich môžeš odmietnúť v pohode aj ja to robím keď niekoh nepoznám ale je to super vec lebo som si tam našla spolužiakov ešte zo základnej školy a po čase je super vedieť s kým čo nové... 😉
maličká konečne spinká dúfam, že už na noc včera mi vykrikovala to je jej nová forma komunikácie až do pol 2hej, o 23.00 sa zobudila a nechcela zaspinkať tak som znej doooosť unavená, ešte manžel stále nedosšiel už som zvedavá ale nedajú nám za auto 3000 hovno možno len 1500, hm! to sa mi už vôbec nepáči!!! ale manžel si nedá povedať.....
baby kde ste všetky konečne viem v klude písať manžel konečne (dúfam, že to neprečíta 🙂 nie je doma a ja môžem v klude počítačovať 🙂

jabera
20. lis 2009

baby, tak ja vam tu pisem o nasich cudzineckych saskarnach a vy, ze zuby.....

no ne, nestiham, vazne... a kedze som sa rozhodla, ze od zajtra moje dieta veceria kasu, tak uz nepridem vobec nikdy 😀
strasne sa budi,, od 20. bol uz 3x hore a to vazne pil, tak rozmyslam, ze je mozno hladny, lebo uz velmi peken papa a mozno mu to proste nestaci... fakt mam uz docela dost. boli sm ekupit krupky! a vraj ich dostanu buduci tyzden. a to som normalne hovorila nemecky! sice s rusom , ale predsa... som na seba pysna! barta som mala v satke, lebo uz bola tma a uz viem nabeton, ze sa tmy boji v kociku. v satke je spokojny...

zuzi , no a pojdete do toho noveho auta aj tak? vyuzijete konkretne ten typ auta, ci je to taky manzelov sen? mat prave take?

evi, ja ta chapem, tiez mam obcas pocit, jak keby som bol ahrozne lahko dolapitelna, ale tiez som sa dostala k ludom, ktorych som uplne postracala v zivote a to je strasne fajn, sa znovu postretat... ale mozes sa aj pod nejakou prezyvkou zaregistrovat a nikto ta nespozna! iba my! 😀

michala.l
21. lis 2009

Ahojte baby,
ja som uplne vyflusnuta. Tuto noc som spala vseho vsudy 2 hodiny ☹ . Ona sa rozhodla, ze bez mojho prsa nemoze existovat, uz som na nervy 😒 ,ale je mi luto ju nechat revat v postielke... a navyse v nocnych hodinach to ani v panelaku nie je celkom vhodne ☹
Janka a co riesite na tej cudzineckej? Muzik ma nejake pracovne viza alebo ako to vlastne mate tam? A vobec, ved ked sme v unii, tak to nie je jedno,kde byvate?
Zuzka, tak ako s autom,kupili ste nakoniec?
Evus, pod na facebook,ved mozes byt inkognito 😉

zuzkaaaa
21. lis 2009

čaute babenky...
tak auto bude až v pondelok ešte musíme jedem papier notárom opečiatkovať a oni pracujú len cez týžden čiže teraz budeme 2 dni bez auta ale aj tak sa nikam nechystáme 😀

jabera
21. lis 2009

michalka moja, velmi ti rozumiem.. ano, obcas tie deti potrebuju v puse prso proste furt... ja som dnes rano mala prednasku o tom, ako bart pojde do svojej postielky a necham ho tam revat celu noc... hahaha, uz sa vidim..
totiz, bart ma teraz taky regres, proste sa v noci chova ako malike miminko... neviem, co to ma znamenat. vobec sa nemozem hnut od neho. ale utesim ta, ono to prejde. uvidis! a za chvilku sa na teba hanka zacne usmievat a to je hned vsetko lahsie. a co risko, pomaha ti? alebo ziarli? ako to zvlada?
co sa cudzineckej tyka, viza uz nie, ale musel dostat povolenie k pobytu a pracovne povolenie. aj ked si v eu, musis sa hlasit, kym nie si len turista a to je nejak obmedzene tym ,ako casto opustas danu krajinu. a tu nie je volny pracovny trh, takze si vyberaju, kto smie pracovat a v akej oblasti. a su vselijake hovadiny okolo toho, ktore ani neviem.... rozhodne sme sa muslei hlasit na mestskej fizlici okamzite, ako sme dosli, inak by ti niektore druzstva ani byt neprenajali...napr. to nase. potrebuju byt isteni, ked si cudzinec, ze nezmiznes..aj elektrarne a tak..
a nakoniec si tu musime dat aj trvaly pobyt, je to lepsie kvoli mnohym veciam. ja teda este nemam, ale boris uz hej..

zuzka, tak super, ze to auto bude a ako to nakoniec dopadlo? za kolko ste predali to stare?

jabera
21. lis 2009

zuzi, aka je zlata sofia! a macko asistuje pri obede? to aj zuza robi, zjavne caka, ci nieco neostane..

zuzkaaaa
21. lis 2009

baby pridala som pár nových fotiek, janka za auto sme dostal 2000eur a na akontáciu sme tam nechali 1500eur čiže zostalo nám 500eur a budeme splácať mesačne 150eur 6 rokov som troška nasraná na mažela že doooosť preplatíme ale zas viacej ako 150 eur by sme nezvládali platiť lebo ešte máme pôžičku 😒 😠 😀

simisimca
21. lis 2009

ahojte baby...

zuzi, chcela by som sa spytat ako sa vas havino choval ked si priniesla domov Sofinku...lebo my mame tiez hava a mam taky pocit ze bude strasne ziarlit, mam 18 mesacnu neter a tu stale prenasleduje ked pride k nam... 😒 ...neziarlil ked si sa venovala malej?..

zuzkaaaa
21. lis 2009

simica pes je veľmi zlatý malú najprv stále oňuchával ale teraz si už nechá aj uši ťahať a neublíži malej, aj ja mám synovca a jeh tež prenasledoval a stále skákal poňom a d kedy je maliá na svete sa úplne zmenil je pravda, žťe niekedy žiarli keď sa s malou hráme ale pohadkáme ho a on sa upokojí

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru