Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

gabina321
4. led 2014

Holky nemate prosim tip na gynekologa , nejlip v Brne, ktery by mne nejak nenadal za vyssi vahu?? Strasne se toho bojim. Diky moc

velkaverca
6. led 2014

Ahojky holky, jsem se tu dlouho neukázala, také přispěju. Nevím, čím začít. Pěkně přibírám cca 5kg a to jsem ve 12 týdnu a to se nepřecpávám. Už tři týdny bojuju s rýmou, jsem z toho nešťastná.Během dne dýchám pusou a v noci si musím stříknout Otrivin, vím, že se to nesmí, ale jinak bych se nevyspala, takhle chrním pěkně až do rána, teda pokud mě nebudí kocour 🙂 30. prosince jsem byla na kontrole, vše je v pořádku, prcek roste má 4 cm, pěkně tam sebou mrcasil i slzičky ukáply, no prostě nádhera. 14. ledna jedeme na nt screening do Brna a s tím souvisí má otázka, co mne tam čeká? Ultrazvuk se dělá přes bříško nebo vaginálně?
Děkuju papa

terry1512
6. led 2014

@velkaverca Většinou stačí přes břišní stěnu.Ale je možný že budeš mít horší viditelnost.Mě si pozvaly znova v 16 tt pač mám vpředu i placentu tak to bylo míň vidět.Vnitřní nedělal vůbec.Dával mi poslechnout i srcíčko a je to ten nejkrásnější zvuk co jsem kdy slyšela. 😉 Držím palce ať je mimi vpořádku. 🙂

velkaverca
6. led 2014

Na vyšetření jsi byla sama nebo s mažele či přítelem? Mohl dovnitř? Má cenu se ptát na pohlaví? Je to asi moc brzo, že?

velkaverca
6. led 2014

Jé a ještě mě napadlo, kdy jste poprvé ucítily pohyby?

monik13
6. led 2014

@velkaverca já byla na 1 screeningu v Praze v té době jsem měla 118 kg a mimísek byl krásně vidět, vše nám ukázala,vysvětlila,byla jsem spokojená a manžel tam semnou byl..někdo se na pohlaví ptá a i jim to lékař řekne... mi se neptali, chcem to vědět,ale zeptáme se až na 2 screeningu ve 20 týdnu

velkaverca
6. led 2014

@monik13 Už se nemůžu dočkat, až to mrně pořádně uvidíme, měli by mít asi lepší ultrazvuk než má gynekoložka. Hlavně aby bylo všechno v pořádku... 😉

micka1
6. led 2014

Ahojky všem snad bude vadi když se přidám. čekáme třetí dítě a momentálně je moje váha 97 kg. Při prvním těhu jsem začínala na váze 94 kg a vůbec jsem nepřibrala a ještě jsem nechala 8 kg v porodnici. 🙂 Syna mám po IVF s prvním manželem. Dceru mám se součastným manžele spontáně a nynější mimi tak též. Když měl syn dva roky tak jsem se rozváděla a začal jsem chodit do kurzu hubnutí kde se mě podařilo dát dole 20 kg. V těhu s dcerou jsem přibrala 15 kg a po poporodu ještě něco navíc. Já jsem sama se sebou nespokojená že jsem si váhu neudržela, ale manžel ten je zase spokojený. Váhu jsem přestala řešit. 😀
Nyní jsem v 8tt

monik13
6. led 2014

@velkaverca jj to teda lepší UTZ MAJÍ JE TO KRÁSNĚ VIDĚT..... ten náš miláček se tam tak strašně mrskal. ručičkama tam šermoval... krásnýý to bylo...

monik13
6. led 2014

@micka1 vítej u nás... taky jsem nervozní se svý váhy, ale ted to neřeším.. jsem štastná že se nám konečně mimi povedlo..

kocka5
6. led 2014

Ahojte, všechny Vás zdravím. Moje mudr umí jen šokovat. Dnes jsem tam byla mám 185cm a 110kg...... po šíleném blití se teď držím. Tlak 130/80....... nomálně mám oklo 123/73....... vše ok..... a už to začalo......nepřibírat...hlavně né cukry.......jíst množství jako roční dítě........ jinak pít......pak jsou z toho otoky......bla bla bla...... Při minulém těhu jsem měla na začátku 100kg i na konci a z porodnice jsem přijela a měla jsem 85kg - což se drželo celé kojení 13měsíců.....a pak jojo efekt?

whitelilith
6. led 2014

@velkaverca Ahoj, řadím se taky mezi "silnější" začínala jsem na 83kg, nyní v 18tt mám 88kg (ale přestala jsem i kouřit a je mi celou dobu dobře-tak je otázka, co na to má víc vliv). Jinak pohyby jsem začala cítit, tak 10dní zpátky - většinou když dítě něčím naseru. Poloha se skrčenýma nohama (kolena pod bradou)-já tak ráda sedím a asi ho tím utiskuju :D Ale cítím ho tak 1-2x denně vždy chvilku. Včera třeba vůbec. Z venku to nejde poznat ještě vůbec.

1velrybka
6. led 2014

@velkaverca Já poprvé ucítila pohyby až na konci 23. tt.

velkaverca
6. led 2014

@whitelilith Už se nemůžu dočkat, až mrně poprvé ucítím, že tam je. Taky jsem přestala kouřit, proto možná tak přibírám, ještě k tomu svátky a mimi a je vymalováno, ale cítím se dobře, teda až na ten ucpanej nos. Jinak manžel přibral víc než já, taky přestal kouřit, jsem na něj pyšná.Snad to vydrží. Posílám fota v 7 tt a v 11 tt

dalfy
8. led 2014

ahoj asi se k Vám přidám, ikdyž potvrzeno od mudr. to budu mít až ve středu 🙂.
Měli jsme trochu jiný plán ale jak se říká, prostě to přišlo. Od ledna jsem měla chodit do poradny na hubnutí. Celý rok jsem cvičila a jedna dle jídelníčku ale u mě to je jak houpačka mám období, kdy to jde a vše je ok a pak je krize a "sežeru" na co přijdu. Nicméně teď se vše změnilo mám 180 cm 123 kg což je děs a hrůza a už předem se děsím všech těch narážek, keců a připomínek. Chápu to jsem tlustá a co jako nemám právo mít dítě? Setkává te se s podobnou reakcí? Při prvním těhotenství to bylo při méně kg to samé.

inngrid
8. led 2014

@dalfy ja asni moc nie skôr taka mlada a takto dopadla to sa mi u lekára stave často

inngrid
8. led 2014

kočky tak tlak bol dnes opat katastrofa babo ok šicko ok ale tlak hruza uz ma vystrašilad nes lekárka tak idem internistovi snad mi niečo na ten tlak predpíše :( som 12tt najbližšia kontrola v 16tt

kettm
8. led 2014

Ahoj holky, jak se všechny máte, mě už se to pomalu blíží. Začínám mít strach, ale taky se těším a jsem zvědavá, co na nás vykoukne, jestli to bude holčička nebo další chlapák🙂 Jinak hlásím že jsem zatím přibrala "jen" 11 kg (oblečená), u syna už to bylo nějakých 27kg. Jsem zvědavá jak to půjde dolů.

kettm
8. led 2014

@dalfy musím říct, že jsem stejná váhová kategorie a asi jsem měla zatím štěstí na lidi, ale nikdo mi kvůli váze neřekl ani ň. Ba naopak mě ještě sestra chválila,že moc nepřibrám. Doktor taky samý plus, že nenatékám, všechny výsledky jsou v pořádku, tlak dobrý. Ale pokaždé, když tam lezu na váhu, tak to je hrozný pocit studu. Jediný co vadilo mě, že možná i díky váze nevíme pohlaví. Přeju štěstí na lidi.

dalfy
8. led 2014

@kettm děkuji. Jsem zvědavá, od prvního těhu jsem změnila lékaře tak uvidíme. Nám u 1. řekli pohlaví na 80 % a vyplnilo máme 6 letou holčičku. Já neměla žádné komplikace, jen vyšetření ohledně RH faktoru mám B- tak jsem byla sledována. Toho se bojím co to udělá u 2..

lenus202
8. led 2014

Já měla na 168cm 90kg, než jsem otěhotněla, teď ke 30tt jsem přibrala 6kg, tak snad to bude vše tak, jak má a půjde to krásně dolů, jak říká manžel: "Po porodu začnu hubnout s tebou" 😀

velkaverca
8. led 2014

@dalfy Hojky nic si z toho nedělej, taky mě to štve, ale nic už s tím nenaděláme, čekáme mimi a jíst musíme. Mám štěstí na mou doktorku, nijak mi nehubuje, jen se mě vždycky zeptá kolik měřím, odpovím 190 cm a ona na to: tak to jo", mimochodem teď vážím 129, přibrala jsem skoro 5 kilo, tak jsem zvědavá kolik to bude celkem, když se má přibírat až později. Mimochodem taky mám RH faktor negativní a manžel pozitivní, takže budou asi nějaké injekce. Držím moc palečky a žádné nervování kvůli váze

1velrybka
8. led 2014

@dalfy Ahoj, gratuluju k těhu a vítám tě mezi námi 🙂 Naštěstí připomínky na to, že jsem tlustá neslýchám, nejvíc si stěžuju já sama 😀 Kolik jsi vážila před prvním těhu?

honeypet
8. led 2014

@gabina321 vyzkoušej MUDr. Svojanovskou www.gynfit.cz Taky nejsem žádnej drobek a nikdy moji váhu nekomentovala, ani před otěhotněním ani teď v těhotenství.

1velrybka
8. led 2014

@lenus202 Tak to jsi přibrala docela málo, to já mám už 10 kg nahoře a 30. tt teprve před sebou... Jinak ta váha na tobě vůbec není poznat, koukala jsem na fotku u tebe ve fotoblogu a řekla bych klidně o 10 kg míň.

dalfy
8. led 2014

@velkaverca mě kvůli krvy sledovali a po porodu mi dali injekci.

Před prvním jsem vážila 90 kg. Mám to trochu složitější diagnostikovali mi roztroušenou sklerozu - naštěstí jsem bez trvalé léčky jen pokud přijde ataka tak nasadí kortikoidy to pak letí váha vzhůru, že se nestačím divit. Měla jsem ataku v září a proto jsem chtěli s těhu počkat alespon do léta abych se dala dopořádku trochu s váhou no ale holt osud to chtěl jinak 🙂

1velrybka
8. led 2014

@kettm Ahoj, tak to už se ti to hodně blíží 🙂 Tak nám hlavně pak dej vědět. Ono to nebylo z utz poznat, jestli je to kluk nebo holčička?

1velrybka
8. led 2014

@maaky @kozinka3 Ahoj holky, jak se vám daří? Už jste se tu dlouho neukázaly...

honeypet
8. led 2014

ahoj holky, tak se taky přidávám. Jsem už v 28tt a začínala jsem před otěhotněním na 94kg při 160cm. Vzhledem k tomu, že jsem po IVF, tak jsem díky lékům za první tři měsíce nabrala 3kg. Al jak se léky vysadily, tak jsem začala hubnout. Zatím to vypadá, že je pro mně těhotenství odtučňovací kůra. V tuto chvíli, ač malá krásně roste, mám nahoře jen asi 0,5 - 1kg. Čekala jsem co na to v poradně, ale sestřička mi řekla, že to mám dobrý, aspoň prý nebudu muset hubnout po porodu. No a vzhledem k tomu, že mi před vánoci zjistili těhu cukrovku, takže toho moc sníst nesmím, tak jsem zvědavá, kolik za ty tři měsíce ještě přiberu nebo nepřiberu.

1velrybka
8. led 2014

@honeypet Ahoj, vítej mezi námi 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru