Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

veverka.terka
23. kvě 2012

@oktarina doktor je super, ale za chvíli už do CARu chodit nebudu, ale ke své dynekoložce a to si určitě taky vyslechnu přednášku o tom, že bych neměla moc přibrat a jaký sou rizika blablabla....ale teďka to neřeším, hlavní je zdravý moje a mimča a kila nechávám být 😉

mihaji
23. kvě 2012

@oktarina Nebo si uděláme soukromou "Šrekovi" 😀

oktarina
23. kvě 2012

@veverka.terka jj, moje gynekoložka při prvním vážení: "no aspoň teď máte výmluvu na ta kila, že jste těhotná, že?" bych jí rozšlápla úsměv, medůze křivozubé, o rizicích z nadváhy rádi mluví, ale když se zeptám jestli by se změnily, kdybych vážila o 30 kg míň, tak najednou, že to se říci nedá, že to je individuální a každé tělo reaguje jinak. Prdlajs, jen nás musí pošťuchovat furt!

@mihaji vivat pro šreky 🙂

mihaji
23. kvě 2012

@oktarina To je teda fakt milá paní ta tvoje gyndařka 😠 . Já mám z vážení vždycky trauma a co teprve, kdyby měla takové blbé kecy. Takové řeči měl můj první endokrynolog a radši jsem ho pak změnila - měla jsem s ním tedy ještě drobný incident.

veverka.terka
23. kvě 2012

@oktarina @mihaji jo, to je fakt "povzbuzující" ty kecy okolo, jak kdyby baculatý ženský nemohly být těhotený nebo co?! ale člověk se asi za chvíli obrní a kašle na to. a váží váš přímo v ordinaci nebo stačí, když řeknete, kolik ste přibraly a zvážíte se samy doma?

mihaji
23. kvě 2012

@veverka.terka To já zatím nevím, u doktora jsem ještě nebyla. Mě vždycky váží na endokrynologii.
Ale tipla bych, že budou vážit přímo u doktora, takhle by sis mohla vymyslet cokoliv 😀

oktarina
23. kvě 2012

@mihaji jj, mám ji moc "ráda", ale gyndaři obecně neradi přibírají nové těhotné pacientky, tak už u ní te´D zůstanu a změním až po těhu.
@veverka.terka Mě váží přímo u gng v ordinaci, váha je hned vedle kozy (blé), a váhu hlásím já, vždycky řeknu sestřičce, aby nevstávala, že to hrozné číslo řeknu nahlas sama... 🙂 U endo mě naopak nikdy nevážili, tam se sestřička vždycky zeptá na aktuální váhu a posledně mi říkala, jejda, vy jste těhotná? A kde? Na vás to není vůbec poznat. 😀 Tak to mě potěšilo 😀 😀 Ke dnešku mám +2 kg, prý my ženy, co té krásy máme víc, ani tolik na váhu nepřibereme, tak ZATÍM potvrzuji 🙂

Co s tou šrečí diskuzí, holky? Tohle je veřejně přístupné všem...

mihaji
23. kvě 2012

@oktarina Tak jsem skupinu založila, šup do ní 😉
@veverka.terka, @smudlinka10 Vás jsem přidala automaticky.

Kdo se další hlásí do soukromé, tak písněte 😉

veverka.terka
23. kvě 2012

@oktarina taky sem četla, že byculky těhulky přibírají většinou míň než ty hubený holky, tak snad to tak fakt je 🙂 no, ty řeči fakt potěší... 😠

veverka.terka
23. kvě 2012

@mihaji super 😀 a jak se tam dá psát? nějak nechápu, když je to soukromá skupina?! furt mi tam hlásí, že se mám přihlásit zakladateli, ale však sem člen?!

mihaji
23. kvě 2012

@veverka.terka Mně to tam taky nechce pustit 😀 A to jsem to založila. Asi je někde chyba, ale já na to přijdu, vydržte.

veverka.terka
23. kvě 2012

@mihaji tak je to dobrý, myslela sem si, že sem zase nějaká "opožděná" a nechápu princip, ale když to nejde ani tobě jako zakladatelce, tak to bude asi v nečem jiným 😀 😀 😀

mihaji
23. kvě 2012

@veverka.terka To bude asi v tom, že jsem to nikdy nedělala a jsem blbá. Ale nějak to jít musí 😀

veverka.terka
23. kvě 2012

@mihaji no, já taky vůbec nevím právě, jak to funguje 😎

oktarina
23. kvě 2012

@mihaji jak šup do ní, když neznám název nebo link? 🙂 A s barvou mých vlasů to nemá nic společné, joooo? 😀

mihaji
23. kvě 2012

@oktarina Diskuze je "Šrekovi - aneb těhotné baculky" ale nemůžu se tam dostat ani já. Někde bude chyba 😀

mihaji
23. kvě 2012

Tak už by to holky mělo jít 😉

oktarina
23. kvě 2012

už to jde 😀

kamino
23. kvě 2012

Holky můžu se přidat? Můžu vám sdělit, že baculaté těhotenství mi připadá úplně v pohodě. Zatím jsem přibrala cca 7 kg, výchozí váha v CAR - pomocí prvního IUI 90 kg. Ani jednou jsem nezvracela, jen občas žáha a spravilo to studené mléko a Rennie, žádná cukrovka, plodovka - na vlastní žádost (pracovala jsem chvíli v ústavu soc. péče ) v pohodě, jen malinko vyšší tlak - 135/95. Ale to přikládám k tomu, že dr. sídlí ve třetím patře bez výtahu a te´d jsem se k němu už sotva dokulila 🙂 Teď ještě v pohodě porodit 🙂
Jinak jsem koukala, že jste řešily oblečení - já jsem do 7 měsíce nosila všechno staré, v pohodě jsem se vešla, ještě teď obléknu kalhoty ( ovšem nemůžu v nich dlouho sedět ) jaké jsem nosila před těhu. Jediný nákup byly tříčtvrťáky a pár triček v KIK a snad u toho i zůstane. Tak moc držím palce a ať mimi rostou a sílí 🙂

veverka.terka
23. kvě 2012

@kamino ahojky, tak to je krásné a povzbuzují, co tady píšeš 🙂 ať se daří i tobě a určitě klidně písni víc. to já teda ale nechci do 7. měsíce nosit normální oblečení, chchi si užít i toho těhu 😀 sice nechci přibrat moc, ale chctěla bych, aby bylo vidět, že sem těhotná a ne jenom tlustá....

kamino
23. kvě 2012

@veverka.terka Terko,tak v tom te asi zklamu,mam dojem,ze na okoli pusobim i ted spis tluste,,ale to neresim,hlavně ze jsme o.k. Přítel je nadšen,pořád se ptá co junior a říká mi brichatice. Dřív bych se trápila,teď jsem šťastná😉

veverka.terka
23. kvě 2012

@kamino však se nedá nic dělat, vím, že to tak asi bude, že to nebude hodně dlouho vidět, ale hlavně, když mimčo bude v pořádku...to je krásný, manžel to myslí určitě hezky a z lásky 🙂 můžu se zeptat, to je vaše 1. mimčo?

kamino
23. kvě 2012

@veverka.terka Ano, v mém pokročilém věku jsme se rozhodli ( tedy přítel mi pořád nějak předhazoval datum výroby ) že se zkusíme namnožit. No a vyšlo hned první IUI - měla jsem problémy se štítkou, PCO, nějaký zánet a alergii na přítele .. ale psychika je mocná čarodějka, v srpnu byla první seznamovací návštěva Pronatalu, v říjnu IUI a v listopadu potvrzená srdeční akce 🙂 Šla jsem do toho že buď a nebo, že když se to nezdaří, tak se svět nezboří, kvokání mně zatím nepostihlo a narovinu, to že budu máma si začínám uvědomovat až teď. A můžu říct, že mně to na jednu stranu děsí, ale na druhou stranu se těším 🙂

veverka.terka
23. kvě 2012

@kamino určitě psychika dělá velký divy, to je pravda....to já už se na mimouška šíííleně těším, ale obavy mám taky. hlavně, aby všechno probíhalo, tak jak má, pořád totiž nemůžu jaksi uvěřit, že sem těhu a pořád mám strach, že si to ještě prcek v břiše rozmyslí a odejde ☹ já už sem chtěla miminko 4 roky, ale manžel ještě ne, až minulý rok v lednu teda, že jo, že se pokusíme a stejně se nedařilo a skončilo to na IVF....

kamino
23. kvě 2012

Tak to moc držím palce !! Buď v klidu, taky se klepu před každým UTZ, či kontrolou, jestli je vše jak má.... to je normální. V jakém jsi týdnu?

veverka.terka
23. kvě 2012

@kamino díky, sem právě úplně na začátku, sem po IVF a sem těhu úplně čerstvě 4tt.. byl to náš 2 pokus, při 1. sem právě začala hnedka krvácet....

kamino
23. kvě 2012

Tak to jo... tak to chápu tvé obavy. Budu ti moc držet palce, ať je vše jak má... já jsem měla problémy v práci ( riziko insolvence a do toho výpověď ) , že jsem ani nevzpomněla na test a až když jsem začala slintat ( divný projev těhu ) tak jsem si ho udělala cca 15 dní po IUI a nestačila se divit 🙂 Možná i to pomohlo, že jsem to nijak neprožívala a pak si to jen užívala 🙂

veverka.terka
23. kvě 2012

@kamino já to právě v práci taky měla dost složité, takže sem šla na PN už při začátku IVF a zůstanu doma i nadále. snad bude všechno v pořádku, děkuju za podporu 😉

kamino
23. kvě 2012

Já jsem taky od listopadu doma, měla jsem spoustu plánů co všechno stihnu, a prd 🙂 Co jsem stihla za celou dobu bylo přečíst spoustu knížek a vyzkoušet spoustu nových receptů. Dá se říct, že přítel přibírá paralelně se mnou 🙂 Takže relaxuj, uklidni se, jestli se malej chce zavrtat a zůstat, tak to udělá 🙂 A já věřím, že určitě. Jen nevím, jak to máš s nemocenskou, já s ní měla problémy veliké, teprve teď mi poslali březen, tak se nelekni.

veverka.terka
23. kvě 2012

@kamino no, to já taky si říkám, co všechno udělám, ale moc se mi do ničeho nechce 😎 uvidíme, jak to všechno dopadne. vím, že s PN s penězma je to blbý, ale mně už došly i za duben, takže dobrý, počítám s šílenýma prolukama, loni sem byla na operaci se slepákem, takže to už znám....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru