Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

acornika
12. črc 2012

jooo a děvčata dneska jsem sežrala v práci půl pizzy, dva malé koláčky a teď se cpu salátem s mozzarelou, tuňákem a rajčátkem, strašný, jsem furt při chuti 😀 já půjdu rodit a bude ze mě obr koule ☹

veverka.terka
12. črc 2012

@acornika díky, tak to není zase až tak pozdě...já sem si říkala, jestli nebudu vypadat až do 9. měsíce jenom jako baculín a ne jako těhotná 😀 hodně štěstí zítra na kontrole 😉

veverka.terka
12. črc 2012

@acornika takový apetit bych taky chtěla mít 😀 já nemám chuť vůbec na nic, jím jenom z povinnosti a to sem si dřív tak ráda pochutnávala na dobrém jídle. teď?! jídlo je mým nepřítelem.... 😠

acornika
12. črc 2012

@veverka.terka kolem 6m je to těhotenství vidět i na baculkách, já bych teda byla ráda kdyby ten apetit nebyl ale dneska jsem si nějak nemohla pomoci no 🙂 , já prostě budu muset mít u sebe neustále nějakou mrkev, salát a pořád chroupat abych neměla hlad nebo co.
Jinak děkuji za přání štěstí ale na kontrolu jdu až příští týden 🙂

veverka.terka
12. črc 2012

@acornika aha, promiň, četla sem ještě starší příspěvěk a nepodívala sem se, že je už dřívějška 🙂 já doufám, že to bude vidět aspoň kapku, protože takto se okolí docela diví, že sem těhotná a nevěří 😒 a i já sama už chci těhulkovský bříško, ne jenom špíček 😀 jen pěkně chroupek, buď ráda, že ti není zle a máš chuť na jídlo 😉

evikj33
12. črc 2012

@veverka.terka Tak já to mám podobně s těma nevolnostma a nechutenstvím a jak něco sním,hned je mně špatně.U malého břicho vykouklo až koncem 5měsíce,to jsem se ještě i vdávala a už jsem byla po plodovce.Už jsi byla na screning,nebo se chystáš?Ja byla na krev a 23.7.budu vědět jak to dopadlo+UTZ.

veverka.terka
12. črc 2012

@evikj33 jj, je to dost nepříjemné s těma nevolnostma, mám to taky tak, je mi špatně z čehokoli ☹ tak to si na bříško ještě chvilku počkám, ale to nevadí 😉 taky sem byla na krvi na screeningu a výsledky s UTZ budu mít 20.7., to sme na tom hodně podobně 😉

veverka.terka
12. črc 2012

@evikj33 ty čekáš dvojčátka?! to je krásný.... 🙂

evikj33
12. črc 2012

@veverka.terka Jj krásné to je,jen mne občas přepadne depres jak to zvládnu,ale pak to zas přejde a maly konečně nebude sám a dočká se hned dvou sourozencu 🙂 Teda pevně doufám že bude vše Ok.Nevolnosti od rána do večera 😝 .Snad se to brzo srovná,říkaj že po 1.tr.by to mohlo trochu opadnout,tak pevně doufám i když u malého to bylo déle a žáha mně palela až do konce.

veverka.terka
13. črc 2012

@evikj33 no, to se nedivím, mně taky občas přepadají myšlenky, jak to zvládnu a to budem mít jenom 1 mimčo 🙂 neboj, to se musí zvládnout, hlavně, aby byly miminka v pořádku a ostatní půjde samo 😉 taky pěvně doufám, že nevolnosti časem poleví, je to hrozně nepříjemné a otravné. a žáha?! to mi povídej!to byla moje noční můra hnedka od začátku těhu! 😠 říkala sem gynekoložce, že sem s tím teda měla problémy už i dřív, tak mi napsala Helicid 10, ten se dá koupit i bez předpisu. nějaký Gaviscon, Tums, Rennie, jedlá soda-absolutně mi nepomáhaly a ten Helicid je super, úžasná úleva a může se v těhu. mně, když ta žáha pálila, tak sem nemohla ani spát, jak to bylo příšerný a teďka je to v pohodě, tak sem ráda, že aspoň tohle je dobré.

oktarina
13. črc 2012

@acornika není náhodou mozzarela z nepasterovaného mléka? Bacha na listérii 😉

acornika
13. črc 2012

@oktarina jooo tak to nevím ☹ ale myslím že by mozzarela neměla vadit, jen hermelín, niva zkrátka plísnové sýry

veverka.terka
15. črc 2012

posílám krásný odkaz na úžasné videjko 🙂
http://crazycafe.centrum.cz/vtipna-videa/2012/4...

oktarina
16. črc 2012

@acornika to je zajímavý, mě dr říkala, že když sýr projde úpravou nad 70°C tak nevadí 🙂 miluju totiž grilovaný hermelín. Nejím ho samo denně, ale tak v létě když se semo tamo griluje, tak jo 🙂 A říkala mi to právě kvůli mozarelle a bryndze a tak, že když je to nepasterované mléko, že se tam může vyskytnout větší riziko listérie. Asi bych si přečetla na obalu. Ta od zott a z lidlu (light) má uvedeno nepasterované. Tak nevím. Asi co dr, to jiný názor.

mihaji
16. črc 2012

Ahoj děvčata 🙂

@veverka.terka Ty jsi někde psala, že máš problémy s tlakem, viď? Já taky ☹ . Jak jsi teď na tom.
Díky tomu jsem ode dneška na PN-ce. ☹

veverka.terka
16. črc 2012

@mihaji ahojky, jj, stále mám, zítra jdu na kontrolu, pořád mám tlak cca 125/90, někdy i ten spodní vyšší, tak sem zvědavá, co mi zítra řekne doktorka. léky sme zatím vysadily, protože sem je stejně většinou vyzvracela. jenom doufám, že nebudu muset do nemocnice ☹ ale na sobě necítím vůbec nic.
a co ty, kolik si měla? bylo to hodně vysoký? nasadil ti hnedka nějaký léky?

mihaji
16. črc 2012

@veverka.terka Tak moc držím palce, ať se to zlepší.
Já měla před dovčou 150/90, dostala jsem hned Dopegyt, jeden denně a dneska jsem měla tlak cca 130/80, nepamatuju si to přesně. JInak měřím každý den doma tlakoměrem na zápěstí.

veverka.terka
16. črc 2012

@mihaji děkuju 🙂 já taky měřím doma 2xdenně, tlakoměr mám normální digitální na paži. taky mi nejprve nasadila Dopegyt, ale s tím zvracením je to blbé ☹ tak to máš krásný tlak, to ti ty prášky udrží určitě v normě. ono prý je to pak nebezpečné hlavně v pozdějším stádiu těhulkování a pak hrozí preeklampsie a další rizika pro mamču i miminko. sem sama zvědavá, jak se to u mě podaří zkorigovat. a ty na sobě něco cítíš, motání hlavy, kolabování?

mihaji
16. črc 2012

@veverka.terka Tak to já naštěstí nezvracím, takže s prášky problém nemám. Taky doufám, že to udrží. On se pak ten tlak cca po 20.týdnu zvedá, tak uvidíme, co to se mnou udělá. Doufám, že bude všechno v pořádku.
Necítím na sobě vůbec nic, bylo mi dobře i při tom hodně vysokém tlaku.

vietnamka
18. črc 2012

caute baby, tak mne sa to krati. Necele tri tyzdne do dna D. bohuzial mam strie asi vsade.. niezeby sa mi robili nove, ale ako keby mi praskali tie stare.
Uz sa naozaj ledva gulam. Nemam problem s tlakom, ale so srdcom.. hned ako nieco porobim, hoci posteliem postele, musim si odpocinu. Dlho som si myslela, ze je to tlakom, ale prd makovy, tlak mam stale ok. Zato tep mam v pokoji 130. Na ekg povedali, ze lahka tachykardia.
a to ma caka tento vikend vypratavanie balkona, lebo nam ho pridu buduci tyzden zasklievat 🙂. Ja som si to takto genialne rozplanovala vsetko 🙂

evikj33
19. črc 2012

@vietnamka Tak to sis opravdu načasovala akorát 🙂 aby tě z toho balkonu manža rovnou nevezl rodit.Já si naplanovala na září malováni,tak to snad budu ještě v poho,holky psaly že u dvojek měli od 20tt klidovy režim,tak chci co nejvíc stihnout do té doby.Jinak už se ti to pěkně krátí,tak opatrně 😉

acornika
19. črc 2012

ahojky holky 🙂

Byla jsem dnes na UZ 🙂 potvrzené těhu 6+4, krásně nám bilo srdíčko a prý jsme ukázkový 🙂 takže jsem šťatsná. Jinak 3kila navrch, děs, běs hrůza. No co se dá dělat ☹

bbubinkaa
20. črc 2012

@vietnamka veru, krati 🙂

vietnamka
20. črc 2012

@evikj33 tak ja uz by som to aj rada mala za sebou 🙂. Len ten balkon ma drzi pri zivote, musim to za kazdu cenu stihnut! Nerozumiem, ako "u dvojek", cakas vari dvojicky? :-O
A inak, uz sa citis lepsie, co sa tyka toho zaludka? Vidim, ze si v 12.tyzdni, tak to by si uz mala byt cochvila za vodou 🙂.

evikj33
20. črc 2012

@vietnamka Jj čekáme dvojčátka 🙂 Jinak ti docela věřím s tím porodem,rychle to mít zasebou než zas začnou horka.Ja myslím že u druhého už to jde o dost rychleji,tak at to zvládneš s tím balkonem a mužeš v klidu rodit 😉 Nevolnosti mne stále neopouštějí,navíc mám po včerejší kontrole ve zprávě výrazně napsáno vysoký tlak 150 na80,tak s obavama čekám co bude. 😕 Taky se trochu bojím protože už 3týdny miminka nikdo nekontroloval a navíc nás v pondělí čeká ten screning UTZ.

vietnamka
20. črc 2012

@evikj33 ja sa uz tepla tak nebojim, lebo mame od utorka novu klimatizaciu 🙂.
Co sa tyka toho tlaku, tak mne lekar povedal, ze ten horny nie je az taky podstatny, ze (aspon z pohladu tehotenstva) je podstatny ten spodny. Nebezpecne je, ak je nad 90, a to ty nemas.

V pondelok? Potom napis, ze ako to dopadlo, budem na teba mysliet.

evikj33
20. črc 2012

@vietnamka Jj určo napíšu,snad už nebudeš rodit 🙂 Jo stím tlakem je to složité,nemá být ani velký rozdíl mezi spodním a horním.Jen se trochu bojím dělaj se mně občas mžitky a tak 😒

veverka.terka
21. črc 2012

@evikj33 ahojky, tak vidím, že máme společné nevolnosti i vysoký tlak.neboj, s tím tlakem si tě pohlídají a kdyžtak časem nasadí léky, který se v těhu můžou. to já mám tlak cca 130/96, docela hrůza ten spodní, ale na sobě necítím vůbec nic, občas mě pobolívá hlava, ale jde to. určitě na tebe dají pozor a pokud máš možnost, tak si ho měř třeba i doma tlakoměrem a zapisuj, mně to tak přímo i doktorka nakázala. a určitě žádnou velkou fyzickou ani psychickou námahu, stres je potvůrka a rád tlak zvyšuje 😉 a k tomu to zvracení taky není řádný med, že 😠 ☹ já sem si myslela, že už to bude postupně ustupovat, ale houbelec, pořád nic ☹ tak se drž a ať je líp 😉 taky jdu v pondělí na NT screening na UTZ 😉 tak si pak napíšem výsledky 😉

v555
21. črc 2012

Ahojte,pridávam sa k Vám ak môžem.Tiež som mávala nižšie tlaky ale teraz 138/83 torr,necítim sa zle len mi je ešte dosť špatne a zvraciam,som 11tt+5, 🙂 🙂 🙂 🙂

veverka.terka
21. črc 2012

@v555 ahojky, zvracela si jenom do 11+5tt.? tak to je krásné...já sem 14tt. a pořád to neustupuje. kolikátý si teďka týden? ten tlak ještě není tak zlý..bereš na to i nějaké léky?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru