Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

evuse
2. črc 2009

Čaute. Tady je taky fuj počasí, ale jdu odpol na nehty, takže budeme muset vyrazit.

Míšo se skládáním postýlky vydrž, zbytečně se ti do ní bude prášit 😉 .
Terka zvládla očkování dobře. Několik hodin po očkování, když začala být teplejší, jsem jí dala ten Nurofen sirup a druhý den ráno taky a bylo to naprosto v pohodě. Ani jí to nenateklo jako minule a ani neměla takovou tu ukňouranou náladu.

Mirun já jsem taky total. Krmení bylo v 19, pak usnula, takže ve 21 jsme jí vzbudili a vykoupali - před tím jsme to nestíhali. Pak nechtěla jíst a šla spát. Vzbudila se v 1:30 a pak v 5:20. Ještě jsem jí pak donutula usnout, ale od 8 mě budila. Bohužel pryč jsou doby, kdy spala aspoň do 10.

Byggyt, v těhu se nesmí mák? To nevím, v knížkách to nepíšou.

macalc
2. črc 2009

byggyt mnooo šúlance ja tiez lubim asi to aj aj urobim ale ešte dnes 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 A preco sa v tehu nesmie mak??????pocujem to prvy krat

evuse
2. črc 2009

Holky prosím vás dejte mi na ty vaše " šúlance " recept 😵 . To jsou jako bramborová šišky?

byggyt
2. črc 2009

To s tým makom mi povedala kamoška, ona je sestrička tak neviem ale podla mňa by som toho musela zjesť asi vela aby to malo nejaký negat. účinok

Evuš to je z varených zemiakov ide tam hrubá múka vajce, ja ti potom pošlem recept idem to zajtra variť a ten recept mám z netu tak to musím najskôr odskúšať aby nebola hanba.

evuse
2. črc 2009

Ok Byggyt, budu se těšit.

macalc
2. črc 2009

byggyt ja som tiez nasla recept na nete a uz varim zemiaky tak si ma mavnadila ze neviem odolat a musim si to uvarit 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

byggyt
2. črc 2009

hahaha tak to je super

zuzkaaaa
2. črc 2009

ahojte babenky....
tak maličká sa má super ja sa mám na prd dostala som 38stupňové teploty, hlava mi ide vybuchnúť, ešte že mám mamku tá sa mi o maličkú postará pokial manžel je v práci, mliečko už nemám vôbec tak jej musím dať umelú výživu nutrilon, ale nevadí hlavne že pekne papá. teraz mi spí v spálni v kočíku mama došla z prechádzky tak sme ju nechceli budiť, ozaj s tými náušničkami tak v pôrodnici nám ich nespravili ale už som dohodnutá s detskou lekárkou že ak pôjdem do poradne jej prepichne, ozaj ešte niečo u nás sa už nemusí baliť naširoko! lekárka jej postolčeky hneď dala dole že už netreba a ak bude mať maličká mesiac pošlú nás na rengen a keď vtedy nebude dobre až vtedy sa to bude riešiť, chuďa moje aj tak má tie stehná tak tučnučké že pomali už aj pampersky ju otlačia 😀

macalc
2. črc 2009

zuzkaaaa ahoooj som rada z esa mate dobre a ze ste v poriadku 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

byggyt taaak som sa pbzrala tych šúľancov až mi je zle ale boli dobre u nás to mám rada len ja mňam 🙂 🙂 🙂 🙂

byggyt
2. črc 2009

macalc- tak to je super že ti chutilo a mak si mala celý a doma si pomlela alebo si kúpila v obchode pomletý?

macalc
2. črc 2009

byggyt kupujem pomlety mak co sa budem snim doma trapit ked nemusim 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 A predstav si dnes som pozehlil vsetky vecicky co som mala oprate za 2 kose ale uz mam pokoj uz asi vyhlasim ze nic nechcem lebo vsetko co mam som dostala aked mi este niekto da nejake veci tak musime kupit novu skrynu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

michala.l
3. črc 2009

Ahojte 🙂

Mnam, vy tu o takychto dobrotach vypisujete 😀 ..., aj ja by som si dala makove sulance ...mnaaaam 😅

Zuzkaaa, a ty uz nemas mliecko ? ☹ To je skoda... , ale hlavne, ze babulke chuti papat 😉 Skore uzdravenie ti zelam, nech mas kopu sil na Sofinku.

Evus, ked ja by sm ju uz chcela mat poskladanu, ale je pravda, ze mam este pred sebou min 15 tyzdnou a to je celkom slusna kopa prachu ☹ , tak este nejaky ten tyzden vydrzim 😀 ...

Pekny den vsetkym 😉

mirunda
3. črc 2009

Ahojte kočandy!
Tak další noc, kdy jsem se absolutně nevyspala - mám pocit, že nás svrbí dásničky, třeba vykouknout brzy zoubky..Lili jen pláče, nespinká, to je hrozný.. ☹ Mno, uvidíme, je mi jí líto....

Jinak taky jsem četla, že se v těhu ani při kojení nesmí mák ve velké míře.. ale já ho žrala na kila, prostě jsem měla chuť 😀 Ale z máku se získává opium, je to jak taková droga 🙂 Ale asi jen fakt ve velkém množství..

Zuzi,je mi líto, že nemáš mlíčko.. nechápu čím to je, všude píšou, jak 95% maminek můžou kojit a tady mezi náma kojí pořádně jen Jaberka.. my teda kojíme taky, už skoro 2 měsíce vůbec nedokrmujem, tak jsem zvědavá, kolik jsme přibrali, příští týden jdeme na 4.měsíční kontrolu..ale nemám ani kapičku navíc.. ☹

evuse
3. črc 2009

Ahojte holčičky. Dneska jsem se vybičovala a uvařila polívku z červený čočky. Tak jsem měla i teplej oběd 🙂

Jo a zapoměla jsem vám asi napsat, že Terza měla na kontrole v úterý 7150g. Už jsem měla problém odnést jí tam od auta v sedačce.

Mirun, jak zas píšeš o tom máku, sbíhaj se mi sliny.
Byggyt, doufám, že se ti vaření povedlo, čekám na ten recept na ty šulance i s mákem i se strouhankou. Díííky

Mirun, já si myslím, že ono to kojení je i o psychice, já byla poměrně dost vystresovaná, ani jsem pořádně nejedla a uklidnila jsem se, až když jsem přestala kojit. Jednak jsem přestala řešit, to že nemám mlíko a jednak krmení tím pádem bylo rychlejší a měla jsem konečně trochu víc času. Jak na odpočinek, tak na všechno ostatní.

zuzkaaaa
3. črc 2009

ahojte babenky...
poradte mi prosím koľko má také bábätko pribrať za prvý mesiac? keď sme prišli z nemocnice mala 3390g a teraz keď sa vážime (najprv sa odvážim s ňou a potom sama a potom to zrátam) a tak mi vychádza 3700g a zdá sa mi to máličko, hoci doma sme len 12dní hm???

macalc
3. črc 2009

zuzkaaaa nestresuj vsak podla mna je to dost co ti malicka pribrala ked bude takto papat tak o chvilku bude z nej maly macko 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

evuse
3. črc 2009

Zuzko, miminko v prvních tádnech přibírá 100-200g týdně. Takže Sofinka přibírá v pořádku 😉

elennka
3. črc 2009

ahojda holky, hlásím, že žiju, ale absolutně nestíhám ☹ a opět jsem o víkendu v práci...

evuse
3. črc 2009

Ahoj Elennko, to je fajn, že žiješ 😉 a co máš za práci, že chodíš i o víkendu?

mirunda
4. črc 2009

krásné ranko!
Evi, kojení je určitě hrozně moc o psychice, já se rozkojila až když jsem se dala do kupy, když jsem přestala řešit toho císaře, to že nám kojení nejde jako osatním.. ☹ Nedivím se, že to většina maminek zabalí, já s tím chtěla seknout asi 100x, ale vždycky mě donutilo pokračovat to, že je to to nejlepší, co Lilince můžu dát.. a po 2 měsících, kdy mi to začalo bejt u zadku, tak jsem začala jakžtakž vyrábět mlíčka víc..a ono je to hrozně praktický - nemusíš s sebou tahat flašku, když někam jdeš a tak.. jak to vůbec děláš když někam jdete?My když dokrmovali Nutrilonem, tak tam bylo napsaný, že udělaný se to musí snad do 2hod spotřebovat.. 😕

Zuzi, vůůůůbec se neřiď podle nějakých tabulet, každé mimi je jiné.. my přibrali 2.týden 100g, to tedy nebylo moc, pak 300g/týden, to už bylo supr, pak zase jen 100g.. vůbec to neřeš, hlavně že čůrá hodně a že je spokojená, on jí pak zváží dr., taky záleží na tom, jak roste, proto by dr. na kontrole miminko vážit i měřit..tak se neboj a nesrovnávej s ostatníma.. 😵 Tvoje Sofinka je originál 😵 😵 😵

elennka
4. črc 2009

pracuju jako vedoucí pečovatelské služby, ale jedna z pečovatelek má dovolenou,tak musím zajišťovat službu, a když je potřeba tak ještě vypomáhám jako sestra kolegyňkám na domácí ošetřovatelské péči..

evuse
4. črc 2009

Ahojte.

Elennko, to si asi pěkně mákneš, co ? 😅

Mirun, mě by už teď právě vadilo vystrkovat venku prsa, kdybych měla nějaká malý, tak bych to snesla, ale tyhle balony 😖 . A s Nutri to dělám jednoduše, když bude jíst do 2 hodin, namixuju to doma a víc ohřeju a dám to termoobalu. Když jedem na dýl, tak si vodu ohřeju na správnou teplotu, dám to termosky, kde mi v té teplotě vydrží mnoho hodin a nutrilon si odměřím do dávkovače - dělá ho avent, nebo sassy a asi i další- má 3 nebo 4 oddělené komory. Takže v době krmení naliju z termosky do lahvičky, nasypu dávku Nutri a je hotovo. A zajímavý je, že na Bebě, pokud vím není napsané, že se to musí tak rychle spotřebovat. Známá si to připravuje na celou noc dopředu, ale to mi už přijde fakt moc. Vždyť je to připravený za chviličku.

petrach
4. črc 2009

ahojky 😉
zakruta ja mela migreny hodne,pomahali mi mastičky..existují přímo na migreny a občas mužeš paralen,pokud ale bereš normalka brufen jako já,tak nezabere,hodne mi pomahali když mi muj delal masaž

zuzíí mela by přibrat tak prumerne 15dkg tydne,ale je to fakt jak kdy..neřeš to,uvydíš u dr,pokud ma počurane plinky tak hlad nemá a taky by se ozvala..teda ty horečky 😝 cos chytla???

mirunda
4. črc 2009

Evi, taky jsem si neuměla představit, že bych kojila někde na veřejnosti, nešlo mi o velikost, ale o to, že je prostě budu muset někde vytahovat.. ale teď už mi to vůbec nepřijde blbý, kojim uplně všude - v hospě na zahrádce, v obchodních centrech, v parcích.. prostě všude kde si Lilinka řekne, vždyť je to vlastně přirozený..ale dokud si to člověk asi nevyzkouší, tak nepochopí 🙂 Jinak to je fakt s tou přípravou, to mě nenapadlo, asi kdybychom to museli řešit, tak to taky někde vygoogluju 😀 Kolik tě stojí měsíčně ten Nutrilon?Ono je to i dosta drahý, viď?A budí se ti v noci Terezka?Nebavilo by mě to připravovat v noci, ale co má maminka asi dělat, co?Já jen vyndám prso a ať si cucá, vlastně ani nevím, jestli papá nebo ne, vždycky u toho usnu 🙂 Ale představ si, že teď se mi Lili začala v noci budit 😠 😝 😖 Dřív spala 6-8hod v kuse, tak nevím čím to je, že teď tak 4hod..sice si cucne a spí dál, ale i tak, nemám radost, že si zvyká, že dostane najíst i ve 3 ráno 😀 A už máte Evi naušničky? 😉

zuzkaaaa
5. črc 2009

ahojte babenky...
mirunda mňa balík nutrilonu 800g vychádza akolo 16€ a na mesiac potrebujem 2 balíky, neviem čo bude ak maličká bude viac papať tak možno aj 3 krabice, ale mi papáme každé 2-3 hodinky 50ml, takže dooosť 😀
ale počula som že lekárka môže vypísať na predpis a tak to vychádza za polovičnú cenu, musím sa spýtať keď pôjdem do poradne, 15. nás čaká ušná dúfam bude všetko v poriadku a 16 prvá poradňa, prepichnutie uší, rengen klbikov uf už teraz sa bojím ako to bude maličká znášať.

mirunda
5. črc 2009

Zuzi, tak to by bylo dobrý, kdyby se to dalo na předpis.. 50ml?To bude určitě chtít víc časem.. 🙂 Prý na každé kg miminka vypije cca 120-150ml denně.. ale nevím jestli je to stejný u kojených dětí jako u dokrmovaných.. a ty Zuzi už jen dokrmuješ?Nebo i kojíš při tom?A jak ti v noci spinká Sofinka?

evuse
5. črc 2009

Ahojte.

Mirun a Zuzi, mě teď Tereza pije 120-150 asi 6-7x denně. Kupovali jsme Nutrilon HA, a teď nás to týdně už vyšlo přes 750,-Kč. Ale má asi alergii na mléčnou bílkovinu, nebo laktozu, tak jí asi posledních 10 dní dávám bezlaktozové mlíko od Nestle a světe div se, je to o víc než polovinu levnější takže týdně to vyjde tak asi 340,- Kč. A budí se mi v noci pravidelně okolo 2 a 6 hodiny. A to připravování mě nijak nevadí, už jsme si zvykla, je to během minuty (stejně pořád chodím v noci na wc, asi zvyk z těhu , takže stejně musím z postele) přihřívám to samozřejmě v mikrovlně.
Tady prý se to taky dává na předpis, ale v diskusi o nekojení jsem četla, že to doktoři nechtěj předepisovat. Asi jsou taky zblblý tou propagandou, že každá může kojit a která nekojí, tak proto, že nechce, tak ať si to zaplatí! 😠
A naušnice nám objednají až za týden, takže pak konečně!

Mirun ona se ti určitě budí tím, jak je horko, tak buď má žízeň a nebo toho přes den vypije míň, tak to v noci dohání.

kackabrcka
5. črc 2009

avoj zuzka,
v nemecku sa tiez nasiroko nebali a malinka ma dobre aj nozicky.. robili nam sono v 6tt.. a to ze nemas mliecka netrap sa.. hlavne ze sa mate dobre..

nemam na vas velice cas ☹

zuzkaaaa
5. črc 2009

sofinka za celý deň vypije asi tak 450ml takže ešte nepapá tak veľa, už len dokrmujem mliečko už vôbec nemám ale teraz som brala lieky kvôly tej horúčke tak by som jej asi ani nedala radšej, Sofinke v noci sa budí niekedy po 2 hodinkách u nás sú 4 hodiny spánku rekord! ale nesťažujem sa lebo sa napapá a spí ďalej takže ok, už aj teraz plače hladoška jedna

macalc
5. črc 2009

ahojte babenky......
Ako sa mi mate ???? Ako tak pozeram bolo vas tu malo
Pozdravujem ta kacka malinka je zlatunka pozeral som fotecky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru