Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

petrach
31. pro 2008

zuzi my byli na 3Dve 20tt. a super,kukni do meho alba,mam tam i fotky,ja jsem byla spokojena,prcek je tam krasnej 🙂

karca21
1. led 2009

Ahoj Zuzkaaaa, já byla na 3D sone ve 20-21 týdnu, ale vim, že je tam delší objednávací termín, tak mě doktor objednával někdy, když jsem byla kolem 17 tt.

Ahoj Evuse, když tak čtu tvůj příspěvek, tak si řikam, jak to asi musí být úmorný. Vydrž. To je kolikrát fakt překvapující, co člověk musí během toho těhotenství všechno vydržet, no, není to jednoduchý, ale snad to bude mít krásný vyvrcholení.

usounek25
1. led 2009

Ahojky, tak přeji vše nej do nového roku, hlavně hodně zdraví, protože to je nejdůležitější a všem co chtějí nebo už čekají mimi, aby se vše vydařilo a měly jsme všechny krásná a zdravá miminka 🙂 🙂
Jinak já už bych se taky nezlobila, kdybych už porodila, sice je celkem ještě čas, ale už je to fakt únavný. Hlavně už poslední dobou nemůžu pomale ani chodit, protože se za prvé strašně zadýchávám a pak taky mě vždycky začne tak bolet mezi nohama. Né pipka 😅 , ale jakoby stehna, nevím jestli to jsou ještě třísla. Jako kdybych tam měla natáhlý nějaký sval nebo vazy. Nevím čím to může být. Jestli tím, že třeba už mimi kleslo do pánve a tlačí tam nebo já nevím. Musím se v pondělí zeptat doktora, doufám, že na mě nebude koukat jak na exota. Jo a v pondělí jdu poprvé na monitor, tak jsem zvědavá co tam náš malej předvede, protože když si někdo mákne na břicho, že ho třeba kopne, tak se ani nehne a z toho sebou vrtí a šponuje se, až se mě vydouvá celý břicho. Tak doufám, že nebudu, jak kamoška, která seděla na monitoru vždycky půl hodiny, sestra jí třepala s břichem, pouštěla budík a nic. 😅

zuzkaaaa
1. led 2009

Diky za odpovede jaj a všetkým mamičkám a nemamičkám Šťastný Nový rok!!! 😉

evuse
1. led 2009

Ušounku, možná se ti rozestupuje pánev, známá to měla ve druhém těhotenství, spravily to snad vitamíny. Nebo jsou to fakt natažené vazy. Určitě se doktora poptej, nevidím na tom mic blbého. Já tedy při chůzi mám ten problém, že mi děloha asi naráží na močák a pak jen cupitám malými krůčky a ještě se batolím jak kachna. Ještě že se u toho nevidím 😀
Na monitoru jsem byla už 3x, při prvním jsem zaznamelala snad jen 5 jemných pohybů, ale jim to stačilo, tak nevím. Právě jsem se taky bála, že mi to budou točit znovu.

jabera
1. led 2009

ahojte, tiez prajem len to dobre.
usounku, ja mam ten problem s trislami, ci co to je, tiez. chodim jak kachna, snazim sa tvarit, ze mi nic neni a pokusam sa kracat ako clovek, ale vtedy to strasne boli, tak vyzeram jak idiot, ale ked idem pomaly a nasiroko, boli to menej.... teraz ma zacalo este tak divne bodat akoby v pulkach.... som tak nemozna. uf, ked si predstavim, ze este 3 mesiace... asi budem uz len lezat...

usounek25
1. led 2009

jabera: u mě je to taky lepší, když chodím pomaleji, já už ani rychle jít nemůžu 😀 Právě se mi už ani nechce moc chodit na nějaký větší vycházky, protože pak je to ještě horší. Jen mě těší, že mě už do toho konce moc nezbývá, tak to snad nějak přežiju.

evi: s tím močákem to mám taky, ale já si myslím, že mě do něho malej šťouchá ručičkama, někdy si až málem cvrknu 😝 A moje chůze taky zřejmě připomíná kachnu, sice se nevidím, ale podle toho stylu, jakým se plazím, tak pohled na mě musí být hrozný. Už aby ty mimina byly venku, ale na ten porod se moc netěším 😲 Piješ maliníkový čaj??

petrach
1. led 2009

holky vy to mate aspon za par 😉
me ted tak porostlo břicho,že mi nejsou žadne kalhoty,tlači me i teplaky co jsem nosila,připadam si hrozne,jestli je to tim,že ted se vic cpu??? přece jen je toho jidla vic,než před vanocema,to jsem jedla zdraveji...
dneska jsem funela při obouvani botu,jak v devatem mesici..a bude huř 😀

evuse
1. led 2009

Ušounku maliník piju asi 10 dní (1x denně), ale ne každý den. Mám pocit, že po něm možná mám poslíky, ale nějak se mi to zatím nedaří vysledovat. Někdy jich mám několim denně, někdy nic. Dneska byly v noci, ačkoliv jsem včera maliník neměla, tak nevím.

Peťo, taky jsem se před pár týdna dostala do fáze, že už ani tepláky nebyly pohodlné. U některých naštěstí šla vysápat ven guma 😀 . Ovšem momentálně už mám jen jedny, které jsou mi dostatečně pohodlené . Koukala jsem na těhu tepláky v HM, ale za 600 ??
Už mě škrtí i guna u těhu jeansů a to jí mám povojenouna max. Budu jí muset nastavit.
S jídlem je to na pytel, nějak se ke zdravému -zelenině -nemůžu donutit, přestalo mi chutnat. Spíš bych jedla ovoce, jenže to musím omezeně kvůli cukru.

No já jdu hned nastavit tu gumu , když jsem si na to vzpoměla, nebo zas budu trpět, až pujdu ven.

usounek25
1. led 2009

Tak gumu na těhu jeansech jsem nastavovala před 14 dny, byla na konci už jakási roztřepená a tlačila, tak jsem přikoupila rovnou novou. Já jsem si maliník koupila v úterý a hned večer jsem si udělala jeden šálek, ale bylo mě po něm nějak divně. Nějak jsem tomu nepřikládala váhu, přítel je nachlazený, tak jsem si říkala, že na mě třeba taky něco leze, ale ve středu jsem si dala ráno hrnek a zas mě bylo divně, tak nevím. Začne mě bolet hlava a taky trochu břicho, prostě mě to nějak nesedí, tak nevím jestli ho pít dál. Teď jsem vynechala.

Petrach: asi se malej začíná víc zakulacovat a to přejídání během svátků na to má určitě taky vliv. Já jsem se teď minulý týden po dlouhé době na sebe podívala do velkého zrcadla ve kterém se vidím celá, u nás dole totiž tak velký nemáme jen navrchu u tchýně a trochu jsem se zhrozila, když jsem ten svůj pupek viděla 😲 Jsem jak balon a navíc vypadám docela komicky, protože nemám moc velká prsa, zatím č. 2. Takže malá prsa a pod nima balooon. Zepředu to ještě jde a z boku 😅. To se ani nedivím, že se v posteli nemůžu otočit.

petrach
1. led 2009

usounku me teda bohužel jedou i ty prsa 😀 takže břicho s nima snad souteži či co,Pamela by mi zavidela

usounek25
1. led 2009

No mě trochu povyskočili, ale zatím nic moc, tak snad mlíčko bude. Já jsem nikdy nebyla moc obdařená, tak akorát do ruky, jak říká ten můj, tak uvidíme. Mě zatím roste akorát břicho a zadek 😒 To bude práce to dát po porodu dolů. Bohužel nepatřím mezi ty typy co hubnou sami, tak jak moje kamoška. Ta během těhu přibrala 30 kg, zatím shodila 10 kg, ale nic pro to nedělala a to se nijak neomezuje, právě, že naopak - čokoládky, zákusky apod. Já kdybych měla žrát tak jak ona, tak se neunesu 😅

petrach
1. led 2009

ja myslim ýe velikost nehraje roli při kojení,naopak u velikych prsou se dite huř chyta a přisava,to znam z vlastni skušenosti..švagrova je ulpne plocha,ma 50kg a kojila obe deti do roku a pul...
nekdo holt ma štestí 😉

jindri
1. led 2009

Ahoj píšu po delší době 😉 tak už mám přírustek 12kg, co týden - 1,5kg víc. 😅 Už bych s chutí rodila, nějaký strach z porodu mě nadobro opustil, protože tento poslední týden toho mám plný brýle. Břicho se vypoulilo do mega bubnu, záda bolí ..... navíc mám pořád hlad 😀

petrach
1. led 2009

jindri tak treba zitra 😉 at uz to mate holky za sebou a rychle!!!
12 kg neni moc-tak akorar

jindri
1. led 2009

petrach: zítra už je druhý termín, snad si dá říct. Nechci rodit maxi Mařenku 😀 Hlavně mě hněte okolí, jak se pořád vyptává jestli už a jaktože ještě ne a kdy🙄
12kg je fajn, kdyby výchozí váha nebyla taková jaká byla. Ještě 3kg a půjdu na sál jako metráček 😅 😲

petrach
1. led 2009

jindri tak drzim palce a bud v klidu,ja budu rodit s vetši vahou určite,to druhe tehu je uplne jine nez prvni...
takze tfuj tfuj at to jde rychle a bez bolesti,kazdou chvili muzes malou Marenku chovat 😉

jindri
1. led 2009

petrach: díky 😉

evuse
1. led 2009

Ušounku mě ten maliník nic nedělá , teda ve smyslu, že by mi po něm bylo divně atd., ale v diskusi na maliník jsem četla, že jiným to taky nesedí a dělá se jim po tom blbě, zvedá žaludek, musí to zajídat...

mirunda
2. led 2009

Moc tu všechny zdravím v novém roce a přeji jen to nej nej a ty nejzdravější miminka..
Evusko, Usounku a Jindri - já vám tak závidím, že jste o tolik dál než já, co bych za to dala 😠 Mám natelký nohy, nevidím kotníky, obuju jen zavázaný tenisky a u všeho hekám jak osel.. to teda nevím, co budu dělat ty dva měsíce co mi chybí, když to bude jen horší a horší 😖 Ještěže nejsem těhu v létě 😀

usounek25
2. led 2009

mirunda: neboj, to už nějak doklepeš. Mě už se ani nechce nikam chodit. Zmáhá mě už i nakupování v obchodňáku 😒 A nejvíc se těším na to až se zase normálně vyspím, teda relativně, budu muset vstávat k malýmu, ale budu se moc normálně v posteli obracet atd. a ne u toho funět, jako když jde prase z bukvic. Taky si říkám, že jsem šťastná, že ty poslední měsíce těhotenství nemusím absolvovat v létě, to bych asi zdechla. Mě bylo i tak blbě a to jsem ještě neměla skoro žádný břicho.

evuse
2. led 2009

😀 😀 😀 prase z bukvic, no tos mě pobavila. Ale sedí to přesně 😀 . S tím létem to máš tedy pravdu, už mě to napadlo mockrát, a taky mi teda v těch teplejch měsících nebylo nic moc, ještě, že jsem už byla doma na PN.
Mirundo, to už říkám od 6. mesíce, že nevím, jak to ješty ty 3, 2, 1 měsíc vydržím 🙂 . Ale ono to docela rachle uteče.

fodorka33
2. led 2009

ahojte baby...ako vidim asi som na dobrej adrese..ja som doteraz pribrala 20kg....

mirunda
2. led 2009

Doklepat to musím, nic jiného mi nezbývá 🙂 Doufám, že to rychle uteče, ale nic to nemění na tom, že vám závidím 😀 Hlavně nemám ještě vše koupené a připravené, tak to chci v lednu donachystat, ať pak můžu měsíc jen v klidu čekat 🙂

Fodorko33 - nic si z toho nedělej, máš to taky za chvíli a vůbec to neznamená, že ti to musí zůstat.. moje kamarádka přibrala 26kg za těhu a za 14 dní měla všechno dole - mrcha 😉

jabera
2. led 2009

fodorka, velmi ma tesi, ze v tom nie som sama..... aj ja, ale som o kus menej tehotna ako ty... mam strasne vycitky svedomia za kazde susto a este aj vyzeram jak prasa. a pohybujem sa jak pytel cementu... najradsej by som uz porodila. tolko som bojovala s vahou a uz je to v panu. bojim sa kolko budem vazit pri porode....

jabera
2. led 2009

evusko, ved ty uz to mas fakt za par..... ty sa mas...

petrach
2. led 2009

holky zdravim, 😉
fidorko vitej 🙂

musim se pochlubit,dneska jsem objevila dvoje kalhoty,ktere obleču,heeeč 😀
byli ve skrini zašite po kamošce,kdysi mi je donesla,taky je kapku plnejšich tvaru a byli ji male,tak jsem dorostla i do nich,ale nevim jak na dlouho...a to ma o 15 kg vic,takže holky v klidu,bude huř 😀

mirundo taky mam takovou znamou,26 kg v tehu a ted je jak opuchla nit a nemuže přibrat,co ja bych za to dala,ale zas na druhou stranu musi všude ukazovat občanku,jak vypada až detsky..po dvou detech

scandya
3. led 2009

Awojte, ja som za 4 mesiace pribrala uz 11kg. Teraz ked som tehotna mi ta moja postava nevadi, ale bojim sa ako budem vyzerat potom :( takisto sa bojim ze sa potrham a to sa kremujem kazdy den. :D

fodorka33
3. led 2009

petrach dakujem za privitanie 😎 jaj vy ste zlate ze ma utesujete🙂

scandya vies co ono to zalezi od pruznosti pokozky,ja mam kamosku kt.ma teraz niekedy termin ale uz v 4mesiaci mi ukazovala brucho a mala s prepacenim ako pomaranc-chudatko....ja si kremujem brusko tiez niekolkokrat za den a chvalabohu nemam ho vobec dopukane,akurat par strii mi prasklo na stehne ale tak to som cakala..lebo ved taka vaha 😀

usounek25
3. led 2009

Ahojky. Z váhy si dámy nic nedělejte. Stejně teď v těhu žádnou dietu držet nemůžete akorát by jste uškodili mimi a po porodu to dáme dolů. Asi ne hned, ale nějak to půjde. Taky zavidím těm maminkám, který měsíc po porodu vypadají, jako kdyby si to miminko půjčily, protože jsou krásně štíhlý a nikdo by neřekl, že byly těhotný. To má holt někdo štěstí. Taky mám kamošku, která přibrala 30 kg, teď je rok po porodu, dole má zatím okolo nějakých 10ti kilo, ale ty kila z ní sjely samy. Necvičí a zdravě taky nejí, právě naopak si dopřává. Má holt dobrý metabolismus. 😠 Já mrknu na plech s buchtama a mám o kilo víc 😠

A co se týče strií 😲 Mám zespodu tak popraskaný břicho, že to je až nechutný a to se mažu 3x denně spešl krémem proti striím od začátku těhotenství. Mám to břicho úplně fialový. Prostě hrůza. Ale co nadělám. Bohužel se nebudu moct vystavovat u bazénu v bikinách, protože ikdyž ty strie vyblednou, tak jsou furt vidět, mrchy jedny 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru