Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

mirunda
29. pro 2009

jaber, ajo, já jsem pitomá, neuvědomila jsem si, že už byla ve 4. měsící.. mno, tak to byl pech.. 😀 Náhoda je blbec, co? Proto jsme pro jistotu používali kondom nebo nesouložili vůbec 😕 😀 😀 😀 😀
jj, Lilču musím učit od malička, aby se nedopracovala tam, co její máma, která dneska celej den nic nežrala a když přišla domu, tak se konečně pořádně nažrala 😀 😀 Holky, od novýho roku jdu do diety.. která jde se mnou?? 😀 Doufám, že se budu vdávat, tak musím aspoň 10kg, abych vypadala jak nevěsta a ne jak bílá koule :(

Jinak ty bryndáky (podbradníky 😀 😀 😀 ) mám taky, jsou suprový, taky doporučuju..

mirunda
29. pro 2009

jo a jestli se chcete juknout na pár foteček z Vánoc, tak:

http://www.lili.bokocova.cz/index.php?p=prvnije...

Ty samé jsou asi na facebooku.. 🙂

mirunda
29. pro 2009

Dala jsem špatný odkaz:

http://www.lili.bokocova.cz/index.php?g=25 🙂

jabera
29. pro 2009

pocuvasj, nevesta, aby si ta niekto este zobral!! 😉

veris, ze ma nikdy nenapadlo, ze podbradnik nie je obojjazycny? mne to pride skor ako cechizmus a z tvojho pobavenia vidim, ze nie 😀
inac, ja by som tiez isla do diety, ale to sa nesmie, ked sa koji!! fakt, citala som o tom vela.. ze sa vylucuju toxiny do mlieka, ked sa moc chudne a to je pre mimi naprd... ze to nie je akutny problem,a le zanasa sa telicko jedmi a na to ma asi cas cely zivot.... ale sere ma to tiez a hrozne. ved ja som sa este nepostavila na tu vahu, co mi jezisko priniesol 😀 strasne som rozozrata, ale desne...

sledujem, ze kuba sa obliekol do slusneho na jeziska, ze? si ho zhulakala? alebo dobrovolne 🙂

jabera
29. pro 2009

teda, ta lilnka je uzasna... moj manzel trpi viac ako ja tym,aka je sikovna oproti bartovi... 😀 ja si neviem predstavit, ze by bart takto stal...

inac, som zvedava, ake budu rozdiely medzi vivi a filipkom, tak by sa tiez mohlo ukazat, ci su chlapci lenivsi, dufam, ze ano, ze bart nebude posledny!

mirunda
29. pro 2009

tjn, ještě aby si mě chtěl vzít.. dávám mu šanci do konce tohoto roku 😀 😀 😀

Bryndák - prostě na něj se bryndá, tak proto ten název.. 😀 Ale u vás je to, že se dává pod bradu 😀 😀 Mno, jak kdybych něco pila, přijde mi to vtipný 😀
To s tou dietou je na prd, tak to je smůla, že žádnou držet nemůžu 😀 😀 😀 😀 Ne, já to vidím stejně tak, že se pokudím doklepat kojení do toho března a pak zkončím.. už stejně kojím tak 2x denně max., mlíčka už moc není ☹ A říkám si, že jsem pro to udělala maximum, tak mám nárok na odpočinek.. 🙂

Kuba se oblíknul nedobrovolně, ale ne kvůli mě, ale byla tu jeho prababička a tak je na takovéhle věci hrozná.. to i já si vzala kalhoty, jinak bych šla ve slušnějších teplákách 😀 Prostě pohodlí je pohodlí 😀

Bart je taky o 3 týdny mladší 🙂 Neboj, Bart je akorát, Lilča to prostě zvládla rychle, jako Terezka.. Myslím, že v lednu bude taky ťapkat sama, teď už chodí za jednu ruku docela bez problémů.. mno, učit jí to nebudu, ať si na to přijde sama..

Taky jsem zvědavá na Vivi a Filípka.. ale znám kloučka, který chodil v 10-ti měsících 🙂 Prostě každá vyjímka potvrzuje pravidlo.. 🙂

lulupopo
30. pro 2009

Mirunda, nemaj stres, sak tvoja mala to vsetko vybeha🙂 aspon vies, ze je v poriadku ked jej chuti... k tym tehotenstvam pocas kojenia, ze zena je chranena... ja nechapem, ze dnes este ludia veria na taketo stredoveke kydy poznam X bab, ktore ostali tehotne pocas kojenia, lebo si naivne mysleli, ze su chranene... to ma vie vzdy vytocit, kde sme v 21.storoci, alebo v risi Karola Velkeho??? vacsina z nich potom ostali psychicky hotovych... Jaber... to poznam taketo podpichovacky... my este mimi nemame na svete, ale urcite to aj u nas takto bude... nejake "SUPER" poznamky... a ja sa presne tak ako ty zachovam... proste neposlem fotky 😉 a myslim, ze fakt asi moj priebeh tehu je veeelmi podobny tomu tvojemu.. aj vracanie kyseliny poznam doverne bleee....a k zubom som uplne nervna...jeden mi zaplombovala a druhy... delikatesa stvorka v lavo hore... z casti zlomena, vypadnuta vypln a .... samozrejme faaajne zapaleny, lenze teraz mi nemoze dat ani antibiotika do zuba a nemoze mi ho nasledne vytrhnut... co je bomba.. lebo chodim so zlomenym, rozvrtanym zubom scernenym... takze mam taky krasny goticky vyraz.... bleda ako cmar... so zapalenym cernym zubom... take maam nervy... a musim si tam davat vatu, ktoru si predtym macam v takom dezinfekcnom roztoku...v pondelok sa musim poradit z gyndosom, ci predsa len nepovoli liecbu antibiotikami...strasne som na to nasrdena...lebo som z toho nervozna, lebo so zubami som nezvykla mat problemy... same bonusy mam v tom tehu.... ukludnujem sa... som silna / a to doslovne/ vytrvalaaa zena... 😝

mirunda
30. pro 2009

Lulu, to doufám, že to vyběhá a nebude z ní maďarský knedlík "gomboc" 😀 😀 😀 Lu, souhlasím s tebou, taky bych si to netroufla.. podobné jako "přerušovaná" soulož nebo soulož v "neplodné" dny 🙂 To prostě není antikoncepce.. 🙂 ale je to věc názoru, jaký si to uděláš - takový to máš 😉
Co myslíte, že jsem slyšla já za poznámky, když se Lili narodila a měla 4150g.. to byly samý kecy - jéé, to je ale obřík, jéé - to je teda kus... jéé, tak je ale veliká 😠 😖 Měla jsem chuť každýho poslat do prdele.. ale ovládla jsem se 😀 A to na fotkách vypadala ještě větší..

hanula83
30. pro 2009

Holky, tak jsem se dnes odhodlala poprvé od porodu stoupnout na váhu.. a mám o kilo míň než před otěhotněním. Vůbec to nechápu, od porodu se ustavičně a neovladatelně cpu čokoládou.. To je se mi nikdy dřív nestalo, to jsem se jen na čokoládku podívala a měla jsem pět kilo navrch 😉... Jinak se přidávám s dietou, sice si to říkám každej rok a nikdy z toho nakonec nic není, ale tentokrát bych taky nějaky to kilo ráda shodila. Myslím, že jsem v těhotenství tak nepřibrala právě proto, že už jsem těch kil měla i předtím hodně.

Miru, z naší poslední "přerušované" soulože máme teď v postýlce ty dva uzlíčky 😉))

mirunda
30. pro 2009

Hanul, tak to je závist.. dvojčátka a měsíc po porodu o kilo mín 🙄
Vy máte z přeroušovaný soulože dvojčátka? 😀 Tak to zkusím taky - příště přerušuju 😀 😀 😀

byggyt
30. pro 2009

Ahojte,

Mirun gratulujem k vytúženému zúbku 😉 😉 😉 😉, aj mne hovorili že 4 kilové dieťa že to je macík atď. ale mne sa nezdala nejaká faldová a s tými fotkami máš pravdu deti vyzerajú tučnejšie a väčšie ako v skutočnosti, moja mama keď videla malú prvý krát tak hovorila že vôbec by nepovedala že má 4 kilá.

lulu neboj sa pôrodu ono to zas neni až také hrozné a mne sa normálne potvrdzuje že druhý pôrod je náročnejší ako prvý, je síce o vela kratší ale náročnejší čo sa kontrakcií týka.Napríklad PA mi kázala oddychovať medzi kontrakciou ale tam žiadne medzi nebolo.

Pocahontas je mi velmi lúto čo sa u vás prihodilo, mne umrel nečakane strýko v septembri ale tiež som nešla na pohreb. Môj muž kúpil ten monitor v Maďarsku no ale ešte neni nainštalovaný tak mám nervy snáď to dnes bude, a ešte mi na to povie že veď malá pekne spí. Do riti aj kamoškin syn pekne spal a keď mal tri mesiace tak..................., no ani to nenapíšem.

No tak my sme išli spať ráno o druhej lebo malá bola stále hladná dávala som jej aj prso aj sunar dostala, ale nechala ma potom spať do ôsmej.Akurát mi volal muž išiel pre rodný list a neviem kam do kelu sme dali sobášny list, našli sme iba oznámenie o uzavretí manželstva a samozrejme že mu to nechceli dať tak až potom keď prevrátil polku budovy hore nohami si povedali tety že teda mu to dajú.Ešte že to nemusím riešiť ja.

Jani, Bárt dostal prachy od mestskej časti ako ste to vybavovali? To treba niekde nahlásiť alebo o to požiadať či oni to automaticky dávajú? Som sa rozhodla že tomuto s........u štátu nič nenechám

hanula83
30. pro 2009

Miru, já právě myslím, že je to skrz to, že jsem měla nadváhu i předtím, 3 týdny před porodem jsem měla 11 kg navrch a od té doby jsem se nevážila až teď. A určitě jsem nechala spoustu kil na tom porodním sále, holky, plodová voda, placenty... to taky něco váží... Jinak ano, holky jsou z přerušované soulože, půl roku předtím jsem vysadila antikoncepci, chtěla jsem si od ní jen dát pauzičku. No a novou už mi doktor nestihl napsat 😉... Ale jinak víme, kdy byly počaté, protože právě jednou při té přerušované souloži došlo k malé nehodě 😉...

mirunda
30. pro 2009

Byggyt, taky bych neřekla, že měla lilča 4kg, ale jen ve skutečnosti.. na fotkách vypadá tak na 60cm a tak na 5,5kg 😀 😀 Co říká Laura na sestřičku?Chlubí se?Pomáhá?

Hanul, taky jsem měla kg navíc před porodem a přibrala jsem celkem 24kg!!!!!A to jsem čekala jen jednoho pucíka 😀 Mno, váhově mám o 5kg pořád víc, ale stejně si myslím, že dřív jsem byla těžší, že jsem měla víc svalů, pořád jsem něco dělala, hodně sportovala.. teď jak nic nedělám, celý těhu jsem se proflákala a jenom žrala, tak mám víc sádla a protože to je lehčí než svaly, tak ho musí být víc 🙂 Prostě si myslím, že kdybych se změřila na cm, tak bych se rozbrečela 🙂
Proč se dává pauza od antikoncepce?Já jí brala 7 let a přestala až když jsem řekla Kubovi, že chci miminko.. ale ne, že bychom se snažili, prostě jsme to neřešili.. ale stejně to přišlo hned první měsíc.. 🙂

evuse
30. pro 2009

Čaute holčičky.
Lulu ty si tedy užíváš s těma zubama 😖

U nás bylůa taky děsná noc. Já nemohla spát a od 3 hodin se pořád vrtěla Tereza, ve 4 jsem jí dala mlíko a do 5 neusnula. Povídala si, stála v posteli a koukala na nás. Několikrát jsem jí chovala, usínala mi v náručí a jak jsem jí dala do postele, už byla vzhůru. A já pak vstávala v 6, protože jsem jela na gyndu na krev. Bylo mi teda docela blbě. Teď jsem vyprovodila tatínka s díteme ven a jdu asi zalehnout.

hanula83
30. pro 2009

Miru, no já začala mít takové stavy, že jsem z ničeho nic omdlela, tak jsem do sebe nechtěla soukat nic chemického a prostě se tak celkově od toho "očistit". Asi to nebylo kvůli antikoncepci, ale je pravda, že jak jsem ji přestala brát, tak v pohodě. Předtím jsem ji brala tak 6 let... Jo jo, já myslím, že nejlepší k otěhotnění je "neřešit to". Ono to pak přijde samo. Já se jdu taky vypravit s mimčama ven na procházku, to je vždycky pozdvižení u nás na dědině 😉))... Jinak se tu totiž nic neděje, dvojčata už tu dlouho nebyly.

mirunda
30. pro 2009

Hani, je fakt, že jsem si taky říkala, že se aspoň "očistím" od těch hormonů.. to je tak hezký, že se vám povedly dvojčátka přirozeně.. mý kamarádce se přirozeně povedly trojčátka 🙂 Ale byla moc mlaďoučká, tak je dala pryč, že by tři nezvládla ☹ To věřím, že je to u vás pozdvižení 😀 Všichni odhrnujou záclony a civí 😀 Já bych taky civěla 😅 😵

Evi, Terezka ti to vynahradí dneska a bude spinkat "jak miminko" 🙂

martasl
30. pro 2009

Ahoj holky.tak jen abych doplnila informace:
mimčo bylo v pořádku,ale měla jsem špatnou placentu a ta nezvládala mimi vyživovat.říkala jsem doktorovi,že jsem od mladší holky chytla slabší chřipku,co dotáhla ze školy.nebrala jsem žádný prášky-měla jsem strach,pila jsem čaj na chřipku a nachlazení od tekanee.prej jsem klidně mohla paralen-což jsem nevěděla.tkže podle doktora to mohla být hlavní příčina problému s placentou.chřipka je na těhotenství prej pěkný svinstvo-hlavně ze začátku těhu.
Takže jsem zase rozhozená,že za to může ta svině chřipka.chudák mimi.kdyby mělo nějaké zdrav.potíže,tak se člověk utěší,že to tak mělo být,ale takhle.....nervy mám zas v prdeli ☹ ☹ ☹ ☹

evuse
30. pro 2009

Marti, s tím už nic nenaděláš, jen se tím přemýšlením coby/kdyby "masíruješ" a mučíš. Ty jsi neudělala nic špatně a doktor ti stejně 100% neřekne proč se to tak stalo. Už jsi zjistila, že nejsi sama a stalo se to spoustě jiných holek. Ber to tak, že to prostě příroda z nějakého důvodu takhle zařídila. Za pár měsíců to zkusíte znovu a určitě to všechno bude v pohodě 😉
Připrav na zítra pomazánky, jednohubky a oříšky a se sklenkou šáňa v ruce vstup vesele do nového roku, rozhodně bude lepší než letošní 😉

martasl
30. pro 2009

No to doufám,že příští rok bude lepší,veselejší a úspěšnější-ať už v jakémkoliv směru,pro nás pro všechny 😉 🙂 🙂 🙂 .Problém je v tom,že pořád přemýšlím,jestli jsem opravdu něco špatnýho neudělala.ale už se nedá nic vrátit a zkoušet to budem stoprocentně.jen mě štve ta doba odkladu-pro mě věčnost a než se zadaří.....

pocahontas35
30. pro 2009

Ahojte,

Marti, netrap sa vycitkami, urcite si nic zle nespravila, aj ja som bola ten pripad, ked som potratila, tak mi povedali, ze chripka, ktoru som dostala 2x zabila plod ☹ .... vsetko bude dobre, a uvidis, ze coskoro budes znova cakat babatko 🙂 a my vsetky sa budeme s tebou tesit 🙂

martasl
30. pro 2009

pocahontas35-díky za povzbudivá slova-aspoň malilinko pomohla.doufám,že nám to brzo vyjde od dubna se teda začnem snažit-snad bude po další vlně chřipky,co má přijít.průběžně budu informovat 🙂 😉

hanula83
30. pro 2009

Miru, tak to je smutné, že dala trojčátka pryč... já bych toho asi nebyla schopná. Ale nikoho soudit nemůžu, to je každého věc... Tady je to na dědině, takže každý o každém všechno ví. Teda já jsem přistěhovaná, takže mi přijde, že každý ví všechno o mně, ale já o nikom nic nevím 😉...

Marti, myslím, že si vůbec nemáš co vyčítat, prostě to tak mělo být. Potrat má vždycky nějakej důvod a pokud ženská nejde přímo na interrupci, tak za to přece nemůže. Kdyby to nebylo kvůli chřipce, tak mohl pozděj nastat jinej důvod..

mirunda
30. pro 2009

Hanulko, ono jí bylo 17 let.. mimčo by si nechala, kdyby bylo jedno.. já bych si je teda nechala i v 17, ale na jednu stranu ji chápu.. ale teď to jsou asi 4 roky a už má 2 děti, mimochodem taky otěhotněla, když tomu prvnímu byly 3 měsíce 🙂 Ale nekojila, jen si prý jednou vrzla, dávali si pozor, ale asi ne dostatečně 😀 Taky to zjistila pozdě, na potrat už nemohla, takže druhý mimi se narodilo o rok a 8 dní později než to první 🙂 U vás to musí být hrozná drbárna, zlatá Praha 😀 Tady jsi každýmu u zadku 🙂 Ale když přijedeme k babičce, to je vidlákov - není tam ani hospoda - tak to je hukot, jak se odhrnují záclony a všichni koukají 🙂

Marti, je mi to moc líto, ale zítřkem tenhle rok končí a pak už bude jen dobře.. kdy se budete moci zase snažit o mimi? A manžel souhlasí s dalším mimi?

jabera
30. pro 2009

marti, presne, jak baby pisu... nemas si co vycitat. vezmi si, kolko bab v tehotenstve chlasta, fajci, niektore aj fetuju a narodia sa im deti... proste sa to tak asi ma stat, alebo co. rozhodne si nemala co urobit inak. zase vyhodu vidim v tom, ze si inak v poriadku a za rok vas bude o jedneho viac a basta!

mirunko, to sa mi paci, ako si hned zrusila dietne plany 😀 ja som sa dnes rozhodla (ale tajne, boris to nevie), ze sa na novy rok odvazim... zapisem si to, lebo to bude take numero, ze by som sa ho snazila vytesnit z pamate. a budem sa vazit kazdy tyzden. zatial chcem zacat len s takym, ze ZIADNE sladkosti a nezrat vecer. uz som to dokazala a posrala som to od mikulasa. musim zacat znovu, lebo to uz je hruza,a ko vyzeram. a toho vazenia sa desim...
odvazim sa az 2.,,, nebudem si kazit novy rok 😀

hanulko, tak aj ty si schudla?? to je teda... preco ja nie????? ☹

evi, fujtajbl, teda, hnusna noc pre teba... ktovie, co terku prebralo. mne sa paci, ze a na vas pozerala... chudinka, asi cakala, kedy uz otvorite oci konecne a pojdete sa s nou hrat.

pocahontas35
31. pro 2009

ahojte,
kde ste babenky ... zelam Vam vsetkym stastny novy rok 2010 !!!

michala.l
31. pro 2009

Ahojte, ja nestiham - klasika. Ale aspon posledny krat v tomto roku sem nakuknem... a zazelam vam vsetkym vsetko naj naj do Noveho roku 😉

...este som vsetko neprecitala, tak musim dohanat ..idem priat este sem nejake nove foto 😀

Tak peknu silvestrovsku zabavu 🙂

martasl
31. pro 2009

zdarec ženštiny.
mirun-doktor říkal,že tak od dubna můžem začít se snažením.v lednu prej rozhodně ne a v dubnu snad nejhorší chřipky budou za náma.tak uvidím,jestli to do dubna vydržím.možná to zkusíme od března.fakt bude záležet,jak na tom budu zdravotně.
jo manžel souhlasí,prej záleží hlavně na mě,že já jsem si tím prošla nejvíc,jen se ptal,jestli se nebudu bát.samozřejmě že budu,tak jako všechny ,ale mimi za to stojí,však to víte... 🙂

Nový rok je za dveřmi,
pohár sektu pozvedni.
Ať je v něm víc lepších dnů,
více štěstí, splněných snů,
pohody a lásky,
téměř žádné vrásky.
Vše nej do roku 2010.

jabera
31. pro 2009

marti, ani nevies, ako sa tesim za teba....

baby, prejem vam len to najlepsie do noveho roku papapappapapapappapa vsetkym.

mirunda
31. pro 2009

všechno nejlepší do novýho roku baby.. 🙂 A děkuju vám za celej rok, že jste tu byly.. 🙂 Doufám, že nás tu bude přibývat a přibývat..

byggyt
31. pro 2009

Ahojte, prajem Vám všetkým do Nového roku len to najlepšie, vela zdravíčka, lásky, šťastíčka a aj vela peňazí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru