Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

mirunda
19. led 2009

Zuzkaaa - ničeho se neboj, vůbec nebuď nervozní, já cítila první pohyby snad až někdy ve 22tt a to jsem si ještě musela lehnout a hrozně se na ně soustředit.. a teď?Teď mě občas tak kope, že jí houpu a snažím se, aby zase spinkala 😀 😀 😀

evuse
19. led 2009

Díky za pochvalu Kačko 🙂 . My měli obřad ve 12 a v šatech jsem vydržela si do 16h. Pak už to fakt nešlo, škrtil mě ten korzet. Kdo byl na obřadu - a těch bylo hodě, v šatech mě viděl, ostatní holt měli smůlu. Kdyžtak jim to ukázal fotograf ve foťáku.
Punčochy jsem měla samodržící, takže bříško jsem neřešila. Ale teď v zimě by ti asi byla zima na zadek. I když pod těma šatama... No uvidíš, hlavně se nepřemáhej, oni to všichni pochopí, když jsi těhulka 😉

evuse
19. led 2009

Peťo to je fakt strašný. Bude to pro ní určitě hroznej šok. Aspoň, že už jedno dítě mají, ale stejně. Nedovedu si to vůbec představit.

evuse
19. led 2009

Zuzko, pohyby určitě už brzo přijdou 😵 , jak píše Mirunda, taky jsem je ze začátku cítila, jen když jsem si lehla.

kackabrcka
19. led 2009

petrach fotky potom ukazem jasne..

JE MI STRASNE LUTO A SMUTNO CO SA STALO ☹ ani by clovek nevedel co vsetko sa moze stat, je to hrozne ☹ ☹

evuse
19. led 2009

Mirundo, mě občas žebra bolely asi v 6-7 měsíci, když jsem seděla shrbeně a děloha mi tam asi tlačila. Ale co je malá hlavou dolů, asi od 27 tt, tak to ani nepociťuju. Se spaním má problémy spíš ty, že nemůžu usnout, nebo se probudím brzo ráno s manželem a usnu třeba za 1-2 hodiny, většinou po tom, co se najím 🙂 .

Všude doporučujou spát na levém boku, to jsem se naučila. Na pravém by se nemělo právě proto, že tam jsou játra, žlučník atd. Občas si tak na chvíli lehnu,ale většinou mě tam něco tlačí, asi noha, nebo ruka a mimi se většinou začně mlít, protože tak jakoby vlastně je na všech 4. Kdežto když ležím na levém, tak ona leží na zádech. Já na zádech nespím asi od 4 měsíce, sice si tak občas lehnu, ale někdy se mi tak blbě dýchá a vím, že se tak ležet nemá, protože se může omezovat tok krve do placenty. Mě zabolí břicho jen někdy když se z postele zvedám, jak se mi tam malá pěkně roztáhne, tak mám občas pocit, jako bych spolkla pravítko 🙂

petrach
19. led 2009

zuzi neboj u prvniho mimča je na pohyby ješte čas,ja jsem Elišku citila až nekdy ve 22tt a opravdu jen lehounce,musela jsem se hodne soustředit..
jak piše evus v leže na zadech je to lip citit 🙂

evus ja taky usnu jen na levem boku,pravy mi nedela moc dobře a zada taky moc ne,tvrdne mi tak břicho..
přijde mi že to co jsem zvladala v prvnim tehu před porodem,nezvladam už ted,jsem hrozne nemotorna

kačko tu svadbu ti taky zavydim,je to paradni zažitek a s mimčem v břišku to musi byt zas uplne jine,jinak to budeš vnimat a proživat 🙂

večer budu volat tete,jak to vypada se sestřenkou,meli ji odpoledne začit budit a pry pak mužou k ni

kackabrcka
20. led 2009

Evuse - no my mame obrad o 11.30 uz na urade lebo piatok poobede v nemecku nerobia 😒 potom obed no a potom sme doma aj ked pridu dalsi ludia takze v satach asi budem teda ak vydrzim.. sukna je inak riadne tazka lebo je podsita este dvoma spodnicami aj ked kruh nanej neni.. najradsej by som si ju vsak dala na traky 😀 aby mi nahodou nepadla ale zial sa to neda 😠 lebo korzet je bez ramienok cize hole plecia.. pancuchy si urcite dam a riadne vysoke tehu nohavicky lebo ja tie podbruskove nemozem ani vidiet 😵
Petrach - no veru som zvedava co bude robit drobcek ci bude hajat ako to zvykne a vyvadzat az vecer alebo da o sebe vediet, kazdopadne sa tesim 🙂
MY nejdeme ziadnemu fotografovi takze fotky budu len amaterske ale az tolko mi to nevadi.. ked bude svadba v SR v kostole tak to si zaplatim aj fotografa 😉

petrach
20. led 2009

kacko nam fotil kamarad a fotky jsou jak z atelieru,pokud s tim nekdo trochu umi,tak to bude hezke i amatersky 😉
ja taky nosim vyšši kalhotky,pod břicho mi to dela zle a tvrdne mi..

evuse
20. led 2009

Jé vy budete mít i druhou svatbu v kostele, to je bezva. To by se mi líbilo mít to 2x 😉 .To bych měla určitě dvoje různý šaty, dvě různý kytice, jé, to by bylo možností.

Peťo a co sestřenka, teda jestli nevadí, že se ptám.

petrach
20. led 2009

evus neva jen vas nechci desit podrobnostmi...
včera se sama dopoledne probrala a pak zas usnula,takže ji nechali ješte v umelem spanku,je napojena na dializu,nejmin prej do patku,zaleži jak se budou čistit ledviny,tak snad to nejhorši už ma za sebou,zitra ji chcou probrat a pokud nebude mit bolesti tak na 2 hodiny,zatim a pusti k ni manžela a rodiče...pak zas bude uspana...je to pro ni asi nejlepší nic nevedet..
tak veřime že se z toho dostane uplne,i dr řikaji že je lepši,neni už v ohroženi života,ale dobre to není..

kackabrcka
20. led 2009

Petrach - nas bude fotit viac amaterov tak dufam ze sa im par peknych zaberov podari 🙂
Evuse - no zatial to mame na plane aj svadba v SR v kostole lebo nemecko je zatial len urad a zase do nemecka pridu len moji rodicia a segra no a ked bude svadba v SR pozveme zase viacej ludi zo SR a z nemecka pridu zase len jeho rodicia a bracho.. inak sa nam to neda ☹
Mirunda - ja by som tiez bola radsej svadbe po porode ci aj neskor ale zial beriem si nemca a doteraz tu nemem narok na nic, aj ked nevravim ze po sobasi budem ale jedna sa nam o to aby sme mali zdravotne poistenie lebo zatial lietam kazdy mesiac na slovensko k lekarovi..

ved prva prehliadka na europsky ZP ma vysla v 6tt tu 300€-mali sme zvysene teploty tak som isla radsej doktorovi a este neviem ci mi to slovenska zdravotka vobec zaplati.. a to je moj bud. manzel za mna pisomne zaruceny ze zijem s jeho penazi.. a take veci.. doteraz som mala z toho veliku hlavu lebo ma len z uradov tu prehanali praveze som natrafila na jedneho nemileho uradnika, potom sa stratili moje papiere podane ohladne skoly takze zatial som ju platila sama 600€ a tak.. hlavne ze skusky z neminy mam za sebou, teraz svadba, potom nemecke urady, neskor slovenske a tak.. este ma vela toho caka.. ved sa aj hnevam ze si neuzivam riadne tehu 😠 a to ked chem len zmenit priezvisko v OP a adresa ostane slovenska kvoli materskej tak mi nezoberu ten nemecky sobasny list takze extra na kozulat a podobne.. a to si vravize ze sme v EU 😒

petrach
20. led 2009

kacka tak to je sila ty poplatky,fakt hledim 😲
ty jo to mate papirovani,to ti teda nezavydim,a kdybys brala mateřskou v nemecku,nemela bys vic penez? nebo nemas narok?...a ty letenky taky nejsou nejlevnejši,teda to je ta unie

evuse
20. led 2009

Kačko to jsou teda prachy a úředničina ! Hlavně že v unii cestujem na občanky 😠

kackabrcka
20. led 2009

petrach nic ine mi nezostavalo bola som cerstvo tehu a zvys. teplota vyse 10dni tak som mala obavy.. skolu som si robila pre seba aj ked viem ze v niektorych pripadoch ju zaplatia lenze nahodou sa moje papiere stratili ako mi tvrdia tak neviem ze ci ked podam papiere nanovo a spatne ci to vobec uznaju 😒
na matersku z nemecka nemam narok nakolko som tu robila len na sezonu a aj ked budem jeho zena nemam tu narok ani na podporu ani na matersku iba na prispevok a ten berie ten kto zaraba.. takze materska slovenska, nic ine mi nezostava.. ale sme radi ze cakame drobceka, nejako to zvladneme a robime vsetko pre to aby sme nieco ziskali od statu..

petrach
20. led 2009

ty jo tak to taky nebude moc lehke,jste dobři,že se toho nebojite,prcek vam to vratí 🙂

kackabrcka
20. led 2009

petrach hlavne ze miminko je v brusku a ma sa dobre, nejako sme uz nieco preskakali nieco nas este caka ale ved sme na to dvaja.. nikto nevedel ze je to take zlozite ked si nemec berie slovenku co tu robila len na sezonu a podobne.. ale prezijeme to 🙂

petrach
21. led 2009

kači to je dobře,že to bereš v klidu,ono se vždycky všecko nakonec vyřeši a dopadne lip,než čekame 🙂

kackabrcka
21. led 2009

petrach ved nic ine nam ani nezostava ked sme si zvolili takuto cestu ale ono sa to vsetko pomaly riesi, este behacky po uradoch cca 2-3tyzdne a potom si uzivam tehu chcem chodit plavat a porodna baba bude chodit uz na navstevy..
evuse to teda je únia, zistila som az ked som zacala zit v nemecku a clovek musi behat po uradoch.. riadne mi davali do teraz pocitit ze niesom nemka.. a ved ani nebudem este vyse 3rokov, no na tom mi nezalezi..

certvi
21. led 2009

Ahoj holky, promiňte, že vám do toho vpadnu něčím, co je možná mimo mísu... V pátek jsem byla na gyndě, kde mi potvrdili rané těhotenství (7.týden), ale hned potom mi gynekoložka stropila hroznou scénu kvůli mé váze. Uznávám, že nevážím nejmíň (95kg), ale musím říct, že mě svým výstupem hrozně vystresovala a netuším, zda tím něčemu napomohla. Jen furt opakovala, že to bude hrozně problémové těhotenství a že to je prostě hrozný a chtěla po mě, abych jí slíbila, že budu držet dietu. Přijde mi to padlé na hlavu, a proto by mě zajímalo, jestli jste se některá setkala s něčím takovým a co si o tom myslíte? Je to opravdu tak problematické?

petrach
21. led 2009

certvi tak za prve bych menila doktorku,tohle si nemuže dovolit
a za druhe...proč si mysliš že tady mame to tema...klidne piš a určite to problem není..kolik mysliš že nas tu je takovych s nadvahou,muj dr neřekl ani slovo,ne že by to nevedel,spiš se tomu smejem,jak polezu na kozu za mesic a tak..
držet dietu je blbost,jez normalne kolik jsi zvykla,pokud vydržiš bez sladkeho tak to bude plus..chod na prochazky
mimču určite neubližiš tim že jsi baculka,vetšinou řikaji že je problem otehotnet,což jak si tu pišem taky jak kdo 😉 ke konci tehu kor v lete je vetši sklon k otokum a vysokemu tlaku ,ale to se hlida a maji to i hubene maminy

takže si to uživej v pohode,nenech se vytočit,řekni si tak co no,nejsem sama takova a bud v klidu,kila mužem řešit po porodu,ne ted

certvi
21. led 2009

No, děkuju za uklidnění. Doktorku chci změnit určitě (to jsem ještě nenapsala, co všechno mi říkala), ale po tom zážitku mám trošku strach, abych se nesetkala s něčím podobným. To bych si už asi hodně přestala věřit. A i když si uvědomuju, že to hrozně přeháněla, zároveň to ve mně pořád hlodá:( No snad máš pravdu a bude to ok.
A samozřejmě moc mě těší, že tu takový téma je🙂

evuse
21. led 2009

Certvi, doporučuju změnit gynekologa 🙂 . Aby tě takhle nervovala, to nemá smysl. Určitě to bude probíhat při každé návštěvě. Samozřejmě by ses měla trochu hlídat, abys nepřibrala nějak zbytečně moc. Jestli pro ní je to tak hrozný, a chce po tobě dietu, tak by tě teda měla poslat někam do poradny, kde ti udělají "dietu" na míru s ohledem na těhotenství a ne jen vykřikovat jaká je to hrůza. Ale obecně se v těhotenství samozřejmě diety držet nesmí. Spíš upravit stravu a jíst zdravě a dostatečně.
S vyšší váhou jsou samozřejmě vyšší rizika, vysoký tlak, těhu cukrovka, velké mimino - to jen co vím, asi toho bude víc. Ale vyšší váha má zdravotní rizika i pro netěhotné. Nejsi jediná, kdo má nějaké to kilo navíc a 95 snad zas není tolik. Popravdě jsem nikde nečetla a neslyšela, že by někomu těhotenství dopadlo blbě vyloženě kvůli nadměrné váze. Fakt choď k jinému doktorovi.

certvi
21. led 2009

Jj, změním. Já už bych k ní ani jít nemohla. Já jsem do tý doby svou váhu tak neproblematizovala. Teda vím, že mám nadváhu, ale zatím mi to v ničem zásadně nepřekáželo. Jezdím na kole, chodím po horách, asi se zadýchám dřív, ale dokážu nějak držet krok. Takže žádný extra stres. No a ta gynekoložka se na mě vytasila s tím, že "jak jsem to mohla nechat zajít tak daleko?", "co s tím hodlám dělat"? a "co na to partner" a "co maminka? ta musí být nešťastná". No co vám budu vyprávět. Koukala jsem na ní s otevřenou pusou a když už jsem se občas vzmohla na nějakou reakci (popravdě jsem moc nevěděla, jak na tohle reagovat), tak mě utla jen další podobnou otázkou... No a navíc mi řekla, že mě bude nelítostně každou návštěvu vážit a že jí musím slíbit, že před porodem budu mít stejnou váhu jako teď. No fakt hrůza. Teď jen řeším, za kým jít, protože zatím nemám žádné doporučení na někoho v pohodě. Navíc uvažuju o porodu doma nebo v porodním domě a to taky nevím, jestli ta váha nebude problém:(
Ale díky, slyšet slova podpory mě náramně pomáhá si to tak nebrat🙂

usounek25
21. led 2009

certvi: ta tvoje MUDr. je s prominutím pěkná kráva. Tohle bych si líbit nenchala, pokud můžeš změň doktora. Jak můžeš mít na konci stejnou váhu, to si jako myslí, že to mimčo v tobě nebude nic vážit nebo co?? V těhotenství je přece nejdůležitější, aby jsi byla v pohodě a cítila se dobře. Já začínala na 90 kg, čekala jsem, že bude mít doktor taky nějaký připomínky, ale neřekl půl slova. Teď se blížím do finále a mám 105 kg, takže 15 kg navrch. Pyšná na sebe nejsem, že půjdu rodit jako metráček, ale tohle budu řešit až po porodu. Je fakt, že můžeš mít třeba nějaký problémy ohledně tlaku, cukrovky apod., jak píší holky, ale mě se naštěstí vše vyhlo, kromě toho, že když celý den někde lítám, tak mám nateklý kotníky, ale tomu se nevyhnou ani hubený těhulky. Takže si užívej těhu, nestresuj se, jez normálně a těš se na miminko. Zkus se pozeptat kamarádek na jiného doktora, určitě se někdo najde. 🙂 A hlavně: Don´t worry, be happy. 😅

petrach
21. led 2009

certvi zaleži s kama jsi,třeba nekdo budem vedet o jinem dr.

ja jsem přibrala 7 kg a jim pořad stejne a co s tim mam delat? ta dr je fakt padla na hlavu..každe telo je jine..u prvniho ditka jsem přibrala celkem 8kg,tak jsem chtela i ted a bohužel,to už je vic a to se i vic hybu..
nejde nepřibrat..moje kamaradka ma hodne přes 100kg,neni to ani tak vydet,ale ma je..no to je jedno a za tehu přibrala až v 7 mesici kilo a dr už ji posilal na vyšetřeni,jesli je vše o.k.

k tomu porodu doma-ja osobne bych to neriskla,po skušenostech z prvniho porodu..byli komplikace,ktere nikdo nepředpokladal a rodit doma,tak to mala nepřežije..tim te nechci strašit,je to na tobe,ale roziko je vždycky

zuzkaaaa
21. led 2009

certvi: tvôj problém veľmi dobre poznám, zažila som to na vlastnej koži, asi v 11týždni mi robil sono, a hovoril, že tu budú veľké problémy pretože nie je babo dobre vidieť, plus mi naznačil, že sa to nemusí dobre skončiť, nech si davam pozor, nech nejem sladké lebo určite dostanem cukrovku, keď som odchádzala od lekára bolo mi do plaču, 5 februára pojdem znova na sono tak som zvedavá či bude znovu taký, lebo v januári keď som bola na kontorle nič nehovoril a pritom som pribrala úctihodné 4kg za 5 týždňov, tak neviem či v tedy mal proste len zlú náladu, ostatné babenky ho chvália, tak sa uvidí...

petrach
21. led 2009

zuzkaaaa a vydiš že sono je v pohode 😉 me jde utz vždycky hezky vydet,tak to tim asi nebude že je nas kapku vic,zaleži jak se kdo asi vyspi,muj dr je naštesti v pohode,nedela že to nevi,ale ani nerype..

zuzkaaaa
21. led 2009

Len sa bojím 3d sona či tam nebudú problémy, chystám sa v 21 týždni dúfam, že to bude vidieť dobre 😅

petrach
21. led 2009

zuzi bude,neplaš!!!!! ten je ješte lepši než klasika,vždyt ti řikam,že to neni problem,mam to už za sebou a v pohode a u prvniho jsem važila ješte o 5 kilo vic 😀

ted jsem tu na konikovi četla tema puvodni vaha versus tehotenstvi a doporučuju!!!!!
ne teda všechny přispevky,ale jsou tam i baculky,co shodili po porodu a meli min než před tehu 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru