Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

mirunda
28. dub 2010

Evi, nech Terezku vyřvat v její postýlce.. my to tak taky udělali, tejden řvala jak pominutá, ona v ložnici a já v obýváku, fakt hrozný chvíle.. ale někde tady na koníkovi jsem četla, že to s nima jinak nejde a že si děti do týdne zvyknou, že prostě pochopí, že musí spát ve svojí postýlce.. nemysli si, že jsi jediná, četla jsem tu, kolik maminek má děti u sebe v postelích.. a my bysme snad Lilču měli taky dodnes, kdybysme neměli to spací patro a já se nebála, že v noci slítne z těch schodů.. takže jsem jí musela nechat vyřvat.. a dneska jí prostě položím do postýlky, max. si trošku kvíkne a spí celou noc.. když teď byla nemocná, tak se taky budila, ale to je něco jinýho.. jestli si naučíte spinkat i Lukáška u sebe, tak si kupte větší postel 😀 Nebo třeba jí opravdu štve ta rýma, že nemůžu v klidu spinkat.. tak to vyřvání vyzkoušej, až bude uplně po rýmě.. v těch homeo je heřmánek a to jí uklidní, takže jí to neublíží ani náhodou, ale i tak bych jí to nedávala vyloženě dlouho, ty kuličky jsou sladký, tak aby si pak třeba nezvykla na sladký před spaním, nevím.. zkus místo toho heřmánkovej čajík..
Jinak Lilče dávám na písek starý tepláky, kterých mám víc než dost po Marečkovi.. na písek ideální.. doporučuju do sekáče a tam nakoupíš jakože hezký, ne žádný odrbaný, za pár korun..

Zuzi, taky bych šla k zubařce.. my tam teda taky ještě nebyly, btw: roste nám 7. a 8. zoubek - tak možná z toho byly teď ty horečky.. ale k zubaři se musím někdy dokopat, prý první návštěva je spíš informativní, ne, že by se miminku hrabali v puse 🙂))

Lenule, já si koupila fakt hezký pláťáky v C&A a hlavně za dobrý peníze.. na netu to mají všechno dost drahý.. jen nevím, jestli v místě tvého bydliště máte C&A..

hanula83
28. dub 2010

Leni, já koupila fakt dobré kalhoty v sekáči 😉).. za 40 Kč a službu udělaly perfektní...

lenule79
28. dub 2010

mirundo: právě, že v CA jsem nakupovala při prvním těhu (to mi stačily 42/44 ale teď když jsem koukala tak byly max ve vel 44 a ty už mi bohužel nejsou☹ spíš to vidím na 46/48 😔 😅

lenule79
28. dub 2010

hanulo: tak to tiše závidím 😉 😎

hanula83
28. dub 2010

Leni, já bych je i poslala dál, ale myslím, že v nich v létě ještě budu chodit 😉))... jsou právě perfektní, jsou to tříčtvťáky a v pase jsou na takovou širokou, ale přitom hrozně pohodlnou gumu...

lenule79
28. dub 2010

hanul: díky za ochotu, ale jen si pohodlíčko nechej doma.. když ti sedí je škoda je posílat jinam 😎 nicméně kdyby jsi se náhodou rozhodla ......... 😉 😀
za chvíli vyjíždíme na genet. UZ do Zlína tak zkusím okouknout jejich obchody 😎

evuse
28. dub 2010

Lenule v CA mají určitě i větší velikosti, zkus jich obejít vícero.

Mirun, já jí nedávám Cammomilu, ale Borax a Pulsatilu, tam asi heřmánek nebude. A abych jí na večer navařila heřmánkovej čajík, to by neprošlo. Nevypila by to. Za celej den vypije sotva 3dl, když nepočítám mlíko

jabera
28. dub 2010

baby, ahojte.
evi, to ma mrzi, ze ta terezka takto prehana, ked by si oddych potebovala... asi ti to nepomoze, ale bart ma posledne noci tiez dost neprijemne. inak, ja som rozmontovala postele a uz spime na zemi na matracoch prave preto, aby som sa nemusela bat, ze bart kydne na zem.je to nanic pri vstavani,ale stoji mi to za to, ti poviem.a jemu sa to strasne paci, hadze sa do perin a do vankusov, zvlastne, ze na posteli to nerobil nikdy.
no, tu pracovne nie su, coz je na nemecko velmi neobvykle, lebo bezne ficia vo velkom take tie, kde hodis mince do pracky ( jak v americkych filmoch 😀 ) ale tu na vychode sa to akosi nenosi... zrejme preto, ze tu nie je vela cudzincov, ani za pracou sem ludia nechodia( len my)...praveze tu nikoho nemam.. komu by som dala vyprat. vcera mi skoro ruky odpadli, ale bart mi velmi pomahal 😝

peti, tak ja som za saru.

pet.s
28. dub 2010

Tak děvčátka změna. Pravděpodobně to bude Terezka. Zatím se skoro všem líbí. Jen muž tak nějak ještě váhá, tak uvidíme. Ještě času dost.

Lendul já si dnes nakoupila pláťáky v Takko. Khaki a bílé. nejsou sice těhu,ale byly ve větších velikostech. měli je od 46-56. Krátké za 499 a dlouhé tuším 599. Mají i docela hezká trička. Říkám není to těhu. ale je to podobné. Kalhoty mají v pase lem z jiné látky a urahování na šňurku.

mirunda
29. dub 2010

Evi, máš recht, heřmánek je v Chamomile, tu dáváme my, tak jsem si to spletla.. hele, zkus si tady na Koníkovi najít témata ohledně spinkání, já tam jeden čas nakukovala denně 🙂 A všechny maminky vyzkoušely tuhle tvrdou metodu - nechat vyřvat.. a všechny mají dobré zkušenosti, včetně mě.. je to krutý, nikdy bych si nepomyslela, že budu taková 😀 Ale fakt se nedalo svítit.. byla jsem bezradná.. tak si to nechte s manžou projít hlavou 🙂 A jak ti je v tomhle teplu? Je to rozdíl než mít pupek v zimě, ne? Neotýkají ti víc nohy? Já měla děsně oteklý i v zimě, neumím si představit být těhule v létě 😀

Pet.s, Terezka je krásný jméno, k příjmení se hodí.. na můj vkus je jich hrozně moc 😀 Jsem pro Karolínku nebo Sáru 😀 😀 😀 Já vím, nemáme do toho co kecat 😀

soni1
29. dub 2010

Ahojte baby, neviete mi poradiť? Ak žena zostane tehotná, môže cítiť bolesti v podbrušku ako pred menzesom? Tie bolesti sú také isté, alebo iné?

hanula83
29. dub 2010

Soni, já měla takové bolesti v těhotenství, už tak po měsíci...

lenule79
29. dub 2010

Dobré ranko 🙂 děkuji všem za radu 😉

Pet: to Takko mě vůbec nenapadlo, hned o víkendu tak hupnu 😎

Mějte se všechny moc krásně 🙂

jabera
29. dub 2010

caute!
mirunko, to vies, ty si este mladica, my s evinou sme uz vekom zasluzile matky a tie asi s tym harantom viec sucitia... ja som tiez bola inspirovana tou sado-maso 😀 temou tu a citala som aj tu knihu. a skusila som 2x. proste to nie som schopna a asi ani ochotna... ked ma moc sere, tak zvazujem, ale potom si vzdy poviem, ze proste chce byt so mnou, tak co... ved som tu na to, nakoniec... a mozno aj vdaka tomu mam stale mlieko, lebo v noci sa minimalne raz dobre napije. inak mi mlieko zjavne pomaly odchadza, asi z chudnutia, ale zamerne chudnem pomaly kvoli tomu. rada by som si este udrzala ml. co najdlhsie. aj prsa mam lepsie take plne. 😀
jo a kolko bude ludi na svadbe vlastne? a uz vies, jak je to s tou chatou?

pet.s
29. dub 2010

Mirunda noo popravdě ani já z toho nejsme nějak odvázaná,ale u nás je to složitější. Mám milovanou neteřinku. děsně na mě visí.Je to moje berunka. A ona s tím přišla. A mojí mámě se taky líbí. No zatím z rodiny na to nikdo nic nenamítá. Docela jsou pro, tak asi ji dáme. Já vím, že jich je moc,ale to Peter v mé generaci, taky bylo dost. 😉 Ale to se ještě uvidí. Jdu holky zušlechtit mužíka do vany. Aby zase byl o 10 let mladší. 😉

mirunda
29. dub 2010

Jaberko, nemysli si, že mě to dělalo dobře jí tam nechat řvát ☹ Brečela jsem vedle v obýváku, první dny to bylo fakt strašný, ale maminky tady radily, abych hlavně vydržela.. ale přiznám se, že ne vždycky jsem to vydržela 😅 Někdy jsem za ní taky šla..
Jaber, kolik jsi shodila??? Já ti závidim.. mě už nejde dolu ani kilo..a to jdu v úterý na zkoušku svatebních šatů, tak uvidíme.. jinak já už nemám mlíka ani kapičku a mě ty velký prsa tak chybí!!! Já tyhle malý nechci, jsou neforemný, vytahaný, ošklivý 😀 Když v nich bylo mlíko, tak byly tak hezky kulatý a velký 😀 😀 Jak dlouho bys ráda kojila?

Pet.s, tak já bych do jména teda nikoho než z nejbližší rodiny kecat nenechala 😀 Ne, stejně si myslím, že se nikdy nezavděčíš všem, my máme fakt velkou rodinu a Lilianu rozdejchávalo hodně příbuzných.. nejvíc děda Kuby, ten se s tím dlouho nemohl "smířit" a pořád mýmu břichu říkal Lucinko - a to by zase rozdejchávala špatně moje mamka.. prostě jsme si pak řekli, že u dalšího děcka jména nikomu neřeknem, aby do toho nekecali 😀

jabera
30. dub 2010

pet, prosim ta, ako sa zuslechtujes manzela vo vani? opis mi to !! 😀

mirunko, to je sranda, ja si neviem predstavit, ze by mi nieco tak strasnemohlo vadit na liliane.. lebo trebars plno mien si clovek k niecomu viaze, ci skor k niekomu, ale prave liliniek je tak malo, ze snad ani neni ku komu. ja poznam len psa jednoho 😀 ale to mi segra nafotila fotky na psom hrbitove, co je v prahe a tak je bartov straaasne vela...myslim, ze aj jedna janička tam bola 😀
no, schudla som 10 kg zatial. ide to pomaly,a le snad natrvalo, musim verit. vlastne za 3 mesiace je to, myslim.
no a kojila by som najradsej asi do zajtra 😀 ale to by sa musel bart sam odstavit... chcela by som vydrzat dovtedy, pokial o to on bude stat. kvoli imunite a mlieku ako takemu, snad nieco cez 2 roky... vraj je dobre, ked decko nastupuje do skolky a este si cucne, ze to pomaha prosti tomu navalu chorob, co sa casto v skolke chytia... tak uvidime, ako to vyjde. u nas je naprd, ze bart nemoze mlieko a okrem syra tvrdeho, ani nic ine mliecne, on mi to vyblije ☹ a kedze mu nemam chut kupovat praskove, tak mi toto pride najrozumnejsie..

baby, pozrite, akeho mam pracanta doma ?https://www.modrykonik.sk/fotoblog/jabera/album...

mirunda
30. dub 2010

Jaber, právě oni asi chtěli tipické české jméno, což Liliana rozhodně není 🙂 U příštího dítěte dostanou infarkt, já jim to osolim 😀 😀
10kg?? Ty jsi frajerka.. a s kojením jsi taky frajerka, mě by piclo kojit tak dlouho, fakt jsem ráda, že už v tomhle směru nemusím brát ohled 🙂 Ale zas ty velký prsa.. mno.. 😀 Ale chápu, že když Bart nemůže mlíčko, tak pro něj děláš to nejlepší.. a kolikrát denně kojíš?

Bart je rozkošnej a koukám, že ti doma hooodně pomáhá 🙂) A už ťapkáte? Nebo naznačuje ťapkání?

jabera
30. dub 2010

no, tak naznacujeme tapkani 😀 ale zjavne to postupuje kupredu, par sekund uz postoji bez drzania. ja ho zamerne moc za ruku nevodim, aby to nevyzadoval, lebo to by som si uplne odfajcila krize... ale on to ani moc nema rad, ked ho drzim za ruky, skor sa sam posuva a chyta toho, co vidi...
kojim ked si pyta a inak mi to vychadza asi 3x, ak spravne pocitam. + v nocipovedala by som, ze v poslednej dobe chce nejak viac...
no a kolko to budete mat na svadbe ludi? a nemohla by si nejakou formou hned vecer dat nejake fotky na FB trebars? 😉 ja som tak strasne zvedava...

mirunda
30. dub 2010

Tak to je super, to bude za chvíli chodit sám.. to si pak teprve užiješ 😀
Budeme mít tak 40-50 lidí, uvidíme, už máme hotové pozvánky, jen nechat vytiskout, snad příští týden už budu rozesílat, tak pak hodím na fb jedno velice nenormální oznámení 😀 V úterý jdu na první zkoušku šatů, už je mám připravené, moc se těšim, ale to už jsem sem psala, ne? 🙂 Tak se opakuju, no a co, už to víckrát potom psát nebudu moct, tak si to užívám 😀

Jinak holky, já byla dneska na bruslích, včera taky, já bych spala 😀 Ujely jsme s kámoškou fakt hodně, včera tak 12km, dneska tak 16km.. je mi tak krásně, že něco dělám 😀

jabera
30. dub 2010

jaaj, mirun, ja to normalne nejak prezivam s tebou. a tie brusle, to je nadhera! ja som moje vyhrabala a silne uvazujem, ze by som v nedelu, ked su tu ludoprazdne ulice, vybehla s kocikom... mozno sa nezabijem a hlavne po tych rokoch, sa musim rozcvicit. ale je to super, to keby si denne takto isla, tolko km, tak to do svadby budes jak atletka!

mirunda
30. dub 2010

Jaberko, na jednu stranu se těším, až to bude za mnou a už budu žít zase normální život a ne jen svatbou 😀
Rozhodně jdi na brusle, s kočárem je to pohodička, já jsem totální začátečník, loni na podzim jsme byly jednou a to jsem na tom stála poprvé a letos jsme byly 3x.. a uplná pohodička.. taky jsem říkala, že každý den pár kiláčků, tak se vejdu do šatů o velikost menší 🙂 Mno, nevím, jestli bych to vydržela.. ale bylo by to hezký..

mirunda
3. kvě 2010

Holky??????? Kde jste???? Tak dlouhou pauzu jsme tu snad ještě neměly.. 😒 😒 😒 Co se děje?

martasl
3. kvě 2010

ahojky 🙂 no je tu opravdu nějak pusto a prázdno.já jsem v 19 hod přišla z práce a zítra jdu zase.pak až v pátek+víkend noční. 😝 😝

miru-kdy že máš tu svatbu??
u nás nic nového.se snažením pokračujem,zatím bez úspěchu ☹ ale doufám,že to tento měsíc klapne.já už nechcííííí do práce 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

jaberko-ono to nechození má i své výhody.naše Kača byla- kam jsme ji posadily,tam ji našly.ale co začala chodit,tak jsem ji nestíhala dohánět a ještě k tomu jsem byla těhu se Simonou.tak si to dovedeš představit.ty potvůrky děcka jsou děsně rychlý,když chtěj.jen jsem koukla jinam,tak byla fuč a vyřechtaná jak lečo,když viděla,jak za ní funím....

teda holky,to počasí se nějak kazí,ne??předpověď jsem neviděla,ani nepamatuju,tak se vždcky řídím podle toho,jak je zrovna venku.

mirunda
3. kvě 2010

Marti, je to opruz, to věřím, já se přiznám, že by se mi do práce vůbec nechtělo, už chci být jenom na mateřský, sice to taky není med, ale je to lepší 😀 Svatbu máme 26.6.

Holky, pamatujete na Adelinku? Tak jsem teď na ní náhodně natrefila a koukala jsem, že je těhule, v začátcích - rodit má někdy v listopadu.. 🙂

martasl
3. kvě 2010

tak Adelinku neznám....ale že jí gratuluju 😉
hodila jsem do alba ten Katčin propíchlej pupík,tak nevím,jak dlouho to tam bude,než to smažou 😲
teda mirun-se vám to povážlivě krátí,co???? 😀 😀

mirunda
3. kvě 2010

jj, Marti, myslím, že jsi k nám přišla když už sem Adel nechodila.. občas ještě pak nakoukla, ale už jsem jí tu dloooouuuho neviděla.. ale na Koníka chodí, jak jsem koukala 🙂
Pupik je super, taky jsem tam měla tohle s modrym kamínkem 🙂 Pak když jsem otěhu, tak jsem to sundala, už mi díra zarostla, což je mi jedno, stejně bych pupík už nikde nikdy nevystrčila 😀 😀
Krátí, krátí.. teď jsme si byli v sobotu vyzvednout Kubovu vestu s regatou, co jsme mu nechávali šít.. jestli se chceš juknout, tak hodím foto na facebook, moc mu to sluší, líbí se mi to.. je to oranžový, aby ladil, jak jinak 🙂

pet.s
3. kvě 2010

jaberka..no nejprv ho celého (CELÉHO)umyji. 😀 Pak mu přistřihnu obočí, kotlety a chlupy u nosánku. Oholí se většinou sám. (myslím hubičku).pak mu ještě ostříhám všude nehty, a když je potřeba i udělám pedikůru. To jsem zlatá holka, co? 😀 😀Trénujeme až bude bezmocný a já tohle budu mít na denním pořádku. 😀
Holky výsledky plodovky máme prozatím OK. Obulela jsem to. To byly nervy.

storm07
4. kvě 2010

Ahoj holky, hlásím se po dlouhé době. Ale dokud to šlo, trávila jsem volné chvilky spíše venku. 😉 Ovšem teď už to nejde. Navíc se malé nechce ven, tak z dubňátka se stává květňátko. Podle UZ nám posunili termín na 30.4.,ale stále nic. To čekání je hrozné ☹

erikahla
4. kvě 2010

Ahojte dievcata,
tak mala je uz ako tak v poriadku a pre istotu som ochorela ja. Ale ako strasne ! Mam tak silnu bronchitidu, ze ma boli kazdy nadych, o kaslani ani nehovorim. Zajtra idem na poradnu. Nemate niektora nejaky dobry tip na nejake lieky - skusala som Homeogene 9, ale bez ucinku. Je to horsie ako vcera. Inak minuly vikend sme malovali (len kupelnu s WC a stropy) - v ramci rozcvicky a tento vikend nas caka kuchyna, chodba a obyvacka. Manzel maluje a ja upratujem 😝 No v tomto stave - neviem, neviem .... A k tomu to pocasie - az do nedele dazdivo - otrasne 😠 😠 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru