Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

daszka1
14. kvě 2010

Ahojte, aj ja partim ku kyprejsim zienkam... Ked som 1x otehotnela mala som 74 a pocas tehu som pribrala 17kg.. teraz mam 85kg a som druhy krat tehulkou zatial som pribrala len pol kila a to som uz v 19tt.. Ale hovori sa, aspon co ja viem ze pocas druheho tehotenstva sa menej pribera tak snad aj ja priberiem menej :o)

elixia
15. kvě 2010

Ahoj Daszka, tak to ta potesim, poniektore tu o tvojej vahe mozeme len snivat 😀 Inak vitaj 😀

jabera
15. kvě 2010

daska, ja sa tesim, az schudnem na 85.....

mirunda
15. kvě 2010

Jaber, ale ty už k tomu nemáš daleko, ne?

Daszka, vítej, taky doufám, že v dalším těhu tolik nepřiberu - s Liliankou jsem přibrala 24kg a pak mi 10 zůstalo, ale už jsou taky fuč, naštěstí.. moje strašn hubená známá přibrala v prvním těhu taky 24kg, pak druhé těhu jen 8kg a je pořád hrozně hubená, možná ještě víc, mrcha jedna.. má asi 48kg.. 🤐

domi98
15. kvě 2010

ahojte =) mozem sa nieco opytat? ja by som len chcela vediet či je pravda ze ked zena vazi nad 120 kg tak neotehotnie, nepoznate niekoho s takouto vahou alebo viac? dakujem

pet.s
15. kvě 2010

domi...no já to celé roky poslouchala taky. měla jsem kolem 110 kg. Nemohla jsem otěhotnět. pak jsem zhubla 40 kg. A neotěhotněla jsem stejně. Ted mám před těhu ncelých 90 kg a otěhotněla jsem, ale pomocí IVF. Jenže u mě je problém ve ztluštělém obalu vajíček. Takže si myslím, že váha s těhu až tolik nesouvisí.
Mám kamarádky 2, které mají 100% přes 100 kg..jedna má 4 děti a druhá 3. Všechny přirozeně.
S tím nabíráním v těhu, já jsem to čekala, že budu přibírat. Já kynu i při pohledu na jídlo. Ale zatím to není tak strašné. Přibrala jsem dost ve druhém měsíci(asi 2-3 kg),ale bylo to po píchané B12. Ted tak 1-1,5 kg měsíčně. Ani to možná ne. Jsem v pátém měsíci a přibrala jsem 5 kg celkem.No uvidíme ještě, co přinesou další měsíce.

jabera
15. kvě 2010

mirunko, ja mam este moooooc daleko k 85...este nie som ani dvojmiestna 😖 ale blizim sa....

domi, myslim, ze tu su baby co otehotneli nad stovkou,a le presne cislo ti neviem povedat. no, urcite nadvaha sposobuje komplikacie, ale nemyslim si, ze je to dane konkretnym cislom 120.

kkamca
15. kvě 2010

ahojte..
domi přesně tak..to číslo je jen zavádějící--A hlavně já nevím,jak holky ale já pár silných bab znám a otěhotněly relativně v pohodě.
A i u sebe..mě se povedlo otěhulit jednou mírně nad 100 ..z toho je klučík a podruhíé hodně nad 100,ale to bohužel nedopadlo..

domi98
15. kvě 2010

babulky ste zlatucke dakujem moc moc za informacie =) naozaj dakujem =) a este otazka co je to IVF

pet.s
15. kvě 2010

domi..to je zkratka pro umělé oplodnění.-)))

domi98
15. kvě 2010

fiha no vidis to aka som nevzdelana =)clovek sa tu nauci vela veci =)

lji
16. kvě 2010

domi pridam aj ja. ak by to bola pravda tak nie som tehotna 🙄 😕 síce je to hrozna vaha ale je to tak... a to teda musim povedat ze to bolo hned na prvy pokus a nechcem byt az prilis intimna ale moc sa vo mne nezdrzal... dokonca po vyhlaseniach mojho muza by som mala byt tehotna z ducha sväteho 😅

domi98
16. kvě 2010

lji ty si maska 😀

jabera
16. kvě 2010

😀 😀 😀 lji, u nas to bolo inak podobne, s tym rozdielom, ze VOBEC nevieme, kedy som otehotnela, co ma vzhladom k pokrocilemu veku ucastnikov troku vydesilo, hlavne do buducnosti...

domi, u mna ta moze zase povzbudit to, ze aj ked zena priberie kazdy tyzden tehotenstva 1 kg, aj tak moze uuuplne v pohode porodit. myslela som, ze velrybam to ide horsie, ale fakt to bola vlastne ryhlovka, (ked vynecham tie kontrakcie, ale nechcem strasit buduce rodicky 😝 ) takze sup do toho.

domi98
16. kvě 2010

jaj babulky ste uzasne musim sem dotiahnut aj kamosku =) budete sa jej velmi pacit, =) problem bol v tom ze sme si obe povedali ze spolu otehotnieme aby sme moli spolu chodit kocikovat zatial co mne sa to podarilo ona stale nie je tehotna a ako pricinu vidi to ze ma asi tak 140 kg, a tak sa teraz trapi a chudne a celkovo sa boji ze vobec neotehotnie alebo ze ked konecne ptehotnie tak ze k nej budu zly doktory sestricky a vsetko a ved viete o com hovorim ludia su dnes velmi envychovany a silny clovek je v podstate odpad spolocnosti ,je to velmi smutne lebo napriklad ona je skvely clovek, je zabvna mila a jeto ten najlepsi priatel akeho mozete mat, no vela ludi sa nenuva spoznat ju a odsudia ju hned podla zadku ako sa hovori ... ☹

lji
16. kvě 2010

no domi viem o čom hovoríš... preto mam ja stale stresy ked si predstavim ako pojdem rodit. ze budu na mna doslova a do pismena hnusní 😒 ved mne sa tiež nepáči moja váha do prdelky. a samozrejme že s tým chcem niečo robiť a je mi fakt luto ze som to nechala zajst az sem... ale už je neskoro nariekať, chcem porodiť bábatenko a potom sa tým budem zaoberať, len by to mohli pochopiť aj tí ostatní... kočka nech sem zájde a nech hlavne nestresuje... ja by som sa skôr bála velmi rýchleho úbytku váhy aby si tým nenarušila telo a tým neuškodila možnosti otehotniet...

jaberka aj to ma desi-ze nam sloníkom to ide vraj horšie... ale ako tak postupne zistujem, všetko je individuálne a nedá sa vychádzať z nejakých overených informácií že tá a tá to má horšie, tá a tá lepšie a podobne... jedine ma štve moja kondička... to by vraj mohol byť problém pri pôrode... mne stačí keď napr. robím v záhrade, alebo idem len na blbú prechádzku a večer ma chytajú také zvláštne bolesti tam dolu akoby som už rodila... ale nie bruško, nie mimčo, ale až úplne dolu.. len teraz neviem či mám pokračovať dalej a pokúsiť sa "rozchodiť to", alebo radšej netrpieť bolesťami.. 😒

mirunda
16. kvě 2010

taky jsem otěhotněla na první šťouch 🙂 "Problém" je v tom, že si myslíme, že příště to půjde taky na poprvý a oba s tím hrozně moc počítáme, že si to prostě můžem naplánovat kdy nám se bude chtít.. ale co když to příště už nepůjde tak lehce, že? 🙂 A protože chci mít jarní miminko, tak hned po svatbě musíme šťouchat 😀 😀 😀 Nebo pak až příští rok 😀

Domi, to je chváli 😀 Ale my to víme 😀 Jinak bysme si tu nepsaly spolu už asi rok a půl.. fíííha, takovou dobu už jsme tu kááámošky 🙂 Jen škoda, že jsme rozcrcaný všude možně.. 😒

awalancha3
16. kvě 2010

...ale prosim vas................. vaha je jedine vtedy problemom pri otehotneni, ked rozhadze cyklus, pokym mate aj pri 120 kg normalny cyklus a ovulujete...... houbeles zalezi na váhe.......ale na druhej strane je pravda, ze tuk viaze na seba estrogen tuším a potom ho je malo a to ma vplyv na otehu.....................osobne som otehu pri 114 kg......prirodzene na 3 pokus, a to mam 40 rokov..............skor by som sa obavala komplikacii v pokrocilejsom stadiu- tlak, srdce a take tie veci a aj toho že budu na mna v nemocnici zazerat............

awalancha3
16. kvě 2010

ukludnujem sa tym, ze pozeram dokumenty o USA zenských, ktorých polovica ide rodit po 40tke s aspon 130 kg............. a nerobi sa z toho kovbojka............

kkamca
16. kvě 2010

mirunda: Téda to se máš na 1 štouch 😀 ,my jsme zápasily lehce přes 2 roky s váhou kolem 85 kil.Pak sem nabrala na 105 a kluk se povedl.
A podruhé--to už mám daleko víc--ani nelze ventilovat,tak to vyšlo vlastně po roce a kousek snažení ,ale bohužel to nedopadlo.(NEVÍM JESTLI TO BYLO ZHORŠENOU ŠTÍTKOU ,na kterou mi nedávno přišly-ta prý způsobuje potraty,a nebo jestli prostě mimísek u mě nechtěl být ☹ ) No a ted mám pořááád těch hooodně mooc kg a snažíme se od toho MA už 3 roky a nic.Jsem čertvě po laparce,léčím štítku,a asi nemám pořádně ovulku.Ale nezoufám--vyčkávám,a když tak na podzim Car.

domi98
16. kvě 2010

awalancha to je dobry sposob, len mna by asi ukludnilo len to ze by som aj ja mohla rodiv t usa kde sa z toho kovbojka nerobi,,,, ale tu unas su ludia moc pruderny a maju predpotopne nazory

kkamca
16. kvě 2010

domi98:rodila sem ve 120 kg cca a relativně v pohodě..A ani mi moc nedávali sežrat ,že sem tlustá,ale to víš určitě si řikaly,kdyby nastal problém co by jsme tady s ní dělali--a pod..Tak jsem skoro celej porod ,jako i tu předporodní dobu proležela,takže žádná zábava.

mirunda
16. kvě 2010

Awalancha, moje řeč..vůbec nevypadáš na fotce na 40.. taky záleží určo na psychice, když to bereš takhle, tak nebudeš mít žádný problémy.. kdybys pořád přemejšlela, co ti může bejt, tak je to blbý.. tchyně rodila ve 42 letech - teda její 4. porod - a všechno v pohodě.. žádnej problém, rychlovka.. celý těhu bylo bez problémů.. myslím, že zásluhou bylo i to, že si je nepřipouštěla..

Kkamca, tak vidíš, na váze nezáleží, 85 je v poho.. já otěhu s 75kg, teď mám už skoro to samý a vím, že to nemusí jít tak lehce.. 😒 Ale nepřipouštím si to, pořád si říkám, že to půjde.. tak snad nebudu pak zklamaná 🙂 Určtiě nezoufej, moc držím palce!!! Co je to Car? Já už to slyšela, ale teď nevím 😕 😅

kkamca
16. kvě 2010

mirunda:car--centrum asistované reprodukce..umělé oplodnění 😉

kkamca
16. kvě 2010

mirunda:jsem ti koukla do albumu a teda jako nevypadáš na baculku.. 😀

mirunda
16. kvě 2010

Kkamco, to je lichotka, děkuji 😵 Jak jsem psala, tak otěhu s 75kg, což jakože tak nějak jde.. ale v těhu jsem přibrala 24kg - rodila jsem skoro se stovkou a fakt to bylo hrozně znát, fotky z porodnice jsem vymazala, ale jukni se tady, jestli chceš: http://www.lili.bokocova.cz/index.php?g=3 Fakt hrůza, a ještě půl roku po porodu jsem měla o 10kg víc, do ničeho jsem se nevešla, mno, děs běs 😠 Pak jsem začala chodit s kámoškou cvičit a nekecám, během 2 měsíců bylo 8kg dole.. nechápu.. teď nejde už ani kilo dolu ☹ Líbilo by se mi tak 65 😀 😀 Ale tady jsou takový fajn holčiny, jsem tu jako doma, takže i s 65kg bych tu zůstala 🙂 Jak tu jednou někdo napsal, že se prostě umíme nažrat a pak nejsme nervozni a nevybíjíme si to na ostatních 😀 😀 😀 😀

kkamca
16. kvě 2010

mirunda:krásný fotečky..malá byla kus baby 😀 Jinak si teda tvrdím svou-nepřijdeš mi ani v porodce nějak baculatá.Prostě pro mě normální ženská jak má být. 🙂 Jak se ti malá rodila??Kluk měl 3560 kg a nastřihávali mě..

mirunda
16. kvě 2010

Děkuji Kamčo, ale možná jsem tam dala ty, které ještě nevypadají tak nejhůř.. malá byla kus, já to čekala, já i přítel jsme veliký - on má skoro 2 metry a je to prostě chlap, jako není tlustej, ale je to chlap.. a když se narodil, tak měl skoro 4kg a já měla něco přes 3,5.. Lili měla nakonec 4150g a 53cm - ale 10 dní jsem přenášela.. bohužel jsem nakonec musela rodit císařem, protože Lilinka nesestupovala do porodních cest, pořád byla nahoře ☹ Doufám, že další dítko porodím přirozeně, chci si to vyzkoušet 🙂 Ale zase takhle měla krásnou hlavičku, nebyla pomačkaná.. byla moc krásná 🙂 Ale máme známou, co rodila 5,5kg přirozeně...

martasl
16. kvě 2010

ahoj holky a vítám nově příchozí domi98 😀 😀

moje švagrová má hodně přez 100-nevím kolik a ale je o hodně silnější než já.první těhu měli problém,u druhého se jim zadařilo hned na poprvé.myslím,že je to spíž o psychice-bojíme se,že s tou naší váho neotěhotníme a tím to asi bude,když se nedaří a pak panikaříme-já taky 😅 Takže holky-hlavně klííííd 😀

já čekám ms-dnes bych je měla dostat a další termín ms ve čtvrtek-po 34dnech.tak uvidíme,ale doufám,že už ms nedorazí 😉

pet.s
16. kvě 2010

holky moje ségra má 50 kg i s postelí a jedno dítě 4,2 kg a druhé 4,5 kg. Obě přirozeným porodem. První rodila snad 20 hodin. Byla úplně vyřízená. U druhého pila čaj z maliníku a za 3 hodinky od první bolesti byl na světě.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru