Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

funy
26. lis 2008

ahojte, teraz som objavila tuto temu a chcem vam len napisat, ze ja som prve 4 mesiace nepribrala vobec nic.
a potom som priberala kazdy mesiac 3 kg, ale vcera som bola v poradni a za posledny mesiac mi naskocilo dokonca 5 kg navyse. takze uz mam 16 kg.
a este mam pred sebou mesiac. vraj je babo velike, asi cisarsky, uvidi sa, ale ja som doma uz od 4. mesiaca. nemam pohyb, a velmi mi chuti sladkeeeeee
takze som vsetko krasne dobehla. a asi aj velmi vela navyse.

sparka
26. lis 2008

krásné ráno děvčata jak vám dneska je?jo a jinak ještě k těm pohybům u dcerky sem je cítila od 17tt a ted už v 13tt takže váhou to rozhodně neni

petrach:no je to strašně namáhavý mám 15ti měsíční holčičku a prostě jí musím nosit atd...večer zalehnu kolem 1hod ráno a vstávám ještě tak dvakrát v noci a ráno vstávám asi v 6:30hod...

jindri
26. lis 2008

zuzik: to se bát nemusíš, protože po hodině, takže dohromady 3x, nejen že odebírají krev, ale dáváš i moč 😉

mirunda
26. lis 2008

Krásné dopoledne přeji, tak odběry mám za sebou, ta sladká věc na vypití se dala ze začátku přežít, ale po dvou hodinách jsem si říkala, že jestli se okamžitě nenasnídám, tak to snad vyvrhnu.. naštěstí jsem se dřív nasnídala 😉 Výsledky se dozvím za týden, tak jsem zvědavá.. jo a já pohyby cítila až někdy kolem 21tt, nebo aspoň dřív jsem nevěděla, že je to ono.. 😵

zuzik24
26. lis 2008

mirunda: no já jsem ve 20tt a myslela jsem si, že jsem divná, když nemám pohyby a ty pohyby je zřejmě to, co už mám asi 14dní 😀 Jen jsem nevěděla, že je to ono. Teď už je to teda nezaměnitelné, protože mimís mě hodně žďuchá 🙂

elischqa
26. lis 2008

Ano, Ondrášek je dočista zdravý, zatím ani pomalu rýma.. Já nějaké komplikace mám, ale to už k té sekci asi patří. Kdo ví...
Doktor to prostě podcenil a hypertenzi mi neléčil.. stačila by diuretika na odvodnění a tlak by se upravil sám.. bohužel nic, i když jsem ho o to prosila.

kacka.va
26. lis 2008

jindri: u nás teda odebírají na cukro 😉 vku jen krev, moč ne, protože z moči je to prý nepřesné.

mirunda
26. lis 2008

Přesně tak Zuzik, já se musela i hrozně na to soustředit, musela jsem si lehnout a mít v mysli jen to, jestli kope 😀 Teď už mě kope kdy se jí zachce holce jedný 😀 Stejně je to kráááásný, těhotenství bych prostě nevyměnila..

Elischqo, hlavně že je mimi v pořádku.. to chce snad zažalovat toho doktora - teda jestli by to v tomhle státě bylo k něčemu..

Kacka.va: dnes mi brali i moč - taky 2x, jednou jsem přinesla ranní z domova a jednou jsem jim darovala tam po těch dvou hodinách 🙂 Tak asi jak kde..

jindri
26. lis 2008

kacka.va: hm, co doktor, to jiný postup. Taky jsem se setkala s tím, že některé si mohly tu hodinu dělat, co chtějí a jen se dostavit po hodině na krev a některé musely celé 2h sedět na zadku.

A jestli můžu poradit, koho ten sladký sajrajt čeká - vemte si citrón, je to mnohem snesitelnější 😉

kacka.va
26. lis 2008

já byla na cukrovce přímo v nemocnici a tam jsem dostala nakázáno celou dobu sedět, prý kdyby se chodilo, tak to urychluje vstřebávání cukru a tím pádem by výsledky nebyly směrodatné, protože by záleželo, jak se kdo hýbal. Správně by se prý mělo sedět na zadku a čekat na další odběr.
a ohledně toho citrónu - mně zakázali cokoliv pít a jíst, protože by to taky zkreslilo výsledky.

jindri
26. lis 2008

kacka: no a já mohla jít klidně na procházku či nákup a citrón mi doporučili přímo na gyndě 😀
Na testu cukrovky jsem byla 2x, z toho první test jsem víceméně prochodila a druhý test, jelikož bylo hnusně, tak jsem opravdu proseděla a výsledky oboje ok.

kacka.va
26. lis 2008

no mě to odebírali přímo v tom cetru pro odběr krve

sparka
26. lis 2008

tak koukám že sem asi nezapadnu co?tak se tady mějte hezky a hezký těhu a zdravé děti

petrach
26. lis 2008

sparka proč ne?
nam rano odpojili internet,tak jsem se dostala až ted,bohuzel ☹
to stavani k male ti nezavidim,jeste si to pamatuju,nase uz ma 5 let,tak je to jiny,ale zase vic bojujem,uz ma svou hlavu 😀
kdy vam rekli pohlavi???

sparka
26. lis 2008

petrach:no je to tady takové o ničem furt dokola vše no a pohlaví mi řekli v 15tt

zuzik24
26. lis 2008

sparka: ono zjistíš, že v každé diskusi se to točí pořád dokola 😀 Nemyslím si, že bysme tu probírali nějaké kraviny 🙂

petrach
26. lis 2008

nam rekli ve 13tt. na screeningu kluka,od te doby jsem zadny utz. nemela,jdu 12.12. na 3D,objednala jsem se tam hned po tom screeningu,tak jsem sama zvedava jestli jim ten tip vyjde 😉
dnes mi volal muj dr. ze tripll vysel dobre,tak jsem moc rada,nabouchala jsem rizky at to oslavime 😀 😉 manza bude rad,je masozravec..

lennetfrigg
26. lis 2008

Petrach mě se hlava točívala hodně. Ale nebylo to jen tlakem. V nemocnici jsem měla tlak enormní a cítila jsem se dobře.

bosorkajarka
26. lis 2008

ahoj holky muzu se vam sem trosku vterknout_ ja jeste nejsem tehu a prave by me zajimalo jak dlouho vam trvalo otehotnet a jestli ste s tim nemeli problem , moc dekuji 🙂

petrach
26. lis 2008

bosorko prvni dite-nejdrive jsem vysadila antikoncepci 2 mesice pred svadbou 😉 aby se telo procistilo,no a po svadbe 16 den jsem otehotnela,ted jsem vysadila,mesic pockala a po dvou byla tehu 😉

takze se nic neboj a uz se teš 🙂

mirunda
26. lis 2008

Bosorkajarka: já jsem vysadila antikoncepci po 7 letech a otěhotněla jsem hned první měsíc.. 🙂 Ale na gyndě mi říkali, že i když jsem zdravá, tak klidně půl roku otěhotnět nemusím a nic se neděje.. tak jsme nic nehrotili a vyšlo to takhle hned napoprvé.. asi je to i tou psychikou, že jsme se nesoustředili jen na to, nevím.. 😵

ninus81
26. lis 2008

Ahojky milé těhulky tak se z dovolením přidávám jako XXL těhulka (foto v profilu) před těhu jsem měla váhu 90kg 😠 😠 (nikdy mě to nikdo nehádal - ale váha ta mrcha nelže a ted jsem v 19tt a pořád mě váha jde dolu už mám dole 6 kg 🙂 🙂 task jen tiše doufám že to tak zůstane 😀 😀

petrach
26. lis 2008

ninus teda...copak jsem jedina co pribira????

evuse
26. lis 2008

Petrach nejsi. Já mám už +10 a blížím se ke stovečce, ze začátku jsem asi 2 zhubla, nemohla jsem jíst. Za jeden měsíc (myslím 5. ) jsem přibrala i 3kg, to už se doktorovi moc nelíbilo. Teď už to jde pomaleji díky cukrovkové dietě.

Bosorko, já (je mi 31) otěhotněla ve 2 cyklu po kyretáži (zamlklý potrat). Antikoncepci jsem předtím už asi 2 roky nebrala. Pořád jsem se bála, že už je mi hodně, že mám špeky,že první těhu(neplánované) dopadlo blbě, že to nepujde a ono to šlo samo. Pravda, drahoušek k tomu přistoupil zodpovědně a snažil se denně 😀 . Ačkoliv jsem slyšela, že se denně nemá, protože pak nejsou dostatečně zralé spermie 😕

Důležité asi opravdu je, se tím zabývat co nejméně, asi jste už taky četli mnoho zkušeností ostatních, že když se přestali snažit, nebo nebyl čas na otěhotnění myslet, tak to bylo nato šup. Např. moje kolegyně absolvovala několik umělých oplodnění, vajíčlo se nikdy neuchytilo. Po několika letech pauzy se po 30 rozhodla, že to ještě zkusí. Doktor jí navrhnul, že ze začátku zkusí jen inseminaci. Tak to odkývala s nedůvěrou ( když se před tím veuchytilo vpravené vajíčko, těžko by mohla otěhotnět sama a ještě to udžet).Takže tomu vůbec nedávala šanci. A povedlo se napoprvé a zrovna dneska se jí miminko narodilo 😀

petrach
26. lis 2008

tak to je parada,znam ale takoví připad taky 🙂
bude to vase prvni mimco? me je taky 31,ale mam hodne spoluzacek dosud svobodnych a bezdetnych,myslim ze pak clovek trochu zleniví a nechce se mu do toho 😉

evuse
26. lis 2008

jo jo, to je první mimčo, dřív nějak nebyl čas a odvaha (nakonec jsem tomu ráda) a HLAVNĚ ten správnej chlap 🙂, toho jsem potkala až před 3-mi lety . Nicméně je pravda, že člověk za ty roky už je tak trochu sobeček a mimi tedy bude řádná změna, ale to asi vždy.
Moje spolužačky naopak snad všechny už mají děti, některé už pubertální.

petrach
26. lis 2008

ja jsem mela Elisku v 26,a taky jsem nebyla pripravena,to asi nikdo 😀
ted jsme dlouho vahali,jestli se do toho jeste pustit,mala mela hodne zdravotnich problemu,porad po doktorech a nemocnicich,ted uz je dobra,chodi na kontroly,do toho hypoteka,dodelat domecek,coz je ukol na nekolik let 😀 tak jsme porad odkladali az budou o 6 let,tak jsem zvedava jak si jednou budou rozumet

evuse
26. lis 2008

Já jsem s bráchou o 5,on je mladší. Jako děti jsme se občas mlátili ( on mě, já jen odrážela útok 🙂 ). Ale taky jsme si spolu dokázali hrát (doma), venku, když jsem byla s kámoškama mi vadilo, že za mnou leze. Měli jsme společný pokoj, vycházeli jsme normálně, ale rozumíme si až poslední roky, kdy už má po pubertě a dá se s ním mluvit. Když to shrnu, neměnila bych ho za věkově bližšího sourozence, nebo dokonce ségru. Je bezva, že si pamatuju, když jsem ho poprvé viděla po příjezdu z porodnice ležet v postýlce, byl takovej tlusťoučkej

ninus81
26. lis 2008

Petrach: taky si myslím že mě to čeká (ale tajně doufám že ne) 🙂 🙂

petrach
26. lis 2008

ninus treba ne,u prvniho to tak nejde,vim ze sve skusenosti,ale i od kamaradek,ze prvni tak do 8-10kg a druhe i 25kg 😠 doufam ze ne u me!!!!
ja se dnes loucim,pada mi hlava,preju dobrou noc 😉
tak zitra

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru