Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

zuzkaaaa
6. dub 2009

nia laličká ale maličká sory 😉

evuse
6. dub 2009

Ahojky holčiny.

Konečně se tu někdo objevil 😉. No je fakt, že venku je konečně nádherně, tak nebudem dřepět doma, že ?! Já pořád řeším, jak mám Terku oblíkat ven. Jestli má mít čepičku, když je v kočárku ve stínu ( chápejte, jestli jí jako má mít oby jí neofouklo, kdyby byla na sluníčku, tak to jasný, že něco musí mít. Kloboučky mám asi 3 a žádnej jí nesedí 😒)

Mirundo Lilinka je moc roztomilá 🙂

Kačko a jak se ti lítá? Otékají ti třeba při letu nohy, nebo tak něco? Nebo je to úplně v pohodě?

Zuzko, to asi zjistíš v porodnici, jestli budeš odsávačku potřebovat. Když budeš mít dost mlíka a pujde ti odstříkat ručně, bez odsávačky, aby se ti případně uvolnily prsa, když je budeš mít moc plný, nebo jestli ho budeš mít málo, a budeš muset odsávat jen proto, aby se podpořila laktace, jako jsem to měla já ( a stejně mi to nepomoho).

kackabrcka
7. dub 2009

ahojte kocky 🤐

mirunda - veru uteka to riadne ved nie nedavno som bola na zaciatku tehu a ze uz pomalicky do finisu.. ked som bola v SR opuchali mi nohy ale je pravda ze som sa nahanala cely tyzden, inak sa citim dobre chodim na tehu gymnastiku a este som chodila plavat do 34tt takze pohoda.. teraz sa len pozorujem a modlim nech este vydrzim do 38tt a potom mozem ist na to.. predstava ze mam rodit az o mesiac, hmm ☹ radsej by som isla uz aj po 24.4. 😀 Ja sa nestazujem este zvladam.. muza mam cele dni v praci takze vsetko si obehavam sama na aute, vravim ze mozno sa aj do porodnice odveziem 😀 😀

zuzkaaaa - ja mam odsavacky 2 obidve chicco a su rovnake, dostala som.. neviem ci to budem pouzivat este ale mam.. kamoska kojila 1rok a odsavacku teda vobec nepotrebovala.. lenze to je individualne, ja mam zase obavy ze ked budem kojit a potom dam flasku tak bude chciet len flasku.. no zase vyhoda to je lebo dieta nechas muzikovi a ten ho z flasky nakrmi.. neviem ☹

evuse - no ved lietala som cele tehu takze problem nebol.. dokonca na SR strane nechceli ani potvrdenie.. a opuchy ked nebeham cely den po kavach a cajikoch a pijem len cajik a nie mineralky tak veru neopuchaju mi nohy.. inak zatial dobre, doktorovi idem az po velkej noci a taktiez do porodnice s porodnym planom - tu je to normalka 🙂 inak chystam periem nove co mamca nakupila a vyblaznila sa s ruzovym, svokra ma pripomienky ze mam toho vela pritom ona este nic nekupila.. vecicky mam vybavene do 68cky /aj/ takze sa tesim 😵

kackabrcka
7. dub 2009

maminy aky mate nazor na 24-hod.-Rooming-in ?? mali ste dietatko na izbe 24hod. MNA caka dokoncenie porodneho planu a neviem co tam vyplnit.. diky moc

mirunda
8. dub 2009

Kačko, já měla miminko asi po 3 dnech u sebe 24hod a bylo to skvělý!!!Pokud bude možnost, určitě si ho nech u sebe.. 😉 Stýskalo by se ti po něm 😵

evuse
8. dub 2009

Ahoj holky.

Kačko, taky v Praze pokud vím, je to snad ve všech porodnicích, že když tě po porodu převezou na pokoj, tak ti za chvíli přivezou i miminko a máš ho pořád u sebe, pokud to dovolí tvůj zdravotní stav. Určitě je to tak bezva, jednak by se ti stýskalo jak píše Mirun a taky ho poznáváš hned od začátku a ne až po příjezdu domů. Tady na ně mají takové vozíčky s průhlednými stěnami, takže jsem si Rézičku zaparkovala těsně ke své posteli a jen jsem otevřela oči, už jsem jí viděla, to bylo moc bezva 🙂

kackabrcka
8. dub 2009

ahojte kocky 🙂

mirunda a evuse pytam rady lebo som si nebola sama ista co urobit.. mam termin buducu stredu v nemocke a jedna z otazok bola 24h. roaming.. no ja sa uz teraz neviem dockat ked budem mat sophie pri sebe a ked uz vobec bude na svete 🙂

michala.l
9. dub 2009

Ahojte, ja som rodila pred 8 rokmi v Ruzinove a babo som dostala cca 4-5 hodin po porode a potom ho brali uz len kupat a na vysetrenia, inak bol cely cas pri mne. Predpokladam, ze je to tak vo vacsine nemocnici 🙂

mirunda
9. dub 2009

Evuse, prosím tě, ty jsi ze začátku kojila, viď?Nevím už, jestli jsi to sem psala ty, že jsi se pak spojila s laktační poradkyní.. my totiž máme problémek, nepřibíráme tak, jak by si dr představoval, a doporučil nám už přikrmovat 😒 Tak jsem myslela, že bych se zkusila zeptat té poradkyně, jestli něco neděláme špatně, nebo aby nám něco doporučila.. tak jsem se chtěla zeptat, jak to funguje s tou poradkyní, kolik se platí a tak..

miracko
9. dub 2009

Ahojte,
zdravím, nič nestíham chalai chcú byť len vonku a všetko to upratovanie a pečenie, však viete o čom hovorím
😠

zuzkaaaa
10. dub 2009

ahojte babenky....
čo nové u vás? ja pomaličky periem oblečenia pre maličú teraz sa to krásne suší keď je tak krásne vonku, najradšej by som bola stále na vzduchu, začala som krásne priberať 😅 ale aj buško riadne rastie, som zvedavá maličká koľko bude mať budúci týždeň...
kacka ak sa môžem spýtať ty si koľko pribrala? pozerala som tvoje fotečky a máš pekné bruško a na to, že si už 37 týždeň tak ho máš maličké oproti iným babám...
😉

evuse
10. dub 2009

Ahojte holčiny. Nějak to tu nestíhám, když nejsme na prochajdě, tak aspoň na zahradě. Dneska jsme byly s Rézi u našich, hlídali mi jí, když jsem byla u doktorka. Byla celej den bezvadná, smála se, povídala, no skvělý. Ale teď k večeru doma, hrozný, jak byla přetažená, protože málo spala, tak řvala jako blázen, nemohla jsem jí uklidnit. Nakonec jsem si jí vzala do postele, pevně jsem si jí k sobě přimáčkla a po pár minutách se uklidnila a teď už asi 2 hodiny spí . Uf, jsem uplně vysátá za ten dnešek 😒

Mirundo koukni na stránky laktační ligy kojeni.cz . Je tam seznam laktačních poradkyň. Našla jsem si jednu nejblíž k nám, která tam měla uvedeno, že se může volat neomezeně (volala jsem jí dost brzo ráno) a té jsem zavolala, neplatí se nic. Ale jestli máš mlíka dost a Lilinka se přisává a pije dobře, tak jí prostě přikládej hodně často, ať se napápne.

Zuzko, mě dneska přišly 3 balíčky nových oblečků na Terku, už to taky suším 😉

tak zatím zdar, jdu hlídat sekanou v troubě- na zítra- a konečně si sednout a odpočinout.

mirunda
10. dub 2009

Evi, tam jsem koukala, ale vůbec jsem nenašla, jak to funguje.. co jsi řekla do telefonu?A to jste to vyřešili po telefonu nebo přišla k vám nebo vy k ní..?Mlíka si myslím, že už mám dost, ale Lilince to hrozně dlouho trvá, než se nají, pořád u toho usíná.. takže dohromady jíme třeba přes hodinu, to je děs, je to hrozně vyčerpávající 😒 Vždycky si párkrát cucne a usne.. pak jí vzbudím, zase si cucne a usne.. a takhle pořád dokola.. málokdy papá třeba půlhodinu v kuse.. 😝

adelinka
10. dub 2009

ahojky..
jsem tady dlouho nebyla..
byla jsem s manzou na vylete v praze a pak se u na malovalo..
kuknite na foto jsem delala malemu novej pokoj..pa a dobrou 😔 😔

evuse
11. dub 2009

Ahojte.

Mirun, prostě si tam najdi laktační poradkyni, kterou budeš mít nejblíž a zavolej jí , řekneš, že voláš kvůli kojení, že sis kontakt našla na laktační lize a poraď se s ní. Od toho je to přece laktační poradce, takže žádné obavy 😉 . Třeba to vyřešíte jen po telefonu, jako já, třeba se na vás přijde kouknout, aby to viděla. A s tím usínáním u jídla nám v porodce říkali, že pro mimčo je to sání moc namáhavé, takže bude pauzírovat a to zhruba stejně tak dlouho jako jíst (půl na půl) .
Přijde mi blbost, abys dokrmovala, když máš mlíka dost a můžeš kojit. Jestli je problém, že pro spaní se nají málo, tak prostě buď koj dlouho a nebo si odstříkej, koj třeba 15 minut a pak jí zbytek dej přes lžičku, nebo stříkačku. Tím se nají rychlejš a víc. Přes stříkačku jsem dokrmovala Terezu - ale umělým- aby jsme si nekazili kojení. Normálně do toho natáhneš mlíko a pak ještě trochu vzduchu. Dáš jí malíček do pusy a do koutku přidáš tu stříkačku. Jak začne sát, tak si to z té stříkačky pekně vysaje, protože jak tam uděláš tu vzduchovou bublinu, tak jí to půjde dobře. Chce to jen vychytat ten správný úhel a jde to bezvadně.
Ještě mě napadlo, jestli máš možnost si jí před a po krmení zvážit, abys věděla, kolik toho vypije.

evuse
11. dub 2009

Ahoj Adel. Zdravím. Pokojíček je mooooc pěknej 😀 . To jsou nějaké nálepky na zeď?

kackabrcka
12. dub 2009

ahojte, zelam vam pekne velkonocne sviatky 😀

adelinka
12. dub 2009

ahojky..
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

evu..to jsou drevene rybky...

kackabrcka
12. dub 2009

avojte babenky,
tak tu dnes deticky zbierali vajicka a potom dostali za to velkonocnych zajacikov.. inak ja som sa takto pred 27r. narodila no bol velkonocny pondelok.. a moj svokor si robi dnes srandicky ze ci nebude dalsi zajacik-stale veri ze to bude chlapcek.. ale ja len dufam ze nasej sophie uz nic nedorastlo po 34tt.. utorok idem lekarovi tak uvidime..
zuzkaaaa inak vecicky periem aj ja vlasnte vsetko uz mam len co kupim este nove hned supnem oprat a uz len povykladat do skriniek.. uz sa tesim..
evuse no balicky veciciek to poznam ved som sa ledva zbalila do 25kg kufra ked som isla do nemecka.. 😀

michala.l
15. dub 2009

Ahojte, tak uz mam za sebou aj navstevu gynekologa. Moje obavy boli zbytocne, nasla som si celkom prijemnu pani doktorku a prvy krat som neodchadzala od lekara s pocitom, ze som najtucnejsi clovek na svete :D ....len sa ukazalo, ze babenko je vacsie ako podla poslednej menstruacie, takze pocas nej som uz bola tehu - teda vlastne uz to ani nebola menstr. :D , ale som veelmi stastna, ze som videla toho maleho cloviecika - hned mi to pride take skutocnejsie 🙂

evuse
15. dub 2009

Ahojky holčičky. Kde jste všechny ?

Míšo, to je překvápko, že je mimi starší 😉 . Aspoň ho budeš mít dřív doma 😀 . A to jsi vůbec nepociťovala žádnou změnu, že tě nenapadlo, že už jsi těhu?

michala.l
15. dub 2009

prvy krat som mala pocit, ze asi som tehu na zaciatku marca ... a potom nasledovalo par tehotenskych testov, no stale som myslela, ze som na zaciatku, kedze som vo februari mala menzes (teda aspon som si myslela, ze je to ono), tak som si hladala noveho gyn. a objednana som bola az na vcera 🙂 ... moje prve tehotenstvo bolo uplne bez priznakov, az teraz som mala ten pocit - ale aj to som si to zacala spajat dost neskoro :D ... No nevadi, hlavne, ze je zda sa vsetko OK 😅

zuzkaaaa
15. dub 2009

ahojte babenky....
tak ja mám zajtra konečne poradňu a konečne mi spraví doky aj sono, dúfam, že mi neoznámi chlapčeka keď už všetko máme ružové 😀
v posledných dňoch mi je dosť nanič stále som nervózna, stále by som sa vedela s niekym hádať, opúchajú mi nohy a raz mi je teplo raz zima, ach tie hormóny....
michala tak gratulujem!!!

macalc
15. dub 2009

Ahojte babenky.
Trapi ma ze svokra mi stale opakuje ze mam brucho velmi nizko a ze to nie je dobre ja som bola uz dost macko pred tehu a podla mna sa jej to preto zda ze ho mam nizko.Neviem kolko priberiem do konca ale uz teraz mam dost kil takze sem tam ma napadne ked tak torchu cestujem ze budem velka ako slon.Ale neva sak to nejako pojde dole co uz ked mi to mame v rodine ze sme ako sudky. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😀 😀 😀 😀

zuzkaaaa
15. dub 2009

macalc netráp sa kvôly tomu, ja som už ako balón, v posledných týždňoch mi dooosť narástlo bruško, až teraz si všímajú ľudia, že som tehotná, doteraz to vyzeralo len ako poriadne pneumatiky 😀

macalc
15. dub 2009

Vdaka Zuzi nikoho to netrapi len moju svokru ale nech si hovori co chce bo aj priatel ju da na poriadok dvomi slovami, ATy ako moja uz sa Ti to krati vcera sme pozerali nejake fotky v labumoch a nevlastny syn sa ma spytal ze je kedy budem mat velke brucho ako ta na tej fotke on bol 19 rokov sam a teraz bude mat surodenca je trochu mimo.Ale co uz.

zuzkaaaa
15. dub 2009

to je zlaté...
tak bude mať veľký bráško malého súrodenca 😉

mirunda
15. dub 2009

ahojte holkýýý, já mám takovou radost, dneska jsme byly s Lili u dr. a malá přibrala tolik, kolik by měla a to jsme dokrmovaly jen 1x denně, takže dr. naznačil, že bychom dokrmovat vůbec nemusely.. 🙂 Tak jsem hrozně ráda, třeba jsem se konečně rozjela naplno.. Taky bylo už načase 😀

A jak se máte maminky a budoucí maminky? 🙂
Koukám, že tu jsou nové tváře, tak moc vítám 🙂 Já sem nestíhám moc chodit, když mám chvíli pro sebe, tak spím nebo uklízím, ale hlavně jsme skoro pořád venku na sluníčku nebo aspoň na terase, musíme toho krásnýho počasí využít, o víkendu má být prý zase deštivo ☹

kackabrcka
15. dub 2009

ahojte kocky

nejako sem chodite malinko maminy ale no aj mna to caka onedlho tak vam potom napisem ako sa nam dari.. no inak slecna sa zatial na svet nehlasi.. dnes sme boli v nemocnici kvoli porodnemu planu boli sme tam dve hodky akoze ctg aj sono a videla som porodne miestnosti tak clovek sa tam citi dobre.. fakt nieco ine ako SR nemocnica tu ktoru poznam ja.. u nas v SR je to na zaplakanie.. dokonca aj zubnu kefku vam daju - tame malickosti ale aj to som sa cudovala.. u nas to neni.. xixi

zuzkaaaa - a tak je to sofinka alebo? inak do 30tt som bola aj ja ako pribrata a po 32tt mi pekne vybehlo brusenko takze to poznam.. a teraz si ho naplno uzivam lebo je krasne pekne sa oblecem, ludia pozeraju.. no ja im aj tak padnem do oka lebo sa vymykam z nemeckeho vyzoru.. asi tak..

mirunda - ja sa mam dobre nestazujem sa aj sa uz velice tesim na sophie, uz aj poslickovia boli tak sa sledujem 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru