Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

kackabrcka
28. dub 2009

zuzkaaaa ja nemam vobec problemy z tlakom okolo 120 na 80 vacsinou.. zajtra idem doktorovy tak sa potom ozvem co nam povedal ved piatok zacinam uz 40tt 😉

kackabrcka
28. dub 2009

Mirunda a ake mas vrchne nohavicky? lebo ja som dnes bola v obchode a vydu sice 6eur ale pridu mi super su na suche zipsy hore.. a este tie separacne plienky mas ake? ak sa da posli nejaky link na separacky lebo ja mam iba jednorazove papierove.. a popolini som dnes este pozerala v obchode, mame tam este poukazku na nakup tak mozno pojdem dokupit par kuskov na skusku 🙂

mirunda
28. dub 2009

Evi, tak já nevím, podle čeho to mám brát :( Jsem z toho kojení uplně hotová, někdy přiberem tolik kolik máme, pak zase třeba jen 100g za týden ☹ Dneska jsem byla už naštvaná a řekla jsem si, že na to kašlu, ale to nedokážu 😀 Tak uvidím, co navážíme.. aspoň orientačně..

Kačko, svrchní kalhotky mám dvoje ve vel. S:
http://www.baby-eshop.cz/nepropustne-kalhotky-p...
http://www.naturebaby.cz/produkty/bummis-super-...
Ty od Imse Vimse jsou báječný, pořídím si je i ve větší velikosti. Jinak se tu dají pořídit ještě vlněné a fliesové svrchní kalhotky, ale ty mě nějak neupoutaly na první pohled.. a tyhle se mi i líbí, jaké dělají vzory, teď jsem našla jedny s žabičkama: http://www.latkovky.cz/product_info.php/cPath/2... 😀 😀 Jsou krásný, taky si je pořídim..
A separačky mám tyhle: http://www.latkovky.cz/product_info.php/cPath/2... - na novorozeňátka doporučují ty celuozové, dělají ještě z viskózy, ty jsou spíš prý pro starší děti..
Těch Popolini je hodně druhů, prý jsou hodně tlustý, kromě těch Popoliny Onesize (jsou myslím tři druhy - Tencel, Super, Biobavlna - Organic), tak tyhle jsou tenounký a dobře sají a i na malém miminku nevypadají veliký.. prostě jsem spokojená 😎

kackabrcka
29. dub 2009

Mirunda co sa tyka zabkovych vrchnych nohaviciek tak take nieco som videla aj tu v obchode no asi nabehnem kupit este lebo ja mam zrovna ze bez suchych zipsov.. a separacky - ved pozeram ze nemecke.. a v obchodoch tu nic take nevidis tak som isla na nett a nasla som.. takze idem na to - objednat to.. xixi
Popolini musim pozriet v obchode aky druhe maju lebo pravda je ze som si to nejako neodsledovala uplne..
Dakujem krasne za rady 🤐

adelinka
29. dub 2009

bre ranko...tak u nas noc dobra..
zitra kolaudujeme tak me jeste ceka prace 😝
poslete te me hlasek??zasmetova 😵
http://www.mstudio-nehty.cz/pages/index.php?pag...

mirunda
29. dub 2009

Kačko, hlavně už nikde moc nelítej, ať neporodíš někde cestou 🙂 Nikdy nevíš, kdy tě to chytne 😉

Adel, máš tam hlas ode mě.. 🙂

marianeta
29. dub 2009

Cavko.

Vidim ze preberate pleny.JA uz davno uvazujem o tych latkovych a zvlast po tom co Kacka hodila ten link.
Su za supis cenu.
Len tam neviem rozlustit tie vo velkosti L ci su do 13kg alebo 18kg mozes mi to napisat Kaci prosim ked ich mas.
A vydrzi ta plienka aj noc bez precikania s tou klasickou vlozkou alebo treba este pridat najaku inu?To je zas otazka na Mirun kedzeich uz pouziva 😅 .

No a ked som preratala ze denne miniem za 40 korun jednorazoviek co je mesacne 1200sk tak to miniem vodu prasok a ine za 3 takze asi sa to ozaj oplati pri dnesych cenach plienok.

adelinka
29. dub 2009

mirun..dekuji..no puvodne jsem chtela dat jine..vyrazne..ale co uz zmenit to nejde..

mirunda
29. dub 2009

Marianet - dávám na noc plenku s jednou vložkou a zatím naprosto OK.. ale nevím, jestli starší děti nečůrají o hodně víc, to neumím posoudit, zda by to nepročůraly..ale zas moje Lilinka spí celou noc - klidně i 8hod v kuse - tak se do toho vyčůrá třeba i víckrát..
Dnešní ceny jednorázovek jsou hrozný, my jsme koupili balení na výlety a tak a nakounec jsem koupila z Tesca nějaký levný..protože Pampers nebo Huggies nebo jiná značka - to by nás zrujnovalo 😀

kackabrcka
29. dub 2009

mirunda este sa chcem spytat - kojis?
a inak uz so po poradni otvorena na 1,5cm a ked do pondelka nic tak ze pondelok poradna dalsia.. a sophie ma okolo 3150g.. sa tesim uz 😉

marianeta pozri napr. www.plienka.sk tak su aj kilove rozlisenia danych plienok ja mam typ organic s-m-l ta je od 3do15kg da sa zmensit a zvacsit to mi pride prakticke lebo nepotrebujes kupovat napr Sko a potom Mko a neskor Lko..

mirunda
29. dub 2009

Kačí, snažím se kojit 😖 Ale bohužel nám to moc nejde.. nejhorší bylo, že jak jsem rodila císařským řezem, tak mi jí nepřiložili hned na sále, ale až po dlouhý době na JIP ☹ V porodnici to bylo hrozný, tam jsem moc nenakojila, pak doma to bylo lepší, ale Lilinka stejně nepřibrala tolik, kolik by měla.. pak jsem začala přikrmovat večer před velkým spaním, a přibrala už víc.. dokrmuji stále jen 1x denně, tak uvidíme, doufám, že jí to bude stačit.. ale jsem z toho na mrtvici 🙄 beru vitamíny, piju čaje na mlíko.. ještě se zkusím domluvit s laktační poradkyní a pak už nevím - udělala jsem pro to maximum.. ☹

marianeta
29. dub 2009

Dik za odpovede kocky.
KAcka ja som mala na mysli tie co su v akcii za 3.80 eur a tie su velkosti L,a su od 8 do -a to neviem rozlustit ci je tam 13 alebo 18kg.Asi slepnem 😀 od hladu 😀 .
Drahsie si nemozem dovolit ☹ .Z tychto by som zobrala asi 12ks ¸+2ks vrchne gate a par vloziek navyse.
Separacky mam a zapadaju mi prachom.

Mirun ja davam Pampersky a ked su v akcii tu na Sk tak jedna plena vtedy vyde na 6,50sk co je podla mna az moc.Huggies som mala raz a kazdu jednu precural z Tesco sa vyhadzal na chrbate okolo tej gumky.
Urcite ze vacsie babo viac cika,nas ma niekedy rano taku plnu plienku ze ma snad 10kg.

jabera
29. dub 2009

jaaaj, baby, jak vy uz krasne slapete na tych plienkach... este stale som sa do toho poriadne nepozrela. ale uz musim! velmi to chcem.
uz som tu samicka opustena... az do piatku. zatial mi to nevadi, uvidim vecer...

evi, bart sa dnes nad ranom tak posral, ze to inac ani napisat nemozem.... aj ma mamina odfotila, jak som ho umyvala, chudaka, este som bola rozospata, namocila som mu aj bodycko....

zuzi, no chvalabohu, ze to takto dopadlo.. zial, tot su uz take diagnozy, ze musi byt otec opatrny cely zivot.. a co sa nas tu tyka vsetkych... nadvaha, no..

ja som si dost odtrpela velkost mojho oblecenia... pred otehotnenim som mala 42-44, ako co... teraz som si musela kupit nohavice.... 48... je mi z toho strasne. ale nemozem nezrat kvoli mlieku, kamoske tak skoro odislo mlieko, ked sa zacala iba trochu obmedzovat v jedle...

ozaj, ale mam jednu strasne veselu novinu. pred chvilkou sa na mna bart naozaj usmial. celkom urcite ten usmev patril mne!!!!!!!!!!!! rozrevalo ma to...

zuzkaaaa
29. dub 2009

ahojte babenky...
jeej jaberka to je super 😀
baby zajtra myslite na mňa idem do poradne, dúfam, že všetko dopadne dobre a ja nebudem musieť ísť do nemocnice 😠

mirunda
29. dub 2009

Jaberko, jaktože jsi opuštěná? 😕
Já ještě nosím tepláky a koupila jsem si kalhoty XL - bezva.. :( Do svých se stále ještě nevejdu.. 😢
To je jasný, že úsměv patřil jen a jen tobě 😵 Na koho jinýho by se smál, než na maminku!!!

Marianet - já teď koupila v Tescu asi 90ks za 199,-Kč, ale nevím, jak vypadají, ještě jsem je nepoužila.. tak jsem zvědavá

Dneska jsme venku pěkně zmokly s Lili, schytaly jsme ten největší slejvák.. 😒 Tak jsem ráda, že jsme doma v suchu..

jabera
29. dub 2009

mirun, lebo manzel vezie maminu domov a sam musi vybavit nieco kvoli praci a rodnemu listu bartovi. , tak som tu ostala sama az do piatku... dufam, ze to vydrzim.. musim,no..
ja ani nechodim von, ked to vyzera na dazd... bojim sa, jak by som letela odniekial s malym v kociku, aby neochorel.. taka som este moc ustrachana onho, ale lepsi sa mi to..
bart sa dost usmieval, ale tak v polospanku, nikdy bdely. dufam, ze to casto bude opakovat, je to take zlate...

zuzi neboooj! hlavne si rano nedaj kavu.

kackabrcka
29. dub 2009

jabera hlavne papaj 6x denne male porcie, prechadzky a koj, mliecko robi divy pocula som a kila idu dole 😵 to zvladas 😉

zuzkaaaa tak sa po poradni ozvi.. drzim palceky 😉

mirunda no som zvedava ako pojde mne to kojenie az nejake vobec bude aj ked by som velmi chcela kojit 🙂 vies lebo mam potom otazku aj budis Lilinku na kojenie ci ju nechavas spinkat.. ?

jabera
29. dub 2009

kati, keby som vedela papat 6x denne male porcie, tak nepisem v tejto teme.... hahahahahahah

mirunda
29. dub 2009

Zuzi, držím taky moc palečky, pak dej určitě vědět..

Jaberko, já byla venku s malou hned první den, co jsme přijeli z porodnice 😉 Nejezdili jsme nikam mezi lidi celé 6tinedělí, jen se procházet, venku se jí krásně spinká..

Kačí - určitě ti to půjde, prý 95% maminek je schopno kojit..hlavně ať ti jí přiloží co nejdříve po porodu k prsu, prý je to důležité..a pak co nejčastěji kojit.. kup si už do porodnice kojící čaje, určitě ti ho tam ochotně uvaří..
Lilinku jsem budila první měsíc, každé 2,5hod a v noci jednou po 6-ti hod.. teď už jí v noci nebudím, jen přes den po 3hod, stále se snažím rozkojit naplno.. 😅 Ze začátku by se měla budit, ne ani tak kvůli miminku, to si samo řekne, když má hlad, ale spíš kvůli tobě, aby se ti pořád dělalo mlíko..pak už se ti bude dělat tak, jak si miminko řekne..

jabera
29. dub 2009

mirun, aj ja chodim, ale az od 10. dna. bala som sa skor, aj ked porodna sestra mi povedala, ze som mohla aj skor.... len ked nie je pekne pocasie, nejdem radsej...

kackabrcka
29. dub 2009

jabera nemyslela som to zle.. tak skus delenu dietu lebo tam mozes jest toho vela a aj tak dostanes vsetko co potrebujes do tela.. ked menis dni.. napr. aj misu cestovinoveho salatu s celym ladovym salatom a rajcinami..
nestihas papat ci skor porcie je problem?

jabera
29. dub 2009

kati, ja som na delenej strave uz niekolko rokov a velmi som z nej schudla. ale pocas tehotenstva som vela zrala a hlavne sladkosti... ale verim, ze to dam dolu, len to nejde teraz tak rychlo, ako by som chcela. musim uz spat, kym bart chrni, to dlho nebude... tak dobrou vsetci

kackabrcka
30. dub 2009

jabera no ta delena caka neskor aj mna ale spokojna som s nou velmi.. 😉

mirunda
30. dub 2009

Jaberko a Kačko, dělená strava vám pomohla? 😉 Že bych to taky zkusila? 😎

jabera
30. dub 2009

mirun ja som s nou schudla 30kg, ktore som dala spat cez tehotenstvo. aj vtedy som delila, ale strasne vela jedla. ked som prestala fajcit, slo to rychle hore. pre mna je to idealna forma stravovania.

mirunda
30. dub 2009

Jaber, 30kg????To by se mi líbilo.. 🙂 A za jakou dobu?Taky jsem přestala s těhotenstvím kouřit, tak to šlo nahoru dvojnásobně 😠

kackabrcka
30. dub 2009

mirunda pre mna to bol skor zivotny styl stravovania.. je vela chutnych veci co sa da papat aj popri delenej strave .. ja som schudla s DS s cvicenim za 2mesiace 10kilov.. samozrejme ze naspat ich mam, lebo som robila chybu a jedla len take suche chleby vramci diety ci tie polystyrenove a nejedla obycajny chlebik a pecivo.. a ked som ho zacala jest tak som zacala aj priberat.. takze papat vsetko len delene - da sa na to zvyknut.. krasne ide dole tukova vrstva - teda aspon u mna to tak bolo isla som o 2konf. velkosti dole za 2mesiace.. 😉 teraz holdujem ladovemu salatu najnovsie s roznymi hotovymi zalievkami ktore rozrabas len s olejom a vodou.. 🙂

mirunda
30. dub 2009

ty jo, tak to si hned vyhledám, jak se to přesně dělá a mohla bych to zkusit 😉 Já mám nejhorší teď to, že nemám čas jíst 6x denně..budu si muset udělat čas sama pro sebe 🙂

jabera
30. dub 2009

mirun za rok to bolo dole. aj skor dokonca, tusim.. ale musim priznat, ze vtedy tam boli aj stresy, rozvadzala som sa a tak.... ale chudla som aj potom. ja o sebe viem, ze nemozem jest inak. potom to ide. teraz bol velky skrt to prestatie fajcit.... som na delenie uz uplne zvyknuta. obcas to kazim sladkym, ale teraz uz nie, lebo nic take nejem kvoli bartovmu brusku. mamina mi piekla tvarohove kolace, ale uz aj to je prec.... tak snad to zas pojde, urcite uz som schudla, uz su mi velke tehotenske gate hahahahahahah.
ale fakt, boli mi dobre donedavna....na zadku..

idem trosku zalomit, bart snad spi a snad sa nezobudi, ked ho polozim z kolien.
noc bola srasna, nespal ani 2 hod bez placu... tak bol nervozny nejaky... hnusak, asi ho budem budit pocas dna, nech spi v noci... chudak, to by som mu asi neurobila...

zuzkaaaa
30. dub 2009

čaute babenky..
tak ja sa hlásim, v poradne bolo ako tak všetko ok, tlak som mala troška vyšší 120/90 😅
doktor mi robil prietoky maličká sa toľko mrvila, že ledval zmeral, ale je všetko v poriadku, chvala bohu,
dnes aj otec došiel domov z nemocnice, ale jedno nechápem, lekár mu povedal, že cieva pri mozgu sa mu tiež začína zužovať a kedykoľvek ho to môže chytiť a môže dostať mŕtvicu tak nechápem prečo aj tú cievu mu neprečistili....
ozaj s tou dietou ja som pred tehu brala silné tabletky na chudnutie, ktoré fakt pomáhali, nemala som vôbec chuť na jedlo a za 2 mesiace som schodila skoro 15kg, tie tabletky sa volali adipex retard, ale bohužial su len na predpis a na slovensku sú zakázané, ešteže existuje internet

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru