Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

jabera
6. kvě 2009

mirun, ty fakt pracujes? ci to si robis srandu? urcite bude strie lepsie buduce leto,ale ja to mam taketo kvazi neviditelne az po vela rokoch.... s tou jazvou, to neni nic moc... to je blbe, ze sa to tak dlho hoji, to by som nikdy neverila.. myslis, ze to pokaslali doktori? alebo jak sa to mohlo stat?

sylvka, ahoj.

mirunda
7. kvě 2009

Jaberko, opravdu pracuju 🙂 Tedy tak napůl, Lilinka mi zabírá samozřejmě hodně času.. je to i hodně z rodinných důvodů - firma patří mému budoucímu tchánovi..všechno mi to natáhli domu a pracuju odtud a občas se stavim v kanclu (mám to v baráku o 3 patra níž)..
S tou jizvou - já si opravdu myslím, že to posrali oni, pustili mě z porodnice s dírou v té jizvě, to vím na 100% a neřekli mi, že je to divný.. tvářili se, jak to je supr..až potom když jsem to po měsíci říkala mamce, že to pořád nemám srostlý, tak ta se mohla zbláznit a křičela, ať si okamžitě zajdu do porodnice na kontrolu, tak jsem šla.. víš, říkám si, bůhví jak mi zašili tu dělohu vevnitř.. 😖

kackabrcka
7. kvě 2009

marianeta - o bolavych krizoch ani nevrav.. a tyzden cakat no neviem ci vydrzim.. uz aj ked nohy vylozim uz ani neodpuchaju.. idem ja do poradne ozvem sa az po 17stej asi. 😵

jabera
7. kvě 2009

mirun a ty uz ani nespis???? ty si normalne terminator. obdivujem ta, ze robis, to si teda neviem vobec predstavit pri bartovi. iba ak by som mala pracu, kde ho mozem mat stale na rukach, aj to bych padla unavou...
no, klobuk dolu pred tebou...
a to s jazvou znie dost skaredo.. oni vedia byt niekedy strasne prasata, ti doktori... ved to je desne! verim, ze snad maternica je ok, ved by ta to asi bolelo.. a telo sa, nastastie, vie same dost dobre regenerovat... ale teda, je to sila...

dnes je konecne krasne pocasie, takze hura na prechadzku, ale az popoludni, lebo teraz sa mi faaakt nechce...

kackabrcka
7. kvě 2009

jabera - pekne pocasie konecne zase.. ja frcim o 10tej na poradnu dufam ze bude aspon nejaka pozitivna sprava.. 😉

jarabicka
7. kvě 2009

Kacka, držím palce, už nech je to čím skôr za tebou 🙂

kackabrcka
7. kvě 2009

jarabicka no nevyzera to vobec ze by som isla rodit 😖 ved sa ozvem co u lekara.. inak zavidim tisko zenam co idu rodit v 38tt lebo tie posledne tyzden + prenasanie je fakt namaha ☹

jarabicka
7. kvě 2009

Júúj moja, dúfam, že na mňa to príde skôr, ako až v 40.týždni...ja už mám teraz dosť 😉 ...hrozne sa mi teraz spí, sice to už sa spánkom ani nazvať nedá...tejto noci, keď som pospala hodinku, tak je dobre...nedá sa mi otáčať, kríže bolia, cítim sa ako tank 🙂 ...
...ešte deň akosi zvládam v pohode, ale noci sú strašné...dnes som 02.30 bola chutnať koláč čo som ešte večer piekla a popri tom padol aj langoš, ani neviem kedy a už bol vo mne 😀 ...pozerám telku v noci, prechádzam sa po izbách, cikám každú 1/2 hodinku, na nete som, ale nikoho tu niet, tak mi je aj smutno ☹ , ale na druhej strane som rada, že ostatné baby asi spinkajú...manželíka nechcem zobúdzať, lebo ráno chodí na 06.00 do práce...ale niekedy mám takú chuť ho zobudiť, veď nech "trpí" so mnou, veď aj on to chcel 😵 ...

...a vy ostatné ako???...pohoda???...

mirunda
7. kvě 2009

Jaberko, spím 😀 Já v noci vstávám na odstříkání mlíka, Lilinka nám spí kolem 8hod v kuse, tak to by mi prsa vybouchly 🙂 A nechci jí budit, jsem ráda, že takhle spinká..
Jinak s tou prací to není zas tak žhavý, starám se té firmě o peníze, takže proplácím faktury a plánuju stav peněz a tak.. a řeším ještě nějaké papírování, prostě se to dá.. je fajn, že to mám doma, kancelář o tři patra níž, takže můžu pracovat kdykoliv během dne i víkendy..
Nechápu ty modelky, co si za císařský řez platí, aby je to nebolelo, to jsou blbky..

Takže Kačko - zítra tedy? 😉

jabera
7. kvě 2009

mirun, suhlasim s tebou s tym cisarskym. sice porod neni moc fajn, ale cisarak je raz operacia a nepomozes si...
to je sila, jak ti lilinka spinka... to bartik proste musi papat aj v noci.. asi sa boji, ze by mu ubudli speky...

jarabicka, ako by si mna opisovala pred niekolkymi tyzdnami!!! fuj, to bolo hnusne obdobie, ten koniec. tiez sa mi zdalo, ze ti chlapi si to vobec neodskacu... teraz je to uz ine... aj by som spala, ale miminko nedovoli... a chlapa ten plac tiez zobudi a teraz mi ho je luto, lebo musi do prace, ale zas ja pracujem vlastne 24 hod...
prave vcera mi povedal, ze nechape, ze este zijem, ked mam cely den to, co on vecer, ked pride z prace.
vtedy mu totiz odovzdavam barta a tie 2-3 hodinky si to absolvuje on..

jarabicka
7. kvě 2009

Jabera, tak v dobrom ti už závidím, že to máš za sebou 🙂 ...zrejme každá si tým prejdeme a odskáčeme si to...kto nezažil, nevie 😉 ...ale nakoniec môžme byť rady, že pod pod srdcom máme a mali sme naše pokladíky...čo by ostatné zato dali, len aby mohli mať bábo a nedarí sa im...

zuzkaaaa
7. kvě 2009

caute babenky....
jeej vy ste toho napísali a ja som spinkala 😀 do 3tej v noci som bola hore lebo mi bolo zle(asi som sa moc nažrala) a ráno som dospávala, tak aj u nás je konečne pekne a slniečko svieti mi tu teplomer ukazuje 40stupňov ale páli sem slniečko tak tu môže byť tak max 20stupňov, zajtra u nás zas sviatok tak si vychutnám prítomnosť manžela doma, tak sa vám budem venovať menej, lebo on totiž netuší že od rána tu vysím na koníkovy 😅
baby ja by som radšej brala toho cisara lebo ja mám tú blbú infekcia streptokoka a bábo to môže dostať cez pôrodné cesty a ak je cisár tak na 100% nie....

evuse
7. kvě 2009

Čauky.
Zuzko, neboj, kapačku ti určitě dají včas, neblbni s císařem. Je to stejně závažná operace jako každá jiná ( taky jsem si myslela, že jenom kuchnou kůži, sádlo a dělohu a že vlastně o nic nejde, ale kamarádky co to podstoupily mě vyvedly z omylu..) Já jsem při odchodu z porodnice cítila naprosti fit, až na to, že mě trochu ještě bolel nástřih, ale jinak jako by ani žádnej porod nebyl. Zatím co po císaři všichni říkají, že se dávali dokupy a cítily to ještě několik měsíců.

zuzkaaaa
7. kvě 2009

evuse tak to máš pravdu lebo viem že aj moja sestra prvého rodila normálne a už na druhý deň sa normálne prechádzala a po cisárskom sa nemohla 24 hodín pohnúť z postele a dosť dlho sa zotavovala 😅

adelinka
7. kvě 2009

ahojky holky 😵 😵
jsem myslela na kacku jestli uz nema mimi jsem tady dlouho nebyla a vidm ze nic 😕
no ja taky 10dni prenasela tak vim o cem mluvis..kackabrcka

evus..no kamoska mela cisar a byla v poho a ja rodila a fit jsem se necitila ani po 3 mes.a porad jsem sedela na naf.kruhu..tak kazdy clovek to ma jinak..ja jsem to na vecku citila jsete kdyz mel petan rok 😝 😝 😝 uz okdy vice

mirunda
7. kvě 2009

Jaberko a kolikrát v noci vstáváš na kojení?Já jí ze začátku musela budit, fakt mi spí takhle už od narození.. takže v 6-tinedělí jsem jí budila kvůli mléku, teď odstříkávám, protože je mi líto jí budit.. 🙂 A hlavně nechci, aby si zvykla, jsem ráda, že takhle spinká..

Jarabicka - kdy tě to čeká?

Zuzko, opravdu o císaři vůbec nemluv ☹ Není na tom vůbec nic pozitivního - nemůže být u porodu manžel, nedají ti miminko hned po porodu, nepřiloží ti ho k prsu, pak min. 24hod ležíš na JIP (já tam byla 30hod) a vůbec se nehýbáš, ani nemůžeš, jak tě všechno bolí, miminko ti nosí na kojení (jak kde), ale vůbec si to kojení nevychutnáš, skoro se ani nehneš.. nemůžeš nikomu zavolat, s nikým se spojit.. pak na pokoji - nemůžeš pořádně uzvednout ani miminko, všechno ti trvá o hodně dýl, jen vstát z postele ti zabere tak minutu, lehnout si taky.. někam dojít je děs, první dny to fakt hrozně bolí.. to je tak desetina toho, co by tě čekalo celkově.. nemluvím o tom, že doma všechno musel dělat přítel, já jsem nemohla nic.. a teď - po dvou měsících - nemůžu sportovat, tahat těžký věcí, otěhotnět bych taky neměla tak rok.. prostě Zuzi, jsou to JEN samé nevýhody a to jsem nenapsala to, co mě štve nejvíc, že si "nevychutnáš" ten porod jako takový, jak vylejzá z tebe ten tvůj andílek a jak ti ho hned dají - to musí být krááásný a já o to byla ošizena 😢 😢

miabla
7. kvě 2009

Ahoj jarabička, ja som na tom podobne a to som už v 40. tt 🙄 .. Už som na nete prečítala všetko čo som našla, dokonca aj v cudzích jazykoch a aspon 3 krát, čo nespávam po nociach... K tým bolestiam v panve ešte pridám neskutočné pálenie záhy a ....chodím spať, ked som už kompletne K.O. - že len odpadnem... Keby aspon v telke bolo niečo zaujímavé 🙂 ... Knihy prečítané, internet presurfovaný, všetko vyčistené, niet čo robiť, len čakať 😝 .. Tak sa držme a vydržme 🙂

mirunda
7. kvě 2009

Miabla - za chvíli to máte za sebou.. 😵

miabla
7. kvě 2009

Už aby to bolo mirunda 😀

mirunda
7. kvě 2009

To věřím, já přenášela 10 dní a bylo to to nejhorší z celého těhotenství.. spíš to bylo náročný psychicky.. moc vám držím palce!!!

miabla
7. kvě 2009

Booože 10 dní??? Z tohoto mám najväčší strach - z prenášania - fakt je to na psychi... toto "kedy už" je na nervy... Ale dakujem za povzbudivé slová 😀, dobre padli 😉

kackabrcka
7. kvě 2009

tak som medzi vami este 😀 u lekara nic nove iba ctg mi robil a ze pondelok dalsia poradna 😠

miabla - ja zacinam zajtra uz 41tt ☹ tiez si neviem predstavit prenasat
mirunda - uz som tu aj dnes 😉
zuzkaaaa - na opuchy noch praslickovy a zihlavovy caj

miabla
7. kvě 2009

Ahoj kackabrcka a ja, že si už "v akcii" 😀 ...

jesi
7. kvě 2009

ahojte baby ja sa chcem len spytat ci neviete stranky na vyhodnu kupu aloe vera viem,ze sa to tu do tej temy nehodi ale poradte my

kackabrcka
7. kvě 2009

miabla nehrozi - nechce sa jej asi.. 😖

miabla
7. kvě 2009

aj ja mám pocit, že malý bude vianočný škriatok 😖 😀 ....

jabera
7. kvě 2009

baby, sucitim s vami, verte mi... ja som cez den vela spavala, v noci to neslo.. sice som neprenasala, ale citila som sa priserne. ale skonci to, verte mi! haha

mirun, bartik v noci vstava ako kedy.... posledne 2 dni sa budi 2x za noc, kez by mu to vydrzalo... tak po styroch a potom troch hodinkach. predtym kazde 2 hodiny, to bolo na slucku... ledva som zaspala a bol zase hore. nikdy som ho nebudila na jedlo, on sa budi sam... otesanek... mamina sa mi posmieva, ze raz po veceri zozere aj mna... ale tie faldy a sunky sa dobre bozkavaju a osahavaju!!! hahaa

evuse
7. kvě 2009

Jaber prosím tě kolik Bart váží, že ho máš za otesánka? Já teda poslední dobou pozoruju, že Rézi má nějaká tlustý ručičky a nožičky, respektive, že jí sílí. Možná jak s nima pořád mele a "cvičí" . Když jí mám v lehátku tak, zas neustále chce sedět a zvedá horní polovinu těla. Vydrží tak zvednutá myslím dýl, než bych tak vydržela já já 😀 . Za chvíli bude mít břišní svaly jak miss fitness. Adel dělal to taky Péťa? Dám vám fotku do alba.

zuzkaaaa
7. kvě 2009

evuse malička je taaak krásna

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru