Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

jabera
3. čer 2009

kdeee steee kdooooo!!!!!!!!!!!!

zuzka este trci v cakarni? ci co... boooze, ja som dnes divna. len zerem, unavena som ako kon a normalne som nevysla z bytu aj som za to na seba nastvana, ale mam pocit, ze by som to decko neuniesla po schodoch. zajtra uz musime urcite. fuj, jak sa neznasam za takuto lemravost...

jabera
3. čer 2009

a som pridala nejake fotky...

mirunda
3. čer 2009

ahoj ahoj ahoj!
Jaberko, ten se krásně směje.. v tom kyblíku na koupání je naprosto k sežrání 🙂

My jsme dneska cestovali, jeli jsme s Kubíkem pracovně do jinýho města, nakonec jsme tam byli skoro celý den..vzala jsem kočárek s sebou a tak jsme tam byli na procházce - prostě pohoda, takovej jinej den, jinak je to už stereotyp.. 😝

mirunda
3. čer 2009

Michala - to by bylo supr, měla bys doma páreček 😉 Tak uvidíš příště, jestli ti to řekne na 100%
Jaber, příště to bude určitě holčička.. 😀 Já jsem dneska slíbila Kubovi, že to příště musí bejt kluk, prej aby měl s kym chodit do hospody 😀

jabera
3. čer 2009

jeej, ahoj mirun. tak vy ste ale museli mat fakt prijemny den. to aj ja strasne ocenujem teraz. kazda vacsia prechadzka je mi oslavou! hahaha, ved to poznas. a dakujem za pochvaly tejto mojej bestie... ale dnes je celkom mily, pokial po nom nechcem, aby spal so mnou v posteli. on chce spat na mojich kolenach a ja mam byt hore. uz sme si to vyjasnili, tak uz je vsetko v poriadku... len maminka onedlho odpadne asi.

mirunda
3. čer 2009

jojo, cokoliv jinýho, než klasická procházka klasickou cestou je oslava, to je fakt..
Lilinka byla dneska taky hodná, ona vlastně hodně prospala, takže teď už rozhodně spát nebude 😀 Teď se jí musím věnovat.. 🙂

zuzkaaaa
3. čer 2009

ahojte babenky...
dnes to bolo celkom ok, už o 4 tej som bola doma len som si musela ísť ľahnúť strašne ma začali bolieť kríže a ja bolia, lekár hovoril, že to je len dobré lebo sa telo pripravuje na pôrod, maličká má už niečo vyše 3400g, je zdravučká aj srdiečko krásne byje, lekár povedal, že tam dole všetko vyzerá dobre na to, že som prvorodička a 38 týždeň, čiže už len čakať kedy sa to rozbehne, hovoril, že to môže byť už hoci kedy 😀

mirunda
3. čer 2009

Zuzi, já jsem tak zvědavá 😀 Třeba tě to chytne ještě dřív než v termínu.. už abys to měla za sebou, co?

zuzkaaaa
3. čer 2009

mirunda veru lebo tie bolesti chrbta sú neznesitelné, hoci aj teraz hneď by som išla 😀

jabera
3. čer 2009

zuzi, tak super, uz sa tesime na nove miminko. potom dlho nic a az michala bude.iba, ze by sa tu niekto novy zabyval... ved aj boli baby a odisli...

michala.l
3. čer 2009

Zuzkaaa, to je super, ze je vsetko ako ma ...som zvedava, kedy to pride 🙂

Ja som prave dosla z prirodovedeckej fakulty - robia tam vyskum DNA dietata z krvi matky a vedia zistit geneticke poruchy a aj pohlavie na 100%, tak najneskor v pondelok budu vysledky 😅 , dosla som k tomu ako slepe kura k zrnu,ale to nevadi ... som zvedava a hlavne budem mat vacsi pocit istoty. Len nechapem preco to nezavedu do praxe a stale robia odber DNA amniocentezou, ked existuje aj tato moznost - i ked vraj ovela nakladnejsia, ale za to bez rizika ..., hmm ...peniaze asi hybu stale vsetkym 🙄 ...

Ja sa tak tesiiim, uz to asi nevydrzim - najradsej by som uz sla nakupovat nejake dievcenske vecicky - na chlapca mam doma kopu 🙂

mirunda
3. čer 2009

Zuzi, už to máš za chviličku.. tyhle poslední dny jsou hrozný, známe to.. 😝 Ale pak ještě budeš na těhu vzpomínat v dobrém, počkej, aže se nevyspíš už vůbec 😀 😀 😀

Jaberko, až porodí Michala, tak musíme zas od začátku my, takže do toho některá z nás, co už mimi máme, musíme vlítnout 😀 Nehlašte se všechny 😀 Ať se můžeme pořád těšit na nové miminko..

Michalko, já už v tvém týdnu nakupovala 😀 Sice malinko, nebylo to ještě tak hrozný, ale už jsem utrácela 😵

michala.l
3. čer 2009

Mirun, ved aj ja by som uz chcela, len na chlapca mam skoro vsetko a na dievcatko skoro nic ..., tak uz som zvedava, nech mozem ist aj ja na nakupy, ale ak bude opat chlapcek, tak pojdem tiez 😀 , len uz to nevydrzim so zvedavostou ...
idem ja uz zalahnut, dobru noc vsetkym a pokojne deticky 🙂

jabera
3. čer 2009

michala, to je skvele to dna, ale fakt nechapem, preco sa to bezne nerobi, verim, ze kopa zien by si to radi zaplatili, aby vedeli, ci je mimi zdrave. alebo je to az tak drahe? nevies? na to, ze budes vediet nabeton pohlavie je tiez super. radsej by si dievcatko? asi hej, ze?

mirun, ja by som strasne chcela druhe, ani nevies ako.... jedine, co mna drzi od toho su prachy. keby sa nam nejakym zazrakom podarilo do konca roka splatit dlhy, co mame, tak do toho urcite idem. ale inak asi nie... povodne sme planovali plodit uz o par mesiacov, v oktobri. ale bartik nas predbehol, on sa chcel narodit ako prvy... obavam sa, ze aj ako posledny. no, ale nevesajme hlavy, este stale to moze dobre dopadnut! aj tak by mala prva byt evina, aby sme tu nerobili bordel v poradi.

mirunda
3. čer 2009

Michalko, já když jsem otěhotněla, tak jsem dostala hrozně moc věciček po Kubovym bráškovi.. tak jsem si říkala, jak budu dokupovat růžovou a nakonec jsem zjistila, že mezi věcičkama je víc na holčičku, protože rodiče Kuby si mysleli, že se jim konečně do čtvrtice povede holčička 😀 Takže jsem měla i na holčičku i na kluka, ale stejně jsem neodolala a nakupovala a nakupovala a přiznám se, že spoustu věcí jsme ani nevzali na sebe.. jen triček mám takovou hroznou kupu, že bych nemusela prát a vyšlo by mi to 😀

Jaberko, já se přiznám, že už bych se taky nebránila, takže jsme říkali, že do toho za rok fakt praštíme.. 🙂 Ale je fakt, že tohle by se nemělo zas takhle plánovat, necháme to přírodě 😉 A první by měla být Adel - vždyť Péťovi je už skoro rok a půl 🙂 Tak Adelko, jděte do toho, ať se máme na co těšit 😀

jabera
4. čer 2009

mirun, vlastne mas pravdu s adelkou! tak malo sem chodi, az som zabudla... lenze ona vzdy pisne, ze uz nikdy nechce rodit, ale podla mna by mohla, ved druhy porod je urcite lahsi ako prvy....
len aby sme sa este nedivili, kto bude prvy. mozno zuzka! hahaha, ze sa im pritrafi o 3 mesiace dalsie...

michala.l
4. čer 2009

Dobre ranko 🙂

Jaberka, ja sa spolieham na to, ze ten duhy je lahsi ...a ak bude ozaj dievcatko, tak snad bude aj mensia ako nas prvy 😀
Tie testyvonku stoja len na zistenie pohlavia cca 6 tis a na geneticke vady sa este priplac, ale to som nezistila kolko, ale ja si tiez myslim, ze maminy by ochotne nieco priplatili, aby to podstupili bez rizika ..., ale vraj o nejaky rok dva sa to uz bude robit aj u nas - zatal je to len v tom vyskume ☹ Ja som k tomu dosla len nahodou - isla som s kamoskou zo zvedavosti ako t vlastne funguje a hned vzali krv aj mne 😀

A inak iez sme si hovorili, ze druhe babo musi pockat, lebo si to nemozeme financne dovolit (stale byvame v prenajme, nie vo vlastnom 😠 ), a takto sme to odkladali a odkladali ... a uz som aj lutovala, ze sme nesli hned aj do druheho, lebo ta vhodna doba sa potom tazko hlada ... a ak by sa nezadarilo teraz, tak by sa mozno odkladalo navzdy ☹

Ja si od zaciatku myslim, ze je to dievcatko - cele tehu je uplne ine ako prve ... a velmi by som sa tesila dievcatku - v rodine sa zatial zadarili len samy chlapci 😀 , ale ak bude aj toto chlapcek, tak tiez budeme radi - ale to male copate dievcatko bude stale mojim snom 😅
Som sa zas nejako rozpisala 🙂

jabera
4. čer 2009

michalka, tak ak to nevyjde teraz s doevcatkom, tak fakt uz len do tretice! ale to uz by ste asi nezvladli naozaj... no, som starsne zvedava, ale nejak verim, ze to bude ta baba!

inac niekomu tu vazne preskakuje, zase sa vrta uz od 7.00 presne. toto su druzstevne byty, zrejme idu nejaky prenajat a ponahlaju s upravami, ale toto uz je dost aj na mna... a to sucasne s vrtanim zacali kosit travu v skolke pod nasimi oknami, tak mame zaujimave stereo...
decka tu mali take pekne mdd, este kym prisli do skolky, mali nachystane balony a vrtulky, museli tot am popichat velmi skoro rano. vsade v pieskoviskach a na stromoch, no byt decko, tak sa aj zblaznim... tak som to ukazovala bartickovi, ze uz len 3 roky a aj on tam pojde rano.... jaaaj, nech uz to je...

mirunda
4. čer 2009

To jo, aby to pak nebylo od zadu - nejdřív Zuzka a Adelka nakonec 🙂
Holky, tchánovci po dvou klukách chtěli taky holčičku, pak ještě jednu a maj 4 kluky 😀 😀 Příroda je mocná 😀
Ale Michalko, jestli cítíš, že je to holčička, tak to určitě bude.. já to od začátku těhu cítila taky a každej mi říkal, že budu mít kluka a tak.. maminky to prostě občas vycítí - takový 6. smysl.. 🙂 Moc ti holčičku přeju!!A jaká máte jména?Jestli jsme se teda už na to neptaly tady.. 😅

mirunda
4. čer 2009

Jaberko, že je nepošleš někam.. to by mě pěkně štvalo, kdyby mi takhle budili dítě 🙄 Ikdyž, oni to asi dostanou nařízeno a nic s tím nikdo neudělá.. nedávno jsme šli na procházku do parku a sedli si u jedný hospůdky na lavičku, že si Kuba dá pivo a nějaký čoklové tam začali štěkat jak o život a pak se začali prát.. já byla tak naštvaná, vzbudili mi Lilinku.. psa prostě nechci u mě ani vidět!!!Musela bych jim zalepit papulu, aby mlčeli 😠

jabera
4. čer 2009

mirun, hhaha s tymi coklami. ja ich sice milujem, ale keby mi zobudili hada, tak by som zurila desne.
ono zas, co sa toho vrtania tyka, barticka to nezobudi, kedze je od 5. hore.... on je rychlejsi, ako oni. a ked zalomi, tak ho to nerusi, ale mne to leze na nerv tak skoro rano, ked sa este len snazim presvedcit, ze uz nepotrebujem spat.
inac vzhladom k tomu, ze bart proste vstava o tej 5. budem musiet chodit spat s nim, t.j. tak o 21.... z toho vyplyva, ze uz navzdy skoncli vsetky sexualne radovanky.... lebo ja uz potrebujem spat, inak to nevidim..
jo a ja som tiez od sameho zaciatku hovorila bruchu bart, aj ked som tuzila po holke....proste som si bola ista. ale dufala som do poslednej sekundy.

michala.l
4. čer 2009

To je hrozne s tym vrtanim...nam pri prvom tiez vrtali od rana do vecera a uz som mala hlavu ako melon z toho ..., ale krpcovi to vtedy vobec nevadilo a spal ako drevo 😀 ...a doteraz ma taky spanok, ze ho nic nezobudi, co je pri budeni do skoly vzdy zabava 😀
Ja som pri nom tiez nejako citila, ze to bude chlapec, ale vtedy som si to nedavala zistit - bolo prekvapko 🙂 , ale teraz som nedockava, i ked to nic nezmeni a bude to nas dalsi pokladik, nech uz je cokolvek, ale dievcako ..hmmm, no ved o par hodin sa snad dozviem 😵
Pre babulu sme mali vtedy nachystane meno Anna, ale teraz neviem ci pri nom ostaneme ... listujem kalendar skoro kazdy den 😀 a chlapca menime tiez kazdy den, ale brucho volam malá Aňa pyraňa 😀 ...
Mirun, kamarati tiez skusali dievcatko a po tretom chlapcovi to zabalili 😀

mirunda
4. čer 2009

Jaberko, my chodíme spát kolem 22hod, dýl už nevydržíme a v stáváme kolem 6hod většinou.. a i přes to nějaký sexuální radovánky už neznáme.. dneska mi Kuba říkal, že mě bude muset ošukat přes den, protože v noci je to absolutně nemožný 😀 Jenže přes den skoro taky bohužel..

Michalko, tady na koníkovi je někde maminka, která má 5 dětí a všechny holky a čeká šestou holčičku 😀 😀 To by mě zajímalo, kolik mají doma koupelen, to musí být něco 😀

michala.l
4. čer 2009

Fuuuha...6 bab, to uz je teda riadna kopka deti ...a ta spotreba drogerie ...no nezavidim, ked budu v puberte 😀

jabera
4. čer 2009

6 bab, tak to uz je aj mna moc.... jedna az tri, to by som brala...
mirun, ja som borisovi oznamila moje spacie plany, moc sa mu to nepacilo, ale bohuzial. ja uz fakt nemozem. a kuba je docela vtipny, ze cez den, to by ma fakt zaujimalo, kedy sa to tak da stihat. keby si clovek aspon bol isty, ze ked to decko zalomi, ze aj ostane chvilku tvrde, ale u nas sa to teda nevie nikdy. a predstava, ze pocas aktu s ozve rev, tak to teda ne......

zuzkaaaa
4. čer 2009

čaute babenky...
ešte som stále tu, v noci som myslela že už porodím strašnééé bolesti som mala bolelo ma v podbrušku a kríže, ale tak ešte nič,
michala tak som zvedavá či bude dievčatko, aj ja som na začiatku tehu cítila babu a potom asi týždeň pred 4D sonom som cítila že je to chlapec, nejak som sa s tým zmierila, že bude chlapec a potom keď lekár na 4D sone povedal že asi baba tak som zostala aj trošku smutná, ale teraz som zas rada, lebo keď si predstavím ako sa bude parádiť sukničkami, šatami,.. juj už sa teším

zuzkaaaa
4. čer 2009

ozaj ďalšie bábo určite nie! včera som už pozerala v čakárni bol tam leták antikoncepcia pre dojčiace matky a pod tým obrovský nápis dojčenie nie je antikoncepcia! tak potom po pôrode sa opýtam dokiho čo a ako

evuse
4. čer 2009

Ahojte holčičky, chvíli mi trvalo, než jsem vás dočetla. My včera byly skoro celej den u tety, přivezli jsme si třešně, tak jsem z toho dělala večer marmeládu. Příště radši z něčeho, co se nepeckuje 😝

michala.l
4. čer 2009

he he ...ten letak som si aj ja vcera pozerala 😀 , ja uz teraz rozmylam nad antikoncepciou, lebo tretie urcite uz nemoze byt - dve bol limit 🤐 , ale tu hormonalnu do seba nechcem, teliesko sa mi tiez moc nepozdava a kondomy su otravne 😝 ... uz mi aj moj drahy slubil, ze pojde na vasektomiu, ale to mi pride take defiitivne konecne, ze neviem, ci to je to prave ...ved co ked o 10 rokov ... 😅 A tak neviem co s tym ... 😖

jabera
4. čer 2009

haha, michala, ale tak to tvoj manzel je velmi obetavy! a zjavne ta maximalne miluje, ze tam nema take nieco, ze by raz s inou mohol chciet... ale citala som otom v jednom fore, ze niekedy sa to celkom nezadari a nejaka ta spermijka este pobehuje. to by bolo na porazenie, keby to podstupil a este ta aj nabuchal.. ale rozhodne je to od neho pekne, ze chce teba usetrit.

evi, tak to musela byt fuska ta marmelada, ale aj dobota to musi byt.
vraj mate v prahe skaredo, asi ako tu. mamina tam teraz je, maju stretavku z gymplu, 50 rokov od matury!!! tak keby si stretla tlupu vyfesakovanych stareckov a stareniek, tak sa popytaj, ci tam neni! hahahahaha ta by mi dala, keby videla, co o nej pisem..

zuzi, ja uz som od rana kukala na sk mobil, ci nahodou nepises... uz ho mam nabity a v pohotovosti! displej otoceny k sebe, aby mi nic neuniklo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru