Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

inngrid
10. led 2016

@pepina02 ja tiez tak pri prvom aj teraz pri prvom som pribrala 8kg teraz uvidim a čo čakas ?

anysek66
10. led 2016

Tak já jsem hodím taky příspěvek. Děvčata já jsem začínala těhotenství s 142kg, netušili jsme, že by se to mohlo povést, ale jako u prvního jsem za těhotenství nepřibrala ani deko, ba naopak, teď jsem v 40tt a mám 136kg, je to fuška už to nosit, ale za to štěstíčko to stojí... jen teď čekáme kdy ten náš poklad vyleze, moc se mu nechce =o) 🙂

inngrid
10. led 2016

@anysek66 uff bud rada ze je zima mna to čaka zas v lete 🙂

koncita
11. led 2016

@anysek66 gratuluji, můžu se zeptat, jak jsi rodila? Normálně nebo sekce?

michaelapfeiferova
11. led 2016

Čaute děvčata...tak už jsem se bála že jsem pomalu jediná na planetě která má nadváhu a je těhotná. Já mám bezproblemove těhu...až na mindrák že než porodím budu jak vorvaň. Zatím jsem na začátku a nic jsem nepřibrala...tlak nemám vůbec vysoký - spíš nižší ale co mě děsí jsou cukry. Ještě jsem se neodvážila pročítat nějakou odbornou literaturu. Jsem nejspíš na cukrech závislá...těhotenství má za příčinu že se mi rychleji vybijou baterky a já abych fungovala, tak to doháním sladkým. Na kontrole cukru jsem byla přesně na hranici - čili už zvýšený byl. Dr.me odelala znovu na testy s tím že jsem žádný cukr ten den nepříjmula a sice se dostala pod hranici ale i tak jsem asi ta rizikovější. Ještě mě možná budou čekat klasické cukry (aspon u prvniho jsem musela na lacno pit tu brecku sladkou)...
Jinak mam 95 kilo a 170cm ...rada bych sla rodit a neprekrocila 100kg . Brisko zatim neregistruji ...spis tukovy cemr coz mi dava alespon k moznosti si zavtipkovat ze jako tehule jsem vypadala uz rok pred otehotnenim 🙂 Vubec netusim co me ceka v poslednim stadiu tazeni ...bude leto a ja jak vzducholod s konvema na nohach 😀 😀 😀

anysek66
11. led 2016

@koncita prvni normalne a na druhe cekame, stale se mu nechce ven =0)))

koncita
11. led 2016

@anysek66 a můžu se zeptat, kolik jsi měla při porodu a jak to šlo s takovou váhou?

anysek66
11. led 2016

U prvni jsem mela 120kg a kdyby to netrvalo tak dlouho, diky tomu jsem byla silene unavena, tak by to bylo v pohode.

koncita
11. led 2016

@anysek66 díky 🙂

anakolut
11. led 2016

@michaelapfeiferova Já mám taky často pocit, že jsem jediná těhotná, které váha ještě před otěhotněním ukazovala trojmístné číslo. Cítím se občas dost blbě ☹

yrsa
11. led 2016

@michaelapfeiferova ahoj,já myslím,ze to do stovky zvladnes. Já jsem otěhotněla s 95 na 177 cm,momentálně jsem ve 33tt a zatím jsem pribrala 7kg a to se teda vůbec neomezuju,takže doufám,ze finis zvladnu do 105kg coz jsem si tak přála,10kg max. Abych se po porodu dostala zase na tech 95 a nebejt pupiku,vypadá porad stejně,nikde jinde jsem nepribrala. Takže když se budeš víc hlídat,tak to bude v pohodě. Cukrovku jsem neměl,AC jsem se ji bala,ale vim,co ji některý holky maji a musí se hlídat,tak vlastně i hubnou. Tak držím palce, at to s mrnouskem dáte a jste oba v pohodě. 😉

mische
12. led 2016

@anakolut ja se citim blbe jen, kdyz je nejaky problem. Treba dnes na kontrole, a hlavne po ni. Uz minule jsem v poradne mela vyssi tlak. Tak jsem ho dle dohody s Dr. merila poctive 14 dni doma a v pohode. Dneska zase 146/83, pak mi sestra rekla, ze me posle do diabetologicke poradny, ze jsem to asi cekala, ze? Jako necekala, bala se toho. A pak ze ma bilkovinu v moci, ze mi ten tlak premeri .... no samozrejme, ze tlak 140/100, ze?
Dr. me vicemene uklidnil, ze do hranicni hodnoty u prvniho kontrolniho odberu krve po vypiti te glukozy mi chybi 0,05 jednotek, takze jsem se vlezla 😕 😕 😕 , ale presto me na dovysetreni cukrovky poslal + interna na ten tlak. Posilaji me od certa k dablu a pak mam byt v klidu. Samozrejme si neodpustil poznamky typu, ze s takovou telesnou konstituci to jde vse ruku v ruce.
Coz samozrejme vim, ze? 😒

bobisek90
13. led 2016

@mische ti doktori jsou nekdy pekni.....S mou telesnou konstituci me u prvniho ani na cukr neposlal. S tlakem jsem problem mela taky, ale nikdy to nedaval za vinu me vaze...

bobisek90
13. led 2016

@anakolut to nejsi 🙂 u prvniho jsem zacinala 102, a ted jsem zacinala hruznych 118(ac ted jsem naa 115).

10lulu04
13. led 2016

Ahoj holky, konecne jsem se odhodlala se k vam pridat. Moje vaha pred otehotnenim byla 116kg, pri prvnim screeningu jsem mela vahu 112kg a ted jeste min. Dopomohly k tomu me silene ranni nevolnosti. Avsak doktor me ujistil, ze miminku nic nechybi, ze si bere "z mych zasob" 😀 Budu doufat, že do porodu moc nenaberu.

anakolut
13. led 2016

@bobisek90 To jsem ráda, že fakt nejsem sama. 😉

pepina02
13. led 2016

@inngrid snad to bude holčička :D

pepina02
13. led 2016

@10lulu04 To jsme začínali skoro stejně... já sem měla váhu 110kg, teď už 114,5kg... snažím se abych moc nepřibrala...

anakolut
15. led 2016

Tak mám zase depku kvůli své váze. Dnes jsem absolvovala test na těhotenskou cukrovku. Vyhrnuji si u odběru rukáv a sestra si mě změří pohledem a na štěkne na mě: "To ani nemusíte. U vás stejně ani na odběr ze žíly nedojde. Bude stačit prst." Jakože jsem tak tlustá, že hned z toho prvního odběru na lačno bude jasné, že budu mít cukrovku a v dalších odběrech se nebude pokračovat. Normálně se mi chtělo brečet. Odběr z prstu byl v normě, takže oproti očekávání této "odbornice" mě čekal i odběr ze žíly. Jako já vím, že vzhledem ke své obezitě mám riziko těhotenské cukrovky větší než maminka s normální váhou, ale jakým právem mě sestra takhle uráží a ponižuje? Zase si připadám jako méněcenný člověk ☹

yrsa
15. led 2016

@anakolut ahoj, hele vykašli se na ni na pipinu, asi jí někdo šlápnul na kuří oko, tak holt to poslala dál, hlavní je, že cukrovku mít nebudeš 🙂 určitě, držím palce. Jako nas.re to, to je jasné, ale chce to být v klidu kvůli mimču, já včera v poradně vlezla na váhu a přes Vánoce 2 kg navrch, no a co, se z toho nepo....takže 103 a ještě mě čeká asi 6-7 týdnů, takže budu ráda do 110, ale pak to s prckem půjde dolů 🙂 hlavu vzhůru, hlavně že jsme zdravý.

pepina02
15. led 2016

@anakolut Tak to je sestra pěknáá kráva teda. Nemá co takhle soudit. Já když sem byla na odběru krve, tak se koukala, že mi nejsou vidět žíly, ale dělali jsme si z toho srandu, že mě bude muset rozpíchat :D ani zmíňka o tom, že jsem obezní. To stejný když se vážím, tak vždy kouká provinile, když je na váze víc a sestra mi minule řekla, že je to v pořádku, že to jde do miminka.
Jestli máš možnost jít k jiné gyndařce, tak bych šla. Nenech se takhle urážet a ponižovat.

anakolut
15. led 2016

@pepina02 To nebyla sestra na gynekologii, tak jsou sestřičky naopak moc hodné a vůbec mou váhu neřeší a paní doktorka mě taky chválí, jak se držím, že přibírám jen málo. Byla to sestra (laborantka) na diabetických odběrech, takže tam snad už nebudu muset, nebo bych si pro příště vybrala jiné pracoviště. Ještě nám tam všem maminkám na chodbě říkala, že proč je nás dnes tolik, proč jsme si to všechny nechaly na pátek a že ej toho hodně atd. Při tom, když jsem se tam byla ptát, kdy mám přijít, tak mi řekli, že neobjednávají, že je jedno který den v týdnu, že tam musím být v 7, ale že den je jedno. Tak proč si neudělá objednací systém, aby se jí to rozložilo do více dnů, když pak takhle blbý kecy.

pepina02
15. led 2016

Ajoo, tak to jo. Hlavní je, že cukrovku nemáš a už tam nemusíš chodit. Sestry jsou někdy protivný, baba se asi blbě vyspala. Kašli na ní, užívej si těhotenství 🙂 🙂

anakolut
15. led 2016

@pepina02 Ještě nevím, jestli j mám nebo ne. Ten první odběr byl dobrý, bez toho by nedělali ty další. Celkové výsledky budu vědět až příští týden. Když jsem o tom řekla svým dvěma kamarádkám zdravotním sestřičkám, tak mi řekly, že takhle se prostě chovat nesmí a že si mám stěžovat. Právě jsem napsala stížnost vedení, tak jsem zvědavá, jestli se tím někdo bude zabývat. Těhotenství si užívám, ale rozhodla jsem se, že to urážení kvůli váze už fakt bylo dost a že to tak nenechám.

michaelapfeiferova
15. led 2016

@anakolut Nevim jestli jsem to z tveho cteneho projevu pochopila spravne 😀 ale na testech cukru se odbery delaji pouze prstem. To pijes na lacno takovou sladkou brecku a pak te dobnou do prstu. Ale ty jsi asi byla na klasickych odberech ze??
Vubec nic si z toho nedelej...ani to nemuselo byt kvuli vaze ale spis se sestra blbe vyspala a chovala by se tak k tobe i kdyby si mela postavu modelky. Myslim...ze nas to v nasem zivote jeste ceka nejednou ...hodne sily a zdravicka preji :-*

koncita
15. led 2016

@anakolut a já si tipuju, že to byla nešika, která neumí brát krev a když žílu nevidí na první pohled a ta není jako provaz, tak odebere prd a ne krev 😀 tak se musela vyvztekat 😝
prostě pi*da no 😉

anakolut
15. led 2016

@michaelapfeiferova
@koncita
Byla jsem na testu, kde nejprve vezmou krev z prstu, zjistí glykémii nalačno a pokud je v normě (není zvýšená), tak vezmou další hned ze žíly, pak se vypije glukóza, za hodinu pak další odběr ze žíly a za další hodinu další odběr ze žíly. Pokud by ten první odběr z prstu měl vysokou glykémii, tak se v testu dál nepokračuje, protože je to prý jasná cukrovka. No a ona už od pohledu na mě poznala, že je jasné, že po odběru z prstu končím, že cukrovku mám. Prostě tlustá = cukrovka. Ono ji stejně asi mít budu Věk, váha + rodinná zátěž), ale jde fakt o to její chování.
Pi*a to byla, to fakt jo. 😀

michaelapfeiferova
15. led 2016

@anakolut Tak to je pica nejinteliventnejsi 😀 o to vic a uplne mega moc preju aby si byla na cjkry cista jak alabastr....:-*

mische
17. led 2016

@anakolut bud v klidu, mi uz ode dveri sestra na gynde hlasila, ze me musi poslat na diabetologickou poradnu. Ze jsem to asi cekala, ze? Kravka. Rekla jsem ji ze necekala, ze normalne mam cukr v norme. Ale stoupnul mi diky ni tlak, tak mela radost z toho. Nacez jsem ji uz prikre rekla, ze doma ho mam v poradku .... tak s reakcema couvala. Nektere sestry sezraly moudrost sveta. U doktora jsem se pak dozvedela, ze vysledek po vypiti te glukozy jsem mela o 0,05 nizsi nez je hranice, a ze me tam on sice posle, ale jen na dovysetreni, pro jistotu.

anakolut
18. led 2016

@mische Někteří zdravotníci jsou fakt neskuteční blbi.
Ale hlavně, dnes přišly výsledky a cukrovku nemám 🙂 Mám radost.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru