Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

leniczka_brno
9. únor 2012

@mercymay Ja jdu na obed az tak za pulhodinky, s kolegou. 🙂 Co jsi mela dobreho?

bbubinkaa
9. únor 2012

🙂 ja som po navsteve majstrov, co boli pozeraz sadrokarton a omietky na poschodi domu, co nemame dokoncene..:D

mercymay
9. únor 2012

@leniczka_brno fazulovu polievku a pizzu, kedze nic ine z ponuky mi nezapasovalo. Maso absolutne nemusim, a este aj so syrom mam problem, ale to som nejako zvladla, tu trosku co davaju na pizzu. Inak chvalabohu nemam nejake extra chutky, vcera som zjedla skoro kilo hrozna, ale strasne som mala na to chut. 🙂

leniczka_brno
9. únor 2012

@mercymay Fazolovou polivku bych si taky dala. S kolegou pujdeme asi do skolni menzy, kterou mame v arealu, tam budou mit snad neco dobryho. Ted jsem dva dny po sobe mela kebab v tortile z rychlyho obcerstveni, to byla mnamka. 🙂 Ja maso muzu, syr mi taky problemy nedela. To spis cesnek, po nem je mi spatne. 🙂
Ja sem si vcera udelala misu mrkvovyho salatu s jablkama a merunkovym kompotem, moc dobry. 🙂

mercymay
9. únor 2012

@leniczka_brno merunkovy kompot? to vyskusam... 🙂)), len ci to nebude na mna moc sladke. Mne keby nikto nedal do ruky sladke, tak ma ani nenapadne si to kupit, ale tak ked sa mi v taske objavila mala cokoladka, no nedam si? 🙂)) A naposledy ma takto chytila chut na zlty melon, ktory samozrejme v zime nema taku chut ako v lete, ked ma dostatok slniecka, tak som si potom bila hlavu o stol, ze co ma to napadlo...ale chutkam nerozkazes...

leniczka_brno
9. únor 2012

@mercymay To ja jsem v tehu naprosto zavisla na mandarinkach, kiwi, jablkach...jakymkoliv ovoci, na ktery si vzpomenu. A cokoladku si taky dopreju, to zase jo. Prece jenom je potreba si obalit nervy! 🙂
Normalne do mrkvovyho salatu davam ananasovy kompot, ale ze doma nebyl, tak sem si vzpomnela na radu mamky a nacpala tam ten merunkovej. Vysledek je taky dobrej. 🙂

mercymay
9. únor 2012

@bbubinkaa ty si teraz stavbyveduci, ked si doma, co? 🙂))

bbubinkaa
9. únor 2012

@mercymay asi tak.... byvali sme iba dolu... velkaobyvacka, tam sme i spali... vela penazi sme prejazdili 🙂 niektore sny - dom, sa plnia pomaly.. pomaly dostavujeme. To poschodie nam zostalo, ale budu tam dalsie 4 izby a kupelna... tak zasa po jednej to spojazdnime 🙂
Vy ako byvate? Nemuste riesit detsku izbicku?

mercymay
9. únor 2012

@leniczka_brno o citrusoch mi ani nehvoor, spala by som v nich. Len sa snazim to uz prestriedat, nech nie som len v mandarinkach a pomarancoch. 😀

mercymay
9. únor 2012

@bbubinkaa no tak dom je dom, my sme o tom dlho snivali, ale ja som kupila 1-izbovy byt este predtym, nez som spoznala priatela, a tak splacam hypoteku. V maji minuleho roku sa moj priatel ku mne nastahoval 😀 , konecne, a zatial sme sa rozhodli ze budeme byvat v tomto malom, ze sa to bude dat. Takze uz mame poriesene, kde bude postielka, prebalovaci kut a viacej nam zatial netreba. A vacsi byt budeme riesit neskor, mozno nam pomoze aj osud a nieco ziskame. 🙂))

miskachrumka
9. únor 2012

ale ste sa rozpísali som sem asi dlho nekukla 😎

bbubinkaa
9. únor 2012

@mercymay Urcite... aj ja mam jednoizbovy byt v Nitre po strykovi, ale nebyvam tam. Nasi v nom byvali ked boli mladi a vravia, ze najkrajsie casy boli, ked boli v tom malom bytiku traja i so starsim braskom. Na tie casy spominaju stale... Takze u Vas to bude tak isto, verim tomu.
My sme prave dnes rano konstatovali, ze co budeme robit na poschodi, ze sme nauceni byt stale spolu. Skoro vobec sa nehadame, ale ked to obcas zaiskri, nikdy sa nevydzime dlho ani hnevat, lebo sme stale spolu, musime si lahnut do do tej istej postele, jest za tym istym stolom... 🙂 to su tie krasy byvania v jednom priestore. Ked maju ludia vela miesta, stracaju sa v nom, vedia sa obchadza, skryvat a robit mozno veci, ktore by nerobili, keby mali svojho blizkeho pri sebe /narazam na internetove podvadzane a podobne/
Takze si to uzivajte...prajem Vam to, mna caka este velky boj dokoncovania...ale tu dolu by babatko nemalo klud, mame vlastne chodbu so stlpmi, co delia kuchynu od obyvacky.. takze preto

mercymay
9. únor 2012

@miskachrumka no veru, sa niekde flakas 🙂)). Ale tak mne sa tiez neda vzdy, akurat dneska som tu natrafila na super babeny, tak kecame. 🙂))

bbubinkaa
9. únor 2012

@miskachrumka vidis zlatino...musis sa pridat... dnes nam nejako ide 🙂)))) to su take dni, ze sa da.. a neda...Dnes sa nam tu teda da :D

miskachrumka
9. únor 2012

@bbubinkaa tak som vedela kedy nakuknúť 😀
a ako kočky ako tehulkujete ?

miskachrumka
9. únor 2012

@bbubinkaa ako tehulkuješ ?máte niečo nové -?

bbubinkaa
9. únor 2012

@miskachrumka Misiacik, som stale PN, ale je to lepsie, konecne skoncili celodenne nevolnosti, ale brusko pobolieva... 🙂 Zacinam sa kazdym dnom viac tesit na maleho drobceka a ked vidim, ako sa tesi moj drahy a rodina, asi lietam v oblakoch 🙂
Snazim sa chodit aspon na prechadzky a nekysnut, zatial sa to ani nepodarilo, lebo som schudla asi 4 kg a teraz som na povodnej vahe... zacinam jest.. ase z rozumom.
Bola som na dvojitom specialnom skrinningu, a vsetko bolo v uplnom poriadku, takze som rozhodnuta neist na amniocentezu. Tak som sa ukludnila.
Tebe - Vam sa ako dari?

mercymay
9. únor 2012

@bbubinkaa si akcna mamina skutocne, ale aspon ti to rychlejsie ujde, nie? A navyse po prerobeni budete spokojni, ze to mate tak ako chcete.
Mas pravdu, ja si myslim, ze ako sa nastahoval tak to velmi prispelo k takej pohode vo vztahu, ja som ostala kludnejsia a aj preto sa nam asi podarilo babatko po skoro roku a pol. Psychika robi vela a hoci si dovolim aj ja povedat, ze sa malo hadame a mame skutocne doma pohodu, je to iny pocit, ked ho mam doma pri sebe.

miskachrumka
9. únor 2012

@bbubinkaa ja ?nám ?mám strach čítam také veci že sa potom bojím čo bude ☹ ☹
namyšlam si to najhoršie ale už som dočítala 😔
neviem sa dočkat pondelku aby som vedela že je všetko v poriadku

miskachrumka
9. únor 2012

baby mna strašne vystrašil tento príspevok 😢
bobi3 @miskachrumka no musela som horšie bolo, že ja som vôbec nekrvácala, ani nemala žiadne bolesti, šla som klasicky do poradne na objednaný termín po 2 týždňoch, odovzdala som moč, sestrička mi ešte zapísala výsledky krvi do knižky a potom som šla k doktorovi. No a šok bol, keď povedal, že srdiečko nebije a vyzerá to tak, že prestalo pred nejakými 10 dňami Takže hneď ma brali do nemocnice, kde ma ešte prezreli dvaja doktori, všetci to potvrdili a 11.3.2011 sme o naš pokladík prišli. A to ani nehovorím o tom, že mám za sebou dve neúspešné IVF, to tiež nebolo ľahké. Ale dosť negatívnej energie, v žiadnom prípade nechcem niekoho vyplašiť alebo stresovať, my teraz potrebujeme myslieť optimisticky, že všetko už bude dobre a všetky sa v auguste budeme tešiť z malých krikľúnikov Ja verím, že to tak bude

mercymay
9. únor 2012

@miskachrumka no my sme dneska presli na 16-ty tyzden co ma neskutocne tesi, ani neviem ako to bezi. 🙂))

miskachrumka
9. únor 2012

@mercymay no aj mi končime 3 mes. hurá 🙂 🙂 už len vidiet sono ako nám babika rastie 😵

bbubinkaa
9. únor 2012

@miskachrumka ale no, necitaj take.. prosim Ta.. co by som potom ja mala robit v mojom veku!! Pocala si dietatko prirodzene, nie.. presli 3 mesiace, priroda vie, co ma robit... Rozmyslaj pozitivne, tes sa nan a neboj sa, nic sa nestane... vsetko bude v najlepsoem poriadku, o chvulku sa tu na nas bude usmievat dalsi Tvoj pokladik!! Takze hlavu hore a hned pis, ako prides z poradne, budeme tu cakat na Tvoju spravu. !! OK?

miskachrumka
9. únor 2012

@bbubinkaa dakujem za povzbudenie 😵 😵 😵 velmi dobre sa to číta 🙂 dakujem a pokúšam sa ! 😉

miskachrumka
9. únor 2012

@bbubinkaa a čítam že si si dala vytrhnút zub ja mám panický strach zo zubárov ☹ ☹ ☹
jaq sa bojím íst normálne že ma tam porazí od strachu a nie teraz v tehu 😖 by som skolabovala ale potrebujem aj ja jeden vytrhnút a bojím sa velmi 😔 klobúk dole pred tebou !

bbubinkaa
9. únor 2012

@miskachrumka ine riesenie nebolo, bola to 8-cka.. takze tak a riskovat nejaky zapal do tela, to naozej nie, to by mohlo ohrozit babatko. Ved sama si matka, vies, ze pre deti vytrpime i najvacsie bolesti 🙂 Uz sa usmievam, ale rozhodne idem este na ustnu hygienu a opravu jednej stare blomby. Kyzdy ma strach, len v hlave si musis povedat, ze to robis pre toho drobceka a vtedy to zvladnes ;)

miskachrumka
9. únor 2012

@bbubinkaa ja len akútne prípady ked už strašne bolí že už nič od bolesti nepomáha !
a vieš prežit bolest ako napr porod je iné je oto niečo krásne potom a tužiš potom no tužiť ist zubárovi a dat si trhav zuby netúžim a pokial to nieje až velmi zlé tak nejdem možno je to nezodpovedné ale neprekonám sa ak by mi povedal zubár že nás to nejak može ohrozit:( určite neváham !

leniczka_brno
9. únor 2012

Tak jsem zpatky z obeda a vidim, ze jsme se rozrostly! 🙂

@miskachrumka Ty mas taky termin v srpnu? No super, to je nejakej plodnej mesic! 🙂

miskachrumka
9. únor 2012

@leniczka_brno áno ja aj ked som rodila maleho to bol marec a tolko detí sa rodilo ako keby bol baby bum 😀

bbubinkaa
9. únor 2012

@miskachrumka to je super.... treba male deticky na tomto svete, nie iba inych .... odtienov 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru